دانلود فایل پاورپوینت اتصال سری و موازی

PowerPoint قابل ویرایش
12 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت اتصال سری و موازی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت اتصال سری و موازی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

مدار های سری و موازی

اجزاء مدار الکتریکی می‌تواند به طرق مختلفی به هم متصل شوند. ساده ترین آنها اتصالاتسری و موازی هستند. در اتصال سری قطعات پشت سر هم در یک خطی قرار داده میشوند بگونه‌ای که جریان عبوری از همه اجزای سازنده یکسان خواهد بود. در اتصال موازی ولتاژ اعمال شده به همه اجزای سازنده یکسان خواهد بود. مداری که همهٔ اجزای آن اتصال سری داشته باشند مدار سری و مداری که همهٔ اجزای آن با هم موازی باشند مدار موازی خوانده می‌شود.

در مدار سری جریان همهٔ اجزا یکسان است و مجموع ولتاژهای روی هر جزء با ولتاژ اعمال‌شده بر کل مدار برابر است. در مقابل در مدار موازی ولتاژ دو سر همهٔ اجزاء یکسان است و جریان کل مدار برابر مجموع جریان هر یک از اجزای مدار خواهد بود.

اسلاید ۲ :

مدارهای سری

در مدارهای سری جریان یکسانی از همهٔ اجزای مدار می‌گذرد و تنها یک مسیر برای شارش جریان وجود دارد. در صورتی بازشدن یا شکستن مدار در هر نقطه، کل مدار «باز»‌ می‌شود و از کار می‌افتد.

اسلاید ۳ :

مدار های موازی

در مدارهای موازی اجزای موازی‌شده دارای ولتاژ یکسانی در دو سر خود هستند و جریان کل با توجه به قانون جریان کیرشهف برابر مجموع جریان‌های هر یک از اجزا است.

اسلاید ۴ :

مقاومت های موازی

اگر چند مقاومت را در مدار به شکلی ببندیم که ابتدا و انتهای همه ی آنها به همدیگر متصل باشند(به شکل دقت کنید)، آنها را با یکدیگر موازی کرده ایم.

اسلاید ۵ :

تحلیل مدارهای سری و موازی

اغلب مدارهای الکتریکی شامل اتصالات سری و موازی هستند و از یک نوع اتصال تنها تشکیل نمی شوند. برای تعیین جریان، ولتاژ و توان در این گونه مدارها، اتصالات سری و موازی را جدا جدا در نظر می گیریم. مثال زیر روش حل مداری که شامل هر دو نوع اتصال است را نشان می دهد.

 در این مدار، باتری ٢۴ ولت به ۴ مقاومت ١١٠، ١٨٠، ٢٢٠ و ٢۵٠ اهم متصل شده است.

 

 

اسلاید ۶ :

خصوصیات مدارهای سری

در یک مدار مقاومتی هر مقاومت می تواند مقدار و اندازه های متفاوت داشته باشد.

در مدار سری شدت جریان در هر لحظه از زمان در همه ی نقاط مدار یکسان است.

در مدار سری منبع تغذیه سبب جاری شدن جریان در مدار می شود.

در مدار سری ولتاژ متناسب با مقدار مقاومت در دو سر آن افت می کند.

ترتیب قرار گرفتن مقاومتها در مدار سری در کل مدار تأثیری ندارد.

اسلاید ۷ :

خصوصیات مدارهای موازی

در مدار موازی بیش از یک مسیر برای عبور جریان وجود دارد. هر یک از مسیرهای موازی را شاخه می گویند.

ولتاژ دوسر همه مصرف کننده ها دراتصال موازی یکسان و برابر ولتاژ منبع تغذیه است ولی در صورت متفاوت بودن مقاومت آنها جریان مصرف کننده ها متفاوت اند.

در مدار موازی با افزایش شاخه های مدار تعداد مسیرهای جریان زیاد می شود و شدت جریان کل افزایش می یابد که افزایش شدت جریان بدین معناست که مقاومت معادل کاهش یافته است.

اسلاید ۸ :

مدارهای ترکیبی سری و موازی

مدار سری – موازی به مداری گفته می شود که در آن ترکیبی از مقاومتهای سری و موازی وجود داشته باشد و در این مدارها از قوانین مربوط به مدارهای سری و موازی استفاده می شود.

اسلاید ۹ :

برق خانه ها

 

وقتی لامپ ها در مدار طوری بسته شوند که جریان  برق بتواند هم زمان به هر دو لامپ وارد شود ، لامپ ها به صورت موازی بسته شده اند . برق خانه ها به صورت موازی بسته شده است . چون اگر یک وسیله در مدار خاموش شود ، بقیه ی وسایل کار می کنند.مدار های ۱و۲ متوالی و مدارهای ۳و۴ موازی هستند.

 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 12 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد