دانلود فایل پاورپوینت کارگاه یکروزه ارگونومی

PowerPoint قابل ویرایش
57 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت کارگاه یکروزه ارگونومی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت کارگاه یکروزه ارگونومی قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

هدف کلی:

کاربرد اصول ودانش ارگونومی ( مهندسی عوامل انسانی ) در حفظ وارتقاء سطح سلامتی کارگران در پیشگیری آسیب های اسکلتی – عضلانی

اسلاید ۲ :

وضعیت اختلالات اسکلتی – عضلانی درجهان

بر اساس طبقه بندی IOSH اختلالات اسکلتی عضلانی در میان مشکلات بهداشتی وعوارض ناشی از کار دارای رتبه دوم می باشد.

بر اساس گزارش اداره آمار کار در سال ۱۹۹۴ نزدیک به دو سوم بیماریهای ناشی از کار ، اختلالات مربوط به تروماهای تکراری بوده است ، لازم به ذکر است که این آمار در بر گیرنده اختلالات کمر نمی شود.

بر اساس آمار ملی فنلاند در سال ۱۹۹۴ ، ۳۱ در صد کل بیماریهای ناشی از کار را بیماریهای اسکلتی – عضلانی تشکیل می دهند.

بر اساس گزارش اداره آمار کار آمریکا  در سال ۱۹۹۶ ، ۴۶ درصد از بیماریهای ناشی از کار به دستگاه اسکلتی – عضلانی مربوط بوده است.

 

اسلاید ۳ :

وضعیت اختلالات اسکلتی – عضلانی درجهان

پژوهشها نشان داده است که پس از بیماریهای قلبی – عروقی، کمردردها عمده ترین عامل ناتوانی در افراد ۴۵ سال به بالاست.

IOSH بیان می دارد که آسیب های ستون فقرات ۲۰ درصد از همه آسیب ها وبیماریهای محیط کار را تشکیل می دهد که هزینه ای در حدود ۲۰ تا ۵۰ میلیارد دلار را به خود اختصاص می دهد.

بنا بر گزارش سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۰۲ ، کمردردها ۳۷% از عوامل خطرزای شغلی را تشکیل می دهند که جایگاه اول را بین بیماریها ومخاطرات ناشی از کار دارا می باشند. سازمان جهانی بهداشت دهه اول هزاره سوم را به نام دهه مبارزه با عوارض اسکلتی – عضلانی  ( بعنوان اپیدمی خاموش ) نامگذاری کرد.

 

اسلاید ۴ :

وضعیت اختلالات اسکلتی – عضلانی در ایران

بر پایه مطالعات ملی بار بیماریها وعوامل خطرزا در ایران درسال ۲۰۰۴ که توسط اداره برنامه های سلامت مرکز توسعه شبکه صورت گرفت اختلالات اسکلتی – عضلانی پس از بیماریهای قلبی عروقی در رتبه دوم بیماریهای ناشی از کار شناخته شده است.

اسلاید ۵ :

تعریف ارگونومی = ( علم راحتی )

واژه ارگونومی تلفیقی از دو واژه یونانی ارگو ( به معنی کار ) و نوموس( به معنی قانون ) است .

ارگونومی دانشی است که به رابطه میان انسان ، ماشین ومحیط پیرامون او می پردازد وطراحی وسایل ودستگاههای مورد استفاده را به گونه ای پیشنهاد می کند که راحتی ، دسترسی ،ایمنی وبازدهی را بالا برده ودشواری ،خطر ،خستگی وهزینه ها را کاهش می دهد.

ارگونومی دانش مطالعه ویژگیها وخصوصیات انسان به منظور طراحی مناسب محیط کار وزندگی می باشد.

اسلاید ۶ :

ارگونومی در دوزمینه عمده بکار گرفته می شود:

۱- تناسب فرد با شغل ( انتخاب افراد از نظر توانایی آنها برای انجام وظایف)

۲- تناسب شغل با فرد(تجهیزات ، وظایف و تشکیلات طوری طراحی شوند که با قابلیت ها ومحدودیت های افراد متناسب باشد.

هدف ارگونومی :

تقلیل فشارهای کار، خستگی وفرسودگی که در اثر کارکردن ایجاد می شود

– تطبیق وتغییر دستگاهها با وضع صحیح بدن

– حمایت وحفاظت ازکارگرنه ازدیاد محصول وبازدهی

اسلاید ۷ :

                                                                                         در ارگونومی برای بهتر کار کردن سعی می شود که کارهای خسته کننده اصلاح شوند و ابزار کار بهبود یابند تا درنتیجه کارگر راحت وآسوده کار   کند.مثلا“ در کار با ماشین تحریر، کلیدها ودر کار با اتومبیل عقربه ها ،فرمان ،دنده ،کلیدها وپدالها همگی باید به گونه ای جاسازی وطراحی شده باشند که به سرعت وراحت در دسترس باشند وسلامت ورفاه ورضایت انسان راحین کار فراهم آورند.

در کارهای اداری ، بدبودن میز یا صندلی یا ابزار کاری دیگر ، عوارض مختلفی همچون دیسک ، آرتروز ، فشار خون وغیره بدنبال دارد. در محیط های کاری بهترین کار برای تامین رضایت خاطر ورفاه کارکنان ، تعبیه میزها وصندلیهای قابل تنظیم است که می توان به اندازه دلخواه ارتفاع آنهارا تغییر داد.

اسلاید ۸ :

ارگونومی علمی چند نظامه است که در چهار حیطه عمده زیر فعالیت دارد:

الف ) مهندسی انسانی این بعد ، طراحی روش های کار با هدف کاهش حوادث ناشی از خطاهای انسانی را شامل می شودمثلا“ داشتن روشنائی مناسب، کاهش صدا در محیط کار، حمل ونقل مواد در ارتفاعات .

ب ) فیزیولوژی کار: در مورد توانایی بدن برای انجام کار فیزیکی بحث می کند.

در این بعد مفاهیم خستگی ، بررسی کارهای استاتیک ودینامیک ورژیم های کار -استراحت از دیدگاه فیزیولوژی کار مورد تجزیه وتحلیل قرار می گیرد.

اگر فعالیت در حدود توانایی شخص بوده وکار درشرایط مناسب انجام شودخستگی عادی بوده وبا خواب واستراحت رفع می شوداما همین خستگی ساده ممکن است دراثر مداومت در کارهای مختلف ویا انجام کار تحت شرایط نامناسب بطور تدریجی در شخص ایجاد مشکل نموده وپس از مدتی عوارض آن بصورت کوفتگی ، ضعف، تب ،اختلالات جسمی وروانی نمودار شود که اگر چاره نشود وفعالیت ادامه یابدبصورت خستگی های مزمن وعصبی درآمده وتمام اعمال بدنی وفکری شخص را دچار اختلال می سازد.

 

اسلاید ۹ :

 

در این روش با استفاده از اندازه گیری ضربان قلب ونیز سنجش مقدار اکسیژن مصرف شده می توان نوع کار وفعالیت را مشخص نمود.

اسلاید ۱۰ :

د ) آنتروپومتری : افراد بزرگسال از نظر ابعاد بدنی بسیار متفاوت می باشند، بلند قد وکوتاه قد،سبک وتنومند. بنابراین در طراحی بایستی تجهیزات ، ایستگاههای کار واشیایی را که قرار است جابجا شوند طوری طراحی وکنترل کرد که متناسب با تمام ابعاد بدنی وتوانایی های افراد باربر باشد.

 تعریفآنتروپومتری :  به سنجش ابعاد فیزیکی بدن وکاربرد داده های ابعادی در اصلاح شرایط فیزیکی ایستگاههای کار می پردازد واز آنجاییکه یکی از دلایل فشارهای وارده بر اندامها عدم تطابق ابعاد محل کار با ویژگیهای ابعادی بدن کاربر می باشد از این رو داده های آنتروپومتریک را می توان بطور مؤثری در طراحی تجهیزات ، ایستگاههای کار ، ابزار آلات ومحصولات بکار برد.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 57 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد