دانلود فایل پاورپوینت وب سرور

PowerPoint قابل ویرایش
36 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت وب سرور توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت وب سرور قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

سرور چیست ؟ هر گاه سامانه ای نصب شود و کاربران زیادی بتوانند به آن از طرق مختلف وصل شده و اطلاعات درخواستی خود را دریافت نمایند آن سامانه را سرور گویند. طبیعی است هر سرور بایستی آدرس مخصوص به خود را داشته باشد که این آدرس همان IP است.

انواع سرور :

سرورها با کاربری مختلف و دارای اطلاعات متفاوت می باشند در زیر تعدادی از سرور ها و کاربری آنها ذکر شده است :

فایل سرور  FTP Server

میل سرور  Mail Server

دایرکتوری سرور     Direcrory Name Server (DNS)  

وب سرور  Web Server

اسلاید ۲ :

وب سرور سامانه ای است که توانایی پاسخگوئی به یک مرورگر وب  و ارسال صفحه درخواستی مرورگر را داراست. صفحات وب بر پایه یک ساختار مشخص و با یک نام واحد که همان آدرس IP است  بر روی وب سرور قرار می‌گیرند. همچنین بر روی یک  وب سرور امکان قرار گرفتن صفحات متعدد و با ساختارهای جداگانه نیز وجود دارد.

هدف از ایجاد یک وب سرور ارائه صفحات وب به کاربران است. این بدان معناست که صفحه‌های شامل کدهای HTML همراه با هر نوع مطالب اضافی مانند تصاویر، شیوه نامه ها و اسکریپت ها قابل ارائه به کاربران از این طریق امکان پذیر است.

روش کار بدین صورت است که کاربر از طریق یک مرورگر وب (مانند Internet Explorer) ارتباط اولیه را با ارسال درخواست اولیه (شامل آدرس محل مورد نظر) برای  وب سرور فراهم نموده و وب سرور نیزپس از دریافت اطلاعات را به دستگاه کاربر ارسال و یا با ارسال  پیام خطایی به کاربر عدم وجود منبع خاص را به اطلاع می رساند.

اسلاید ۳ :

بعنوان مثال اگر در صفحه مرور گرتان آدرسhttp://example.com  را وارد کنید، یک درخواست به دامنه‌ای که نامش example.com  است، فرستاده می‌شود. آنگاه وب سرور صفحه index.htm را برای شما ارسال می کند. هر کامپیوتری می‌تواند با نصب نرم‌افزار وب سرور به یک دستگاه سرور وب (خدمات رسان وب)  تبدیل شود.

در عمل بسیاری از وب سرورها دارای ویژگی‌های زیر می باشند:

۱-شناسایی: قبل از اینکه اجازه دسترسی به منبع درخواستی کاربر را بدهند آن را شناسایی می کننند.

۲-  نه تنها اجازه دسترسی به منابع استاتیک (مانند محتویات فایلها که بر روی سیستم فایلی وجود دارد) بلکه وب سرور ها  با استفاده از ساختارهایی مانند SSI , GI , CGI ,FastCGI ,JSP ,PHP ,ASP , ASP.NET   دسترسی به منابع دینامیک را نیز فراهم می سازد

۳- وب سرورها امکان استفاده از پروتکل HTTPS  را نیز فراهم نموده تا به کاربران اجازه دهند ارتباطات مطمئن و امنی را داشته باشند.

 ۴- فشرده سازی مطالب تا بتوان از حجم پاسخها کم کرد.

۵ – پشتیبانی از فایلهای بزرگ تا بتواند فایلهای بزرگ‌تر از ۲ گیگا بایت را سرویس دهی کند.

۶- وب سرورها پهنای باند را کنترل کرده تا بدین طریق از سرعت پاسخها کاسته و همچنین از ترافیک و ازدحام شبکه جلوگیری نمایند در اینصورت وب سرورها قادر به پاسخگوئی به کاربران بیشتری خواهند بود.

اسلاید ۴ :

مرحله اول : برای ایجاد یک وب سرور  یک دستگاه کامپیوتر خانگی نیز کفایت می کند ولیکن توجه به این نکته ضروری است که چنانچه هدف از ایجاد یک وب سرور ارائه خدمات تجاری و حرفه ای است بایستی از یک دستگاه سرور (کامپیوتری که فقط برای این منظور ساخته می شود) استفاده نمود.

مرحله دوم : استفاده از یک نرم افزار وب سرور که در این نوشتار دو نرم افزار آپاچی و وب سرور IIS و نحوه نصب آنها مورد بحث قرار خواهد گرفت.

اسلاید ۵ :

این نرم افزار وب سرور در توسعه و همگانی شدن وب جهانی نقش بسیار مهمی داشته ‌است. این وب سرور به زبان C  نوشته شده ‌است دارای قابلیت cross-platform  (سازگار با سیستم های عامل مختلف) بوده و بر روی ماشین‌های مختلف قابل اجرا میباشد. یکی از دلایل انتخاب این اسم برای این وب سرور را به خاطر احترام به یکی از قبایل قدیمی بومی آمریکا که به خاطر مقاومت و مهارت در ساخت ابزار آلات جنگی مشهور میباشند ذکر نموده اند این وب سرور از سال ۱۹۹۶ به عنوان محبوب‌ترین وب سرور برای HTTP  در وب جهانی شناخته شده بود ولی در سال ۲۰۰۵ میدان مبارزه را به IIS  مایکروسافت واگذار کرد و در حال حاضر نزدیک به ۴۹ % بازار وب سرورهای جهان را به خود اختصاص داده‌ است آپاچی برای میزبانی هر دو نوع وب ایستا و وب پویا مناسب است.

اسلاید ۶ :

این وب سرور را شرکت مایکروسافت ارائه نموده که آخرین نسخه آن ۷٫۰IIS  می باشد. در واقع IIS مجموعه‌ای از سرویس‌های اینترنتی است که بصورت یکجا نمایش داده شده‌است. طبق آخرین آماری که منتشر شد بعد وب سرور  آپاچی بیشترین محبوبیت را بین کاربران داشته‌است و هم اکنون نزدیک به ۳۶% بازار وب سرورهای جهان را در اختیار دارد. این وب سرور تنها در ساختار مایکروسافت ویندوز قابل ارائه می باشد و در پلت فرمهای دیگر کار نمی کند. برای اولین بار مایکروسافت این وب سرور را در یک پروژه آکادمیک در دانشگاه اسکاتلند به صورت مجانی عرضه کرد.

سپس برای اولین بار از آن در  Windows NT استفاده کرد که در آن  قابلیتActive Server Page  یا صفحه‌های فعال کارساز را به آن افزود. بعدها با تکامل نسخه‌های ویندوز، IIS هم تکامل پیدا کرد و در نسخه شماره ۶٫۰ آن مایکروسافت پشتیبانی از IPV 6.0 را نیز به آن اضافه کرد.

اسلاید ۷ :

  • Apache یکی از معروفترین وب سرورهاست دانلود آن مجانی است. همچنین این نرم افزار وب سرور دارای خاصیت های فراوانی است که ازآن یک نرم افزار انعطاف  پذیر ساخته یعنی شما می توانید از آن به عنوان یک نرم افزار وب سرور شخصی استفاده کرده و یا از آن در حجم وسیعتری برای برپایی یک وب سرور حرفه ای استفاده کنید.

اسلاید ۸ :

برای نصب یک وب سرور آپاچی مراحل زیر را انجام دهید:
۱ – به آدرس زیر رفته و نرم افزار را بصورت مجانی دانلود کنید.
http://www.apache.org/dist/httpd/binaries/win32
لازم به ذکر است در آدرس بالا لیستی از فایلهای قابل دانلود مربوط به وب سرور آپاچی وجود دارد (مربوط به محیط های مختلف)
اگر شما وب سرور را برای نصب بر روی ویندوز می خواهید بایستی از محل آدرس بالا فایل httpd-2.2.15-win32-x86-no_ssl.msi  را دانلود کنید

اسلاید ۹ :

 ۲– پس از دانلود فایل فشرده آن را باز کنید و بر روی فایل اجرایی دابل کلیک نمایید صفحه خوش آمد گویی زیر ظاهر می شود کلید next را فشار دهید (شکل زیر)

اسلاید ۱۰ :

۳ – گواهی نرم افزار را به دقت مطالعه و بر روی محل پذیرش آن کلیک نموده  و کلید next را فشار دهید (شکل زیر)

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 36 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد