دانلود فایل پاورپوینت محاسبه ی گشتاور نیرو ها

PowerPoint قابل ویرایش
14 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت محاسبه ی گشتاور نیرو ها توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت محاسبه ی گشتاور نیرو ها قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

گاهی نیرو ها موجب چرخش یک جسم حول یک نقطه می شوند . مثلا وقتی به دستگیره ی در ، نیروی را وارد می کنیم ، در حول لولا می چرخد . به اثر چرخانندگی یک نیرو گشتاور نیرو می گویند

اسلاید ۲ :

گشتاور نیرو از رابطه ی زیر به دست می آید :
گشتاور نیرو = نیرو ی عمودی * فاصله ی عمودی نیرو تا نقطه ی چرخش 
 
 
 
گشتاور را با حرف یونانی     (تاو ) نشان می دهند . و یکای آن نیوتن متر است .                 ( می دانیم در مبحث کار حاصل ضرب      را ژول نامیدیم اما گشتاور کار نیست و باید بر حسب نیوتن متر بیان شود ) 

اسلاید ۳ :

اگر نیروی به طور عمود وارد نشود ، آن گاه باید نیرو ی را به دو مولفه تجزیه کرد و گشتاور یک مولفه را محاسبه نمود . در این پاورپوینت فقط گشتاور نیرو های عمودی بررسی می شود

اسلاید ۴ :

هرگاه مطابق شکل دو نیرو بر جسمی وارد شوند . هر نیرو به سهم خود می خواهد جسم را به دور محور بچرخاند . در این شکل نیروی بر خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت ( پاد ساعتگرد ) و نیروی در جهت حرکت عقربه های ساعت ( ساعتگرد ) جسم را به دور محور می چرخاند . در حالت تعادل مجموع گشتاور های ساعتگرد با مجموع گشتاورد های پاد ساعتگرد مساوی خواهد بود (قانون گشتاور های یا قانون اهرم ها )

اسلاید ۵ :

اگر وزن جسم هم در نظر گرفته شود ، نیروی وزن گشتاوری تولید می کند که باید آن را نیز در نظر گرفت . وزن اجسام همگن (یکنواخت ) به یک نقطه وارد می شود که به آن گرانیگاه یا مرکز ثقل می گوییم . این نقطه برای اجسامی که شکل هندسی منظم دارند ، مرکز هندسی آن ها می باشد .

اسلاید ۶ :

در شکل پایین میله ی باریک یکنواخت به طول ۲ متر به کمک لولای عمود بر صفحه در نقطه ی به دیوار وصل شده است و وزنه ی ۲۰ نیوتنی در فاصله ی ۲۰ سانتی متری از لولا روی میله قرارداده شده ، اگر با نیروی ۸۰ نیوتن که به سر دیگر میله ولرد می کنیم ، آن را در حالت تعادل نگه می داریم وزن میله چقدر است ؟

اسلاید ۷ :

گرانیگاه میله ، در وسط آن یعنی یک متری از لولا قرار دارد و نیروی وزن به این نقطه وارد می شود در این شکل ۳نیرو، و در نتیجه سه گشتاورداریم . گشتاور نیروی پاد ساعتگرد و دو گشتاورد دیگر ، ساعتگردند پس می توان نوشت:

 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 14 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد