دانلود فایل پاورپوینت بررسی ممریستور

PowerPoint قابل ویرایش
18 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت بررسی ممریستور توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت بررسی ممریستور قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

Memristor، مخفف واژه Memory Resistor به معنای پایدار کننده حافظه است. از لحاظ سخت‌افزاری، یک ابزار میکروسکوپیک است که می‌تواند شرایط الکتریکی ماقبل خود را حفظ کند و با این ترفند می‌توان، حافظه موقتی را حتی پس از قطع جریان برق، حفظ کرد.

اسلاید ۲ :

پس از ۴۰ سال نظریه پردازی ، دانشمندان اعلام کردند که تنوانسته اند نوع چهارم پایه ای مدارهای الکتریکی را کشف کنند که می تواند به ساختن کامپیوترهایی بیانجامد که نیازی به بوت شدن نداشته باشد

اسلاید ۳ :

یکی از اولین نمونه‌های Memristor که در آزمایشگاههای شرکت HP ساخته شده است.

اسلاید ۴ :

اگر مقاومت را همچون لوله آب و آب را بار الکتریکی در نظر بگیریم. میزان مقاومت با قطر لوله نسبت عکس خواهد داشت. تا کنون مقاومت ها، قطر لوله ثابتی داشته اند اما ممریستور مانند لوله ای است که قطرش با میزان و جهت جریان تغییر می کند اگر جریان در جهت موافق باشد قطر لوله بیشتر و اگر در جهت مخالف باشد قطر لوله کمتر می شود همچنین اگر جریان قطع شود، قطر لوله تا برقراری مجدد جریان ثابت می ماند.

—

اسلاید ۵ :

کپک برای تکثیر، ماده‌ای آبکی را به نام سل از میان بدنه ژلاتینی و لزجش به محیط اطراف ترشح می‌کند. سرعت ترشح این ماده در دمای اتاق، کند و حدود یک‌سانتیمتر در ساعت است، اما می‌توان این روند را با فراهم‌کردن شرایط بهینه، مثلا با وزش هوای مرطوب و گرم به محیط تسریع کرد.

اسلاید ۶ :

محققان ابتدا کپک را به مدت ۱۰ دقیقه در معرض جریان هوای سرد و ۱۰ دقیقه بعد جریان را قطع کردند، به تناوب سه بار این مراحل را تکرار کردند. اما چهارمین بار، وزش هوای سرد انجام نگرفت. واکنش پی.پلی‌سفالوم بسیار‌جالب توجه بود: کپک مجددا سرعت رشدش را کند‌کرد، چون وزش جریانی سردی را پیش‌بینی کرده بود، که البته هرگز رخ نداد.

اسلاید ۷ :

—HP امیدوار است شبکه های عصبی، مشابه مغز بسازد که اجرای برنامه بر روی آنها هزاران یا شاید میلیونها بار کارا تر از کامپیوترهای دیجیتال باشد.

اسلاید ۸ :

تعداد سیناپس‌ها در کورتکس مغز انسان حدود ۱۰ میلیارد در هر سانتیمتر‌مربع است و این در حالی است که قابلیت پردازش قوی‌ترین ریزپردازنده‌ها هم به یک‌دهم آن نمی‌رسد. از سوی دیگر در حالی که عده‌ای از دانشمندان به ساخت تراشه‌هایی از ترکیب ترانزیستورها و ممریستور فکر می‌کنند، ویلیامز و همکارانش روی ساخت سیناپس‌هایی از جنس ممریستور کار می‌کنند.

اسلاید ۹ :

—از این تکنولوژی از ذخیره سازی حافظه های فلش ، بسیار ارزان تر و سریع تر خواهد بود

—همانند مغز انسان مجموعه وقایع را جمع آوری و درک میکند .به رایانه اجازه می دهد با درک الگوهای گذشته از اطلاعاتی که جمع آوری کرده اند، تصمیم گیری کنند.

—این تکنولوژی می تواند انقلاب جدیدی در صنعت حافظه هایی نظیر Flash,RAM ,حتی درایو های حافظه باشد

—

اسلاید ۱۰ :

ابتدا به صورت مکمل و سپس به عنوان جایگزینی برای حافظه ی با دستیابی تصادفی دینامیکی ((DRAM به کار میرود. کامپیوترهایی که از DRAM های معمولی استفاده می کنند این کمبود را دارند که نمی توانند اطلاعات را در صورت قطعی برق نگه دارند. حال با جاری شدن جریان برق در این نوع کامپیوتر، نیاز به اجرای مرحله ی کند بوت شدن می باشد تا داده ها را از دیسک مغناطیسی ای که برای راه اندازی سیستم لازم است، بازیابی کند.

—

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 18 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد