دانلود فایل پاورپوینت بررسی تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو

PowerPoint قابل ویرایش
30 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت بررسی تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت بررسی تثبیت و تورم خاک رس گرگان توسط گیاه بامبو قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

برای احداث هر سازه باید اعضاء به گونه ای طراحی شوند که تحمل بارهای وارده را داشته باشند. بار وارده از طریق سازه به زمین (خاک) وارد میشود. بنابراین لازم است خاک نیز تحمل بارهای وارده از طرف سازه را داشته باشد. همه خاکها این توان را ندارند. بنابراین باید روشی اتخاذ نمود که وضعیت خاک از دیدگاه ظرفیت باربری، مقاومت برشی و نشست بهبود یابد. به این منظور، روشهای زیادی در رابطه با تثبیت خاک مورد بررسی قرار گرفته است. در این تحقیق هم با اضافه کردن درصدهای مختلف بامبو به خاک و آزمایشهای مکفی و بررسی موارد فوق الذکر این نتیجه حاصل میشود که با افزودن درصدهای مختلف بامبو به خاک مقدار بامبو بهینه حدود ۴% وزنی میباشد که با افزایش آن ظرفیت باربری، مقاومت برسی و نشست بهبود مییابد.

اسلاید ۲ :

خاک طبیعی محل عملیات ساختمانی همیشه برای اهداف موردنظر کاملاً مناسب نمیباشد و خواص مکانیکی خاک چه به عنوان مواد زیربنا و چه به عنوان ماده پر کننده خاکریز سد و غیره با توجه به اهمیت سازه و انتظار ما از آن و دیگر شرایط مربوط به سازه بایستی بهبود یافته و اصلاح گردد.

به عنوان نمونه در نهشتههای دانهای، خاک طبیعی ممکن است خیلی شل باشد و نشست الاستیگ زیادی از خود نشان دهد. در چنین حالتی لازم است که قبل از احداث سازه، خاک متراکم شود تا وزن مخصوص و در نتیجه مقاومت برشی آن افزایش یابد.

اسلاید ۳ :

گاهی مواقع لایه فوقانی خاک نامطلوب است و باید برداشته شده و با خاکی با کیفیت بهتر که شالوده بر روی ان قابل احداث باشد، عوض گردد و سپس تا حد لازم متراکم شود. گاهی مواقع در اعماق کم به لایههای نرم و اشباع رس برخورد میشود.

بر حسب بار شالوده و ضخامت لایه رس، ممکن است نشستهای قابل توجهی در سازه بوجود آید. برای جلوگیری از چنین نشستهایی لازم است که تکنیکهای خاصی برای بهبود وضعیت خاک بکار گرفته شود یا اگر خاک دارای حالت تورم زیادی باشد و سازه در اثر این خاصیت تهدید میشود، باید با یکی از روشها، مانند کنترل تراکم یا بالشتک ماسهای یا پیش مرطوب کردن و یا تثبیت با آهک یا سیمان و یا روش الکتریکی، از تورم جلوگیری نمود. اگر هدف تغییر و افزایش خواص مقاومتی خاک باشد، یکی از روشهای اساسی، منجمد کردن روش الکتریکی، تراکم، زهکشی، انتخاب دانهبندی صحیح، تثبیت و تسلیح کردن خاک بکار میرود.

اسلاید ۴ :

تثبیت خاک اساساً به منظور اصلاح و بالا بردن  کیفیت مصالح نامرغوب جهت استفاده آنها در پروژههای مختلف و به ویژه در امر راهسازی است و لذا حاصل تثبیت مصالح نامرغوب شامل موارد زیر است:

lافزایش توان باربری خاک (بارهای قائم، بارهای افقی و …)

lکاهش میزان نشست خاک

lکاهش ضریب چسبندگی و مشخصاً در مورد خاکهای با چسبندگی زیاد مانند رس

lافزایش ضریب چسبندگی و مشخصاً در مورد خاکهایی با چسبندگی خیلی کم مانند ماسه بادی.

lکاهش درصد جذب آب و جلوگیری از تورم خاک

lتقلیل هزینه ساختمان راهها (مساله حمل و نقل خاکها)

lسرعت عمل در انجام عملیات راهسازی (حمل کمتر و قابلیت تراکم بیشتر)

lپایداری در مقابل عوامل جوی مانند تکرار یخبندان و ذوب یخ.

lکاهش ضخامت لایههای روسازی.

lعدم رویش گیاهان در سطح راه.

lکاهش تغییر شکلپذیری در اثر بارهای وارده

lکاهش میزان گرد و خاک در اثر عبور وسایل نقلیه.

اسلاید ۵ :

این روش اولین بار توسط استرالیاییها ابداع شده است. روش کار به این صورت است که خاکهای چسبنده را میسوزانند تا در اثر حرارت شدید تغییراتی در بافت این نوع کانی‌‌ها حاصل شده و باعث اتصال و یکپارچه شدن خاک گردد. بدین صورت ظرفیت باربری خاک افزایش یافته و  غالباً خصوصیات موردنظر در تثبیت خاکها برای آن حاصل خواهد شد. عمل حرارت دادن و سوزاندن میتواند با استفاده از کورههای متحرک و یا بکارگیری چاشنی و فتیله انجام شود.

اسلاید ۶ :

تثبیت خاکها با انواع رزینهای طبیعی نظیر Rostanactds و یا رزین مصنوعی نظیر Furfual یا Aniline مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج مطلوب و مناسبی داشته است. بکارگیری رزینها ضمن نفوذناپذیر نمودن خاک، آن را سمنته و سخت خواهند نمود. عموماً خاکهای چسبنده را مقدار نسبتاً کمی (کمتر از ۲% وزن خاک خشک) رزین طبیعی متراکم و غیرقابل نفوذ خواهند نمود. برای سمنته و غیرقابل نفوذ ساخت خاکهای غیرچسبنده استفاده از رزینهای مصنوعی نظیر آنچه در بالا ذکر شد، توصیه میشود.

اسلاید ۷ :

در این روش برای تثبیت خاک از یک یا چند ماده شیمیایی استفاده میشود و دو نوع محلول عمده که بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند، محلول سیلیکات سدیم و کلرور کلسیم میباشند که در اثر واکنشهای ناشی از این محلولها عمل تثبیت انجام میشود، اما به طور کلی هر ماده شیمیایی (اعم از طبیعی یا مصنوعی) که بتواند خاک را سمنته و نفوذناپذیر نماید، بتوان در این طبقه قرار داد.

اسلاید ۸ :

در این روش از انواع مختلف قیرها و مشتقات آن ممکن است برای تثبیت خاکها استفاده شود. در تثبیت خاک با استفاده از قیر از خاصیت چسبندگی ذرات قیر جهت چسباندن ذرات و دانههای خاک و غیرقابل نقوذ نمودن آنها استفاده میکنند. مکانیزم تثبیت در این روش فیزیکی ـ مکانیکی بوده و تقریباً هیچ نوع فعل و انفعال شیمیایی صورت نمیگیرد. علاوه بر نوع خاک دانه‌‌ها، نوع قیر و چگونگی اختلاط و شدت تراکم در نتایج نهایی تثبیت خاک از اهمیت بسزایی برخوردار است. از این روش نسبتاً ساده عموماً برای پوششهای سطحی راههای کم ترافیک و یا به منظور غیرقابل نفوذ نمودن خاکهای  چسبنده و خاکهای درشت دانه تثبیت شده استفاده میکنند.

اسلاید ۹ :

یکی از روشهای مهم و با کاربرد زیاد جهت تثبیت و یا کم کردن نفوذپذیر خاک، روش تزریق میباشد. در این روش ژل و یا دوغاب مصالحی خاص توسط دستگاههای ویژه با توجه به نوع خاک و هدف مورد نیاز به داخل زمین تزریق میشود. مثلاً پرده آب بند سدها و یا تثبیت پی سدها قبل اجراء از موارد کاربرد این روش میباشند.

اسلاید ۱۰ :

بامبو گیاهی است از خانواده گندمیان یا علوفه با ساقه بندبند و توخالی که در حدود ۱۵۰۰ گونه از آن در دنیا یافت میشود. این گیاه بدون آنکه برای تولید و استفاده از آن در هزینه و نیروی  انسان قابل توجهی صرف شود، سالیات درازی است که در تامین خوراک و مسکن نیمی از جمعیت جهان نقش عمدهای را ایفا کرده است.

امروزه با توجه به رشد روزافزون جمعیت، کمبود مواد اولیه و محدود بودن منابع طبیعی در جهان از بامبو به دلیل امتیازات ویژه آن در مصارف گوناگون استفاده میشود. کارشناسان توجه ویژهای به کاربردهای آن داشته و دارند.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 30 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد