دانلود فایل پاورپوینت شناساگر اسیدها و بازها

PowerPoint قابل ویرایش
18 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت شناساگر اسیدها و بازها توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت شناساگر اسیدها و بازها قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

انواع شناساگرها

دو نوع شناساگر داخلی و خارجی را معرفی می‌کنیم:
شناساگر داخلی
اگر به محلول تیتر شونده ، چند قطره از یک شناساگر افزوده شود و پس از پایان عمل تغییر رنگ در محلول ایجاد شود، چنین شناساگری را شناساگر داخلی یا درونی نامند.
شناساگر خارجی
در برخی حالات قبل از آن که نقطه پایان به ظهور برسد، بین شناساگر و محلول تیتر شونده یک واکنش صورت می‌گیرد و در این حالت نقطه پایان بسیار سریع پدیدار می‌شود، مثل تیتر کردن فسفات با استات اورانیل در حضور شناساگر فروسیانور پتاسیم ، فروسیانور پتاسیم با یونهای اورانیل قبل از رسیدن به نقطه پایان واکنشمی‌دهد.

اسلاید ۲ :

برای بدست آوردن نتیجه صحیح و خوب باید به دفعات لازم چند قطره از محلول بالای رسوب ( یا محلولی که پس از صاف کردن رسوب بدست می‌آید ) را در فاصله زمانهای مساوی ، روی یک قطعه کاغذ صافی با شناساگر سیانور پتاسیم آزمایش کرد. چنین شناساگری ، شناساگر خارجی نامیده می‌شود.

اسلاید ۳ :

شناساگرهای زیادی وجود دارد که معروفترین آنها لیتموس (تورنسل) است که در محیط اسیدی ، قرمز ، در محیط بازی ، آبی و در حدود خنثی بنفش رنگ است. تغییر رنگ آن در نزدیکی PH برابر ۷ رخ می دهد. در هر حال تغییر رنگ ناگهانی نیست. فنل فتالئین ، معرف دیگری است که بیشتر برای بازها قابل استفاده است. این ماده جامدی سفید رنگ است که در آزمایشگاه محلول الکلی آن را بکار می برند. این محلول در محیط اسیدی رنگ و در محیط قلیایی رقیق ارغوانی است.

اسلاید ۴ :

می توان از آب کلم سرخ نیز به عنوان یک شناساگر اسید و باز استفاده کرد. از آمیختن شناساگرهای مختلف با یکدیگر نوار کاغذی بدست می آید که با یک مقیاس رنگ مقایسه ای همراه است و برای اندازه گیری های تقریبی PH بطور گسترده کاربرد دارد.

اسلاید ۵ :

بی تردید بر روی بسته بندی بسیاری از مواد غذایی نماد هایی مانند را مشاهده کرده اید در این صنعت از این نماد که به آن عدد می گویند ، برای مشاهده ی نوع ماده ی افزوده شده به ماده ی غذایی یا خوراکی استفاده می شود مثلا :
سوربیک اسید            نوشابه های گازدار و انواع کیک

سدیم سوربات         ضد کپک در ماست و پنیر و سس مایونز

پتاسیم سوربات

بنزوییک اسید          آب میوه ، نوشابه های گازدار و انواع سس

سدیم بنزوات           رب گوجه فرنگی

اسلاید ۶ :

 فنل فتالئین :

فنل فتالینپودری ریزدانهٔ و سفیدرنگ و یک ترکیب شیمیایی (با چهار گونه ملکول مختلف) با فرمول C20H14O4 ا. بطور معمول بعنوان شناساگر یا معرفی برای اسید و بازها استفاده پی اچ آن از ۳ تا ۷ است.
در محیط اسیدی بیرنگ و در محیط بازی قرمز ارغوانی است و از محلول واکنش آهسته آن در مدارس، برای شناساندن معرفها به دانش آموزان استفاده می شود. فنل فتالین در آب نامحلول است و اغلب در آزمایشها، آنرا با الکل رقیق میکنند. این ماده به خودی خود یک اسید ضعیف بوده و در محلول یون ئیدروژن آزاد میکند.

 

اسلاید ۷ :

برم تیمول آبی

یکی از شناساگرهای محیطی است.
رنگ این ماده در محیط اسیدی زرد و در محیط بازی آبی است

اسلاید ۸ :

کاغذ لیتموس

یکی از شناساگرهای محیط می‌باشد و برای شناسایی اسیدها و بازها استفاده می شود.
کاغذ لیتموس به دو رنگ موجود است لیتموس آبی و لیتموس قرمز، از لیتموس آبی برای محیط اسیدی و از لیتموس قرمز برای محیط بازی استفاده می کنند.

 

اسلاید ۹ :

متیل نارنجی یا متیل اورنج

یکی از شناساگرهای محیطی است.
رنگ این ماده در محیط اسیدی قرمز و در محیط بازی زرد است.

اسلاید ۱۰ :

نگاه اجمالی

بهترین شناساگرهای اسید – باز ، اسیدهای آلی ضعیف می‌باشند. شکل اسیدی شناساگر رنگ مشخصی دارد و در صورت از دست دادن پروتون، به ترکیب بازی که دارای رنگ دیگری می‌باشد، تبدیل می‌شود. یعنی تغییر رنگ اغلب شناساگرهااز محلولبستگی به تغییر شکل آنها دارد. با استفاده از شناساگرها می‌توان PH یک محلول را تعین کرد   تغییر رنگ

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 18 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد