دانلود فایل پاورپوینت طرح توجیهی صنعت نخ فرش ماشینی

PowerPoint قابل ویرایش
38 صفحه
11900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت طرح توجیهی صنعت نخ فرش ماشینی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت طرح توجیهی صنعت نخ فرش ماشینی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

امروزه صنایع کوچک و متوسط به عنوان بهترین راه حل و مناسب ترین شیوه ایجاد اشتغال و افزایش ارزش افزوده برای کشور ما مطرح می باشد و حجم سرمایه گذاری سرانه برای ایجاد یک شغل در این طبقه از واحدهای تولیدی در مقام مقایسه با واحد های بزرگ بسیار کمتر می باشد.

اسلاید ۲ :

الف ) ویژگی ها و مشخصات فنی محصول :
کالای مورد نظر جهت تولید عبارت از نوع نخ های کلف ریسی مورد استفاده در قالی و گلیم می باشد که در بافت قالی دستباف به عنوان نخ پرز به مصرف می رسد.

اسلاید ۳ :

نوع مواد رنگرزی ( طبیعی یا شیمیایی ) در کیفیت خامه قالی دستباف تأثیر زیادی دارد نخ های رنگ شده با رنگ های طبیعی دارای ثبات رنگ و جلای بالاتر بوده و باعث افزایش ارزش افزوده در تولید فرش دستباف خواهند بود.

اسلاید ۴ :

متداول ترین طبقه بندی و دسته بندی در فعالیت های اقتصادی همان تقسیم بندی آیسیک است . تقسیم بندی آیسیک طبق تعریف عبارت است از : طبقه بندی و دسته بندی استاندارد بین المللی فعالیت های اقتصادی این دسته بندی با توجه به نوع صنعت و محصول تولید شده به هریک کدهایی دو ، چهار و هشت رقمی اختصاص داده می شود .
واردات نخ پشمی نمره ۲ الی ۲۵ متریک ممنوع می باشد .

اسلاید ۵ :

امروزه در بافت بسیار از منسوجات و فرش ها از نخ های تولید شده از الیاف مصنوعی مانند آکریلیک ، پلی پروپیلن و پلی استر استفاده می شود . تقریباً تمامی نخ های فرش های ماشینی آکریلیک و یا پلی پروپیلن می باشد

اسلاید ۶ :

با توجه به این که پشم های ضخیم ایران از جهت نوع ، جزء مرغوب ترین پشم های دنیا برای تولید خامه می باشند ، نخ تولید داخلی از کیفیت بالایی برخور دار بوده و مقدار پشمی که در ایران تولید می شود جوابگوی نیاز واحد های مصرف کننده است . از طرفی تقاضا برای خرید نخ فرش از طرف واحد های تولید کننده فرش دستباف نیز بالا می باشد . که با توجه به سیاست دولت مبنی بر توسعه صادرات فرش دستباف نیاز به خامه قالی افزایش پیدا کرده است که باید تعداد کارخانجات تولید کننده خامه قالی گسترش یابد .

اسلاید ۷ :

 بنابراین میزان مصرف نخ پشمی مناسب برای تولید فرش دستباف ، ۳۵ تا ۴۵ هزار تن در سال تخمین زده می شود که بخش کمی آن به صورت سنتی تولید می شود و سهم بالایی از آن در واحد های مکانیزه ریسندگی پشمی تولید می شود

اسلاید ۸ :

ریسندگی الیاف پشم بر حسب ظرافت الیاف و مورد مصرف نخ در سه سیستم ریسندگی صورت می گیرد که عبارتند از سیتم های فاستونی ، نیمه فاستونی و پشمی ، ترتیب عملیات ریسندگی در هر یک از این روش ها در نمودار ، آمده است .

اسلاید ۹ :

پشم مورد مصرف برای ریسندگی قبل از هر گونه عملیاتی باید درجه بندی گردد. فاکتورهایی که در درجه بندی پشم موثر عبارتند از : طول الیاف ، ظرافت الیاف ، رنگ الیاف ، میزان کثافات و نا خالصی های موجود در الیاف نو بودن یا بازیافتی بودن پشم .

اسلاید ۱۰ :

ب- درجه بندی پشم از لحاظ طول الیاف  : پشم تازه گوسفند از نظر ظرافت به چهار دسته تقسیم شده است چهار دسته انواع پشم مورد اشاره عبارتند از :
۱- پشم مرینوس با نمره s60 به بالا که شامل پشم با ظرافت ۲۵ تا ۵/۱۴ میکرون بوده وطول آن نیز بین ۲۵ تا  ۱۲۰ میلی متر متغیر است .
۲- پشم کراس برد ( نژاد گوسند دو رگه مرینوس ) ظریف که شامل پشم با نمره s56 و s58 بوده و متوسط قطر آن ۲۷ میکرون است .
۳- پشم کراس متوسط که شامل پشم های با نمره s 50 و s 46 است .
۴- پشم کراس برد پست که شامل پشم های با نمره s 44 و کمتر است

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 38 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد