دانلود فایل پاورپوینت نقشه برداری

PowerPoint قابل ویرایش
50 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت نقشه برداری توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت نقشه برداری قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

 

اسلاید ۱ :


نقشه برداری:

 نقشه برداری، تکنیک و علمی است که زمین و موقعیت سه بعدی نقاط و فواصل و زاویه آنها را به دقت مشخص می‌کند.

اسلاید ۲ :

نقشه برداری از شروع تاریخ ثبت شده (حدود ۵۰۰۰ سال قبل)، یکی از ارکان اساسی در توسعه محیط اطراف بشر بوده است و تقریبا در طراحی و اجرای هر شکل ساخت وساز، یک نیاز به شمار می‌رود.

اسلاید ۳ :

– روش ۱

 به طور تاریخی، زوایا و فواصل با استفاده از ابزار گوناگون نظیر زنجیرها با حلقه‌هایی با طول معین، به عنوان مثال حلقه یا متدهای نواری ساخته شده از فولاد و نیکل اندازه گیری می شدند .

اسلاید ۴ :

برای اندازه گیری فاصله‌های افقی، براساس درجه حرارت، این حلقه‌ها  ورقهای نواری محکم کشیده می‌شوند تا خمیدگی و شل بودن را کاهش دهند. علاوه بر این، سعی می‌شود سطح و تراز وسیله اندازه گیری نگه داشته شود. در موارد اندازه‌گیری یک سراشیبی، نقشه بردار مجبور است اندازه گیری را تکه تکه انجام دهد که بایستی قسمت عقب نوار را رو به بالا بلند کند و از جایی که آخرین اندازه گیری تمام شده بود، اندازه بگیرد. بطور تاریخی ، زوایای افقی با استفاده از یک قطبنما که یک میدان مغناطیسی ایجاد می‌کرد اندازه گیری می‌شدند.

اسلاید ۵ :

این نوع وسایل بعدها بواسطه صفحات نگارش شده با دقت بالاتر که تجزیه  زاویه‌ای بهتری ایجاد می‌کردند و به خوبی تلسکوپهای پایه با شبکه‌های بیشتر برای تشریح حساسیت بیشتر دید، بهبود بخشیده شدند. (قسمت تئودولیت (دورین مهندسی) را ملاحظه کنید) علاوه بر این، ترازها و دوایر تنظیم شده که اجازه اندازه گرفتن زوایایی عمودی را می‌دادند اضافه شدند (آلت مهندسی که کسور کمتر از واحد را تعیین می‌کند).

اسلاید ۶ :

ساده‌ترین روش اندازه گیری ارتفاع، یک ارتفاع ـ اساسا یک بارومتر (فشارسنج) ـ است که از فشار هوا به عنوان یک علامت برای ارتفاع استفاده می‌کند. اما برای نقشه برداری دقت بیشتری مورد نیاز است. برای رسیدن به این هدف، وسایل گوناگونی نظیر ترازهای دقیق، توسعه داده شده اند. این ترازها برای ایجاد یک سطح دقیق تنظیم شده‌اند که بین ابزار اندازه گیری و نقطه مورد اندازه گیری تغییرپذیر است، نوعاً بواسط استفاده از یک حیطه اندازه گیری عمودی.

اسلاید ۷ :

تا اواخر دهه ۱۹۹۰ ابزار پایه مورد استفاده در نقشه برداری سطحی، یک نوار اندازه گیری برای مشخص کردن مسافتهای کوتاه، یک تراز برای تعیین ارتفاع یا تفاوتهای بلندی، و یک تئودولیت که بر روی یک سه پایه سوار بود و با یک مثلث بندی قادر به اندازه گیری زوایا (افقی و عمودی) بود، بودند. با شروع ازبنچ مارک یک موقعیت با مکان و ارتفاع مشخص، فاصله و زوایای نقطه نامعلوم اندازه گیری می‌شود.

اسلاید ۸ :

یک ابزار مدرن تر، مبدا کلی است که یک تئودولیت با یک قطعه مسافت سنج الکترونیکی است (EDM) و هنگامی که بر روی سطح افقی تنظیم می‌شود می‌تواند برای ترازیابی مورد استفاده قرار گیرد. پس ازاین معرفی و آشنایی، ایستگاههای کل یک تغییر جهت تکنولوژیکی از قطعات نوری مکانیکی به قطعات تماماً الکترونیکی با کامپیوتر و نرم افزار داده‌اند.

اسلاید ۹ :

مبداهای کلی خطوط مدرن دیگر نیازی به منعکس کننده و فستور ندارند (که نور سیاری که برای فواصل بکار می‌رفت را برمی گرداند) تا اندازه‌های فاصله را بازگرداند، بلکه آنها تماما رباتیک هستند و حتی می‌توانند اطلاعات مکان را به کامپیوتر داده و بصورت الکترونیکی پست کنند و به سیستم های موقعیت یاب ماهواره‌ای نظیر سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS) متصل شوند.

اسلاید ۱۰ :

با وجود اینکه سیستم‌های GPS سرعت نقشه برداری را افزایش داده اند اما آنها هنوز تنها در حدود ۲۰ میلی متر دقیق هستند. همچنانکه سیستم‌های GPS خوب در نواحی با پوشش درختان انبوه کار نمی‌کنند. به همین دلیل است که مبدا های کلی بطور کامل جایگزین ابزار آلات اولیه نشده اند. رباتیک‌ها این اجازه را به نقشه بردار می‌دهند که انداز ههای دقیق را بدون کارگر اضافی برای نگاه کردن و چرخاندن تلسکوپ و ثبت اطلاعات جمع آوری کند.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 50 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد