دانلود فایل پاورپوینت تکنولوژی پیشرفته سیستم سوخت رسانی

PowerPoint قابل ویرایش
28 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت تکنولوژی پیشرفته سیستم سوخت رسانی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت تکنولوژی پیشرفته سیستم سوخت رسانی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

سیستم سوخت رسانی هوشمند:

سیستم سوخت رسانی هوشمند در اکثر موتورهای مدل جدید به کار برده شده است.

و روش کار آن بدین صورت است که؛ با کمک سنسور های خاص متغیرهای گوناگون خوانده و اندازه گیری می شوند و به واحد کنترل ارسال میگردد که پس از پردازش نسبت به  صدور فرمان به عملگرها اقدام می کند.

اسلاید ۲ :

سیستم سوخت رسانی هوشمند:

oبهبود عملکرد موتور و همچنین پایین آوردن مصرف سوخت و گرفتن راندمان بالا از موتور از اهداف سیستم سوخت رسانی هوشمند می باشد.

oکه حتی درپی پیشرفت آن تکنولوژی های جدیدتری نیز در همین راستا بوجود آمده است.

oیکی از آنها سیستم سوخت رسانی HFM است.

اسلاید ۳ :

چکیده:

   این سیستم سوخت رسانی HFM در مدل های سال ۱۹۹۷ به بعد در بعضی از موتورها به کار برده شده و روش کار آن بدین صورت است که با اندازه گیری میزان جرم هوای ورودی به منیفلد هوا و همچنین با اندازه گیری متغیرهای گوناگون دیگر که در موتور با کمک سنسور های خاص خوانده می شوند در صدد بهبود عملکرد موتور و همچنین پایین آوردن مصرف سوخت و گرفتن راندمان بالا از موتور برمی آید.

اسلاید ۴ :

HFM  معرفی

   کلمه HFM از عبارت Hot Film Air Mass گرفته شده است که این سیستم با اندازه گیری جرم هوای ورودی به موتور مقدار سوخت را در شرایط مختلف و اعمال بارهای متفاوت به موتور تعیین می کند تا موتور بتواند در بهترین شرایط با کمترین مصرف سوخت بیشترین بازده حرارتی را داشته باشد .

اسلاید ۵ :

قطعات سیستم HFM

G3/2   سنسور اکسیژن

K1 رله حفاظت کننده ولتاژ بالا                                                           

K27  رله پمپ

L2   سنسور سرعت اتومبیل                                                                                                  

N3/4  پردازش گر اصلی             

X11   سوکیت عیب یاب          

                                                                               

اسلاید ۶ :

سنسور اکسیژن oxygen sensor

     این سنسور که در جریان گازهای خروجی از موتور قرار دارد ، اکسیژن موجود در گاز اگزوز را بررسی می کند و ولتاژی متناسب با اکسیژن موجود،در دود که نشانه رقیق یا غلیظ بودن سوخت است را به ECU ارسال میکند.  این سنسور در بعضی مواقع به طور داخلی با جریان الکتریسیته گرم می شود تا هر چه سریعتر به صورت مدار بسته درآید .

اسلاید ۷ :

 محل نصب سنسور اکسیژن

این سنسور روی منیفولد دود طوری قرار می گیرد که تا در معرض گازهای خروجی واقع شود و با ارسال  ولتاژ کم نشانه رقیق بودن سوخت و ولتاژ زیاد نشانه غنی بودن سوخت است که ECU با کسب این اطلاعات بهترین مخلوط را روانه موتور می سازد .

 

اسلاید ۸ :

رله حفاظت کننده ولتاژ بالا

کار رله این است که ولتاژ را در مدار اندازه گیری کند و اگر ولتاژ بیشتر از  حد مجاز تعیین شده برای رله باشد ، رله فرمان قطع را به مدارات قطع مدار ارسال می کند و مدار را قطع می نماید و از صدمه رسیدن به قطعات مداراصلی جلو گیری می کند.

این رله کاری شبیه فیوز معمولی را انجام می دهد با این تفاوت که فیوز معمولی در صورت بروز مشکل با از کار انداختن خود اقدام به حفاظت از سیستم می کند ولی رله حفاظت ولتاژ بالا در صورت احساس مشکل با فرمان دادن به مدارات قطع مدار در صدد حفاظت از مدار های اصلی بر می آید .

اسلاید ۹ :

رله پمپ گازوئیل

کارش مشابه کار رله حفاظت ولتاژ بالا می باشد با این تفاوت که این رله فقط مسئولیت حفاظت از پمپ گازوئیل را بر عهده دارد ، چرا که پمپ گازوئیل یکی از مهمترین قطعات یک سیستم سوخت رسان انژکتوری می باشد و باید در جهت حفاظت از آن تمهیدات خاصی را در نظر گرفت ، زیرا تمام فشار در پشت انژکتور ها به وسیله این پمپ ایجاد می شود، و در صورت صدمه دیدن این پمپ با افت فشار روبرو خواهیم بود و این امر موجبات کار کردن نامطلوب موتور و یا در مواقعی سبب روشن نشدن موتور می شود .

اسلاید ۱۰ :

سنسور سرعت خودرو

این سنسور در داخل گیربکس اتومبیل نصب شده است و مسئولیت تعیین سرعت اتومبیل را بر عهده دارد .

همانطور که می دانید سرعت نشان داده شده توسط سرعت سنج داشبورد اتومبیل دقت چندان بالایی ندارد و برای محاسبات دقیق ECU مناسب نخواهد بود ، به همین علت این سنسور را بر روی کرانویل دیفرانسیل نصب می کنند  که این سنسور با فرستادن سیگنالهای مربوطه  به  ECU وظیفه خود را انجام می دهد .

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 28 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد