دانلود فایل پاورپوینت بررسی تلویزون های سه بعدی

PowerPoint قابل ویرایش
36 صفحه
دسته : اطلاعیه ها
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت بررسی تلویزون های سه بعدی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت بررسی تلویزون های سه بعدی قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

تصویر سه بعدی برای اولین بار توسط سر چارلز ویت ستون در سال ۱۸۳۸ میلادی اختراع شد.وی نشان داد که هنگامی که دو عکس استریوسکوپ (stereoscopically) مشاهده می شوند آنها توسط مغز ترکیب شده و باعث تولید عکس ۳ بعدی می شود. عکس های استریوسکوپ  توسط لوئیس ژول دوباسک بهبود یافت و یک تصویر معروف از ملکه ویکتوریا درنمایشگاه بزرگ در سال ۱۸۵۱ میلادی نمایش داده شد .
 در اواخر سال ۱۸۹۰ میلادی ، شرکت  فیلم پیشگامان  بریتانیا فیلم (ویلیام Friese گرین)که اولین فیلم ۳ بعدی جهان بود ساخت. در ۱۰ ژوئن سال ۱۹۱۵ میلادی، ادوین اس پورتر و ویلیام با آزمایش کردن بر روی رنگ های  قرمزو سبز  توانست(آناگلیف)anaglyph را بسازد . و سپس در تئاتر آستور در شهر نیویورک و در سال ۱۹۲۲ اولین فیلم ۳بعدی جهان با نام  قدرت عشق نمایش داده شد.
 

اسلاید ۲ :

اولین تلویزیون سه بعدی بزرگ نمایی برای اولین بار در ۱۰ آگوست سال ۱۹۲۸ توسط جان لوجی پیرددر شرکت خود در لندن به ثبت رسانید. پیرد  تلویزیون خود را با استفاده از الکترو، مکانیک و اشعه کاتد لوله ساخت. در سال ۱۹۳۵ اولین فیلم رنگی ۳ بعدی تولید شد .در سال ۱۹۵۰ زمانی که تلویزیون در آمریکا محبوب شد بسیاری از فیلم های ۳ بعدی برای سینما تولید شدند . اولین فیلم رنگی ۳ بعدی بنام شیطان با بازیگری هنرمندان آمریکایی در سال ۱۹۵۲ ساخته و به نمایش برای عموم تولید شد. و سال های بعدی فیلم های با کیفیت تصویر و صدای ۳ بعدی بهتری هم در آمریکا و  شوروی سابق ساخته شد.
 

اسلاید ۳ :

تلویزیون سه‌بعدی (۳D television)‏، تلویزیونی است که تصاویر یا فیلم ها را با استفاده از فناوری‌های سه بعدی و عینک‌های مخصوص به صورت برجسته نشان می‌دهد.
درتلویزون های معمولی برای تشکیل تصویر از نقاط فوق العاده کوچکی به نام پیکسل استفاده می‌شود. این در حالی است که در یک تلویزیون سه‌بعدی، این پیکسل‌ها به دو قسمت تقسیم می‌شوند و یک قسمت از آنها برای ایجاد یک تصویر استفاده می‌شود و قسمت دیگر برای ایجاد یک تصویر مشابه دو تصویر اولی ولی با اندکی تفاوت با آن، در فاصله‌های خیلی نزدیک یا خیلی دور این دو تصویر روی یکدیگر افتاده و تصویر نهایی تقریباً نامشخص می‌شود.
 
 

اسلاید ۴ :

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا وقتی به اجسام واقعی نگاه می‌کنیم آن‌ها را سه بعدی می‌بینیم ولی تصویر همین اجسام در صفحه تلویزیون دو بعدی است؟
به جای پاسخ دادن به این سوال بیایید به چگونگی فرآیند دیدن نگاهی بیاندازیم. تنها تحریک محیطی که باعث ایجاد تصاویر در مغز ما می‌شود، نور است. آن هم نور ساده با طول موج‌های مختلف.

اسلاید ۵ :

برای ایجاد این تفاوت بین تصاویری که هر چشم می‌بیند معمولاً از عینک‌های مخصوص استفاده می‌شود. در کل دو نوع عینک در صنعت تصاویر سه بعدی رایج هستند: عینک های منفعلPassive و عینک های فعالActive

اسلاید ۶ :

در سال‌های اخیر متخصصان روش‌های دیگری علاوه بر عینک‌های Passive برای دیدن تصاویر سه بعدی طراحی کرده‌اند. در این روش نیاز به استفاده از عینک‌های مخصوص هست ولی لنز این دوربین‌ها دارای رنگ یا فیلتر خاصی نیست. 
 

اسلاید ۷ :

نسل جدید تلویزیون های سه بعدی محصولات قابل احترامی هستند. ما اعتقاد داریم Passive یکی از به دردبخورترین اختراعات بشر است که جهان را از شر سردرد، سرگیجه، حالت تهوع و همینطور عینک های زشت و بدترکیب سه بعدی های نسل قبل خلاص می کند.
تصاویر در این تلویزیون تماشایی تر هستند چون کیفیت و عمق بهتری دارند. عینک های جدید ارزانتر و سبکتر هستند و دیگر نیازی به برق و باتری ندارند. اگر همچنان برای خرید تلویزیون سه بعدی اصرار دارید باید حتما، فقط یک مدل Passive بخرید.

اسلاید ۸ :

همه برندهای تولید کننده تلویزیون های سه بعدی ، تا کنون از تکنولوژی Active استفاده کرده اند. ولی فقط Vizio  و LG تلویزیون های سه بعدی Passive تولید و عرضه کرده اند.
از برندهای تولید کننده Active 3D می توان Samsung، Sony، LG، Panasonic، Sharp، Toshibaو Vizio را نام برد. در ادامه نقاط قوت و ضعف این دو تکنولوژی را بیان کرده ایم:
 

اسلاید ۹ :

 نقاط ضعف LCD/LED با Active 3D
 تارشدگی تصویر ، اگر زاویه سر خود را بچرخانید و عینک به صورت عمودی قرار گیرد-یا زایه دار نسبت به تلویزیون باشد-تصویر سه بعدی خوبی مشاهده نخواهید کرد.
 نقاط ضعف Plasma با Active 3D
 روشنایی تصویر پایین ، مشاهده تصویر سه بعدی بهتر در اتاق تاریک.
 

اسلاید ۱۰ :

برخی تجربه مشاهده تصاویر سه بعدی نظیرimax 3d را در سینما داشته اند اکثر سینما ها از فناوریپلاریزهاستفاده می کنند. مهمترین تفاوت عملی بین تلویزیون های سه بعدی در خانه و پرده های سه بعدی سینما در سایز صفحه است. تصاویر در خانه بسیار کوچک تر تا سینما و تعداد کمتری در مقابل صفحه نمایش قرار می گیرند. همچنین حداقل فاصله بین بیننده و تلویزیون بسیار کمتر از وضعیت مشابه در سینما است.
مهمترین برتری سه بعدی در تلویزیون و خانه کنترل کاربر بر شرایط پخش است برخی از تلویزیون های امکان تنظیم عمق تصویر و زاویه نمایش را فراهم می کنند تا کاربر بهترین تصویر سه بعدی را مشاهده کند
 
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 36 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد