دانلود فایل پاورپوینت طرح توجیهی گاوداری

PowerPoint قابل ویرایش
23 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت طرح توجیهی گاوداری توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت طرح توجیهی گاوداری قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

نیاز انسان به پروتئین موجب شده که دامهای اهلی توسط بشر نگهداری و پرورش یافته و بخشی از نیاز غذایی وی را تامین نمایند، گرچه در سالهای اخیر جایگزین هایی برای گوشت قرمز معرفی شده ولیکن طعم ومزه گوشت کماکان این محصول را بدون رقیب نگهداشته است. با عنایت به اینکه جمعیت دامی یک کشور سرمایه ملی محسوب می گردد تداوم تولید و استفاده صحیح از فراورده های آن حیاتی می باشد. بنابراین تولید گوشت قرمز باید چنان باشد که علاوه بر امکان تداوم تولید، صیانت از جمعیت دامی کشور را بعنوان یک سرمایه ملی و استفاده بهینه از فرآورده های آن را میسر سازد.

اسلاید ۲ :

طرحهای دامپروری خصوصا پرورش گاو و گوسفند با روشهای علمی و درقالب واحدهای صنعتی و نیمه صنعتی موجبات دستیابی به تولید اقتصادی و بهداشتی فراورده های دامی را فراهم می آورد. با اجرای این گونه طرحها علاوه بر تامین پروتئین دامی جوامع در حال رشد، راندمان تولید افزایش یافته و از امکانات بالقوه و بالفعل محلی و منطقه ای استفاده بهینه به عمل می آید مضافًا اینکه باعث ایجاد اشتغال مولد گردیده و سوددهی معقولی را برای سرمایه گذار در پی خواهد داشت. ضمن اینکه این طرح دارای این قابلیت می باشد که در قالب تعاونی های بانوان به مرحله اجرا درآید.

اسلاید ۳ :

جهت شروع یک پروژه پرورش دام و صنایع وابسته، در مراحل ابتدائی نیاز به تهیه مکانی مناسب جهت احداث دامداری و سپس اخذ کلیه مجوزهای لازم از سازمانهای ذیربط می باشد که در ذیل به طور موردی مراحل گوناگون کار بیان گردیده است :

üمشخصات زمین مناسب جهت احداث

üضوابط فنی مورد نیاز برای زمین

üمجوزها و نحوه دریافت آنها

üماشین آلات و تاسیسات مورد نیاز

üهزینه مواد اولیه و نهاده های تولید

üحقوق و دستمزد کارگران و سرپرستان واحد پرواربندی

üپیش بینی فروش طی یک دوره

اسلاید ۴ :

برای تاسیس واحد پرواربندی باید به فکر کشت علوفه برای دام بود برای این کار :

üیا باید با زارعین محلی قرارداد خرید علوفه تنظیم کرد .

üیا زمینی در نزدیکی واحد خود به کشت علوفه اختصاص داد .

üدرصورتی که گزینه دوم برای تهیه علوفه دام انتخاب شود از اولویت نسبی در صدور پروانه تاسیس برخوردار خواهیم شد !

نکته ! محل تأسیسات باید به گونه ای انتخاب شود، که جهت وزش باد از سوی مناطق مسکونی به طرف دامداری باشد در ضمن محل تآسیسات نباید در مسیل های شناخته شده،  قرار گیرد.

اسلاید ۵ :

مجوزی است که، قبل از صدور پروانه تأسیس به متقاضیان فعالیتهای دامداری، مرغداری، کارخانه… در چهارچوب سیاستها و ضوابط نظام دامپروری صادر می گردد. مدت اعتبار موافقت اصولی ۶ ماه است و در موارد ضروری ۶ ماه دیگر تمدید می گردد.

نکته ! هنگام صدور موافقت اصولی یا پروانه تأسیس و بهره برداری این گونه کسب و کارها بایستی هر یک از مجوزها به نام یک نفر یا شرکت ثبت شده باشد. در صورتیکه تعدادی از افراد حقیقی درخواست صدور مجوز بنماید، بایستی قبلاً با ارائه وکالتنامه به نام یکی از سهامداران، زمینه اجرای مقررات مزبور را فراهم آورند. همچنین فروش و انتقال موافقت اصولی تحت هر شرایطی ممنوع است.

اسلاید ۶ :

مجوزی را که هر متقاضی برای احداث ساختمانها و تأسیسات هر نوع واحد دامداری، کارخانه یا کارگاه، که دارای ضوابط نظام باشد و باید دریافت نماید، پروانه تأسیس می گویند. مدت اعتبار پروانه تأسیس ۲ سال و با نظر کمیسیون صدور پروانه استان به مدت یک سال دیگر قابل تمدید است. فروش و انتقال پروانه تأسیس به غیر، با کمتر از ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی ساختمانها و تأسیسات ممنوع است و منجر به ابطال پروانه می شود .

اسلاید ۷ :

مجوزی را که متقاضیان پس از تأسیس واحد، در موعد مقرر و برابر ضوابط، دریافت می دارند، پروانه بهره برداری می نامند.

پس از اعلام خاتمه عملیات از سوی دارنده پروانه تأسیس، کمیسیون صدور پروانه استان، موظف است حداکثر ظرف مدت دو هفته زمینه بازدید مشترک کارشناسان دامپروری و دامپزشکی را از تأسیسات مربوط فراهم و در صورتی که عملیات ساختمانی و تأسیساتی مطابق با طرح باشد و مراتب مورد تائید کارشناسان مربوط قرار گیرد، حداکثر ظرف مدت یک هفته، پروانه بهره برداری صادر کند.

نکته ! در موقع صدور پروانه بهره برداری، پروانه تأسیس از متقاضی پس گرفته ، باطل و در پرونده نگهداری می شود.

اسلاید ۸ :

مجوزی است که سازمان دامپزشکی کشور به منظور رعایت مسائل بهداشتی و قرنطینه ای در بهره برداری از کارخانجات و کارگاههای موضوع این نظام که مجوز تأسیس آن را از وزارت صنایع یا دیگر دستگاه ها صادر می نمایند، صادر می گردد.

اسلاید ۹ :

زمین مورد نیاز طرح بالغ بر بیست و پنج هکتار می باشد، که از این مقدار چهار هزار متر مربع به احداث گاوداری و مابقی به کشت علوفه اختصاص می یابد. با توجه به اینکه زمین مورد نیاز از محل اراضی ملی و منابع طبیعی تامین خواهد شد ، ارزش آن در محاسبات سرمایه گذاری ثابت منظور نگردیده است.

محل احداث واحد منطقه مازندران می باشد تا ضمن بهره بردن از آب و هوای مناسب جهت کشت علوفه ، از تمرکز سایر واحدهای پرواربندی استفاده کنیم .

اسلاید ۱۰ :

افزایش جمعیت کشور در سالهای اخیر و به تبع آن افزایش مصرف فرآورده های غذایی موجب شده است که روشهای سنتی استحصال مواد غذایی اعم از کشاورزی و دامداری کارآیی خود را از دست بدهند. از سوی دیگر با توجه به نیاز حیاتی انسان به پروتئین و همچنین سیاستهای دولت مبنی بر لزوم خودکفایی و عدم وابستگی به بیگانگان در تامین مواد غذایی اساسی مورد نیاز شهروندان، درگام نخست دستیابی به بازارهای داخلی و درگام بعدی دستیابی به بازارهای خارجی منطقه ای و فرامنطقه ای ، از طریق بکارگیری روشهای علمی نوین اهمیت روزافزونی یافته است.

مشتریان این طرح عمده و با توجه به عوامل جغرافیایی طبقه بندی شده اند و مسائل مربوط به تبلیغات و بازاریابی آنها بصورت انبوه و یکسان انجام می پذیرد .

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 23 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد