دانلود فایل پاورپوینت وب نامرئی و وب عمیق

PowerPoint قابل ویرایش
18 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت وب نامرئی و وب عمیق توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت وب نامرئی و وب عمیق قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

مقدمه

مرور نوشتارها حاکی از آن است که به احتمال قریب به یقین عبارت «وب نامرئی» نخستین بار درسال ۱۹۹۴ توسط «ژیل السورث»ابداع شده است. البته معدودی از منابع نیز شخص دیگری به نام «متیوکل» را به عنوان مبدع این اصطلاح معرفی می‌کنند.

در خصوص وب نامرئی کلماتی نظیر وب پنهان،‌ وب عمیق، وب تاریک، به طور مترادف در متون مختلف به کار برده شده‌اند. اما این‌ها در حقیقت معادل یکدیگر نیستند و هر یک به جنبه‌ای از نامرئی بودن اشاره می‌کنند.

اسلاید ۲ :

وب نامرئی

یکی از اصطلاحاتی که اخیرا از آن یاد میشود وب نامرئی یا invisible web  است که البته اسم دیگرش deep وب هست. صفحات اینترنتی ای که ما به طور عادی می بینیم، وب سطحی نام دارند. افراد قبل از هر مرجع دیگری از وب برای جستجوی تحقیقاتشان استفاده می کنند. اما موتورهای جستجو لزوما بهترین نتایج را نمایش نمی دهند. آنها اطلاعات مخفی یا عمیق موجود در اینترنت را نمایش نمی دهند.

اسلاید ۳ :

وب ژرف چیست؟اصطلاح وب نامرئی یا وب “ژرف” به مخزن عظیمی از اطلاعات اطلاق می شود که موتورهای جستجو به آنها دسترسی مستقیم ندارند به طور مثال پایگاه داده کتابخانه های دانشگاهها، سایتهایی که برای مشاهده آنها نیاز به رمز عبور داریم و سایتهایی که به هر دلیل، موتورهای جستجو از فهرست بندی آنها، منع شده اند. بر خلاف صفحات قابل مشاهده (یعنی همین وبی که می توانید توسط موتورهای جستجو ببینید) اطلاعاتی در پایگاههای داده موجود است که اسپایدرها و رباتهای خزنده بدانها دسترسی ندارند.
بعنوان نمونه، اغلب مردم گوگل را بعنوان دارنده بزرگترین پایگاه داده جستجو تصور می کنند که حدودا ۸ بیلیون صفحه را فهرست بندی کرده است. این رقم بزرگ است ولی اگر وب مخفی را در نظر بگیریم این رقم را بایستی در ۵۰۰ ضرب کنیم. بعلاوه گوگل فقط صفحات قابل جستجو را که حدودا ۲۵۰ بیلیون است ذخیره کرده است ولی از رقم دقیق صفحات غیر قابل جستجو خبری نیست.

اسلاید ۴ :

 آمارهای جالب:

– اطلاعات موجود در وب ژرف، بین ۴۰۰ تا ۵۵۰ برابر وب عمومی هستند که ما می بینیم

– وب ژرف حاوی ۷۵۰۰ ترابایت اطلاعات است، در مقابل وب سطحی ۱۹ ترابایت ذخیره کرده است

– وب ژرف دارای نزدیک به ۵۵۰ بیلیون مستند می باشد در حالیکه این رقم برای وب سطحی ۱ بیلیون است

– بیش از ۲۰۰ هزار وب سایت ژرف وجود دارند

– جالب است بدانید که بیش از نیمی از محتوای وب عمیق در عنوان سایتهایشان از کلمه Database استفاده کرده اند و اگر این کلمه را در جستجوهایتان بکار برید، امکان دسترسی تان را به این سایتها افزایش می دهید.

اسلاید ۵ :

دسترسی به وب عمیق

 دسترسی به آنچه که در لایه ­های پایین وب می­ گذرد زیاد ساده نیست. چرا که بیشتر ارتباط ­ها و خرید و فروش ­های اصلی توسط لینک ارتباطی امن بین طرفین برقرار می­ شود. ارتباطی که از نظرگاه همه موتورهای جستجوگر فرسنگ ها فاصله دارد. ولی وب سایت هایی هم هستند که عموم مردم را مورد هدف قرار می ­دهند. این وب سایت ها بر روی سرورهای TOR راه اندازی شده اند و از طریق مرورگرهای معمولی قابل دستیابی نیستند. root name این وب سایت ها اغلب onion. است که در DNS های root ثبت نشده و فقط بر روی سرورهای TOR تعریف شده است. همچنین URL آنها، بسادگی به یاد سپردنی نیست و هرچند وقت یکبار به کل تغییر می­ کند. اغلب این وب­سایت­ها دارای صفحات سیاه رنگی حاوی چند متن مختصر هستند. یکی از مراجعی که اطلاعات دسته بندی شده این وب سایت ها را در اختیار کاربران می­گذارد HiddenWiki  است.

اسلاید ۶ :

همه چیز درباره وب عمیق یا پنهان

 منظور از وب عمیق یا وب پنهان بخشی از شبکه جهان گستر وب است که منابع موجود در آن، خارج از حوزه جستجو و بازیابی مقدماتی موتورهای جستجوی عمومی قراردارد و بازیابی اطلاعات موجود در این بخش از محیط وب، با استفاده و جستجوی مستقیم از این موتورها میسر نیست. به عبارت دیگر امکان بازیابی منابع اطلاعاتی وب پنهان یا از نظر فنی برای موتورهای جستجو مقدور نیست و یا آنها به دلیل محدودیت ­های دیگر از دسترسی و ایندکس ­گذاری این منابع بازمانده ­اند.

اسلاید ۷ :

برخی از دلایل عدم دسترسی به وب عمیق یا پنهان

۱- نقاطی از وب هستند که به خاطر احتیاج به نام کاربری و رمز عبور امکان دسترسی به آنها وجود ندارد.

۲- برخی اطلاعات در صورتی قابل مشاهده می­ گردند که خریداری شوند، این بخش که به وب ملکی شهرت دارد نیز از دید موتورهای جستجوگر پنهان است.

۳- بخش دیگری از وب نامرئی، به مجموعه ای از اطلاعات الکترونیکی پیوسته اطلاق میشود که آنها معمولا خارج از حوزه جستجوی موتورهای جستجوگر قرار دارند هریک از این پایگاه ها صفحه جستجوی مبتنی بر وب دارند، که امکان جستجو در آنها برای کاربران را فراهم می کند، اما خزنده های موتورهای جستجو توان ورود به آن ها را ندارند و در نتیجه حجم انبوهی از اطلاعات، نمایه نشده باقی می ماند.

۴- منابع اطلاعاتی غیرمتنی نیز جزء وب پنهان بشمار می­روند چون موتورهای جستجوگر برای ایندکس گذاری منابع ابرمتن Hypertext طراحی شده اند درحالیکه بسیاری از منابع موجود در وب در قالب ­های دیگر و معمولا غیرمتنی (تصویر، منابع دیداری شنیداری و …) ظاهر می ­شوند و امکان ایندکس گذاری آن­ها در موتورهای جستجوگر وجود ندارد.

۵- با توجه به استفاده اغلب موتورهای جستجوگر از الگوریتم عنکبوتی، در صورتی که صفحه وبی به هیچ جا متصل نشده باشد، دسترسی به آن از طریق موتورهای جستجو غیرممکن است.

اسلاید ۸ :

اهمیت وب عمیق

به دو دلیل می توان گفت که وب پنهان اهمیت دارد. نخست از نظر کمی باید گفت که حجم اطلاعات موجود در این بخش خیلی بیشتر از سطح آشکار است.

بهترین موتورهای جستجو فقط قادر هستند که حدود ۱۶ درصد از اطلاعات موجود در وب را بازیابی کنند و بنابراین ۸۴ درصد آنها جزء وب پنهان به حساب می­آیند.

اندازه وب نامرئی تقریباً ۵۰۰ برابر وب مرئی است. وب نامرئی ۵۵۰ میلیون سند و وب مرئی تقریباً یک میلیون سند را دارا می باشد. هر چند مطالعات انجام شده در این باره با یکدیگر متفاوتند اما بر اساس همه آن­ها دیپ وب از نظر داده ها بسیار غنی ­تر از وب معمولی یا وبی است که ما می­شناسیم. می­توان گفت که کل وب یک کوه یخی است که دیپ وب قسمتی از آن است که در زیر آب­ها پنهان و قسمت دیگر که در سطح آب نمایان است همان وبی است که ایندکس شده است.

و از منظر کیفی باید گفت:

اطلاعات بخش­های مختلف این مجموعه به ویژه منابع اطلاعاتی موجود در وب عمیق، معمولاً منابع ارزشمند و مفیدی هستند و در بسیاری از موارد ﭘﺎسخگوی نیاز کاربران می باشند. تقریباً بیش از نیمی از وب نامرئی را ﭘﺎیگاه های اطلاعاتی موضوعی تشکیل می­دهند.

اسلاید ۹ :

نمونه ای از اعمال غیرقانونی در وب عمیق

از آنجایی که وب عمیق از دید بسیاری پنهان است، مکان خوبی برای کارهای مشکوک به حساب می‌آید و بسیاری از مجرمان اینترنتی در فوروم‌هایی با دسترسی محدود گرد هم می‌آیند.

شاید وقتی صحبت از بخش تاریک اینترنت به میان بیاید، چیزهایی از قبیل خرید سی دی های غیر مجاز، خرید دارو بدون نسخه و چیزهایی از این قبیل به ذهن ما بیایند اما وب عمیق بسیار بسیار فراتر از این‌هاست.

پورنوگرافی کودک، تجارت اسلحه، خرید و فروش مواد مخدر، قاتلین اجاره‌ای و تروریسم بخشی از محتوای ناخوشایند وب عمیق محسوب می‌شوند که آنرا به بزرگترین بازار سیاه موجود تبدیل کرده‌اند. در وب عمیق می‌توانید سایت‌هایی را ببینید که در آنها کارت‌های اعتباری دزدی و مواد مخدر براحتی بفروش می‌رسند.

اسلاید ۱۰ :

بخش‌های مختلف وب نامرئی

۱-    وب مات یا تاریک Opaque Web ))

بخشی از فضای وب نامرئی به وب مات موسوم گردیده که می‌توانسته مورد استفاده کاربران قرار گیرد، اما به دلایل زیر این اطلاعات در خارج از دسترس کاربران قرار گرفته و موتورهای کاوش نمی‌توانند آن‌ها را بازیابی کنند:

– از آنجا که اولاً محیط وب دائماً در تغییر است و هر روز منابع و اطلاعات جدید به آن‌ افزوده می‌گردد و ثانیاً صفحاتی در وب وجود دارند که هیچ پیوندی بین آن‌ها با منابع دیگر برقرار نشده، خزنده‌های موتورهای جستجو قادر به یافتن این صفحات و همگام نمودن خود با این حجم عظیم اطلاعات نیستند.

–  به دلیل محدودیت توانایی، نرم‌افزارهای خزنده‌ فرصت کافی برای روزآمدسازی صفحات جدید وب را ندارند. موتورهای کاوش نیز امکان روزآمدسازی حجم عظیمی از اطلاعات و منابع جدید را ندارند و به همین دلیل بسیاری از این اطلاعات از حوزه موتورهای کاوش دور می‌مانند .

– محدودیت توان مالی بسیاری از موتورهای کاوش سبب گردیده که موتورهای کاوش نتوانند تمام صفحات وب سایت‌ها را نمایه‌سازی کنند، چرا که برای آن‌ها هزینه‌های زیادی دارد و بنابراین موتورهای کاوش بنا بر سیاست‌های خودشان، تنها بخشی از وب سایت‌ها یا لایه‌های بیرونی آن‌ها را نمایه‌سازی می‌کنند. بنابراین همیشه بخش عظیم لایه‌های درونی وب سایت‌ها پنهان می‌مانند.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 18 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد