دانلود پاورپوینت ابزارهای راه اندازی اینترنت ،اینترانت،اکسترانت

PowerPoint قابل ویرایش
40 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت ابزارهای راه اندازی اینترنت ،اینترانت،اکسترانت توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت ابزارهای راه اندازی اینترنت ،اینترانت،اکسترانت قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

 • اینترانت واکسترانت
 • اینترانت واکسترانت
 • دو نمونه از مهمترین گستره های اینترنت، ” اینترانت ها و اکسترانت ها ” هستند که شاید کمتر به آنها توجه شده است. گاهی وجود “اینترانت ” و ” اکسترانت ” در مشاغل کوچک در راستای اجرای برنامه های مربوط به این گونه کسب و کارها تعجب آور است.

  البته شاید بتوان گفت بهره گیری از این خدمات، صرفا برای کسب و کارهای محدود امکان پذیر است و ناگفته پیداست که کار با این شبکه ها در شرکت های بزرگ عملا ممکن نیست. به هر حال، هنگام استفاده از چنین شبکه هایی باید به برخی نکات توجه داشت:

اسلاید ۲ :

 • ۱- یکی از مزایای شبکه اینترانت، افزایش تشریک مساعی کارمندان از یک سو و تقسیم
  اطلاعات میان آنها از سوی دیگر است. به طور خلاصه، یک شبکه اینترانت، یک شبکه خصوصی است و صرفا در اختیار پرسنل و کارمندان قرار می گیرد.

  در این شبکه نیز می توان از فرآیندهای امنیتی مانند دیواره آتش برای جلوگیری از سرقت اطلاعات استفاده کرد. یکی دیگر از مزایای شبکه های اینترانت این است که کارمندان صرف نظر از محلی که حضور دارند، می توانند به اطلاعات مورد نظر خود دست یابند.

اسلاید ۳ :

 • تاکنون تحقیقات فراوانی در این زمینه انجام شده در یکی از آنها، تعداد شرکت هایی که در سال ۲۰۰۲ از شبکه اینترانت استفاده می کردند بیش از ۷۰۰هزار شرکت بود. این تحقیق خاطر نشان می کند که در حدود ۱۵۰ هزار شرکت نیز در حال برنامه ریزی برای استفاده از این شبکه در سال ۲۰۰۳ بوده اند.

  با اتصال کامپیوتر ها به یکدیگر، علاوه بر بهبود روش های تصمیم گیری و به کارگیری اطلاعات، می توان روش های نوین را جایگزین روش های سنتی و متداول کرد.

  علاوه بر کاهش فوق العاده هزینه ها و مشخص شدن وظایف روزمره کارکنان؛ تولید، دسترسی و توزیع اطلاعات بسیار سریعتر انجام می شود.

اسلاید ۴ :

 • مدیران و کارمندان به خارج شدن از اتاق کار نیاز کمتری خواهند داشت. بدون فوت وقت و کمترین زمان ممکن، می توان اطلاعات مورد نظر را به همه اشخاص یا شخص خاصی در شرکت منتقل کرد.

  بهبود و ارتقای سطح همکاری کارمندان و تلاش در جهت ایجاد نوعی حس جمع گرایی.

  ۲- یک شبکه اکسترانت باعث تبادل اطلاعات میان مشتریان می شود. شبکه اکسترانت
  تا حد بسیار زیادی شبیه اینترانت است؛ با این تفاوت که اکسترانت به منظور دسترسی به تعدادی از شرکای تجاری، مشتریان خاص و مواردی که به عنوان جزئیات اصلی یک شرکت تلقی می شوند، گسترش می یابد.

اسلاید ۵ :

 • اکسترانت ها برای دسترسی نیازمند یک نام کاربری و یک کلمه عبور بوده و از طرفی، هویت کاربر، قسمت هایی از اکسترانت را که می تواند مرور کنند، تعیین می کند.

  اکسترانت ها این امکان را برای شرکت ها ایجاد می کنند که اطلاعات منتخب را در دسترس کارکنان کلیدی و اصلی خود قرار دهند.

  کسب و کارهای معمولی و شرکت های کوچک اصولا ۳ یا ۴ بار در هر ماه با حدود ۳۵ تا ۴۵ فروشنده سر و کار دارند. اکسترانت هزینه ها را کاهش داده و فرآینده های تجاری و کاری را بهبود می بخشد. از دیگر مزایای بسیار مهم این شبکه، بهبود و گسترش موقعیت رقابتی شرکت است.

اسلاید ۶ :

 • ۳- انعطاف پذیری اینترانت و اکسترانت.
  استفاده از ” اینترانت ” و ” اکسترانت ” می تواند مزایا و فواید زیادی برای شرکت های کوچک داشته باشد که در ادامه، به صورت خلاصه به برخی از این مزایا اشاره می کنیم:

  همکاری: از طریق شبکه های اینترانت و اکسترانت، شرکت می توانند اطلاعات ضروری خود را به شکل های مختلف مانند پست الکترونیکی، جلسات بحث و تبادل نظر و دوره های آموزشی به افراد مورد نظر انتقال دهند.

  بسیاری از شرکت ها از فن آوری یاد شده در راستای ایجاد زمینه مناسب برای دسترسی به انتشارات، شامل کاتالوگ، خبرنامه، فهرست های قیمت، تولید بولتن و غیره بهره می گیرند.

اسلاید ۷ :

 • برهم کنش: برنامه های پایگاه داده، گزارش ها، فرم های کارمندان، سفارش ها، فهرست موجودی و سایر موارد از طریق اینترانت و اکسترانت به راحتی در دسترس است.

  محتوای مربوط به فرآیند: اینترانت و اکسترانت ابزارهای کاملی برای رسیدن به برخی روش ها جهت روان بودن سیستم کاری مدیریت پروژه، زمان بندی و سایر موارد محسوب می شود.

  برنامه های مفید: توسعه شبکه، مدیریت، پایگاه دانش پشتیبانی فنی و غیره، می تواند در سایه استفاده اینترانت و اکسترانت محقق شود

اسلاید ۸ :

 • تاریخچه اینترنت در ایرن
 • سال ۱۳۷۱: تعداد کمی از دانشگاه‌های ایران، از جمله دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه گیلان، توسط مرکز تحقیقات فیزیک نظری و از طریق پروتکل UUCP به اینترنت وصل می‌شوند تا با دنیای خارج ایمیل رد و بدل کنند.
 • سال ۱۳۷۲ :در سال ۱۳۷۲ هجری شمسی ایران نیز به شبکه اینترنت پیوست. نخستین رایانه ای که در ایران به اینترنت متصل شد مرکز تحقیقات فیزیک نظری در ایران بود. در حال حاضر نیز این مرکز یکی از مرکزهای خدمات اینترنت در ایران است .مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات،‌ بعنوان تنها نهاد ثبت اسامی قلمرو [IR.] در ایران به رسمیت شناخته می‌شود. این قلمرو مشخّصه تعیین شده برای هویّت ایران در فضای اینترنت است

اسلاید ۹ :

 • سال ۱۳۷۳ : مؤسسه ندا رایانه تأسیس می‌شود. پس از راه‌اندازی اوّلین بولتن بورد (BBS)، در عرض یک سال نیز اوّلین وب سایت ایرانی داخل ایران را راه‌اندازی می‌کند. همچنین، این مؤسسه روزنامه «همشهری» را به زبان فارسی در اینترنت منتشر می‌کند، که این اوّلین روزنامه رسمی ایرانی در وب محسوب میشود. در همین سال بدنبال اتصال به اینترنت از طریق ماهواره کانادایی «کد ویژن» (CADVISION)، مؤسسه ندا رایانه فعالیت بازرگانی خود را بعنوان اوّلین شرکت خدمات سرویس اینترنتی (ISP) آغاز می‌کند.
 • سال ۱۳۷۴ :مجلس ایران تأسیس شرکت «امور ارتباطات دیتا» تحت نظر شرکت مخابرات ایران را تصویب می‌کند و مسؤلیت توسعه خدمات دیتا در سطح کشور را بطور انحصاری در اختیار آن شرکت قرار می‌دهد.

اسلاید ۱۰ :

 • سال ۱۳۷۷ :پروژه یونیکد در ایران با قرارداد شورای عالی انفورماتیک و همکاری بنیاد دانش و هنر واقع در انگلستان و با نظارت و مدیریت فنّی دانشگاه صنعتی شریف تحت عنوان «فارسی وب» آغاز می‌شود. هدف پروژه اینست که با گنجاندن کامل و جامع الفبای فارسی در استاندارد یونیکد، نشر فارسی در کامپیوتر، مخصوصاً اینترنت و وب، استاندارد شود و اصولاً مشکل قلم (فونت) های غیر استاندارد موجود در نرم افزارهای ایرانی حل شود.
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 40 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد