دانلود فایل پاورپوینت Delphi

PowerPoint قابل ویرایش
27 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت Delphi توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت Delphi قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

 

اسلاید ۱ :

تاریخچه زبان دلفی

 
دلفی در واقع یک کامپایلر پاسکال است. دلفی ۶ نسل جدید کامپایلر های پاسکال است که شرکت Borland از زمان ایجاد اولین نسخه پاسکال توسط Andres Hejlsberg در ۱۵ سال پیش به بازار عرضه کززرد.

برنامه نویسی به زبان پاسکال در سالیان سال از استواری و ثبات، زیبایی و ظرافت و البته سرعت بالای کامپایل سود برده است. دلفی هم از این قاعده مستثنی نیست. کامپایلر دلفی ترکیبی از بیش از یک دهه تجربه طراحی کامپایلر پاسکال و معماری بهبود یافته کامپایلر های ۳۲ بیتی است. اگرچه قابلیت های کامپایلرها با گذشت زمان پیشرفت قابل توجهی داشته است ولی سرعت آن چندان کاهش نیافته و همچنان از سرعت بالایی برخوردار است. به علاوه استحکام و قدرت کامپایلر دلفی معیاری برای سنجش دیگر کامپایلر هاست.

Turbo Pascal و Borland Pascal کامپایلرهای ۱۶بیت با کد محلی ارزان قیمتی بودند. آنها در طی سال ها تجدید چاپ شدند، و در اصل برای تولید برنامه‌های نمایش متن استفاده می‌شدند. وقتی استفاده از رابط های گرافیکی کاربر توسط ۳٫۱Microsoft Windows حمایت شد، استفاده از Borland Pascal تکمیل شده به عنوان زبان زیر مجموعه معرفی شد. دلفی یکی از اولی ابزارچیزی که آمد بود که به عنوان Rapid Application Development(RAD) شناخته می‌شد وقتی که در سال ۱۹۹۵ برای Windows 3.1 16 بیتی آمد. دلفی۲ ، یک سال بعد منتشر شد، که از طرف محیط Windows 32 بیتی حمایت می‌شد و استفاده‌های مختلفی از C++ به عنوان یک زبان زیرمجموعه می نمود. و C++ Builder چند سال بعد دنبال شد.

 

اسلاید ۲ :

ویژگی‌های زبان برنامه‌سازی دلفی

◊ محیط توسعه مجتمع بسیار قوی و انعطاف‌پذیر:

 در زبان‌های برنامه‌نویسی دیداری (همچون دلفی)، محیط کار و سادگی استفاده از آن، نقش مهم (و حتّی مهم‌تر از برنامه مترجم) را در طرّاحی برنامه‌ها بر عهده دارد که سازندگان دلفی به این نکته توجّه داشتند، به طوری که یک مجتمع کامل برای ساخت برنامه‌ها در دلفی وجود دارد که هر چیزی که لازم دارید، در این محیط موجود است.

◊ سادگی فراوان:

 کار با دلفی به علّت پشتیبانی آن از موارد زیر، بسیار ساده می‌باشد:

 *بهره‌مندی کامل از شیوه شی‌ءگرایی: ساختار زبان برنامه‌سازی دلفی بر اصل استفاده از پاسکال شی‌ءگرا بنا گردیده است که زبانی کامل، قدرتمند و یکسره شی‌گراست. هسته اصلی روش‌های برنامه‌نویسی شیءگرا در دلفی نهفته است و همینک دلفی به صورت واقعی از قابلیّت‌های مختلف زبان‌های شیءگرا پشتیبانی می‌کند و دارای ویژگی‌هایی اضافی (مانند بازبینی نوع داده‌ها در هنگام اجرا، واژه کلیدی Published، ویژگی‌ها و تابع‌های بازگرداننده نوع‌های پیچیده) نیز می‌باشد. مفهوم شیءگرایی در دلفی کامل‌تر از C++ است؛ ولی ممکن است به کاملی قابلیّت‌های شیءگرایی Smalltalk نباشد. در هر صورت، در حال حاضر دلفی قسمت عمده کدهای برنامه را به صورت کاملاً شیءگرا تولید می‌کند.

*  کوتاه‌بودن کدهای برنامه‌نویسی و روش‌های ویرایش آن‌ها: دلفی بسیاری از کدهای برنامه‌ها را به صورت خودکار در هنگام آغاز ایجاد پروژه تولید می‌کند؛ امّا علاوه بر این قابلیّت، قسمتی تحت عنوان «ویرایش‌گر کد» دارد که بر پایه متن استوار است و قابلیّت‌هایی مانند تعیین عکس‌العمل‌ها، هم‌زمان‌سازی‌ها، تکمیل کدها، قابل‌استفاده‌بودن جزیی کدها، استفاده از ماکروها، و نقشه‌های کلیدی سفارشی را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین ترکیب متن روشن و نیز باز و بسته‌شدن کدها در خواندن، و هدایت‌کردن کدها به شما کمک خواهد کرد.

اسلاید ۳ :

ترجمه سریع برنامه:

ترجمه برنامه در دلفی بسیار سریع انجام می‌شود؛ به طوری که سرعت این ترجمه بیش‌تر از سرعت مترجم‌های زبان‌های برنامه‌نویسی C و C++ است و حتی دارای سرعتی ۱۰ تا ۲۰ بار سریع‌تر از برنامه‌های تفسیری مانند: VB PowerBuilder, Paradox, Visual Fox Pro و dBase می‌باشد و به ادّعای شرکت Borland، مترجم دلفی سریع‌ترین مترجم در بین زبان‌های برنامه‌نویسی است و از دلایل این امر می‌توان به سادگی تعریف و ساختار زبان برنامه‌نویسی دلفی و نیاز کم‌تر مترجم به تلفیق قسمت‌های لازم برنامه در آن اشاره‌ کرد. لازم به ذکر است که مترجم دلفی، مترجمی برای پاسکال می‌باشد.

◊ اشکال‌زدایی، مستقرسازی، و نصب برنامه‌ها:

 اشکال‌زداهای توسعه‌یافته Borland .NET و Borland Win32 شما را در یافتن و تصحیح انواع اشکال‌های برنامه کمک می‌کنند. همچنین مدیر مستقرسازی ASP.NET دلفی، شما را در کپی‌کردن فایل‌هایی که برنامه‌های ASP.NET به سوی یک سرویس‌دهنده وب نیاز دارد، کمک می‌نماید. همچنین، چارچوب کاری .NET شامل چند برنامه کمکی است که شما را در آماده‌سازی برنامه‌هایتان برای مستقرسازی آن‌ها کمک می‌کند. دلفی نیز شامل برنامه Install Shield Express برای ایجاد برنامه‌های نصب‌کننده ویندوزی می‌باشد.

خروجی ایستا:

فایل‌های اجرایی دلفی نیز یک فایل EXE واقعی و تنهاست که همه چیز در درون آن قرار داده شده است و قابل اجرا بر روی هر رایانه دارای شرایط درست می‌باشد. در نتیجه، نیازی به تحویل فایل‌های دیگر (کتابخانه‌های در حال اجرا) به مشتری در هنگام ارائه فایل اجرایی نمی‌باشد؛ در حالی که در VB باید فایل‌های VBX نیز به همراه فایل اجرایی نهایی به مشتری ارائه شوند؛ البتّه مگر آن‌که از بسته‌ها استفاده کرده باشید. به همین دلیل، برنامه‌های دلفی برای نصب، ساده‌تر از برنامه‌های نوشته‌شده به وسیله سایر زبان‌های برنامه‌نویسی می‌باشند.

 

اسلاید ۴ :

ویژگی های اختصاصی

دلفی و Kylix از زبان برنامه نویسی دلفی مبتنی بر پاسکال استفاده می‌کنند، و کد منبع دلفی را به کد محلی x86 یا کد مدیریت شده.NET کامپایل می‌کند. آن ها شامل VCL/CLX (کتابخانه مؤلفه دیداری) هستند، که رابط های مستقل COM(ریزفیلم های خروجی کامپیوتر) همراه اجرای کلاس های فرض شده با مرجع ، و تعداد زیادی از اجزاء بیگانه را حمایت می‌کنند. پیاده سازی های رابط به قسمت هایی از قابلیت های کلاس ها واگذار می‌شود. گردانندهای پیام بوسیله علامت زدن شیوه‌ای از کلاس با عدد ثابت پیام برای اجرا پیاده سازی می‌شوند. تأکید مهم بر روی اتصال پایگاه داده قرار دارد، و این موجب شده دلفی در مورد پایگاه داده دچار اشتباه شود، (فقط) نرم افزار نهایی طراحی کننده، مجموعۀ پایگاه داده‌ای غنی خود را عرضه کرده است.

عیب ها

دلفی درون خود، یک ابزار گذر از پایگاه نیست. اما Delphi.NET برای چارچوب های گرافیکی .NET کامپایل می‌کند، که برای پایگاه‌های گذار با چند تنظیم کد منبع pre.NET اصل طراحی شده است. محصول Kylix، که انتقال برنامه‌ها را به لینوکس امکان می بخشد، خیلی به فروش نرفت. هر نسخه جدید دلفی سعی در سازگاری با نسخ قبلی دارد. این به کاربران امکان می‌دهد تا کدهای ارث برده شده بسازند بدون اینکه در توابع و رابط ها مشکلی پیش بیاید. اما بعضی از ارتقا دهندگان احساس می‌کنند ای توجه به سازگاری با قبل از تحول در دلفی جلو گیری کند، و باعث کهنگی و از رده خارج شدن تصمیمات طراحی در کتابخانه‌های استاندارد کلاس(VCL/RTL) شود. در حال حاضر توسعه‌های ۶۴ بیتی در دلفی موجود نیست، اما نسخه‌ای با نام Commodore که در اواسط ۲۰۰۹ به بازار خواهد آمد در حال برنامه ریزی است.

اسلاید ۵ :

انواع داده اولیه

انواع صحیح ((Integer

     byte,word

    shortint, smalint

   integer,

   longint, cardinal

انواع اعشاری (Floating Point)

    معمولی (real)

    دقت مضاعف (double)

انواع دهدهی (Decimal)

    مقادیر ۱۲۸ بیتی و برای محاسبات پولی و دقت آن ۲۸ تا ۲۹ رقم با ارزش

انواع بولین (Boolean)

    انواع بولی مقادیر true و false را می پذیرد

انواع رشته ای (string)

    برای نمایش اطلاعات رشته ای

اسلاید ۶ :

عملگرها

  • عملگر های محاسباتی : +,-,*,/,div,mod
  • عملگر های رابطه ای : in,>,<,>=,<=,==,<>
  • عملگر های منطقی : not,and,or,xor
  • عملگرهای ترکیبی : +=,-=,*=,/=
  • عملگر های بیتی : &,|,>>,<<

اسلاید ۷ :

متغیر

متغیرفاقد نوع در دلفی شناخته شده نیست. یعنی دارای تعریف نوع صریح است.

برای تعریف متغیرها از کلمه کلیدی var استفاده میکنیم.

برای انتساب از =: استفاده میشود.

مثال:

var  name  of  varient :type  varient                                                     

اسلاید ۸ :

حلقه ها ی تکراری

حلقه for        

مقدارنهایی  to    مقدار اولیه =:نام متغیرfor

Begin

        statement

End

حلقه while

 doشرطWhile 

اسلاید ۹ :

کاربرد

دلفی یک زبان برنامه نویسی قوی سطح بالا است. در اصل بر مبنای زبان برنامه نویسی خوب طراحی شدۀ پاسکال ایجاد شده است. دلفی بر خلاف پاسکال مقدمتاً برای اهداف تحصیلی طراحی نشد. اضافه بر ویژگی های زبان های سطح بالا ، برنامه نویسی سطح پایین نیز با فعال شدن اسمبلر و بوسیلۀ کدهای دستورالعمل پردازنده نیز ممکن است. ویژگی های شیئ گرایی زبان فقط چند ریختی بر مبنای کلاس- و رابط – که باعث می‌شود برنامه با وضوح بیشتری درظاهر یک برنامه نوشته شده به چند زبان نوشته شود، اجازه و استفاده چند ارثی داده شده. کلاس های خودی، اولین اشیاء کلاس هستند. اشیاء در حقیقت به اشیاء رجوع می‌کنند(شبیه جاوا) که دلفی به طور ضمنی ارجاع می‌دهد، بنابراین به اختصاص دادن حافظه برای اشاره گرها به اشیاء توسط خودمان یا تکنیک های مشابه آن در زبان های دیگر نیازی نیست. در آنجا مراجع اختصاصی که نوع رشته دارند وجود دارد.(به خوبی رشته‌های نا متناهی) ترجیحاً نسبت به توابع، رشته‌ها بوسیله علامت + می‌توانند ملحق شوند. برای آن دسته از انواع رشته‌ای اختصاص داده شده، مدیریت حافظه توسط خودمان لازم نیست، بلکه مدیر حافظه این را مدیریت می‌کند. مدیر حافظۀ پیشرفته که توسط Borland Developer Studio 2006 معرفی شده است، توابعی را برای اختصاص دادن حافظه فراهم می‌کنند

اسلاید ۱۰ :

. زبان برای پیشرفته سازی های بعدی مناسب است و از IDE جامع آمده است. دلفی با یک رابط گرافیکی بزرگ به اسم VCL ارتباط خوبی دارد، که شامل خیلی از کدهای منبع آن است. سوم-اجزا حزب (معمولا با منبع کامل قانون) موجود در بازار هم به منزله تقویت ide یا برای سایر کارهای دلفی مربوط به توسعه است. IDE شامل واسط گرافیکی برای محلی سازی و ترجمۀ برنامه‌های ایجادشده که می‌تواند به یک مترجم گسترش داده شود ، بدون هزینۀ اضافی.( برخی از گسترش دهنده‌ها دستۀ سوم محصولات را به خاطر عاملیتی که دارند ترجح می‌دهند.) رابط گرافیکی حالتی را پیش می‌آورد که نسخه‌های قدیمی به نسخه‌های جدید دلفی، تبدیل شوند. کتابخان های دسته سوم می‌توانند از طریق فروشنده یا قابلیت های کامپایل دوباره برنامه را ارتقا داده شوند. VCL سازگار کنندۀ قدیمی ای بود از تزریق وابستگی یا کنترل معکوس. VCL یک مدل با قابلیت استفاده دوباره ، خبره و توسعه پذیر با ارتقا دهنده هاست. با کمک کنندۀ کلاس ، می‌توان عملکرد هستۀ RTL و کلاس های VCL را بدون تغییر دادن منبع اصلی کد تغییر داد. بهینه سازی سریع وسادۀ انتقال کامپایلری می‌تواند به برنامۀ اجرایی تبدیل کند.CLX بیشتر پشتیبانی نشد چون Kylix از رده خارج شد

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 27 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد