دانلود پاورپوینت داوینچی

PowerPoint قابل ویرایش
14 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت داوینچی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت داوینچی قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

چشم انداز کلی

سازه های دینامیکی یا متحرک سازه هایی هستند که حرکت خود را برای انطباق با تصورات انسانی تغییر می دهند.این ساختمانها جهت حرکت خورشید را تعقیب می کنند و به سمت جهت وزش باد تغییر جهت می دهند.بنابراین همساز شدن با طبیعت باعث می شود این بناها انرژی مورد نیاز خود را تأمین کنند.این نوع معماری قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه برای ایجاد دید گسترده ای می باشد.سازه های دینامیکی دائماً در حال تعدیل و تغییر شکل خود هستند و هر طبقه به طور بی نظیر قابلیت چرخش مستقل دارد.

نتیجه آن می شود که همیشه نمای ساختمان در حال تغییر با یک برنامه مشخص خواهد بود به غیر از pent house ها.

اسلاید ۲ :

بناها دارای بعد چهارمی به نام زمان خواهند شد.بناها شکلهای صلب نخواهند داشت.این بعد چهارم تحقیقات و تلاشهای معمار ایتالیایی “دیوید فیشر” بوده است و این ایده در سطح جهانی و بین سیاستمداران و شهرداران مورد توجه قرار گرفته است.او در یک کنفرانس خبری در نیویورک اظهار کرده است :این ساختمان هیچگاه ظاهرش مثل قبل نخواهد بود.

اسلاید ۳ :

ویژگیهای سازه های دینامیکی:

روشهای پیشرفته ساخت و توانایی تولید انرژی توسط خود بنا،دو ویژگی شاخص در معماری دینامیک هستند.

در این روش از قطعات و واحدهای پیش ساخته با استاندارد کیفی بالا استفاده می شود و دارای تضمین صرفه جویی ۲۰ درصدی در هزینه ها است که تأثیر عظیمی در ساخت و ساز جهانی خواهد داشت.

این روش نسبت به روش سنتی و متداول معماری،نیاز به نیروی کار کمتری در محل ساخت دارد و بخش عظیمی از کارگرها در کارخانه ها هستند،جایی که ایمنی آن نیز بیشتر است.

اسلاید ۴ :

تأمین انرژی:

برج از ۷۹ توربین عظیم بادی که به صورت افقی بین طبقات متحرک در ستون اصلی قرار گرفته اند استفاده می کند و انرژی الکتریکی مازاد میتواند به طور کامل ۵ ساختمان هم اندازه مشابه خود را که در مجاورش قرار دارند تأمین کند.

اسلاید ۵ :

از طرفی،با قرارگیری سلولهای خورشیدی در بالای برج ،انرژی خورشیدی نیز به نیروهای بادی اضافه میشود.

هر توربین می تواند ۳/۰ مگاوات برق تولید کند.با توجه به وجود هزار ساعت بادی سالانه در دبی توربین های استفاده شده در بنا می توانند بیشتر از ۱۲۰۰۰۰۰ کیلووات- ساعت انرژی تولید کنند.

اسلاید ۶ :

با توجه به اینکه مصرف متوسط انرژی هر خانواده ۲۴ هزار کیلووات ساعت تخمین زده می شود،هر توربین می تواند انرژی ۵۰ خانواده را تأمین کند.این برج دینامیکی ۲۰۰ آپارتمان خواهد داشت که به این ترتیب انرژی مورد نیاز آنها از توربین ها به طور کامل تأمین خواهد شد.

شرکت Dynamic Architective برجهای دوار و پویایی در سرتاسر دنیا طراحی کرده که اولین پروژه این شرکت بنابر گزارش سایت اصلی آن در دبی و پروژه بعدی در سکو اجرا خواهد شد.

این آسمان خراش ۴۲۰ متری ۱۸۰ طبقه خواهد داشت که دارای مدول طراحی مختلف است.

اسلاید ۷ :

این برج دارای:

هتل ۶ ستاره 

آپارتمان

دفاتر اداری و رستوران

بعلاوه ۵ ویلا که در بالای برج طراحی شده اند.

اسلاید ۸ :

هر ویلا قابلیت داشتن پارکینگ اختصاصی ماشین در همان طبقه را نیز دارد که توسط آسانسورهای مخصوص امکان انتقال آن را پیدا می کنند.سقف pent house همچنین امکاناتی از قبیل استخر شنا،حیاط سبز و فضایی برای مجالس را دارا خواهد بود.

این برج با یک نوآوری جدید در صنعت معماری قادر است در هر طبقه به آهستگی چرخشی ۳۶۰ درجه ای حول محور مرکز خود در هر لحظه را داشته باشد.

در خصوص نحوه گردش طبقات باید اضافه کرد هر طبقه قادر است با سرعت حداکثر ۶ متر بر دقیقه بچرخد و برای چرخش ۱ دور کامل احتیاج به ۹۰ دقیقه زمان دارد.

به صورتیکه این حرکت در داخل بدون نگاه کردن به بیرون قابل احساس نیست.

این چرخش می تواند طبق فرمان صوتی اهالی ساکن در طبقه باشد که البته این امکان فقط برای ۵ ویلای اصلی ساختمان وجود دارد و برای هماهنگی کلی حرکت طبقات از یک ضرب آهنگی کلی برای چرخش هر طبقه استفاده می کنند.

اسلاید ۹ :

برج پویا انرژی خود را از توربین های بادی که در بین طبقاتش قرار گرفته اند تأمین میکند.از طرفی با قرارگیری سلولهای خورشیدی در بالای برج انرژی خورشیدی نیز به نیروهای بادی اضافه می شود.مجموع بهای این انرژی ها در یک سال بطور تقریبی ارزشی معادل ۷ میلیون دلار است.هر توربین قادر است نیروی الکتریسیته ای معادل ۳/۰ مگاوات تولید کند.هر توربین بادی معمولی و عمودی نیروی تقریبی ۱ تا ۵/۱ مگاوات تولید کند.

طراحی این برجها مانند برجهایی از این قبیل بر اساس هسته بتنی مرکزی و کنسولهای طبقات است.در هسته مرکزی ارتباطهایی عمودی و تأسیساتی قرار دارد که استوانه ای بتنی آنها را در بر گرفته،هر طبقه به صورت مجزا از قطعاتی مانند برشهای کیک تشکیل شده که این قطعات کاملاً پیش ساخته هستند.قطعات پیش ساخته شامل حمام،دستشویی،آشپزخانه و … نیز می شود.

تنها قسمتی از ساختمان که در محل پروژه ساخته شده هسته اصلی (ستون مرکزی) آن است.(۱)

اسلاید ۱۰ :

۹۰% این برج در کارخانه ساخته و با کشتی به محل ساخت پروژه حمل می شود.این به ما این امکان را می دهد که همه بنا را فقط در عرض ۲۲ ماه بسازیم.

نصب این قطعات به این صورت است که با قرارگیری یک جرثقیل در بالای استوانه و دو ریل عمودی در ارتفاع برج،قطعات تک تک بر روی ریل ها بالا رفته و با چرخش جای قطعه بعدی را باز می کند.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 14 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد