دانلود مقاله گیربکس اتوماتیک

word قابل ویرایش
19 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

فهرست:
گیربکس اتوماتیک شماتیک و مسیر قدرت چگونگی کارکرد گیربکس ها و انتقال قدرت
مزیت های گیربکس اتوماتیک
مدل جدید سری ۵ بی ام و
تصاویر اولیه از بی ام و سری ۶ مدل ۲۰۰۵
نگاهی بهBMW Z
ب ام و ایکس ۵ مدل ۲۰۰۷
مقایسه ی Porsche Boxster S و BMW Z4M
گیربکس اتوماتیک چگونه کار می کند؟

منبع:
http://gearbox.blogsky.com/
۱۳۸۶/۰۹/۰۳ – ۰۹:۳۳.

گیربکس اتوماتیک شماتیک و مسیر قدرت چگونگی کارکرد گیربکس ها و انتقال قدرت
توسعه و پیشرفت سیستم های انتقال قدرت باعث می شود که یک طرح جدید گیربکس اتوماتیک شش دنده برای تولید انبوه اماده شود. ساختار این گیربکس ها طوری هستند که به اسانی می توانند به گیربکس های هفت تا نه دنده توسعه یابند. این گیربکس ها می توانند مراحل زیادی از نسبت دنده ها را مدیریت کنند و با استفاده از میدل گشتاور به جای کلاچ به خوبی حرکت کنند. یک موتور الکتریکی بر روی مبدل گشتاور عملیات حرکت و ایستادن را بهبود می بخشد در واقع این موتور در هنگام ایستادن با مقابل با مبدل گشتاور انرژی ان را به صورت الکتریکی ذخیره کرده و در موقع حرکت این انرژی به موتور بازگردانده میشود این موتورمانند یک سیستم انتقال قدرت متغییرcvt است به منظور بهبود عملکرد موتور.

مزیت های گیربکس اتوماتیک
از مزیت های گیربکس اتوماتیک این است که دنده ها را بطور خودکار تعویض می کند و وظایف راننده را کاهش می دهد، در نتیجه او مجبور نخواهد بود در تعویض دنده ها مهارت خاص رانندگی را داشته باشد.در این نوع سیستم های انتقال قدرت ، متناسب با مقاومت مسیر حرکت ،که به وزن،سرعت و موقعیت خودرو بستگی دارد ، در مواقع لزوم تعویض دنده ها بطور خودکار صورت می گیرد.در جعبه دنده های معمولی سرعت بیش از حد و یا ناهماهنگی بین سرعت چرخهابه ویژه اگر راننده غیر ماهر باشد، به استهلاک سریع قطعات خواهد انجامید ، در صورتیکه در جعبه دنده های اتوماتیک راننده تنها به اهرم تغییر وضعیت دنده ها و پدال گاز برای سرعت گیری نیاز دارد. گیربکس های اتوماتیک به مجموعه ای به نام مبدل گشتاور مجهز می باشند.مجموعه نامبرده با روغن کار می کندو دوام کافی دارد . با انتقال حرکت آرام از موتور، از وارد شدن ضربات ناگهانی به اجزای مسیر انتقال قدرت جلوگیری میکند و در نتیجه تعمیرات را کاهش میدهد.

مدل جدید سری ۵ بی ام و
بی ام و جزئیات اهدافش برای سری ۵ جدید را اعلتم کرده است. این مدل که در اروپا در ماه جولای به فروش خواهد رسید، ترکیبی از تکنولوژی جدید و بدنه ای بسیار سبک را دارا می باشد که موقعیت آن به عنوان بهترین خودرو را حفظ خواهد کرد.

سه مدل این بی ام و عبارتند از ۵۲۰i و ۵۳۰i و ۵۳۰d و قدرت آنها به ترتیب عبارت است از: ۱۷۰، ۲۳۱ و ۲۱۸ اسب بخار. شتاب صفر تا صد این ۳ مدل نیز به ترتیب ۹ ، ۶٫۹ . ۷٫۱ ثانیه می باشد.
این مدلها ۶۵ کیلوگرم از سری ۵ های فعلی سبکتر هستند و این مساله به همراه تکنولوژی بسیار بالای این مدل این ادعا را برای شرکت بی ام و پدید آورده است که این مدل معیار مقایسه برای این سبک خودرو است.

قسمت جلوی خودرو و تمام سیستم تعلیق از آلومینیوم می باشد و ۲ نوع موتور، یکی بنزینی بای-وانوس و دیگری دیزلی ۳ لیتری برای این مدلها وجود دارد.
این موتورها از نظر مصرف سوخت بسیار اقتصادی هستند.
سیستم دنده دستی ۶ سرعته نیز از تغییرات این مدل جدید است.

در ماه اکتبر مدل ۵۴۵i نیز عرضه خواهد شد که دارای ۸ سیلندر و ۴۴۰۰ سی سی حجم و ۳۳۳ اسب بخار قدرت می باشد.

سیستم فرمان فعال
این یکی از ویژگی های جدید تکنولوژیک این مدل است. در این سیستم نسبت حساسیت فرمان با توجه به شرایط جاده و سرعت تغییر می کند و در سرعت های پایین حساسیت فرمان بالاتر است تا راحت تر بتوان در شهر حرکت کرد و یا پارک کرد و در سرعت های بالا حساسیت کمتر می شود تا خودرو دارای تعادل بهتری در سر پیچها باشد.

سیستم کروز کنترل فعال
در این سیستم راننده علاوه بر ثابت کردن سرعت خودرو توسط کروز کنترل، فاصله دلخواه با خودروی مقابل را نیز مشخص می کند و در صورتیکه فاصله تا خودروی مقابل کمتر از آن مقدار شود، بصورت اتوماتتیک سرعت کاسته خواهد شد.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 19 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد