دانلود مقاله مرغداری

word قابل ویرایش
40 صفحه
18700 تومان

مرغداری

مقدمه :
با افزايش سريع جمعيت و احتياج روزافزوني كه به مواد غذائي بالاخص مواد پروتئيني احساس مي شود توليد مواد غذايي مخصوصاً پروتئين حيواني كه تناسبي با رشد جمعيت ندارد بديهي است .


پرورش و نگهداري طيور به روشهاي صحيح و رعايت اصول اقتصادي و بهداشتي مي‌تواند از طرفي به اقتصاد كشور كمك كند و از طرفي ديگر تا حدودي كمبود گوشت را جبران نمايد . يكي از مهمترين مسائلي كه بايستي بدان توجه نمودن از بين بردن وابستگي صنايع مرغداري ما از كشورهاي خارج است .
امروزه همانطور كه مشاهده مي شود ، گرچه دامنه فعاليت هاي پرورش طيور و مرغداري صنعتي در كشور ما گسترش يافته ولي عملاً مشاهده مي كنيم كه از نظر گوشت سفيد و تخم مرغ علاوه بر اينكه به خود كفائي نرسيده ايم بلكه وارد كننده اين محصولات هستيم .


اميد است با وارد شدن فارغ التحصيلان رشته هاي كشاورزي بخصوص رشته دامپروري در اين صنعت و رعايت مسائلي فني شاهد هرچه شكوفا تر شدن اين صنعت مهم و پايه اي در كشور باشد .


آشنائي با قسمتهاي مختلف مرغداري :
هدف اصلي در اين بخش بدست آوردن اطلاعات كلي در مورد مرغداري مشكلات و مسائل مربوط به مرغداري بود كه اطلاعات جامعي در مورد مرغداري و نحوه كار و آشنايي صورت پذيرفت . البته در دوره كارآموزي سن مرغان تخمگذار 17 ماهه بود .

معرفي قسمتهاي مختلف مرغداري :
مرغداري با ظرفيت 60 هزار قطعه تخمي نژادهاي لاين به مساحت كل سالنها حدوداً 4500 متر و در زميني به وسعت 5/1 هكتار واقع در جاده مردآباد كرج .
سالن تهيه دان و انبار جيره : مساحت تقريبي اين مكان حدوداً m 500 بود و از يك سيلوي زيرزميني آهني تشكيل يافته بدين صورت كه از يك طرف سالن از ارتفاع صفر شروع شده و تا عمق 4 متر به طول تقريبي 10 متر ادامه دارد .


از اين محل جهت نگهداري جيره كه بصورت آرد و در نيامده استفاده مي‌گردد . مزاياي اين روش را مي توان به علت وجود كف و ديواره هاي آهني غير قابل نفوذ براي انواع حشرات و جوندگان نام برد .
ارتفاع ديوار ساختمان تهيه جيره m5 با سقف شيرواني كه در وسط سقف يك دستگاه تهويه بزرگ تعبيه شده كه در هنگام آسياب نمودن گرد و غيار ناشي از آن به خارج منتقل مي شود . جيره غذائيكه وارد مرغداري مي‌گردد . بسته به نوع آن در داخل اين محل يا محيط خارج از آن نگهداري مي شود . بعنان مثال صدف خرد شده و پودر سنگ در خارج از انبار و موادي نظير گندم ، ذرت ، سويا ، كلزا و ... كه در مجاورت هوا و در اثر رطوبت به سرعت فاسد شده و محل تجمع انواع ميكروارگانيسم هاي مضر كه براي طيور مشكل ساز خواهد شد . در انبار يك خردكن در داخل زيرزمين تعبيه شده بود و داراي يك دريچه بود .


پس از وزن نمودن جيره با توجه به فرمول غذايي آنها را از دريچه وارد دستگاه خرد كن مي كرديم و پس از خرد شدن وارد يك ميكسر مي شدند و در آنجا بخوبي با يكديگر مخلوط شده و سپس وارد سيلوي استوانه اي مي‌شوند . سپس توسط كارگر از سيلو جيره را در داخل گونيهاي Kg50 ريخته وبه سالنها حمل مي شد .
در اين باره بايستي چند نكته مورد دقت قرار گيرد :


1-سالن تهيه جيره نبايستي مرطوب باشد چون در اينصورت باعث فساد جيره مي گردد .
2-رطوبت جيره هائي كه داراي روغن هستند مثل سويا ، كلزا ، ذرت نبايستي بيش از 16% باشد زيرا باعث خرابي آنها مي گردد .
در ادامه سالنهاي نگهداري مرغان مورد بازديد قرار گرفت كه جمعاً 8 سالن به مساحت 4500 متر جهت پرورش مرغان تخمي در نظر گرفته شده بود . ساختمان شمالي - جنوبي بود . كارآموزي در 4 سالن انجام پذيرفت با ظرفيت تقريبي 20 هزار قطعه .

كار در آسياب جهت آماده نمودن جيره :
شايد يكي از مشكل ترين قسمت هاي كار اين مرحله باشد . زيرا گرد و خاك بيش از اندازه موجب اختلال در سيستم تنفسي مي گردد كه بايستي در حين كار از ماسك استفاده نمود .
ابتدا ما جيره غذايي را بر اساس فرمول وزن مي نموديم و پس آنها را در دستگاه خردكن مي ريختيم بعد از آن دستگاه را روشن نموده و دستگاه كار آسياب نمودن جيره را شروع مي نمود . پس از گذشت 1 ساعت دستگاه را خاموش كرده و با استفاده از يك مكنده جيره وارد ميكسر مي شد و در آنجا بخوبي با يكديگر مخلوط مي شدند سپس وارد سيلو شده در آنجا ذخيره مي‌شوند . البته يك جيره 1 تني در دو مرحله آماده مي شد . پس از اتمام كار جيره آماده شده را داخل گونيهاي kg 50 ريخته و آماده حمل به سالنها مي‌شد . كار آماده كرده جيره در صبح انجام مي گرفت و حمل آن به سالنهاي مرغداري در عصر صورت مي پذيرفت .

مشخصات فني ساختمانهاي مرغداري :
در احداث مرغداري ساختمان آن از اهميت فوق العاده اي برخوردار است. زيرا با يك كار حساب شده و عملي مي توان نتيجه بهتري از عملكرد خود داشته باشيم بطوريكه ساختمان مرغداري در توليد اهميت بسيار زيادي دارد . لانه بايستي طوري ساخته شود ك داراي حداكثر اشعه آفتاب ، بخصوص در زمستان باشد . و نيز عمل تهويه بخوبي انجام پذيرد . و با پيش بيني كردن پنجره هاي مناسب لانه را در زمستان گرم و در تابستان خنك نگه داشت و بوسيله تهويه صحيح رطوبت لانه را به حداقل رسانيد .
مصالح مورد استفاده در ساختمان هر مرغداري متفاوت و بسته به توان مالي آن شخص دارد . ساختمان مرغداري بايستي طوري ساخته شود كه تا 50 سال بتوان از آن بهره اقتصادي برد .


بهترين نوع ساختمان ، ساختماني است كه از مصالحي همچون آجر ، بلوك ، سيمان و آهن تشكيل يافته باشد كه مرغداري مزبور از آجر و سيمان و آهن ساخته شده بود . ساختماني كه با اين مصالح بنا گردد حكم يك ساختمان دائمي را داشتته و به مدت زمان طولاني مي توان از آن استفاده نمود .
در عمليات ساختماني طيور بايستي نكات زير به دقت مورد توجه قرار گيرد :
1- پي ساختمان 2-كف ساختمان 3-ديوارها 4-سقف 5-در و پنجره‌ها
1-پي ساختمان : براي ساختمان دائمي پي از اهميت فوق العاده اي برخوردار است . هرچه پي محكمتر و عميق تر ساخته شود از نفوذ رطوبت و جوندگان و حشرات جلوگيري بعمل مي آورد . پي ساختمان مرغداري محل كارآموزي از مخلوط آهك و خاك و سنگ استفاده شده بود كه يك روش عمومي در ايران جهت بناي پي مي باشد .
2-كف ساختمان : يكي از قسمتهائي كه در احداث مرغداري بايستي بدان توجه نمود كف آن است . كف بايستي هميشه خشك باشد و فاقد هرگونه منفذ وسوراخي و داراي مجراي فاضلاب جهت شستشو باشد . كف مرغداري مذبور كف سيماني بود كه اين يكي از بهترين كف هاي ممكنه مي باشد . بسيار بهداشتي و مطمئن است و عمل شستشو كف به آساني صورت مي‌گيرد.
3-ديوارها : ديوارها بايستي طوري ساخته شوند كه هم از نظر عايق و هم از نظر استحكام در شرايط مناسبي باشد و بتواند سنگيني سقف را تحمل نمايد . براي احداث ديوار مرغداري از آجر و سيمان استفاده شده بود .
ديوارهائي به عرض cm30 كه به راحتي مي تواند سنگيني سقف را تحمل نمايد و نيز از نظر عايق حرارتي مناسب مي باشد . ارتفاع ديوارها m3 است .
4-سقف : سقف بايستي طوري ساخته شود كه رطوبت باران نتواند در آن نفوذ كند و ارزان تمام شود و تهويه نيز از طريق آن بخوبي انجام گيرد .
سقف مرغداري مزبور از نوع سقف آجري طاق دار بود كه اينگونه سقفها خيلي ارزان تمام مي شود . در هر طاق سقف كه بصورت هلالي بود و عرض آن m3 . در هر طاق سقف 3 دريچه بود كه از وسطي جهت تهويه و از كنارين جهت روشنايي استفاده مي شد .


سقف طاقي هلالي سبب تهويه بهتر و گرم شدن بهتر در زمستان و خنگي در تابستان مي گردد . سقف هرچه بلندتر باشد تهويه بهتر انجام مي پذيرد .
5-درها بايستي طوري ساخته شود كه به راحتي باز شوند و در هنگام كار ايجاد مزاحمت ننمايد . در بايستي به بيرون باز شود . ارتفاع در m2 و عرض آن m5/1 بود . در مرغداري مزبور براي يك سالن به مساحت 600 متر يك در در جهت شرقي تعبيه شده بود .پنجره ها نيز بايستي طوري ساخته شوند كه نور كافي وارد لانه شود و از طريق آنها نيز تهويه صورت پذيرد .


براي هر 15 متر مربع فضاي كف 1 متر مربع پنجره براي ساختمان در نظر گرفته مي شود . در مرغداري مزبور در سالني به مساحت 600 متر مربع حدوداً 42 متر مربع پنجره موجود بود .
در ساختماني به عرض 19 متر و طول 32 متر در ضلع شمالي آن 9 پنجره به ابعاد 120×180 سانتي متر تعبيه شده بود. در ضلع جنوبي نيز همين تعداد پنجره موجود بود كه جهت جلوگيري از تابش مستقيم آفتاب روي آنها سايبان نصب شده بود .

 

واكسيناسيون عليه بيماري كريزا :
بيماري كريزا يا بيماري سرماخوردگي مرغي كه در بين مرغداران به اين اسم معروف است در زمان كارآموزي اين بيماري درگله شايع شده بود و جهت مبارزه با اين بيماري پس از ورود به مرغداري هر 4 الي 5 روز يكبار مجموعاً 4 بار عليه اين بيماري واكسيناسيون صورت پذيرفت . علائم اين بيماري عبارت است از چركي و متورم شدن دو يا يك طرف صورت و خواب آلودگي و چرت زدن مرغها ، واكسن مورد استفاده جهت مبارزه واكسن اكسي تتراسايكلين بود كه به ميزان 5/0 سي سي در عضله سينه تزريق مي شد . بدين صورت كه در بين رديفها حركت مي نموديم و در صورت مشاهده مرغ بيمار دو پاي آن را گرفته و به بيرون آورده و توسط فرد ديگري عمل واكسيناسيون صورت مي پذيرفت .


جمع آوري فضولات :
تميز نمودن فضولات كف سالنها در مجموع 3 دفعه در طول كار آموزي صورت پذيرفت . بطور كلي بايستي هر 8-10 روز يكبار به جمع آوري فضولات اقدام نمود . تميز نمودن فضولات از يك جهت باعث كاهش گاز هاي حاصله از تخمير فضولات مي گردد و از جهت ديگر به علت آبدار بودن مدفوع مرغان از افزايش رطوبت جلوگيري بعمل مي آورد .


بدين ترتيب كه بوسيله بيل فضولات كف سالن را برداشته و آنها را در فرغون دستي ريخته و به بيرون از سالنها محل تجمع فضولات كه 200 متر با سالنها مرغداري فاصله داشت برده و روي هم انباشته نموده تا تخمير شود . مدت زمان لازم جهت تميز نمودن يك سالن 500 متري حدوداً 3 ساعت به طول مي انجاميد . در هنگام جمع آوري فضولات بايستي دقت گردد كه اين عمل باعث استرس در مرغان نگردد . با جمع آوري به موقع فضولات از بسياري از بيماريهاي تنفسي و قارچي جلوگيري بعمل مي آيد . يك كار جالبي كه در اين زمينه انجام مي گرفت اين بود كه هر 4-5 روز يكبار بر روي فضولات آهك مي پاشيدند كه اين عمل هم رطوبت را كم مي كند و هم از تخمگذاري مگسها جلوگيري مي نمايد .


تجهيزات لازم جهت مرغداري تخمي :
تجهيزات مورد نياز براي مرغداري با توجه به نوع آن متفاوت خواهد بود. براي مرغداري گوشتي يك نوع تجهيزات و براي مرغداري تخمي يك نوع تجهيزات ديگر البته در پرورش مرغ تخمي نيز با توجه به نوع پرورش ، تجهيزات مختلفي در نظر گرفته مي شود . سيستم مورد استفاده در مرغداري مزبور نگهداري مرغان تخمي در قفسها سراسري انجام گرفته بود با دان خوريها و آبخوريهاي سراسري .


اين روش هر چند گران تمام مي شود ولي داراي مزاياي بسياري از جمله صرفه جويي در جا و كاهش توليد بو و كثافت . مقدار معيني غذا در اختيار هر نوع مرغ قرار دارد . عارضه كاني باليسم كمتر ديده مي شود زيرا تماس مرغها با يكديگر كم است توليد تخم مرغ شكسته و كثيف به حداقل مي رسد . در اين سيستم تعداد زياد مرغ را مي توان در قفس نگه داشت .

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 18700 تومان در 40 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع

دانلود مقاله مرغداری

word قابل ویرایش
40 صفحه
18700 تومان
مرغداریمقدمه : با افزايش سريع جمعيت و احتياج روزافزوني كه به مواد غذائي بالاخص مواد پروتئيني احساس مي شود توليد مواد غذايي مخصوصاً پروتئين حيواني كه تناسبي با رشد جمعيت ندارد بديهي است .پرورش و نگهداري طيور به روشهاي صحيح و رعايت اصول اقتصادي و بهداشتي مي‌تواند از طرفي به اقتصاد كشور كمك كند و از طرفي ديگر تا ...

مقاله در مورد مدیریت مرغداری

word قابل ویرایش
34 صفحه
18700 تومان
بهداشت مرغداریمقدمه: مسئله بیما ری دربین گله های مرغ امروزه یکی ازمشکلات درایران به شمار می رود . نگهداری تعداد زیادی مرغ یا جوجه در زیر یک سقف وتراکم بیش از حد توسعه مرغداری ، تشکیلا ت مرغداری در منا طق اطراف شهرها ، کنترل بیماری را بسیار مشکل می نما ید . بروز بیماری در بین گله های مرغ سبب ضرر و زیا ن مستقیم ...

دانلود مقاله کارآفرینی مرغداری

word قابل ویرایش
44 صفحه
21700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
هزینه های قبل از بهره برداری :هزینه های جاری : هزینه استهلاک :هزینه سوخت و انرژی :جمع هزینه های جاری طرح :فصل پنجمشرح فرایند و اطلاعات فنی مورد نیازتاریخچه پرورش مرغ :مرغ در حدود ۵۰۰۰-۵۵۰۰ سال قبل از ميلاد مسيح در هندوستان، سوماترا و جاوه اهلى شده است که براى مصارف غذائى، مذهبى، نمايش و شرط‌بندى و جنگ انداختن ...

دانلود مقاله سیستم کنترل فازی دما و رطوبت مرغداری

word قابل ویرایش
13 صفحه
21700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته شیمی
چکیدهتهویه و کنترل شرایط پرورش (دما ،رطوبت، هوای تمیز) در صنعت طیور از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دستگاه تنفس طیور به صورت لوله ای است و دارای انشعاباتی است که به کیسه های هوایی ختم میگردد وهنگام دم و بازدم تبادل گازها انجام میگیرد به همین علت راندمان تنفسی طیور تقریبا 2 برابر حیوانات دیگر می باشد . از طرف د ...

مقاله بازیافت فضولات مرغداری های گوشتی جهت طراحی واحدهای بیوگاز

word قابل ویرایش
7 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
بازیافت فضولات مرغداری های گوشتی جهت طراحی واحدهای بیوگاز چکیده: اهداف این مطالعه به بررسی فضولات مرغداری از نظر کمی وکیفی، جهت تولید انرژی الکتریکی با استفاده از بیوگاز تولیدی از سیستم بیوگاز احداث شده می پردازد. هدف از این مطالعه در جهت نیل به تولید انرژی و حفاظت محیط زیست می باشد. ابتدااز طریق مطالعات ...