whatsapp call admin

دانلود پاورپوینت قرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری

PowerPoint قابل ویرایش
47 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت قرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت قرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

وضعیت متقاضی از نظر زمان شروع :

۱- دوران قاعدگی : مصرف این قرص ها باید در پنج روز اول قاعدگی (روز اول تا روز پنجم )آغاز گردد . برای اطمینان بیشتر بهتر است که مصرف آن از روز اول خونریزی قاعدگی شروع شود . 

۲-غیر از دوران قاعدگی : استفاده از قرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری را ، در هر زمان که اطمینان از باردار نبودن وجود داشته باشد می توان آغاز کرد . باید توجه داشت تا ایجاد تاثیر پیشگیری از بارداری قرص ترکیبی ، باید هفت روز از کندوم استفاده شود .  

۳- پس از سقط : مصرف این قرص ها را می توان در پنج روز اول بلافاصله بعد از سقط آغاز نمود .

۴- تغییر از یک روش دیگر : اگر فرد خواهان قطع کاربرد روش پیشگیری از بارداری فعلی خود (لاینسترونول ، آی یو دی ، DMPA و آمپول ترکیبی ) و استفاده از قرص های ترکیبی بوده و قطع روش های فوق در یکی از ۵ روز اول قاعدگی اتفاق بیافتد ، باید به شرح زیر توصیه های لازم به او داده شود :

فرد می تواند مصرف این قرص ها را بلافاصله شروع کند در غیر اینصورت آغاز استفاده از قرص های ترکیبی تا قاعدگی بعدی به تاخیر افتاده و تا آن زمان استفاده از کاندوم پیشنهاد می شود .

کاربران لاینسترنول به شرط آمنوره و استفاده مرتب از لاینسترنول ، بلافاصله پس از قطع لاینسترنول و کاربران DMPA که دچار آمنوره هستند ، اگر DMPA را در فاصله زمان۱۴- + ۹۰ روز قبل تزریق کرده باشند و کاربران آمپول ترکیبی اگر که آمپول ترکیبی را درفاصله ۳۳-۲۷ روز قبل تزریق کرده باشند ، می توانند استفاده از قرص های ترکیبی را آغاز نمایند و در سایر موارد استفاده از در گرو بررسی حاملگی و رد احتمال آن است .

 

 

 

اسلاید ۲ :

الف : فراموشی مصرف قرص های ترکیبی LD و Triphasic

۱- در صورت فراموشی خوردن یک قرص و بخاطر آوردن آن پیش از زمان مصرف قرص بعدی ، به محض به یاد آوردن قرص فراموش شده ، آن قرص خورده شده و خوردن بقیه قرص ها طبق معمول ادامه می یابد . اگر فراموشی تا زمان خوردن قرص بعدی ادامه پیدا کند ، باید دو قرص در ساعت معین خوردن شود .

۲- چنانچه دو قرص فراموش شود ، به محض به خاطر آوردن در دو شب بعد ، هر شب دو قرص خورده شده و بقیه قرص ها طبق معمول ادامه یافته و تا یک هفته نیز از کاندوم استفاده می شود .

۳- در صورت فراموشی سه قرص یا بیشتر در هر زمان از سیکل ، خوردن بقیه قرص ها (روزی یک عدد ) ادامه یافته و به مدت یک هفته از داشتن رابطه جنسی خودداری و یا از کاندوم استفاده می شود . مصرف بعدی بسته قرص بدون رعایت فاصله هفت روزه بین بسته ها و بلافاصله در روز بعد از پایان بسته قبلی آغاز خواهد شد . همچنین در صورت داشتن تماس جنسی در این فاصله زمانی و عدم استفاده از کاندوم ، استفاده از روش پیشگیری اورژانس از بارداری توصیه می شود .

 

اسلاید ۳ :

 

 

۵- تغییر روش : درتغییر روش از قرص به آمپول های ترکیبی ، فاصله هفت روزه بین دو بسته قرص ، بهترین زمان برای تزریق است . در این فاصله زمانی نیازی به استفاده از کاندوم نیست .

در صورت تغییر روش از آمپول های سه ماهه به آمپول ترکیبی یک ماهه ، باید آمپول ترکیبی در زمان تزریق بعدی آمپول سه ماهه تزریق شود .

در صورت تمایل به تغییر روش از IUD  به آمپول ترکیبی در ۵ روز اول قاعدگی ، باید آمپول را تزریق نموده و داوطلب را بلافاصله برای خارج نمودن IUD ارجاع داد . در زمان های به جز پنج روز اول قاعدگی ، آمپول را تزریق نموده و داوطلب در دوره بعدی قاعدگی  برای خارج نمودن  IUD ارجاع داده شود .

اسلاید ۴ :

۱- سردرد و سرگیجه

 

۲- حساسیت پستان ها

 

۳- افزایش وزن خفیف

 

۴- آکنه

 

۵- افزایش بروز افسردگی و اضطراب

 

۶- کاهش HDL و کم شدن نسبت HDL به LDL

 

۷- کم شدن مقدار و تعداد روزهای خونریزی قاعدگی

اسلاید ۵ :

 

اسلاید ۶ :

 

 

خونریزی نا مرتب رحمی :

این عارضه معمولا در ماههای اول مصرف دیده شده و ۲ تا ۳ ماه پس از آغاز مصرف از بین رفته یا کاهش می یابد . در صورت تداوم خونریزی نامرتب و یا نارضایتی فرد ، برای قطع خونریزی تا ۵ روز ، کپسول مفنامیک اسید (۲۵۰ میلی گرمی ) ، روزی سه بار و در هر بار دو کپسول تجویز می گردد . هر گونه اقدام پس از سه ماه توسط متخصص انجام خواهد شد .

اسلاید ۷ :

 

۱- شروع نشدن قاعدگی ها : در صورت قاعده نشدن مادر شیر ده و تغذیه انحصاری شیر خوار با شیر مادر ، مصرف قرص ۶ هفته پس از زایمان آغاز خواهد شد .

۲- شروع شدن قاعدگی ها : در صورت بازگشت قاعدگی و یا تغذیه احصاری با شیر مادر ، مصرف قرص باید در ۵ روز اول قاعدگی و ترجیحا روز اول شروع شود . 

۳- تغییر از سایر روش ها : اگر مادر شیردهی  از سایر روش های مدرن پیشگیری از بارداری استفاده نموده و خواهان تغییر آن و استفاده از لاینسترنول باشد ، اگر کمتر از ۶ ماه از زمان زایمان وی گذشته باشد ، باید مطابق شرح زیر استفاده از لاینسترنول را آغاز کند :

اگر مادر شیر ده از قرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری استفاده کرده باشد ، می تواند بلافاصله خوردن قرص پروژسترونی را آغاز کند . در این حالت نیازی به استفاده از کاندوم نخواهد بود .

اگر مادر شیر ده از آمپول های سه ماهه پیشگیری از بارداری استفاده کرده باشد ، در زمان تزریق دوز بعدی یا حداکثر یک هفته بعد از آن می تواند خوردن قرص پروژسترونی را شروع کند . در این حالت نیز نیازی به استفاده از روش پشتیبان نیست . بدیهی است در صورت تاخیر بیشتر از یک هفته از زمان تزریق دوز بعدی آمپول ، نیاز به یک هفته استفاده از کاندوم خواهد بود .

اسلاید ۸ :

در صورت استفاده از روش های کاندوم و آی یو دی باید در پنج روز اول قاعدگی و ترجیحا روز اول استفاده از لاینسترنول آغاز شود ، در غیر این صورت باید به مدت یک هفته از کاندوم استفاده کرد .

در صورت تمایل مادر شیر ده دارای فرزند کوچکتر از شش ماه به استفاده از لاینسترنول و نداشتن هیچکدام از شرایط یاد شده ، باید بررسی بارداری با B-hcG انجام شود و ارایه خدمت لاینسترنول بر آن اساس صورت گیرد .

اسلاید ۹ :

 

۱- فراموشی مصرف یک قرص تا ۳ ساعت مسئله ای نبوده و ضمن خوردن قرص فراموش شده ( تا ۳ ساعت ) ، آموزش و تاکید برای خوردن قرص بعدی در ساعت مقرر لازم است .

۲- در صورتی که مصرف یک قرص بیش از ۳ ساعت به تاخیر افتد و یا خوردن یک قرص تا نوبت بعدی فراموش شود ، قرص فراموش شده هر زمان که به یاد آید ، خورده شده و قرص نوبت بعدی نیز در زمان تعیین شده خورده خواهد شد . ضمنا تا ۲ روز هم کاندوم استفاده شود .

۳- در صورتی که مصرف دو قرص (۲ روز متوالی) فراموش شود باید به محض به یاد آوردن ، قرص های فراموش شده یکجا خورده شده و بقیه قرص ها ادامه یافته و تا ۷ روز از کاندوم هم استفاده شود . در صورت قاعده نشدن در مدت ۶-۴ هفته پس از فراموشی ، بررسی بارداری لازم است . در صورت داشتن نزدیکی محافظت نشده در این دو روز از EC ، پس از گذشت سه هفته باید بررسی های لازم برای تعیین وضعیت بارداری انجام شود .

۴-در صورت فراموشی سه قرص متوالی و بیشتر و داشتن نزدیکی محافظت نشده در عرض ۱۲۰ ساعت گذشته ، تجویز EC و مشاوره برای انتخاب روش مناسب دیگر صورت گیرد . در صورتی که از نزدیکی محافظت نشده در زمان عدم مصرف قرص ، بیش از ۱۲۰ ساعت می گذرد ، آزمایش بارداری (B-hcG) ضروری است . شایان ذکر است که تا مشخص شدن جواب آزمایش (B-hcG) فرد باید از کاندوم استفاده نماید .

اسلاید ۱۰ :

 

 ۱- در زمان قاعدگی : اولین تزریق ( شروع استفاده از روش ) در یکی از پنج روز اول قاعدگی انجام و تا یک هفته نیز از کاندوم استفاده می شود .

۲- مادران غیر شیرده :

پس از زایمان : اولین تزریق DMPA تا ۳ هفته پس از آن امکان پذیر بوده و نیازی به برگشت قاعدگی نیست .

پس از سقط : اگر متقاضی خدمت DMPA را به عنوان روش پیشگیری از بارداری انتخاب کند ، استفاده از آن تا پنج روز بعد از سقط سه ماهه اول یا دوم امکان پذیر است . تزریق DMPA پس از این فاصله زمانی (۵ روز ) منوط به دریافت پاسخ منفی تست بارداری B-hcG از آزمایشگاه و رعایت سایر شرایط خواهد بود .

۳- ماردان شیرده : در صورت قاعده نشدن و تغذیه انحصاری شیر خوار با شیر مادر و انتخاب DMPA به عنوان روش پیشگیری از بارداری ، مصرف DMPA باید ۶ هفته پس از زایمان آغاز گردد .

در صورت قاعده شدن ، تزریق باید در یکی از پنج روز اول قاعدگی انجام شده و تا یک هفته نیز از کاندوم استفاده شود .

به دنبال قطع یک روش : اگر فرد در پنج روز اول قاعدگی مراجعه کند ، می توان بلافاصله DMPA  را تزریق و یک هفته نیز از کاندوم استفاده کرد . در غیر اینصورت تا فرا رسیدن دوره قاعدگی بعدی ( برای تزریق DMPA ) کاندوم در اختیار فرد قرار داده شود .

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 47 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد