دانلود فایل پاورپوینت بلبرینگ و رولبرینگ های خطی (Linear ball bearing)

PowerPoint قابل ویرایش
35 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت بلبرینگ و رولبرینگ های خطی (Linear ball bearing) توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت بلبرینگ و رولبرینگ های خطی (Linear ball bearing) قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

تاریخچه

 • انسان از سالیان دراز به دنبال روشهایی بود که بتواند اجسام سنگین را به راحتی جابجا نماید برای نیل به این مقصود از روشهای مختلفی سود می جست یکی از این روشها که مصری ها از آن برای حرکت دادن سنگهای عظیم الجثه استفاده می کردند قرار دادن تنه ای درخت گرد زیر سنگ و کشیدن آن بود کم کم همین ایده باعث پیداش چرخ و سرانجام بلبرینگ شد.
 • طرح اولیه ساخت بلبرینگ توسط آهنگر ولزی به نام PHILIP VANGHAN در سال ۱۷۹۴ برای استفاده در تکیه گاه محور کالسکه ثبت شده است .

اسلاید ۲ :

یاتاقان چیست ؟

یاتاقان ها محل استقرار و تکیه گاه زبانه شافت ها ، محور ها ، توپی ها و قطعات متحرک می باشند و وظیفه تحمل و راهنمایی آنها را بر عهده دارند.

انواع یاتاقان ها ( از جهت نیروی وارده )

۱- یا تا قان های شعاعی

۲- یا تا قا ن ها محوری

اسلاید ۳ :

انواع یا تا قا ن ها

 • یا تا قا ن های لغزشی

  ۱- یاتاقان های چشمی

  ۲- یاتاقان های دو تکه ( یاتاقان های کولر )

  ۳- یاتاقان های قابل تنظیم ( میله کار ماشین تراش )

 • یا تا قا ن های غلتشی

اسلاید ۴ :

جنس یاتاقانهای لغزشی

.۱یاتاقانهای بابیتی

.۲یاتاقانهای برنزی

.۳یاتاقانهای مس-سرب

.۴یاتاقانهای چدنی

.۵یاتاقانهای اسفنجی

.۶یاتاقانهای کربنی

.۷یاتاقانهای تفلونی ( پولی تترافلورواتیلن)

.۸یاتاقانهای مرکب (چند جنسی)

اسلاید ۵ :

اجزاء یاتاقان غلتشی

 • حلقه بیرونی
 • حلقه درونی
 • اجزای غلتشی
 • جدا کننده

اسلاید ۶ :

جنس یاتاقان های غلتشی

جنس یاتاقان های غلتشی از فولاد آلیاژی کرم دار پر کربن انتخاب می شود . این نوع یاتاقان ها از نوع قابل سخت کاری عمقی است و دارای حداقل سختی لازم ( معادل ۵۸ راکول سی ) برای اجزای یاتاقان می باشد .

حلقه ها و ساچمه ها را از فولاد های آلیاژی سخت ( ۱ درصد کربن ، ۱٫۵ در صد کرم ، ۰٫۱۵ در صد سیلیسم . ۰٫۳ درصد منگنز ) فولادی که این قابلیت را دارد در طبقه بندی صنعتی فولادهای با شماره ۵۲۱۱۰۰ شناخته می شود که این سریال نشان دهنده فولاد آلیاژی با ۱ درصد کروم و ۱ درصد کربن می باشد.

 و در برخی موارد از فولاد سمانته ای ، فولاد های ضد زنگ و غیر مغناطیس ویا برنز انتخاب می کنند .

اسلاید ۷ :

 • البته در شرایطی که یاتاقان در معرض زنگ زدگی قرار دارد برای ساختن ان از فولاد ضد زنگ با شماره شناسایی ۴۴۰C استفاده می گردد.

قفس ها یا جدا کننده ها در یاتاقان های کوچک از جنس ورق های فولادی یا برنجی پرس می شوند و در یاتاقان های بزرگ از جنس فولاد یا برنج و یا فلزات سبک ضربه زنی می گردند .

اسلاید ۸ :

روش تولید :

ماده اولیه جهت تولید ساچمه ها یا غلطک ها ، حلقه های بلبرینگ یا رولبرینگ عبارتند از مفتول ها ، لوله ها ، مواد نورد شده و مواد فورج شده .

حلقه ها با اندازه متوسط و کوچک بوسیله ماشین تراش یا چند محور ، بطور اتو ماتیک ماشینکاری شده و حلقه های بزرگ بوسیله ماشین های فرز و داخل تراش ماشین کاری می شوند .

بعد از انجام ماشینکاری بر روی قطعات ، عملیات حرارتی انجام می گیرد تا سختی و استحکام مطلوب حاصل آید . در این فرآیند حلقه ها بوسیله سوخت گازی یا الکتریسیته درون کوره های مداوم یا غیر مداوم تا بالای ۸۰۰ درجه سانتی گراد حرارت دیده و در روغن یا حمامی از نمک بطور سریع و کنترل شده سرد می شوند .جهت از بین بردن تردی و افزایش چقرمگی ، قطعات تحت عملیات حرارتی ثانویه ای بازگشت داده می شوند ( سختی بدست آمده از این روش در محدوده ۶۰-۶۶ HRC می باشد . پس از عملیات حرارتی وجوه جانبی و داخلی و خارجی سنگ زده شده و بوسیله سنگ زنی دقیق صیقل داده و پرداخت می گردد .

اسلاید ۹ :

اجزاء غلتشی ( ساچمه ها و غلطک ها ) ابتدا به شکل سیم یا مفتول می باشند .

تحت فرآیند ویژه ای سیم یا مفتول بوسیله یک پرس به قطعات کوچک بریده می شود و سپس بوسیله دستگاه پرس ما بین قالب فشرده شده و به شکل ساچمه یا غلطک خام در می آید . غلطک های بزرگ نیز بوسیله ماشینکاری ( تراشکاری ) تهیه می شوند.

زایده ایجاد شده در فرآیند پرسکاری بوسیله قرار گرفتن ما بین دیسک های ساینده حذف می گردند . بوسیله سنگ زنی و دستگاه غلتشی قطر ساچمه کاهش داده می شود ، گردی مورد نظر بوجود آمده و سطح مناسب ایجاد می گردد .

بعد از عملیات سختکاری و بازگشت ، عملیات پرداخت کاری بیشتر انجام می پذیرد .سپس اجزاء غلتشی بوسیله یک عامل پرداخت کننده مناسب صیقل داده شده و در نهایت این اجزاء بر طبق قطرشان درجه بندی می گردند .

اسلاید ۱۰ :

شبکه ها نیز از طریق کشش عمیق نوارهای فولادی یا برنجی و یا بوسیله ماشینکاری و پرس از لوله هل ایجاد می گردند . تولید این شبکه ها شامل یک سری از عملیات پرسکاری یا سایر فرآیند های ماشینکاری و اتصالات ( نظیر نقطه جوش ) می باشد .

قطعه تکمیل شده در حین چرخش مورد آزمایش صدا قرار گرفته و دقت ابعادی و صافی سطوح و عملکرد قطعات مورد آزمون واقع می گردند .

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 35 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد