دانلود فایل پاورپوینت قرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری

PowerPoint قابل ویرایش
48 صفحه
23700 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت قرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت قرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

 

اسلاید 1 :

مکانیسم عمل

جلوگیری از تخمک گذاری

 

تاثیر بر مخاط داخلی رحم (آندومتر)

 

ایجاد اشکال در ورود اسپرم به داخل رحم به دلیل افزایش ضخامت موکوس سرویکس

 

جلوگیری از لقاح با تاثیر بر حرکات لوله های رحم

 

 

اثر بخشی 98درصد است

اسلاید 2 :

عوارض شایع و چگونگی برخورد با آن ها

1- افزایش وزن

2- لکه بینی و خونریزی بین قاعدگی ها

3- حساسیت پستان ها

4- سردرد های خفیف

5- تهوع

اسلاید 3 :

زمان شروع استفاده از قرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری

وضعیت متقاضی از نظر زمان شروع :

1- دوران قاعدگی : مصرف این قرص ها باید در پنج روز اول قاعدگی (روز اول تا روز پنجم )آغاز گردد . برای اطمینان بیشتر بهتر است که مصرف آن از روز اول خونریزی قاعدگی شروع شود . 

2-غیر از دوران قاعدگی : استفاده از قرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری را ، در هر زمان که اطمینان از باردار نبودن وجود داشته باشد می توان آغاز کرد . باید توجه داشت تا ایجاد تاثیر پیشگیری از بارداری قرص ترکیبی ، باید هفت روز از کندوم استفاده شود .  

3- پس از سقط : مصرف این قرص ها را می توان در پنج روز اول بلافاصله بعد از سقط آغاز نمود .

4- تغییر از یک روش دیگر : اگر فرد خواهان قطع کاربرد روش پیشگیری از بارداری فعلی خود (لاینسترونول ، آی یو دی ، DMPA و آمپول ترکیبی ) و استفاده از قرص های ترکیبی بوده و قطع روش های فوق در یکی از 5 روز اول قاعدگی اتفاق بیافتد ، باید به شرح زیر توصیه های لازم به او داده شود :

vفرد می تواند مصرف این قرص ها را بلافاصله شروع کند در غیر اینصورت آغاز استفاده از قرص های ترکیبی تا قاعدگی بعدی به تاخیر افتاده و تا آن زمان استفاده از کاندوم پیشنهاد می شود .

vکاربران لاینسترنول به شرط آمنوره و استفاده مرتب از لاینسترنول ، بلافاصله پس از قطع لاینسترنول و کاربران DMPA که دچار آمنوره هستند ، اگر DMPA را در فاصله زمان14- + 90 روز قبل تزریق کرده باشند و کاربران آمپول ترکیبی اگر که آمپول ترکیبی را درفاصله 33-27 روز قبل تزریق کرده باشند ، می توانند استفاده از قرص های ترکیبی را آغاز نمایند و در سایر موارد استفاده از در گرو بررسی حاملگی و رد احتمال آن است .

v

ü

اسلاید 4 :

شیوه استفاده از قرص های ترکیبی

قرص در ساعت خاصی از شبانه روز تا پایان بسته 21 عددی خورده شود . باید فرد استفاده کننده از قرص را به این امر تشویق کرد که برای پرهیز از فراموشی مصرف قرص ، آن را در ساعت معینی میل کند و یا آن را با یک کار مداوم هر روزه مانند مسواک زدن ، نماز خواندن ... هماهنگ کند . مصرف بسته بعدی پس از یک فاصله هفت روزه آغاز خواهد شد .

 

اسلاید 5 :

تذکرهای حین مصرف

الف : فراموشی مصرف قرص های ترکیبی LD و Triphasic

1- در صورت فراموشی خوردن یک قرص و بخاطر آوردن آن پیش از زمان مصرف قرص بعدی ، به محض به یاد آوردن قرص فراموش شده ، آن قرص خورده شده و خوردن بقیه قرص ها طبق معمول ادامه می یابد . اگر فراموشی تا زمان خوردن قرص بعدی ادامه پیدا کند ، باید دو قرص در ساعت معین خوردن شود .

2- چنانچه دو قرص فراموش شود ، به محض به خاطر آوردن در دو شب بعد ، هر شب دو قرص خورده شده و بقیه قرص ها طبق معمول ادامه یافته و تا یک هفته نیز از کاندوم استفاده می شود .

3- در صورت فراموشی سه قرص یا بیشتر در هر زمان از سیکل ، خوردن بقیه قرص ها (روزی یک عدد ) ادامه یافته و به مدت یک هفته از داشتن رابطه جنسی خودداری و یا از کاندوم استفاده می شود . مصرف بعدی بسته قرص بدون رعایت فاصله هفت روزه بین بسته ها و بلافاصله در روز بعد از پایان بسته قبلی آغاز خواهد شد . همچنین در صورت داشتن تماس جنسی در این فاصله زمانی و عدم استفاده از کاندوم ، استفاده از روش پیشگیری اورژانس از بارداری توصیه می شود .

اسلاید 6 :

آمپول ترکیبی پیشگیری از بارداری

اسلاید 7 :


مکانیسم عمل

1- جلوگیری از تخمک گذاری

2- تاثیر بر مخاط داخلی رحم و مهار پرو لیفراسیون آندومتر

3- ایجاد اشکال در ورود اسپرم به داخل رحم  از طرقب افزایش ضخامت ترشحات دهانه رحم (موکوس سرویکس )

اثر بخشی این روش در سال اول استفاده 99.8 درصد است .

اسلاید 8 :

زمان شروع استفاده از آمپول ترکیبی پیشگیری از بارداری

 

1- در دروان قاعدگی : اولین تزریق (شروع استفاده از روش ) ، در یکی از 5 روز اول دوره قاعدگی انجام می شود .

2- غیر از دوران قاعدگی : استفاده از آمپول های ترکیبی پیشگیری از بارداری را در هر زمان که اطمینان از باردار نبودن وجود داشته باشد می توان آغاز کرد . باید توجه داشت تا ایجاد تاثیر پیشگیری از بارداری اولین آمپول ، باید هفت روز از کاندوم استفاده شود .

3- پس از زایمان : اگر مادر پس از زایمان به فرزند خود شیر ندهد ، می تواند مصرف این روش را در فاصله روز های 28-21 پس از زایمان آغاز کند . اگر مادر پس از زایمان به فرزند خود شیر دهد و در استفاده از آمپول اصرار داشته باشد ، ضمن تاکید بر منع مصرف نسبی تا شش ماهگی ، اگر هنوز خونریزی قاعدگی رخ نداده باشد ، می تواند تزریق آمپول را پس از انجام B-hcG آغاز کند .

4- پس از سقط : مصرف این آمپول را می توان در 5 روز اول بلافاصله پس از سقط سه ماهه اول یا دوم شروع کرد . در این موارد نیازی به استفاده از روش پشتیبان نیست . شروع استفاده از آمپول در فاصله بیش از 5 روز از سقط سه ماهه اول یا دوم مانند بند 2 خواهد بود .

اسلاید 9 :

 

5- تغییر روش : درتغییر روش از قرص به آمپول های ترکیبی ، فاصله هفت روزه بین دو بسته قرص ، بهترین زمان برای تزریق است . در این فاصله زمانی نیازی به استفاده از کاندوم نیست .

در صورت تغییر روش از آمپول های سه ماهه به آمپول ترکیبی یک ماهه ، باید آمپول ترکیبی در زمان تزریق بعدی آمپول سه ماهه تزریق شود .

در صورت تمایل به تغییر روش از IUD  به آمپول ترکیبی در 5 روز اول قاعدگی ، باید آمپول را تزریق نموده و داوطلب را بلافاصله برای خارج نمودن IUD ارجاع داد . در زمان های به جز پنج روز اول قاعدگی ، آمپول را تزریق نموده و داوطلب در دوره بعدی قاعدگی  برای خارج نمودن  IUD ارجاع داده شود .

اسلاید 10 :

عوارض شایع

1- سردرد و سرگیجه

 

2- حساسیت پستان ها

 

3- افزایش وزن خفیف

 

4- آکنه

 

5- افزایش بروز افسردگی و اضطراب

 

6- کاهش HDL و کم شدن نسبت HDL به LDL

 

7- کم شدن مقدار و تعداد روزهای خونریزی قاعدگی

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 23700 تومان در 48 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع

دانلود پاورپوینت روشهای پیشگیری از بارداری

PowerPoint قابل ویرایش
140 صفحه
23700 تومان
اسلاید 1 : روشهاي پيشگيري از بارداري .1روشهاي طبيعي .2روشهاي طبي .3روشهاي مكانيكي .4روشهاي عقيم سازي (دائمي) اسلاید 2 : روشهاي طبيعي نزديكي منقطع دوره ي مطمئن:تقويم                       دماي پايه                       موكوس سرويكس شيردهي اسلاید 3 : روش نزديكي منقطع معايب .1ناتمام ماندن عمل نز ...

دانلود پاورپوینت روشهای پیشگیری از بارداری

PowerPoint قابل ویرایش
21 صفحه
23700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته پزشکی
اسلاید 1 : قرصهای ترکیبی توضیح روش : حاوی ا ستروژن و پروژسترون به دو شکل یک مرحله ای ( ال دی) و سه مرحله ای ( تری فازیک ) مصرف این قرصها هر روزه می باشد   اسلاید 2 : مکانیسم عمل —جلوگیری از تخمک گذاری —تاثیر بر مخاط داخلی رحم —افزایش غلظت ترشحات دهانه رحم و اشکال در ورود اسپرم به داخ ...

دانلود پاورپوینت قرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری

PowerPoint قابل ویرایش
47 صفحه
23700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته پزشکی
اسلاید 1 : وضعیت متقاضی از نظر زمان شروع : 1- دوران قاعدگی : مصرف این قرص ها باید در پنج روز اول قاعدگی (روز اول تا روز پنجم )آغاز گردد . برای اطمینان بیشتر بهتر است که مصرف آن از روز اول خونریزی قاعدگی شروع شود .  2-غیر از دوران قاعدگی : استفاده از قرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری را ، در هر زمان که اط ...

دانلود پاورپوینت قرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری

PowerPoint قابل ویرایش
47 صفحه
23700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته پزشکی
اسلاید 1 : nجلوگیری از تخمک گذاری nnتاثیر بر مخاط داخلی رحم (آندومتر) nnایجاد اشکال در ورود اسپرم به داخل رحم به دلیل افزایش ضخامت موکوس سرویکس nnجلوگیری از لقاح با تاثیر بر حرکات لوله های رحم nnاثر بخشی 98درصد استاسلاید 2 :nوضعیت متقاضی از نظر زمان شروع : 1- دوران قاعدگی : مصرف این قرص ها باید در پنج رو ...

دانلود فایل پاورپوینت قرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری

PowerPoint قابل ویرایش
47 صفحه
23700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته پزشکی
  اسلاید 1 : مکانیسم عمل جلوگیری از تخمک گذاری   تاثیر بر مخاط داخلی رحم (آندومتر)   ایجاد اشکال در ورود اسپرم به داخل رحم به دلیل افزایش ضخامت موکوس سرویکس   جلوگیری از لقاح با تاثیر بر حرکات لوله های رحم     اثر بخشی 98درصد است اسلاید 2 : عوارض شایع و چگونگی برخورد ...

دانلود فایل پاورپوینت قرصهای پیشگیری از بارداری

PowerPoint قابل ویرایش
50 صفحه
23700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته پزشکی
--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ---- اسلاید 1 : 1- ترکیبی، حاوی استروژن و پروژسترون ال دی تری فازیک 2- پروژسترونی تنها مینی پیل یا لاینسترونول یا قرص شیردهی اسلاید 2 : 1-جلوگيري از تخمك گذاري 2-تاثير بر مخاط رحم (اندومتر) 3-ايجاد اشكال در ورود اسپرم به داخل رحم به دليل افزايش ضخامت موك ...

دانلود فایل پاورپوینت قرصهای پیشگیری از بارداری

PowerPoint قابل ویرایش
51 صفحه
23700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته پزشکی
  اسلاید 1 : انواع 1- ترکیبی، حاوی استروژن و پروژسترون ال دی تری فازیک 2- پروژسترونی تنها مینی پیل یا لاینسترونول یا قرص شیردهی اسلاید 2 : مكانيسم عمل 1-جلوگيري از تخمك گذاري 2-تاثير بر مخاط رحم (اندومتر) 3-ايجاد اشكال در ورود اسپرم به داخل رحم به دليل افزايش ضخامت موكوس سرويكس 4-ج ...

دانلود فایل پاورپوینت آمپول ترکیبی پیشگیری از بارداری

PowerPoint قابل ویرایش
33 صفحه
23700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته پزشکی
--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ---- اسلاید 1 : نیم میلی متر ماده موثره شامل : 25 میلی گرم دپومدروکسی پروژسترون استات 5 میلی گرم استرادیول سیپیونات     که ماهیانه توسط کارکنان بهداشتی تزریق می شود اسلاید 2 : مكانيسم عمل جلوگيري از تخمك گذاري تاثير بر مخاط داخلي رحم و مهار پرولیفراسیون آ ...