دانلود فایل پاورپوینت مواد افزودنی

PowerPoint قابل ویرایش
30 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت مواد افزودنی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت مواد افزودنی قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

ماده افزودنی ، ماده ای است به غیر از سیمان پرتلند،سنگدانه ،آب والیاف تقویتی که به صورت پودریا مایع ،به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده بتن وبرای اصلاح خواص بتن ،کمی قبل از اختلاط یا در حین اختلاط به آن افزوده می شود(ASTM C125).

اسلاید ۲ :

پس ازپیدایش مواد افزودنی حباب هوا ساز در سالهای ۱۹۴۰،کاربرد این ماده در هوای سرد ودر مناطقی که دمای هوا متناوبا به زیر صفر رفته وآب بتن یخ می زد ، رونق یافت .

ساخت و استفاده از افزودنی های فوق روان کننده که ابتدا نوع نفتالین فرمالدیید آن در سالهای ۱۹۶۰ در ژاپن وسپس نوع ملامین آن در آلمان به بازار آمد، شاید نقطه عطفی بود که در صنعت افزودنی ها در بتن پیش آمد.

۸۰درصد بتن های تولید شده در امریکای شمالی شامل یک یا بیش از چند نوع افزودنی است(۳۹درصد بتن های آماده ا زFly Ashوحداقل ۷۰ درصد بتن تولید شده شامل کاهنده آب است).

اسلاید ۳ :

کمیته ACI 212 ،۲۰مورد از عوامل استفاده از مواد افزودنی  در تهیه بتن را فهرست نموده است که برخی به شرح ذیل می باشد:

افزایش حالت خمیری بتن بدون افزایش مقدار آب

کاهش آب انداختگی وجداافتادگی سنگدانه ها

تعویق یا تسریع زمان گیرش بتن

تسریع افزایش مقاومت در سنین اولیه

کاهش میزان حرارت زایی

افزایش دوام بتن در شرایط محیطی مشخص و…

اسلاید ۴ :

افزودنی های روان کننده (plasticizers) ، ASTM : C 494

تعریف وکاربرد

ماده افزودنی روان کننده ویاکاهنده آب به منظور تقلیل آب مصرفی در شرایط یکسان روانی بتن ، یا افزایش روانی بتن در شرایط یکسان آب مصرفی به کار می رود.این نوع افزودنی بر پایه وینیل فتالئات که شامل روغنهای گیاهی است، می باشد.

استفاده از این نوع افزودنی ممکن است مقدار آب لازم برای دستیابی به اسلامپ مورد نیاز را به میزان ۵تا ۱۰ درصد کاهش داده ویا اینکه میزان اسلامپ بتن تازه را در مقدار معینی از آب، افزایش دهند.ولذا اغلب در محل پروژه مصرف می گردند.

اسلاید ۵ :

– دارای مکانیزمی شبیه به روان کننده ها بوده، بجز آنکه مقدار بیشتری از آب مخلوط را کم می کنند.

 -محتوی پلیمرهای خطی هستندکه گر وههای  اسید سولفونیت به شاخه های آن بطور منظم متصل می شوند(Verbek 1968) وفرمول تجاری آنها عمدتا در گروههای ذیل قرار می گیرد:

۱-فوق روان کننده بر پایه ملامین سولفونیت فرمالدیید(SMF)

۲-فوق روان کننده بر پایه نفتالین سولفونیت فرمالدیید(SNF)

۳-فوق روان کننده بر پایه لیگنو سولفونیت اصلاح شده (MLS)

۴-فوق روان کننده بر پایه مشتقات پلی کربوکسیلات

* محدوده تاثیر فوق روان کننده ها در فاصله ۳۰ تا ۶۰ دقیقه بوده (بستگی به میزان مصرف وکارخانه سازنده) ولذا عمدتا در محل بتن ریزی مصرف می گردد.

افزودنی های یاد شده ، عمدتا مطابق با استاندارد ASTMC-494-G  تولید می گردند.

اسلاید ۶ :

افزودنی کندگیر کنندهRetarding Admixt re (ASTM : C 494 )                       

-افزودنیهای کندگیرکننده شامل مواد مضاف ارگانیک(کلسیم تصفیه نشده،سدیم نمک های اسید سولفونیکها،اسیدهای هیدروکربوکسیلیکها وکربو هیدروکربوهیدراتها) وغیر ارگانیک(اکسیدهای سرب وروی ،فسفاتها ، نمک های منیزیم و…) می باشند.

-به منظور کند نمودن سرعت هیدراتاسیون اولیه سیمان وتمدید زمان گیرش بتن استفاده می شود.

-استفاده از این نوع افزودنی  به منظور غلبه بر تاثیر درجه حرارت هوا در تسریع فرایند هیدراتاسیون ودر نتیجه جلوگیری از ایجاد خسارت بربتن  وهمچنین جلوگیری از بروز اتصال سرد مفید می باشد.

اغلب افزودنی های کند گیر کننده ،عملکرد تقلیل آب بتن را نیز خواهند داشت و اغلب به آنها افزودنی های کند گیر کننده و کاهنده آب نیز اطلاق می گردد.

-استفاده از این افزودنیها ممکن است ، روند گیرش اولیه بتن تازه راحداقل ۱ساعت وتا حداکثر ۳ساعت در محدوده دمایی ۶۵تا ۱۰۰ درجه فارنهایت  به تاخیر می اندازد.

اسلاید ۷ :

استفاده از این نوع افزودنی زمان گیرش بتن را تسریع  می بخشد.

موارد استفاده از آنها بیشتر بتن ریزی در هوای سرد ،قالب برداری زودتر از موعد،پرداخت سریع تر بتن ودر عین حال اعمال سریعتر بارگذاری های بعدی است.

*در انتخاب نوع افزودنی تند گیر کننده (کیفیت) ونسبتهای مورد مصرف، بایستی دقت کافی به عمل آورد،زیرا در اکثر شرایط ،استفاده از این نوع افزودنیها ممکن است منجر به افزایش انقباض ناشی از خشک شدن بینجامد.

اسلاید ۸ :

* استفاده از کلرید کلسیم به عنوان ماده افزودنی تسریع کننده(به دلیل ایجاد سفت شدگی بیش از حد بتن وخوردگی میلگردها) فقط در بتن غیر مسلح مجاز است. در این صورت مشخصات کلرید کلسیم باید مطابق باASTMD98   باشد و مقدار آن نباید از ۲ درصد وزنی سیمان تجاوز کند.

*به واسطه مشکلاتی که ممکن است کلرید کلسیم در بحث خوردگی میلگردها وافزایش انقباض در طی خشک شدن بتن ایجاد نماید، استفاده ازآلترناتیوهای دیگری نظیرتری تانولامین،تیوسینات سدیم و… ترجیح داده می شود. 

 

اسلاید ۹ :

طبقه بندی مواد افزودنی شیمیایی کاهنده آب وکنترل کننده گیرش (ASTM C494)

نوع A: کاهنده آب

نوع B:کند گیر کننده

نوع C:تسریع کننده

نوع D: کاهنده آب و کند گیر کننده

نوع E: کاهنده آب و تسریع کننده

نوع F: کاهنده قوی آب

نوع G: کاهنده قوی آب وکند گیر کننده قوی

 

 

 

 

 

 

اسلاید ۱۰ :

تعریف

اینگونه مواد،سبب تشکیل حباب های  بسیار ریز هوا شده  که بطور یکنواخت وغیر پیوسته در حجم خمیر سیمان توزیع می گردند وبایستی پس از سخت شدن بتن نیز در آن باقی بمانند.

*  طبق مشخصات مندرج در استانداردهای ASTM C260وAASHTO M154 ،هر نوع ماده افزودنی که به عنوان ماده هوازا در بتن تازه مصرف می شود ،باید منجر به افزایش قابل توجه دوام بتن شود وهیچ یک از دیگر خصوصیات اساسی بتن را به مخاطره نیندازد.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 30 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد