مقاله در مورد چسب کاشی

word قابل ویرایش
17 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

شرح:
در این روش چسب کاشی K-880 به ضخامت ۴ الی ۵ میلیمتری بر روی دیوار پهن گردیده و سپس در زمان کمی کاشی بر روی آن نصب می‌گردد.
کاربردها:
• چسباندن کاشی روی کاشی قدیمی.
• چسباندن کاشی بر رو سطوح گچی، چوبی و یا سنگی.
• سازه‌ای که دارای کشش‌ها، انقباض و انبساط حجمی است.
• بتن‌های پیش ساخته که سطحی صاف دارند.
• ساختمانی که نیاز به وزن کمتر و سرعت اجرایی بالایی دارد.
مزایا:
• قدرت چسبندگی بالا.
• قابل استفاده برروی سطوح افقی و عمودی.
• سهولت استفاده و کارآیی بالا.
• قابل استفاده در استخرهای آب و نواحی قرارگیرنده زیر آب.

• کافی بودن میزان کم آن و سرعت عمل اجرایی.
• سبک بودن.
• ضد آب و غیر سمی.
• مقاومت کافی در مقابل لغزش.
• قابل اجرا روی بتن , سیمان , ملات آهک.
میزان مصرف:
میزان مصرف بستگی به نوع زیرکار و چگونگی برجستگیهای پشت کاشی و سرامیک داشته و بطور معمول برابر ۵/۱ کیلوگرم برای هر متر مربع می‌باشد.
نحوه مصرف:
سطح زیر کار بایستی خشک و تمیز و بدون چربی بوده و دارای قدرت نگهداری کافی باشد در صورتیکه سطح کار قبلاً پوشش دیگری از جمله کاغذ دیواری
داشته باشد ابتدا باید کاغذ را از دیوار جدا کرده سپس با کمک پرایمر،

زیرسازی نمود. زیرکارهایی که با گچ انجام شده است بایستی قبل از نصب
چسب کاشی با پرایمر آغشته شود (پرایمر محلول رقیق چسب بتن پرایمری
می‌تواند باشد) جهت نصب کاشی روی کاشی بایستی او هرگونه چربی از روی
سطوح کاشی پاک نموده و بوسیله تیشه مقداری از لعاب کاشی قدیمی برداشته
شود. بوسیله ماله‌ یا کاردک شانه‌دار چسب به وسعت حداکثر یک متر مربع و

ضخامت ۳ الی ۴ میلیمتر روی دیوار پهن نمائید و در مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه
کاشی‌ها را روی چسب نصب نمائید سپس با یک ضربه درمحل خود محکم کنید و
چنانچه در این مدت کاشی روی دیوار نصب نشود پوسته ایجاد شده بر روی چسب
از چسبندگی به کاشی جلوگیری خواهد کرد. کاشیهای نصب شده بر روی دیوار
بعد از ۴۸ ساعت به استحکام نهایی خود می‌رسند و بعد از این مدت می‌توان
بندکشی را شروع نمود و به فاصله دو روز پس از بندکشی سطح مورد نظر قابل
استفاده است. دمای لازم برای نصب با چسب کاشی حداقل ۵ درجه بالای صفر
است و در دای پایین‌تر باید از نصب خودداری نمود. برای نصب یا چسب کاشی
باید حداقل ۶۰% پشت کاشی به چسب آغشته گردد.
نگهداری:
K-880 باید در دمای بالاتر از ۱۰ درجه سانتیگراد و به دور از نور
خورشید در انبار سر بسته نگهداری شود.
کاشی پودری E.M.TILE BOND POWDER
این نوع چسب برپایه سیمان طراحی و تولید گشته که با توجه به پلیمرهای متعددی که در ساخت آن به کار رفته پس از اختلاط کامل با آب و خشک شدن ، کاملا” در برابر آب نفوذناپذیر خواهد بود .با استانداردهای ذیل مطابقت دارد.
ASTM C482
BSEN 1348
BS EN 1324
BS 5980
خواص و اثرات
۱٫ قدرت چسبندگی فوق العاده زیاد .

۲٫ مقاوم در مقابل نم زدگی .
۳٫ خاصیت انعطاف پذیری کنترل شده .
۴٫ از دمای ۳۰- الی ۱۲۰+ درجه سانتی گراد دارای ثبات کیفیت می باشد .

موارد کاربرد
۱٫ نصب کاشی روی کاشی .
۲٫ نصب انواع کاشی ، سنگ ، سرامیک و موزائیک روی انواع سطوح .
۳٫ امکان استفاده در سطوحی که مستقیما با آب در تماسند .
میزان مصرف
بسته به نوع سطح زیرکار ، میزان ناهمواری وتخلخل آن و همچنین چگونگی شیارهای پشت کاشی ، حدود ۱ الی ۵/۲ کیلوگرم چسب کاشی پودری برای پوشش یک متر مربع مورد نیاز می باشد .
روش مصرف

ابتدا سطح زیرکار می بایست عاری از هرگونه چربی ، گرد و غبار ، ذرات سست یا رنگ قدیمی گردد .
سپس سه حجم پودر را با یک حجم آب ترکیب نموده و عمل اختلاط را تا به دست آمدن خمیـری یـکنـواخت و هـمگـن ادامـه می دهیم و سرانجام خمیر چسب کاشی آماده شده را به وسیله کاردک شیاردار روی سطح مورد اجراء کشیده و کاشی را روی آن قرار می دهیم .
توجه ۱ : دقت داشته باشید که می بایست حداقل ۶۰ % پشت کاشی به چسب آغشته شده باشد .
در غیر اینصورت می بایست عمق شیارهای کاردک را افزایش دهیم .
توجه ۲ : پس از اختلاط چسب کاشی پودری با آب، محصول آماده شده را نهایتا” تا مدت زمان کمتر از ۳۰ دقیقه مورد استفاده قرار بدهید .
در غیر اینصورت چسب توانائی کافی برای نگهداری مصالح برروی سطوح مورد اجرا را نخواهد داشت .
مشخصات فیزیکی و شیمیائی
رنگ : طوسی
حالت فیزیکی : پودر
یون کلر : ندارد
قابلیت انحلال : آب
وزن مخصوص : gr/cm3 25/1

ملاحظات
نوع بسته بندی: کیسه های ۲۵ کیلوگرمی

مدت نگهداری : ۱ سال در بسته بندی اولیه
شرایط نگهداری : دور از نم و رطوبت و تابش مستقیم نور خورشید و دردمای ۱۵ تا ۲۵ سانتیگراد
چسب کاشی خمیری R50
مدیریت نگهداری ساختمان، یکی از موضوعات مهم در مدیریت ساختمان می باشد، که تاکنون در کشور ایران مورد توجه جدی قرار نگرفته است. بطور کلی دوره تعمیر و نگهداری ساختمان در حدود نود و پنج درصد دوره حیات یک ساختمان را – از زمانی که مفهوم ذهنی ساخت شکل می گیرد تا پایان عمر آن- به خود اختصاص می دهد. با اعمال یک سیستم مناسب مدیریتی در بخش تعمیر و نگهداری نه تنها می توان کیفیت ساختمان را افزایش داد بلکه امکان بهینه سازی هزینه ها نیز

فراهم می گردد. بدیهی است با توجه به این مطلب تعمیر و نگهداری ساختمان و مدیریت آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. در این پایان نامه ابعاد مختلف مدیریت نگهداری ساختمان مورد مطالعه قرار گرفته است. نظر به اینکه داشتن مدیریتی صحیح و مناسب، نیازمند داشتن یک سازماندهی جهت اعمال اهداف مدیریت می باشد، به همین جهت در این پایان نامه همچنین

مقوله سازماندهی تعمیر و نگهداری مورد مطالعه قرار گرفته است.از آنجا که آموزش و پرورش در ایران دارای بیشترین ساختمان بعداز خانه های مسکونی می باشد و همچنین با توجه به اهمیت مدارس، در این پایان نامه مدیریت تعمیر و نگهداری مدارس و چگونگی سازماندهی آن در وضعیت فعلی مورد نقد و بررسی قرار گرفته و برای بهبود آن، سازمان جدیدی ارائه شده است.

تعمیر ونگهداری ساختمان
مبحث تعمیرو نگهداری در ساختمان مدتهاست درسراسر جهان بویژه در کشورها ی توسعه یافته مورد توجه قرار گرفته است.با اینکه اهمیت این بخش از صنعت وتکنولوژی ساختمان از سوی محافل علمی و تحقیقاتی معتبر جهان بدست مآید شناخته شده متاسفانه در بعد کاربردی و علمی آنگونه که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته است .برای جلب توجه بیشتر دست اندرکاران امر ساختمان به این مسئله مهم در اواخر دهه ۱۹۷۰ شواری جهانی اسناد و مدارک وتحقیقات ساختمان توجه به ارتقای کیفیت تخصصی در امر مدیریت تعمیر ونگهداری ساختمان را در دستور کار خود قرار دادو کمیسیون را نیز به مطالعه روشهای گسترش بکارگیری یافته های علمی تخصیص داد.

یکی از کارهای پر هزینه در کلیه کشورها تعمیرو نگهداری ساختمانهاست که هزینه قابل توجهی را به خود اختصاص می دهد این هزینه ها که جزء سرمایه های ملی است به طور مشخص و ملموس نیست .ولی در کشورهای که در این مورد بررسی های به عمل آمده است مانند انگلستان هزینه تعمیرات سالانه ساختمان ها را بیشتر از ۲ میلیارد پوند براورد کرده اند. حال با توجه به سطح بالای هزینه تعمیرات ساختمان ها در کشورمان چنانچه با اتخاذ مدیریتی مناسب درصدی از هزینه ها را کاهش داده و صرفه جویی کنیم.

رقم قابل توجهی خواهد بود که طبیعتا به سرمایه ملی باز گردانده می شود .امروزه موضوع تعمیر ونگهداری در موضوعات پزوهش و اجرا نقش مهمی ایفا می کند .
تمامی ساختمان ها پس از ساخت نیار به تعمیر ونگهداری دارد .نحوه تعمیرو نگهداری نقش بسزایی در افزایش هزینه های ساختمان در زمان بهره برداری دارد.در اثراعمال سیستم مناسب نگهداری از انجام تعمیر در سطح وسیع جلوگیری شده و در نتیجه از هزینه ی قابل توجه تعمیر در سطح وسیع کاسته می شود.

بکار گیری یک سیستم مدیریتی برای انجام نگهداری ساختمان ها بسیار با اهمیت است زیرا بدون داشتن سیستم مناسب کار نگهداری سلیقه ای بوده و بازده لازم را نخواهد داشت تمامی این عوامل ایجاب می کند که یک سیستم مدیریتی از مرحله مناقصه تا مرحله اجرا در عملیات تعمیرو نگهداری ایجاد شود.
تعمیر ونگهداری ساختمان (تعمیر کاشی)
دلایل مهم ترک وشکست کاشی
دلیل عمده ترک وشکسته شدن کاشی درساختمان نشست ساختمان میباشد.دلیل دیگر جنس لعاب کاشی از شیشه و سیلیس می باشد و با کوچکترین فشار ترک و خرد میشود.درگاهی موارد کاشی پشت لوله های آبگرمکن یا دود کش بخاری و مکان های دیگری قرار میگیرد که باعث میشود کاشی گرمای زیادی به خود جذب کند و بر اثر انقباض و انبساط کاشی ترک می خورد در ضمن برای جلوگیری از این امر لوله ها را با پشم شیشه می پوشانند وبرای چسبندگی بهتر ملات با عایق پشم شیشه از تور سیمی استفاده میکنند.

تعمیر کاشی هایی که ترک برداشته اند
با چکش سبک به گوشه آن ضربه زده و آنرا خرد کرده وکامل جمع میکنیم محلی را که باید کاشی جدید نصب گردد کاملا تمیز کرده و به مقدار کافی از چسب کاشی استفاده میکنیم دقت شود چسب شره نکند و فقط جوابگوی نگه داشتن کاشی باشد.باتخماق به گوشه های آن به آرامی ضربه میزنیم تا به خوبی بچسبد.
تعمیر کاشی کاری به روش بنایی
پس از خرد کردن کاشی های ترک دار ملات پشت آن را به اندازه ۲سانتیمتر کاملا خالی و تمیز میکنیم محل را آبخوار میکنیم ملات ماسه سیمان ریز دانه را با عیار کافی تهیه و در محل میگذاریم کاشی زنجاب شده را در محل خود قرار میدهیم وبا تخماق بر تمام سطح میکوبیم وهم سطح وتراز، نسبت به کاشیهای اطراف اجرا میکنیمپس از نصب کاشی آنرا با پودر سنگ وسیمان رنگی نسبت یک به چهار بند کشی میکنیم و با پارچه سطح کاشی را تمیز میکنیم.
نصب کاشی روی ترکهای عمیق دیوار

دو ردیف از کاشی های اطراف ترک را خرد میکنیم تا بتوانیم تعمیرات را به خوبی انجام دهیم. ملات پشت کاشی را کاملا میگیریم . آجرکاری و عرض ترک را تا ارتفاع عمق لازم خالی میکنیم.
پس از اجرای سفت کاری (نصب و ترتیب دادن به آجرها)نصب کاشی ها را با استفاده از گل رس ودوغاب ریزی ادامه میدهیم درمرحله آخربند کشی و سطح را تمیز میکنیم

چند نکته
برای تراشیدن کاشی از تیشه تیز و سمباده برقی استفاده میکنیم .وبرای جدا کردن کاشی(دو نیم کردن)ازمیخ مخصوص و تیزی سطح پشت کاشی را خط انداخته وشیار سراسری ایجاد کرده و دو گوشه کاشی را اهرم کرده وازهم جدا کنیم.که امروزه این کار به وسیله دستگاه کاشی بر انجام میشودگاهی مواقع لازم میشود کاشی را سوراخ کرد مثلا برای عبور شیرآلات و یا پریزهای برق از تیشه دو سر و تیشه کلنگی ونوک تیز و گاهی مواقع از گازانبر استفاده میکنیم

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 17 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد