دانلود فایل پاورپوینت اشنایی با برچسب انرژی

PowerPoint قابل ویرایش
23 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت اشنایی با برچسب انرژی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت اشنایی با برچسب انرژی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

در حال حاضر ۱۰۰درصد از خانواده های شهری و بیش از ۹۵درصد از خانواده های روستایی از خدمات شبکه برق در کشور استفاده می کنند.

   با توجه به افزایش سطح رفاه عمومی و افزایش مشترکین برق و استفاده عموم مردم از وسایل انرژی بر خانگی تعداد این وسایل در خانواده ها بیش از ۲۰ قلم برآورد گردیده است.

اسلاید ۲ :

روند تولید وسایل برقی و مصرف آنها در کشور

  • عدم توجه تولید کنندگان داخلی به مرغوبیت، بازدهی مفید، میزان مصرف انرژی در وسایل انرژی بر و همچنین عدم توجه به طراحی و ساخت مناسب و منطبق بر استانداردهای معتبر و بهینه جهانی و همچنین استفاده بی رویه مصرف کنندگان و عدم اطلاع آنها از نحوه استفاده درست از این وسایل، سبب گردیده است که بخش خانگی و تجاری در کشورمان مصرف کننده حدود ۳۷ درصد از کل انرژی نهایی کشور باشد.

 

اسلاید ۳ :

 

آیا می دانید:

     در حال حاضر وسایل انرژی بر خانگی ما نسبت به مدلهای بهینه جهانی حداقل ۴۰ درصد بیشتر انرژی مصرف می کنند. این مشکلات، دولت را بر آن داشت تا با تدوین استاندارد مصرف انرژی در وسایل انرژی بر خانگی به رفع آنها اقدام کند. به همین منظور دولت تدوین این استاندارد را در وسایل برقی خانگی ضروری اعلام نمود و با تشکیل کمیته تعیین معیارهای مصرف انرژی که متشکل از نمایندگان وزارتخانه ها و سازمانهای مختلف می باشند، اقدامات اولیه در جهت تهیه و تدوین این استاندارد از سال ۱۳۷۵ در کشور آغاز شد.

اسلاید ۴ :

ازموارد پیشنهادی ذیل کدامیک شرط لازم و کدامیک شرط ضروری در انتخاب و تهیه کالا خصوصاً وسایل برقی محسوب می شوند.چرا؟

موارد پیشنهادی:

١)    توجه به شکل ظاهری کالا

۲)    توجه به مدل کالا

۳)    توجه به کارخانه سازنده کالا

۴)    توجه به تکنولوژی ساخت کالا

۵)    توجه به نشان استاندارد کالا

۶)    توجه به برچسب انرژی کالا

اسلاید ۵ :

تمام موارد اشاره شده جزو شرطهای لازم در انتخاب یک کالا محسوب می شوند. اما همانگونه که شما نیز می دانید توجه به نشان استاندارد و برچسب انرژی از شرطهای ضروری در انتخاب و تهیه وسایل برقی خانگی محسوب می شوند. زیرا این علائم اطلاعات بسیار مفیدی در زمینه ی ایمنی و بازدهی وسایل برقی در اختیار مصرف کننده گان قرار می دهند.

اسلاید ۶ :

معرفی برچسب انرژی

   برچسب های کارآیی انرژی، حاوی اطلاعات مفیدی هستند که به محصولات تولیدی، پیوست شده و کارآیی انرژی محصول را (معمولاً در شکل مصرف، کارآیی یا هزینه انرژی) توضیح می‌دهند همچنین اطلاعات مشترک در همه وسایل و اطلاعات اختصاصی مربوط به هر وسیله انرژی بر را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد تا مصرف کنندگان برای خرید آگاهانه، اطلاعات مورد نیاز در اختیارشان قرار گیرد.

اسلاید ۷ :

مصرف کننده گان را با میزان مصرف انرژی هر یک از وسایل خانگی انرژی بر آشنا می کند . همچنین اطلاعات مشترک در همه وسایل و اطلاعات اختصاصی مرتبط به هر وسیله ی انرژی بر را در اختیار مصرف کننده گان قرار می دهد . مصرف کننده می تواند با توجه به این اطلاعات در هنگام خرید ، دستگاهی را انتخاب کند که در مقایسه با سایر مدل های مشابه دارای مصرف انرژی کمتر و بازدهی بیشتری باشد .

اسلاید ۸ :

برچسب انرژی از قسمتهای مختلفی تشکیل شده است که هر قسمت نمایانگر اطلاعاتی است. که به طور مثال خریداران ماشین لباسشویی   می توانند با توجه به این اطلاعات در هنگام خرید دستگاهی را انتخاب کنند که در مقایسه با سایر مدلهای مشابه دارای کارآیی و بازدهی بیشتری باشد.

اسلاید ۹ :

سه بخش اولیه برچسب که در تمامی وسایل انرژی بر خانگی مشترک است به ترتیب نمایانگر علامت تجاری و نام شرکت سازنده     و مدل دستگاه         می باشد.

اسلاید ۱۰ :

   بخش چهارم برچسب انرژی به وسیله ۷ حرف لاتین از A تا  Gدرجه بندی شده است که هر یک از حروف معرف درجه ای از کارآیی دستگاه می باشد. حرف A نشانگر بیشترین بازدهی دستگاه و حرف G نشانگر کمترین بازدهی دستگاه است. بنابراین هر چه رتبه دستگاه بیشتر باشد کارآیی آن نسبت به میزان انرژی که مصرف می کند بیشتر است. مصرف کنندگان می توانند در هنگام خرید وسایل برقی خانگی با دقت و توجه به حرف لاتین درج شده در این قسمت از میزان کارآیی و بازدهی دستگاه اطلاع یابند.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 23 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد