مقاله در مورد مختصری از تاریخچه پست الکترونیکی و شبکه اینترنت

word قابل ویرایش
38 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

مختصری از تاریخچه پست الکترونیکی و شبکه اینترنت

کلمه E-mail از حرف E مخفف کلمه Electronic (الکترونیک) و کلمه Mail به معنی پست تشکیل شده است . همچنین کلمه Net به معنی شبکه و Internet به معنی شبکه اطلاعاتی از طریق کامپیوتر می باشد.
قبل از به وجود آمدن شبکه اینترنت کامپیوترها فقط از دو طریق می توانستند با یکدیگر مرتبط شوند.
۱ـ شبکه ارتباطی محلی (LAN or Local Area Network)

به این ترتیب که در داخل یک کمپانی چندین کامپیوتر توسط Cable (کیبل) که به معنی سیمهای کامپیوتری خاص می باشند به یکدیگر متصل می شوند و توسط نوعی نرم افزار اختصاصی می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند .معمولا در این نوع شبکه های کوچک یک کامپیوتر به عنوان سرور Server به معنی سرویس دهنده عمل می کند. کامپیوترهایی که به سرور متصل هستند Work station نامیده می شوند.

۲ ـ شبکه ارتباطی گسترده (WAN or Wide Area Network)
از اتصال چند شبکه ارتباط محلی LAN شبکه ارتباطی گسترده WAN به وجود می آید.
مودم (Modem)
مودم وسیله ایست که با استفاده از خط تلفن دو و یا چند کامپیوتر را به یکدیگر متصل می کند. مودم می تواند در داخل و یا خارج کامپیوتر قرار داشته باشد.
چگونگی عملکرد مودم : کار اصلی مودم تبدیل سیگنالهای کامپیوتر به سیگنالهای صوتی و بر عکس می باشد. وقتی که سیگنال کامپیوتر به سیگنال صوتی تبدیل شود در اصطلاح به آن Modulation ماجولیشن می گویند . هنگامی که سیگنال صدا به سیگنال کامپیوتر تبدیل می گردد به آن Demodulation دی ماجولیشن گفته می شود. کلمه Modem از ترکیب دو حرف اول Modulation سه حرف اول Demodulation به وجود آمده است. سرعت انتقال مودم به مقدار اطلاعاتی اطلاق می گردد که در یک ثانیه مبادله می گردد، که بر حسب کیلو بیت در ثانیه (kb/s) بیان می شود سرعت مودم هایی که در کامپیوترها نصب می شوند معمولاً k 56 است .در مودم های Digital مانند DSL که سرنام کلمه Digital Subscriber Lines می باشد . این سرعت چندین برابر است.
آن لاین سرویس پروایدر (Online Service Provider)
کلمه online اشاره به زمانی است که کامپیوترتان به شبکه اینترنت وصل باشد . کلمه Provide به معنی تهیه کننده و service نیز هم همان خدمات (سرویس) می باشد . بنابراین Online service provide اشاره به شرکتهایی است که به عنوان سرویس دهنده کامپیوتر شما را با استفاده از مودم و خط تلفن و نرم افزاری که آنها در اختیارتان می گذارند به server خود ، یا کامپیوترهای دیگر متصل کنند.

اینترنت چیست و چگونه به وجود آمد
این تصویر نشان دهنده شبکه جهانی اینترنت و هر نقطه آن نشان دهنده یک کامپیوتر می باشد ، که به کامپیوتر دیگری متصل شده است. شبکه اولیه اینترنت در سال ۱۹۶۹ توسط سازمان دفاع ایالات امریکا به وجود آمد. هدف اصلی آن برقراری ارتباط محققین و افراد نظامی در مواقع اضطراری بود. در سال ۱۹۸۹ Tim Berners Lee (تم برنزلی) یکی از کارمندان لابراتوار فیزیک در سوئیس ایده ای انقلابی در مورد اینترنت را به وجود آورد. ایده او در مورد طرح Word Wide Web بود. هدف او آسانتر کردن دسترسی به اطلاعات علمی برای دانشمندان سر

اسر جهان بود. در سال ۱۹۹۳ سازمان ملی علوم امریکا توانست پروگرام یا نرم افزاری را بوجود آورد که کار با شبکه اینترنت برای عموم ساده گردد. این پروگرام که برای کامپیوترهای IBM و کامپیوترهای سازگار با آن نوشته شده بود ، به نام Mosaic (موزاییک) به بازار آمد بعد از مدت کمی پروگرام دیگری به نام Netscape وارد بازار شد.
سرویس دهندگان اینترنت
در امریکا دو نوع سرویس دهنده اینترنت وجود دارد . نوع اول Online Service Provide می باشد که به آن اشاره کردیم . این نوع سرویس دهنده ها مانند AOL دارای نرم افزار ارتباطی خاص خود می باشند. نوع دوم ISP نامیده می شود که سرنام کلمه های Internet Service Provide می باشد عملکرد آنها دقیقا مانند اپراتور تلفن است . یعنی کارشان فقط وصل کردن کامپیوتر شما به شبکه اینترنت می باشد.
روش های اتصال به شبکه اینترنت
از دو طریق می توانید کامپیوتر خود را به شبکه اینترنت متصل کنید.
۱ـ اتصال از طریق شماره گیری با مودم
۲ ـ اتصال از طریق خط مستقیم بدون استفاده از مودم.
اتصال از طریق استفاده از شماره گیری

این روش با استفاده از مودم و یک سرویس دهنده اینترنت چه ISP و چه OSP انجام پذیر است.
اتصال از طریق خط مستقیم
این روش که دارای مخارج و مسایل تکنیکی بیشتری است. برای شرکتهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. شرکتهای استفاده کننده از این روش خط مستقیم مستقلی که همواره به اینترنت متصل می باشد را از شرکتهای تلفن مانند AT&T Sprint و یا هر جای دیگر اجاره می کنند . با این روش می توانند دهها و شاید هم صدها کامپیوتر را بدون نیاز به مودم و با سرعت زیاد به شبکه اینترنت متصل کنند . بعضی از این خطها به نام Leased Line مشهور ه

ستند . اخیراً خطهای مستقیم به نام DSL سرنام کلمه های Digital Subscriber Line و Cable از طریق شرکتهایی که کیبل کمپانی نامیده می شوند در اختیار مردم عادی قرار گرفته است و مشترکین می توانند با پرداخت هزینه ای که فقط کمی از هزینه روش عادی یعنی مبتنی بر خط تلفن بیشتر است این خطهای سریع را مورد استفاده قرار دهند.

شماره های اتصال به شبکه اینترنت
برای ارتباط با شبکه اینترنت باید شماره تلفنی در اختیار داشته باشید که از طریق سرویس دهنده اینترنت به شما داده می شود. به این شماره Dialup Connection و یا شماره های اتصال گفته می شود.
پست الکترونیکی یا E-mail ایمیل
سیستم عملکرد پست الکترونیکی دقیقاً مانند سیستم رساندن نامه های پستی می باشد . وقتی نامه ای از شهری به شهر دیگر پست می کنید ، نامه مزبور قبل از این که بدست

گیرنده برسد باید مراحلی را طی کند مثلاً ابتدا به اداره پست شهر فرستنده می رود سپس به اداره پست شهر گیرنده منتقل خواهد شد و بعد مامور پستی که در آنجا کار می کند با خواندن آدرس پشت پاکت آن را به آدرس گیرنده ارسال می کند . پست الکترونیکی نیز دقیقاً به همین صورت می باشد. به عنوان مثال اگر شما از مشترکین AOL هستید و دوستان از مشترکین مایکروسافت اکسپلورر باشد و می خواهید أی میل برای دوست خود بفرستید ای میل شما ابتدا به سرور و یا کامپیوتر AOL منتقل می گردد. سپس از آنجا به مایکروسافت اکسپلورر و بعد

به آدرس ایمیل دوستتان منتقل می گردد. تنها تفاوت در این است که می توانید نامه های ایمیل خود را از هر کجای دنیا که باشید دریافت دارید . بنابراین نیازی نیست که برای دریافت ایمیل کامپیوترتان روشن باشد. زیرا ایمیل به دست سرویس دهنده تان می رسد و هر زمان که کامپیوترتان به شبکه اینترنت متصل شود می توانید نامه های ایمیل خود را دریافت کنید.
آدرس های ایمیل
آدرس های ایمیل بر اساس سه حرف اول کلمه بیان کننده ماهیت سازمان فرستنده تقسیم بندی می شود که بعد از یک نقطه قرار می گیرند.

طبقه حروف مخفف مثال
Commercial .com Aol.com
Educational .edu Uic.edu
Government .gov Nis.gov
Organization .org Church.org
Network .net Att.net

Malitarrry .mil Usa.mil
در مورد کشورها دو حرف از اسم آن کشور بعد از نقطه آورده می شود ( مثل it برای ایتالیا ، Uk برای انگلستان و CA برای کانادا) .
آدرس ایمیل در واقع همان آدرس پستی شما می باشد که هنگام اشتراک در سرویس دهنده برای خود انتخاب می کنید و از سه قسمت تشکیل شده است. به قسمت اول Screen name ، User name و یا Login name گفته می شود.. قسمت دوم نقش کلمه «به» یا «AT» را دارد که همان علامت@ می باشد. قسمت سوم Domain name نامیده می شود.
معمولا اسکرین نیم حدود ۱۰ حرف می باشد که البته در برنامه های مختلف تفاوت دارد. این حروف می تواند اسم واقعی و یا ترکیبی از اسم و شماره باشند . دومین بخش مربوط به اسمی است که سرویس دهنده تان برای خود انتخاب کرده و در واقع نام محلی است که در آن مشترک شده اید.

معنی آدرس Jsaff888@aol.com این است که شما با شخصی ایمیل مبادله کرده اید که اسم انتخابی اش jsaff888 می باشد و از مشترکین AOL است.
مرورگر وب (World Wide Web Browser)
مرورگر وب در واقع پروگرامی است که اطلاعات مختلفی را در اختیارتان قرار می دهد این اطلاعات می توانند به صورت نوشته ، تصویر ، صدا و حتی فیلمهای موجود در شبک

ه اینترنت باشند . مرورگر وب به دو قسمت تقسیم می شود که عبارتند از Web browser و Web server قابل خواندن می باشند.
Web browser که در واقع همان مرورگر وب می باشد پروگرامی است که می تواند فایل های وب را بخواند با استفاده از این پروگرام می توانید به قابل های موجود در وب سرورهای فوق دسترسی پیدا کنید.
Netscape از جمله اولین مرورگرهای وب می باشد که در سال ۱۹۹۵

به بازار آمد اما شرکتهای OSP مانند Compuserve , AOL و یا Microsoft Network دارای مرورگرهای وب مخصوص به خود می باشند.
نصب پروگرام AOL
اگر شما بر روی desktop خود Icon (آیکون) AOL را مشاهده می کنید نشان دهنده این است که پروگرام مزبور قبلاً در کامپیوترتان نصب شده است در غیر این صورت باید پروگرام AOL و یا هر پروگرام مشابه دیگری مانند Netscape و غیره را تهیه و در کامپیوتر نصب کنید.
۱ ـ پروگرام مورد نظر را در داخل درایو CD-rom (محل قراردادن سی دی) قرار دهید و چند ثانیه صبر کنید تا صفحه Install screen ظاهر شود.
۲ ـ از این مرحله به بعد دستورهایی که بر روی صفحه کامپیوتر ظاهر می شوند را دنبال کنید . بعد از نصب پروگرام باید ابتدا Screen name و Password کلمه عبور خود را مشخص کنید . لازم به ذکر است که هنگام تایپ password به جای حرف و یا رقم عبارت ******* را مشاهده خواهید کرد . ویژگی مزبور موجب می شود که اگر هنگام تایپ کردن کلمه عبور فرد دیگری در کنار شما نشسته باشد نتواند آنرا بخواند . اگر این مرحله را مشاهده نکردید مرحله های بعدی را دنبال کنید .
۳ ـ برای باز کردن آیکونMy computer آن را دابل کلیک کنید.
۴ ـ برای باز کردن فولدر Control panel آن را دابل کلیک کنید.
۵ ـ آیکونAdd/remove programs را دابل کلیک کنید تا باز شود.
۶ ـ پس از کلیک کردن دکمه Install ، دستورات داده شده توسط کامپیوتر را دنبال کنید .
شروع کار با پروگرام
۱ ـ ابتدا مطمئن شوید که کامپیوتر به خط تلفن وصل است و خط تلفن نیز کار می کند.
۲ ـ آیکونAOL و یا هر پروگرام دیگری که برای اتصال online مورد استفاده قرار می دهید را دابل کلیک کنید ، پس از باز کردن پروگرام باید بتوانید در زیر کادر screen name ، اسکرین نیم خود را ببینید د ر غیر اینصورت فلشی که در سمت راست کادر قرار دارد را کلیک کنید تا لیست تمام اسکرین نیم ها ظاهر شوند.

۳ ـ داخل کادر Password را کلیک کنید تا cursor یا نقطه درج به آن قسمت منتقل گردد و سپس Password یا کلمه عبورتان را تایپ کنید .
۴ ـ دکمه Sign on را کلیک کنید.
پس از فرمان فوق معمولاً صدای اتصال خط تلفن توسط مودم را خواهید شنید اما در مورد افرادی که از DSL و یا Cable به جای مودم استفاده می کنند هیچگونه صدا
۱ـ آیکونWrite به معنی نوشتن را کلیک کنید در پروگرامهای دیگر ممکن است این آیکون شکل دیگری داشته باشد ، مثلا به جای آن کلمه compose را مشاهده کنید.
۲ ـ در داخل کادری که در قسمت جلوی جمله send to به معنی فرستادن به یا گیرنده نامه قرار دارد آدرس ایمیل گیرنده را تایپ کنید.
۳ ـ موضوع نامه را تایپ کنید .
۴ ـ کلید tab را فشار دهید تا کرسر در کادر بعدی قرار گیرد . این کادر برای نوشتن متن نامه می باشد.
۵ ـ برای ارسال نامه ، دکمه Sent now را کلیک کنید.
۶ ـ برای خارج شدن از پنجره مزبور دکمه ok را کلیک کنید.
پیوست فایل به ایمیل
چنانچه می خواهید پرونده ا ی که در پروگرام دیگری به وجود آورده اید و اکنون در داخل هارد درایو و یا فلاپی درایو شما ذخیره گردیده است و یا حتی عکسی که بصورت فایل در داخل کامپیوترتان ذخیره شده است را همراه ایمیل خود برای فرد دیگری بفرستید مرحله های زیر را انجام دهید:
۱ ـ متن ایمیل خود را بصورتی که در قسمت قبل شرح داده شد تایپ کنید.
۲ ـ دکمه Attaches که در قسمت پایین پنجره ای میل واقع گر

 

دیده است و در پروگرامهای دیگری ممکن است به صورت آیکنی به شکل گیره کاغذ در قسمت نوار ابزار واقع شده باشد را کلیک کنید.
۳ ـ با این کار ویندوی دیگری به نام Attachment window در پروگرام AOL ظاهر خواهد شد که باید دکمه attaches واقع در این ویندو را کلیک کنید.
۴ ـ فایل مورد نظر خود را دابل کلیک کنید . با این کار باید نام آن در قسمت بالای ویندو ظاهر شود . دکمه Ok را کلیک کنید اکنون باید در قسمت پایین کادر اسم فایل خود را ببینید
باز کردن ایمیل دریافتی
در صورتی که ایمیل جدیدی داشته باشید و بلندگوهای کامپیوتر نیز روشن باشند بلافاصله بعد از وارد شدن به پروگرام صدای you got mail یعنی «نامه دارید» را خواهید شنید . در پروگرامهای آن لاین دیگر دگمه new message یعنی پیغام و نامه جدید و یال در خود AOL از طریق کلیک کردن روی آیکونread mail به معنی خواندن نامه های ایمیل می توانید وارد لیست نامه های دریافتی گردید. چنانچه روی آیکون نامه های دریافتی دابل کلیک کنید نامه مزبور باز می شود و قابل خواندن خواهد بود.

ذخیره کردن ایمیل
AOL نامه هایتان را به مدت ۵ تا ۷ روز نگهداری می کند اما چنانچه لازم باشد ایمیل ها به مدت بیشتری نگهداری شوند چه در مورد AOL و چه در مورد هر پروگرام دیگری مراحل زیر را انجام دهید :
۱ ـ اگر ایمیل مورد نظرتان باز نیست ، آنرا باز کنید.
۲ ـ کلمه file را بر روی نوار منو کلیک کنید.
۳ ـ برای ظاهر شدن کادر مکالمه save as گزینه مزبور را کلیک کنید .
۴ ـ در جلوی کادر file name نام فایل را تایپ کنید . در جلو کادر Save as ، محلی را برای ذخیره کردن فایل مربوطه انتخاب کنید . پوشه یا Folder مربوطه را انتخاب کنید .
۵ ـInbox محل پیش تعریف است می توانید همان را به عنوان محل

ذخیره کردن فایل در نظر بگیرید .
۶ ـ برای خارج شدن از برنامه ، دکمه Ok را کلیک کنید.

پیگیری
چنانچه گیرنده ایمیل از مشترکین AOL می باشد می توانید ایمیل

ارسالی خود را پیگیری کنید تا ببینید آیا دریافت شده است ؟ برای انجام این کار مرحله های زیر را دنبال کنید :
۱ ـ آیکونread را کلیک کنید.
۲ ـ دکمه Sent Mail را کلیک کنید.
۳ ـ دکمه Status را کلیک کنید.
۴ ـ آیکون مربوط به ایمیل مورد نظرتان را کلیک کنید .
۵ ـ بعد از مطالعه اطلاعات ارائه شده برای خارج شدن از کادر مکالمه ، دکمه Ok را کلیک کنید.
متوقف کردن ایمیل ارسال شده
اگر ایمیل فرستاده شده هنوز توسط گیرنده باز نشده باشد ، می توانید از ارسال آن جلوگیری کنید . برای این کار تمام مرحله های فوق به جز مرحله سوم را انجام دهید . بعد از مرحله سوم دکمه ok را کلیک کنید.
وارد کردن فایل به کامپیوتر ( Download Files)
چنانچه همراه ایمیلی که دریافت می کنید فایل یا پرونده ای ضمیمه شده باشد و می خواهید آنرا بر روی هارددرایو و یا فلاپی خود ذخیره یا save کنید مراحل زیر را انجام دهید :
۱ ـ دکمه Download now را کلیک کنید ( در بعضی از پروگرامها ممکن است آیکون خود فایل فرستاده شده مشاهده گردد که در این صورت باید آن را دابل کلیک کنید.
۲ ـ برای تایید عمل Download دکمه Yes را کلیک کنید .
۳ ـ در کادر مکالمه Download Manager که به این ترتیب ظاهر می شود و شبیه کادر مکالمه Save in می باشد کادر کوچکی که مقابل نام یا محل فایل می باشد را کلیک کنید به این ترتیب می توانید محل و یا فولدر مورد نظر خود را برای ذخیره کردن فایل ضمیمه شده انتخاب کنید.
۴ ـ دکمه Ok را کلیک کنید . در اینجا بسته به بزرگی فایل ، نوعی نوار رنگی که نمایانگر پیشرفت روند وارد کردن فایل از شبکه اینترنت به داخل کامپیوترتان می باشد را مشا

هده می کنید.
باز کردن فایلی که Download شده است
برای باز کردن فایلی که از طریق اینترنت دانلود کرده اید مراحل زیر را انجام دهید :
۱ ـ فایل و یا پرونده مورد نظر را پیدا کنید . باید بدانید که فایل مزبور در کجا قرار دارد و در چه فولدری آن را ذخیره کرده اید . مثلاً در فولدر Download ذخیره کرده باشید چون این فولدر داخل فولدر را AOL و در نهایت فولدر Download را باز کنید تا آیکون فایل دلخواه را بیابید.
۲ ـ آیکون فایل مورد نظر را دابل کلیک کنید.
فرمت های مختلف فایل ( File Formating)
معمولاً با دو نوع فایل سر و کار دارید الف : فایل متن ب: فایل تصویر

فایل متن یا Text File
زمانی که توسط یکی از پروگرامهای ورد پراسسینگ متنی را تایپ می کنید هنگام ذخیره کردن آن در واقع نوعی فایل متن به وجود آورده اید . به طور کلی در کامپیوتر هر زمان که با استفاده از پروگرامی فایلی را تولید کنید پروگرام مزبور تمام فرمانهای پیش فرض خود را در آن فایل قرار می دهد . به همین دلیل فایل های خود را با یک مدل و نوع خاصی مشخص می کند. در کامپیوتر هم هر فایلی که توسط پروگرامی به وجود می آید هویت همان پروگرام را شامل می شود. معمولاً شکل ظاهری آیکون و یا نماد هر فایل ، نشانگر ماهیت و یا پروگرام به وجود آورنده آن فایل است . به عنوان مثال بر روی تمام آیکون های متعلق به فایلهای مایکروسافت ورد حرف W آبی رنگ دیده می شود .بنابراین با دیدن حرف W بر روی هر آیکنی بلافاصله تشخیص خواهید داد که فایل مزبور به مایکروسافت ورد تعلق دارد. دقت در مورد شکل آیکون های مربوط به فایل پروگرام هایی که با آنها سرو کار دارید عادت خوبی به شمار می آید زیرا به این ترتیب با دیدن آیکون فایل مربوطه می توانید بلافاصله نوع فایل و پروگرام متعلق به آن را تشخیص دهید.
فایل های تصویری ( Picture Files)
فایل های تصویری کاملاً با فایل های متن تفاوت دارند علاوه بر متفاوت بودن شکل آیکونهای مربوط به فایل های تصویر ، نوع این فایل ها در سه حرف خلاصه شده است که به صورت Extention یا پسوند بعد از نقطه در جلوی اسم فایل دیده می شود. متداولترین آنها JPG,KJPEG,BMP,GIF,TIF می باشند.

در پروگرام ویندوز ۹۸ و بالاتر ، نوعی پروگرام گرافیکی به نام Imaging وجود دارد که با کلیک کردن گزینه Accessories در ساب منوی Programs به آن دسترسی پیدا خواهید کرد . این پروگرام می تواند بیشتر فایل های تصویری را باز کند به عنوان مثال فایل تصویری نوع BMP در هر پروگرام ویندویی قابل باز شدن است. بنابراین اگر نتوانستید فایل تصویری که به ایمیل تان پیوست شده است را باز کنید می توانید از فرستنده ایمیل بخواهید که فایل مورد نظر را با فرمت BMP به ترتیبی که در بالا ذکر شد ذخیره کند و دوباره برایتان بفرستد.
باز کرده فایل های Mime و یا زیپ

چنانچه فایل پیوست ایمیل بزرگ باشد برای کاهش زمان Download کردن فایل بهتر است فرستنده آن فایل را به صورت فشرده و یا zip که گاهی هم به نام Mime (و یا mme) درآورد در انتهای اسم این فایل ها معمولاً پس از اضافه شدن نقطه ، سه حرف zip و یا mme دیده می شود این نوع فایل ها قبل از باز شدن باید Unzip شوند. یعنی از حالت فشرده خارج شوند و به صورت عادی در آیند در غیر این صورت هنگام بازکردن به جای ظاهر شدن متن و یا تصویر با یک سری حروف و علامتهای بی معنی مواجه خواهید شد . برای Unzip کردن چنین فایل هایی باید پروگرام کوچکی به نام Winzip که به منظور zip کردن فایل ها تهیه شده است را در داخل کامپیوتر نصب کنید می توانید این پروگرام را به صورت رایگان از طریق اینترنت به کامپیوتر خود وارد کنید برای این کار مرحله های زیر را انجام دهید :
۱ ـ دکمه Keyword را کلیک کنید.
۲ ـ واژه Mim که در کادر Enter word قرار دارد را کلیک کنید.
۳ ـ دکمه Go را کلیک کنید اکنون شما باید در صفحه متعلق به شبکه اینترنت باشید که در ارتباط با web site می باشد.
۴ ـ کلیک روی گزینه Mine Help & Software ( چنانچه این گزینه دیده نشد از اسکرول بار و یا ستون چرخش استفاده کنید تا بتوانید قسمت پایین تر صفحه را مشاهده کنید.)
۵ ـ عبارت “winzip : v8.0 sr-1 winzip ” که در حالت highlight یا بلوک قرار دارد را کلیک کنید.
۶ ـ دکمه Download Now را کلیک کنید.
۷ ـ دکمه Save را کلیک کنید ( با این پروگرام به صورت خودکار فایل را در فولدر Download یا هر فولدر دیگری که مشخص شده باشد ذخیره خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد ذخیره

کردن به کتاب شماره ۱ مراجعه کنید.
۸ ـ برای کامل شدن روند فوق دکمه ok را کلیک کنید.
۹ ـ برای بستن پنجره Winzip و Mime دکمه X را کلیک کنید . از این به بعد دیگر در مورد فایل های فشرده و یا zip مشکلی نخواهید داشت. زیرا فایل های مزبور بصورت خودکار توسط کامپیوترتان باز خواهد شد.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 38 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد