دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با عکس‌های مشهور جهان

PowerPoint قابل ویرایش
29 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با عکس‌های مشهور جهان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با عکس‌های مشهور جهان قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

۱۸۲۷ فرانسه- اصطبل و کبوترخانه : این تصویر مبهم یکی از نخستین عکسهای گرفته شده به وسیله آدمی است. مخترع فرانسوی به نام نیسهفور نیپس  Nicéphore Niépce و برادرش کلود از سال ۱۷۹۳ ، روی روشهای مختلف عکسبرداری کار میکردند. آنها چون مواد حساس به نور مناسب نداشتند ، مجبور بودند زمان نوردهی را بسیار طولانی کنند. به عکسهای اولیه آنها را هلیوگرام میگفتند و زمان نوردهی این عکسها ، ۸ ساعت بود. این عکس گرچه نخستین عکس گرفته شده نیست ولی قدیمیترین عکس به جامانده از این مخترع فرانسوی است:

اسلاید ۲ :

۱۸۵۵ – جنگ کریمه : راجر فنتون Roger Fenton را میتوان یکی از نخستین عکاسان جنگ دانست. او در سال ۱۸۵۵ با دشواتری فراوان و در حالی که با بیماری وبا مبارزه میکرد و درد دنده های شکسته را تحمل میکرد ، وسایل عکسبرداری را بر پشت اسبها به مناطق جنگی کریمه برد و ۳۵۰ عکس از این جنگ گرفت. ولی نه ملکه انگلیس و نه دیگر پشتیبانان مالی وی حاضر نشدند عکسهای وی را از اجساد و تآثیرات مخرب جنگ را ببینند:

اسلاید ۳ :

۱۸۹۶ – نخستین عکس اشعه ایکس گرفته شده از انسان: این عکس تصویری است از دست و حلقه ازدواج ویلهلم کنراد رونتگن شخصی که نخستین بار متوجه شد با اشعه ایکش ،میتوان داخل بدن را مرئ‍‍‍ی کرد

اسلاید ۴ :

۱۷ دسامبر ۱۹۰۳ : اورویل و ویلبر رایت دو مکانیک دوچرخه ، برای اولین بار در آمریکا پرواز کردند. گرچه پرواز اول فقط ۱۲ ثانیه طول کشید ولی آغازی شد برای تحولی جدی:

اسلاید ۵ :

۱۹۱۰ –انگلستان : لوئیس هاینه Lewis Hine با عکسهایش همان کاری را انجام داد که چارلز دیکنر با رمانهایش. هاینه با سفر به مناطق مخالف کشور عکسهایی از زندگی دشوار کارگران کودک گرفت. در این عکس گروهی از کارگران کودک دیده میشوند که کارشان جدا کردن زغالسنگ از خرده سنگها است:

اسلاید ۶ :

۲۵ مارس سال ۱۹۱۱ : صاحبان یکی از کمپانیهای تولید لباس زنانه در نیویورک همیشه درهای واحدهای تولیدیاش را قفل میکرد تا مطمئن شوند زنان جوان مهاجر محل کار را ترک نمیکنند و چیزی نمیدزدند. وقتی در طبقه هشتم این کارخانه آتشسوزی به راه افتاد ، در عرض تنها ۳۰ دقیقه ، ۱۴۶ کارگر مردند. بسیاری از کارگران خود را از بالا به پایین پرت کردند. این حادثه باعث شد توجه بیشتری به امنیت واحدهای تولیدی شود:

اسلاید ۷ :

۱۹۲۳ : کمال آتاتورک بنیانگزار ترکیه نوین: او که شیفته فرهنگ غرب بود حجاب را برای زنان عثمانی منسوخ و برای اولین بار با همسرش که بدون چادر در ملاعام ظاهر شده بود عکس گرفت. کاری که دقیقاً چند سال بعد الگوی رضا شاه در مبارزه با چادر در ایران شد.

اسلاید ۸ :

۲۱ ژانویه ۱۹۲۴ : مرگ لنین: رهبر انقلاب بلشویکی روسیه و بنیانگزار حکومت شوراها پس از مرگش مومیایی و جسد او به موزه ای در مسکو منتقل شد.

اسلاید ۹ :

۶ اکتبر ۱۹۲۷ : نخستین فیلم ناطق جهان The Jazz Singer تولید و به دوران درخشان سینمای صامت پایان داد.

اسلاید ۱۰ :

۱۹۲۸ : الکساندر فلمنیگ کاشف پنیسیلین (نخستین آنتیبیوتیک) در حال کشت دارویی که انقلابی در پزشکی قرن بیستم ایجاد کرد.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 29 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد