دانلود فایل پاورپوینت طریقه راه اندازی وب سرور

PowerPoint قابل ویرایش
36 صفحه
11900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت طریقه راه اندازی وب سرور توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت طریقه راه اندازی وب سرور قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

نحوه راه اندازی یک وب سرور IISو ایجاد یک وب سایت بر روی آن:

اسلاید ۲ :

نکته : برای راه اندازی یک Web Server میتوان از امکانات IIS که در نسخه های از ویندوز موجود میباشد استفاده کرد. نکته: نسخه های متفاوتی از IIS بر روی Windows XP Pro و Windows Server 2003 و همچنین Windows Vista و … موجود است که در این بخش نسخه موجود بر روی Windows Server 2003 بررسی می شود. نکته: هدف از راه اندازی Web Server پشتیبانی Website ها بر روی شبکه های محلی و شبکه اینترنت میباشد. نکته: هر وب سایت برای اینکه بتواند فعالیت خود را در هر شبکه ای آغاز کند نیاز به تنظیم ۳ پارامتر دارد که عبارتند از: ۱- IP Address ۲- Port ۳- URL

اسلاید ۳ :

نکته: در شبکه های Local یا Global مانند شبکه اینترنت تنها IP Address ها دارای مفهوم می باشند و نام ها صرفا نمادین هستند. به عنوان مثال yahoo.com نمادی از مکان وب سایت یاهو با ای پی آدرس ۲۱۶٫۱۰۹٫۱۱۲٫۱۳۵ می باشد. بنابراین نیاز به سروری به نام DNS Server جهت ترجمه هر نام یا DNS Query به IP Address صحیح و مربوط به همان نام را داریم. در شبکه اینترنت این وظیفه بر عهده Global DNS server ها بوده و مبلغ ماهیانه ای که برای اسامی Domain ها پرداخت می شود جهت ارایه این سرویس می باشد. ولی در شبکه های Local میتوان با راه اندازی یک DNS Server نیاز به Global DNS Server ها را برطرف ساخت. بدین منظور نیاز به راه اندازی یک DNS Server و اعمال تنظیمات مربوطه را خواهیم داشت.

اسلاید ۴ :

نکته : قبل از نصب DNS Server در تنظیمات ای پی آدرس Primary DNS Server را آدرس ۱۲۷٫۰٫۰٫۱ قرار میدهیم. برای این منظور در محیط ویندوز ۲۰۰۳ سرور به بخش Administrative Tools رفته گزینه Configure Your Server را انتخاب کرده و سپس گزینه DNS Server را انتخاب میکنیم. برای نصب DNS Server احتیاج به سی دی ویندوز سرور داریم. پس از نصب شدن سرویس اولیه DNS Server به بخش Administrative Tools در کنترل پنل رفته و ایکون DNS را انتخاب میکنیم. پس از باز کردن DNS تنظیمات مربوطه را میبایست انجام داد. نکته: تنظیمات و گزینه های انتخابی را همانند گزینه های انتخاب شده در تصاویر انتخاب کنید.

اسلاید ۵ :

نکته : برای اینکه DNS Server ما به درستی بتواند کار ترجمه و Mapping را انجام دهد نیاز به ایجاد سه پارامتر به صورت دستی در DNS Server هستیم.برای این منظور ابتدا از قسمت Administrative Tools وارد DNS Server میشویم.همانطور که در تصاویر مشاهده میکنید ابتدا داخل نام دامنه ای که ایجاد کردهایم میشویم.در این مثال Foulady.home سپس در فضای خالی سمت راست کلیک راست کرده گزینه New Host(A) را انتخاب میکنیم.

اسلاید ۶ :

نکته : Host (A) مشخص کننده نام کامپیوتر و ای پی آدرس Web Server است.بنابراین فیلد های موجود را به طور صحیح تکمیل می نماییم. در فیلد Name نام کامپیوتر و در فیلد ای پی آدرس نیز ای پی آدرس کامپیوتر را وارد میکنیم. نکته : در این مثال نام کامپیوتری که تنظیمات را بر روی آن انجام میدهیم Foolady.Server میباشد. بعد از انجام این کار نیاز به تعریف یک Alias Name جهت تعریف WWW داریم. برای این منظور نیز راست کلیک کرده گزینه New Alias (CNAME) را انتخاب میکنیم. در اولین فیلد خالی عبارت WWW را مینوبسیم در دومین فیلد خالی نیز نام کامپیوتر به همراه نام دامنه ای که انتخاب کردهایم مینویسیم. Computer Name: Foolady.Server Domain Name: Foolady.home FQDN=Foolady.server.Foolady.home

اسلاید ۷ :

در صورتی که جواب نگرفتیم میبایست یک بار ویندوز را Log off/Log on کرده و دوباره تست Ping را انجام دهیم.اگر باز هم جوابی گرفته نشد حتما در تنظیمات دچار مشکل هستیم.اکنون زمان نصب IIS میباشد.به بخش نصب Windows Components رفته و گزینه Application Server را انتخاب کرده ودکمه Next را میزنییم. سی دی ویندوز ۲۰۰۳ را قرارا داده و منتظر اتمام مراحل نصب میشویم.

اسلاید ۸ :

بعد از اتمام مراحل نصب به بخش Administrative Tools رفته و IIS را باز میکنیم.تا به این جای کار توانسته ایم یک وب سرور IIS را نصب کنیم. خوب در تصویر زیر محیطی از IIS رو میبنید.

اسلاید ۹ :

برای ایجاد یک وب سایت بر روی Web Site راست کلیک کرده و از بخش New گزینه Web Site رو انتخاب میکنییم و وارد Wizard ایجاد وبسایت میشیم.

اسلاید ۱۰ :

بعد از انجام این مراحل وب سرور و وب سایت شما آماده فعالیت میباشد و کافی است DNS Server کاربران را به ای پی DNS Server ای که تنظیمات را بر روی آن انجام دادهای تغییر دهیم تا کاربران توانایی مشاهده وب سایت را داشته باشند.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 36 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد