دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با نرم‌افزار اقتصادسنجی EViews

PowerPoint قابل ویرایش
75 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با نرم‌افزار اقتصادسنجی EViews توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با نرم‌افزار اقتصادسنجی EViews قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

این نرم‌افزار، نرم‌افزاری قابل برنامه‌نویسی و دارای منوهایی برای انجام تحلیل‌های آماری از پیش تعریف‌شده (نظیر: تحلیل مدل‌های رگرسیونی، تحلیل روندها، تحلیل مدل‌های ARCH و GARCH و …) بوده و به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند بدون هیچ واسطه‌ای لیست گسترده‌ای از فرمت داده‌ها (شامل: فرمت داده‌های Excel، ASCII، Text و غیره) را بنویسد یا بخواند.

اسلاید ۲ :

 مدیریت داده‌ها :

—ایجاد پرونده‌‌کاری

—اولیـن گام در هنگام بکارگیری نرم‌افزار EViews، ایجاد یک پرونده‌‌کاری (مکانی است که Object‌ها در آن نگهداری می‌شوند) با پسوند “.wf1 *” و بارگذاری مجدد آن در استفاده‌های بعدی است. هر پرونده‌‌کاری، شامل دو Object پیش‌فرض است: “C” که یک بردار از ضرایب است و “Resid” که نشان‌دهنده باقیمانده‌های رگرسیونی می‌باشد.

—بدین‌منظور، از منوی File بر روی گزینه New  و سپس “”Workfile کلیک کرده از پس از اختصاص یک نام به آن، دکمه OK را می‌فشاریم.

اسلاید ۳ :

درصورتی که به Workfile نامی اختصاص داده نشود، به‌صورت پیش‌فرض نام “Un-titled“ درنظر گرفته می‌شود که در اینصورت، دیگر امکان ذخیره آن وجود نخواهد داشت.

اسلاید ۴ :

پس از انتخاب گزینه Workfile از منویFile ، پنجرهWorkfile Range  (دوره تناوب) ظاهر می‌شود که در کادرWorkfile Frequency  ) ‌بایستی نوع داده‌ها را جهت تعیین دوره تناوب مشاهدات، مشخص نمود .

گزینه‌های موجود در این کادر بترتیب عبارتند از:

اسلاید ۵ :

.۱Annual “سالانه“

.۲Semi-annual “نیمسال“

.۳Quarterly “فصلی“

.۴Monthly “ماهانه“

.۵Weekly and Daily “هفتگی و روزانه“

.۶Undated “بدون تاریخ (مقطعی)“

در ادامه، پس از تعیین دوره تناوب داده‌ها، می‌بایست دامنه آنها را در دو کادر روبروی هم با عنوان‌های ” “Start date(زمان شروع) و “End date” (زمان پایان)، با دادن مشخصات اولین و آخرین داده تعیین نمود.

اسلاید ۶ :

 پس از اتمام این مرحله و کلیک بر روی OK، پنجره پرونده‌‌کاری ظاهر می‌شود. در این مرحله، در پرونده‌‌کاری تنها دو جزء وجود دارد: بردار ضرایب جزء ثابت که با “C” نمایان شده و جزء باقیمانده که با “RESID” مشخص می‌گردد.

دراین مرحله می‌توان با انتخاب Save as از منو File و اختصاص یک اسم به پرونده‌‌کاری موردنظر، آن را ذخیره کرد. بعد از ایجاد پرونده‌‌کاری، مرحله ایجاد سری‌زمانی “Series” (که یک نوع Object است) می‌باشد. سری‌های‌زمانی موردنظر را به دو روش می‌توان ایجاد نمود:

۱- به کمک دستورData بدنبال آن تایپ نام سری‌‌های‌زمانی مورد‌نظر (با فاصله پشت‌سرهم) در پنجره فرمان.

اسلاید ۷ :

۲- کلیک بر روی گزینهNew object  از منویObjects  و انتخاب فرمان Series، سپس تعیین سری‌های‌زمانی موردنظر (بصورت انفرادی).

در هر دو صورت محیط یا کاربرگی شبیه به صفحه‌گسترده ایجاد می‌شود که در آن می‌توان مشاهدات را وارد نمود (در بالای پنجره ایجاد شده، فرامین مختلفی (براساس Object ایجاد‌شده) ظاهر می‌شود که می‌توان عملیات دیگری نیز انجام داد و در نهایت پرونده‌‌کاری همراه با سایر Object های ایجاد شده در آن را ذخیره کرد).

اسلاید ۸ :

بنابراین باید اقدام به ایجاد Object مورد‌نظر می‌نمائیم. برای این منظور، با انتخاب گزینه New Object…  از منوی Objects جدولی مشابه مرحله ‌ایجاد پرونده‌‌کاری، ظاهر می‌شود که در آن باید نوع Object را انتخاب نموده و پس از آن دکمه OK را کلیک کرد

اسلاید ۹ :

انتخاب هر Object بیش از یک View (نما و مشاهده) دارد. به عنوان مثال، یک سری‌زمانی دارای نماهایی از قبیل: نمای صفحه‌گسترده یا کاربرگ (که داده‌ها را نمایش می‌دهد)، نمای نمودار خطی، نمای نمودار میله‌ای، نمای نمودار بافت‌نگار، نماهای آماری و یا به شکل نمای نمودار همبستگی می‌باشد که درصورت لزوم می‌توان یک Object را از حالت یک‌ نما به ‌نمای دیگر (که موردنظر است)، تبدیل کرد.

لازم به ذکر است که، درصورت عدم‌نامگذاری Object، اگر Object دیگری از همان نوع ایجاد شود جایگزین Object قبلی خواهد شد. به‌عبارت دیگر، Object قبلی حذف شده و با ذخیره‌سازی پرونده‌‌کاری، تمامی Object‌های جدید، در درون آن ذخیره خواهند شد.

اسلاید ۱۰ :

معرفی برخی از منوهای اصلی :

.۱منوی Objects

.۲منوی View

.۳منوی Procs (پردازش “Processing”)

.۴منوی Quick

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 75 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد