دانلود پاورپوینت آشنایی مختصری با شبکه های ارتباطی موبایل و بی سیم

PowerPoint قابل ویرایش
18 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت آشنایی مختصری با شبکه های ارتباطی موبایل و بی سیم توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت آشنایی مختصری با شبکه های ارتباطی موبایل و بی سیم قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

شبکه تلفن همراه :

امروزه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از تلفن‌های سلولی (همراه) استفاده می‌کنند . در واقع تلفن‌‌های همراه نوع پیشرفته رادیو تلفن‌های دهه ۱۸۸۰ هستند که در آن زمان روی خودروها نصب و استفاده می‌شد . این سامانه دارای یک یا چند دکل آنتن مرکزی برای هر شهر بود وهر دکل می‌توانست تا ۲۵ کانال ارتباطی را تا شعاع ۴۰ الی ۵۰ مایل پوشش دهد . اما به علت محدودیت کانال‌های ارتباطی امکان مشترک شدن برای همه وجود نداشت. تلفن همراه سامانه ای سلولی است زیرا مناطق تحت پوشش آن به سلول‌های تقریباً ۶ گوش تقسیم بندی می شود. بدین ترتیب کل فضای مورد نظر تحت پوشش سلول‌های مختلف قرار می‌گیرند . در مرکز هر سلول یک دکل آنتن به نام (BTS) نصب می‌شود و بر حسب ظرفیت هر سلول تعداد مشترکان تغییرمی کند.معمولاً هر سلول آ‌نالوگ قادر است تا ۵۶ کانال رادیویی را پشتیبانی کند به عبارت دیگر هر سلول می‌تواند همزمان مکالمه‌ی ۵۶ نفر با تلفن همراه را در محدوده‌ی تحت پوشش خود اداره نماید . اما این ظرفیت در روش‌های ارتباطی دیجیتالی امروزه افزایش یافته است .

اسلاید ۲ :

GSM چیست ؟

جی‌اس‌ام (GSM) یا سامانه جهانی ارتباطات همراه یکی از متداول‌ترین استاندارد های تلفن‌های همراه در جهان است. حدود سه میلیارد نفر در ۲۱۹ کشور از این استاندارد بهره می‌گیرند.گستردگی این استاندارد رومینگ بین‌المللی میان اپراتورهای تلفن همراه را رایج نموده است. این امکان مشترکین را قادر می سازد از تلفن‌های همراه خود در بیشتر نقاط دنیا استفاده کنند.

اسلاید ۳ :

GSM چیست ؟

جی‌اس‌ام در اصل کوتاه‌شده عبارت فرانسوی Groupe Spécial Mobile (گروه ویژه تلفن همراه) است. تفاوت GSM با تکنولوژی‌های پیش از آن در سیگنالینگ و کانال‌های صدای دیجیتال است و به همین دلیل از آن به عنوان نسل دوم سیستم‌های تلفن همراه (۲G) یاد می‌شود.

همچنین GSM برای اولین بار یک جایگزین ارزان (برای حامل شبکه) برای تماس‌های تلفنی ارائه کرد، سرویس پیام کوتاه(SMS)، که امروزه در سایر استانداردهای تلفن همراه نیز پشتیبانی می‌شود.

یک مزیت دیگر آن است که استاندارد شامل یک شماره تلفن اورژانس جهانی  ۱۱۲، می‌باشد.

اسلاید ۴ :

مقایسه سیستم های آنالوگ وGSM

ظرفیت محدود

تجهیزات حجیم و بزرگ

قابلیت اطمینان پایین

فقدان امنیت

عدم تطابق سیستم ها در کشورهای مختلف

استفاده کارا از طیف رادیویی

امنیت برای انتقال صوت

امکان انتقال اطلاعات

ظرفیت بالا

امکان کنترل ترافیک اطلاعات

اسلاید ۵ :

نواحی شبکه GSM

کلیه شبکه های مخابراتی به منظور سرویس دهی تماسهای ورودی نیازبه ساختار مشخصی دارند و علت این امر تغییر پذیری و جابجایی مکان مشترکین در شبکه موبایل می باشد.

سلول

ناحیه موقعیت (location area)

ناحیه سرویس MSC

ناحیه تحت پوشش شبکه (PLMN)

اسلاید ۶ :

انواع شبکه های بی سیم بر اساس محدوده پوشش دهی جغرافیایی

WPANS (Wireless Personal Area Networks( شبکه های بی سیم ناحیه شخصی

WLANS (Wireless Local Networks) شبکه های بی سیم ناحیه محلی

WMANS (Wireless Metropolitan Area Networks) شبکه های بی سیم ناحیه شهری

WWANS (Wireless Wide Area Networks) شبکه های بی سیم ناحیه گسترده

اسلاید ۷ :

بلوتوث Bluetooth

نوع ساده ای از ارتباط شبکه های بی سیم است که حداکثر ارتباط ۸ دستگاه را با تکنولوژی Bluetooth پشتیبانی می کند. دستگاههایی از قبیل PDA ، نوت بوک ، تلفن های همراه و کامپیوترهای شخصی از جمله این موارد هستند.

 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 18 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد