دانلود فایل پاورپوینت مقدمه ای بر اینترنت

PowerPoint قابل ویرایش
71 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت مقدمه ای بر اینترنت توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت مقدمه ای بر اینترنت قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

باتوجه به تحولاتی که بر اثر بکارگیری همه جانبه کامپیوتر و ارتباطات به خصوص در دو دهه اخیر در کشورهای پیشرفته بوقوع پیوسته، جهان وارد عرصه جدیدی گردیده که آنرا ً عصر اطلاعات ً می نامند و برای حضور در این عرصه و بهره گیری از امکانات آن باید کلیه جوامع خود را به فناوری اطلاعات (Information Technology) تجهیز نمایند.
 

اسلاید ۲ :

   درحالیکه تمام مردم جهان امکان دسترسی به اینترنت را دارا می باشند، استفاده کنندگان از اینترنت حدود۱۰% جمعیت جهان را تشکیل می دهند.
  ۸۵% از استفاده کنندگان از اینترنت در کشورهای توسعه یافته یعنی جایی که ۹۰% از کامپیوترهای که مستقیماً به اینترنت وصل هستند، قرار دارند.
  کل کامپیوترهای که در نیویورک مستقیماً به اینترنت وصل هستند، بیشتر از کل کامپیوترهای متصل به اینترنت در آفریقا است.
 

اسلاید ۳ :

    صد میلیون نفر از Hotmail (پست الکترونیک مایکروسافت) استفاده  می کنند.
   در طی یک ماه، ۹/۳۱ میلیون نفر استفاده کننده جدید به شمار مشترکین MSN (شبکه مایکروسافت) افزوده شده اند.
    در طی یک ماه، ۲ میلیون نفر استفاده کننده جدید به Hotmail افزوده شده اند.
   درحال حاضر در سراسر دنیا بیش از ۳۵ میلیون نام اینترنتی یا به عبارتی Domain Name به ثبت رسیده است.
 

اسلاید ۴ :

    درحالیکه در مورد تلفن تقریباً ۷۵ سال طول کشید تا ۵۰ میلیون نفر از آن استفاده کنند، شبکه جهانی اینترنت طی ۴ سال توانست این تعداد استفاده کننده را به خود اختصاص دهد.
     شایان ذکر است که ۷۳۲۷ زبان رسمی شناخته شده یا زبان محلی در ۱۹۱ کشور دنیا وجود دارد، که نزدیک به ۲۰۰۰ مورد آن سیستم نگارشی دارند. به همین منظور سایتهای مخصوصی تحت عنوان ً فرهنگ لغات ً ایجاد و اطلاع رسانی می نمایند، که از بین تمامی سایتها، سهم کشور ایران اندکی بیشتر از صفر و تقریباً قابل صرفنظر کردن است.
 

اسلاید ۵ :

بزرگترین و عمومیترین شبکه أی است که از ارتباط و اتصال میلیونها کامپیوتربا یکدیگر از طریق خطوط مخابراتی نظیر تلفن, آنتنهای ماهواره أی, کابلهای فیبر نوری و۰۰۰۰ به وجود آمده است و شبکه أی جهانی است که بدون هیچ مدیریت مرکزی خدمات گوناگون خود را ارایه می دهد. به طور خلاصه و در یک کلام, اینترنت مادر همه شبکه هاست ومحیط یکپارچه و جدیدی را برای در دسترس گذاشتن اطلاعات در سطح جهان به وجود آورده است. مهمترین فناوری در اینترنت ارتباط بین کامپیوترها و شبکه ها از طریق یک قرارداد(protocol) می باشد. مجموعه اصلی پروتوکلهایی که این تعامل را در میان کامپیوترها ممکن می سازد, به پروتوکل نظارت بر انتقال/ پروتوکل اینترنت TCP/IP=Transmission control protocol/Internet Protocol مشهور است.

اسلاید ۶ :

یکی از مفاهیم مهم در ارائه خدمات اینترنت, الگوی Client / Server است. کامپیوتر ها در شبکه اینترنت به دو دسته سرویس گیرنده Client و سرویس دهنده Server تقسیم می شوند. هریک از برنامه های کاربردی در اینترنت از دو بخش سرویس دهنده و سرویس گیرنده تشکیل شده است. نرم افزار سرویس گیرنده برهر کامپیوتر شخصی متصل به شبکه نصب میشود. نرم افزار سرویس دهنده Server بر کامپیوتر بزرگتر یا کامپیوتر میزبان Host یا سرویس دهنده اطلاعات نصب می شود. هر دو نرم افزار به صورت مشترک و با همکاری یکدیگر عمل می کنند. یعنی بار کاری کامپیوتر را به صورت مشترک به عهده دارند. برنامه سرور مسئول نگهداری داده هایی است که قرار است در دسترس استفاده کننده قرار گیرد و نیز مسئول یافتن و بازگرداندن اطلاعاتی است که توسط سرویس گیرنده درخواست می شود.
 

اسلاید ۷ :

Single cable connecting all computers
Coaxial cable
Easy to set up

اسلاید ۸ :

Each device is connected to the next device in the network
Data is passed from one device to the next
Data flows around the ring in one direction
 

اسلاید ۹ :

Bridges (connecting similar networks (e.g. LANs) uses layers1& 2 – principally layer 2 )
Routers (connecting different networks with same higher layer protocols, uses layers 1-3 – principally layer 3)
Gateways (connecting different architectures with different higher layer protocols, uses layers 1-7 – principally layers 4-7)

اسلاید ۱۰ :

Physical Layer devices: essentially repeaters operating at bit levels: repeat received bits on one interface to all other interfaces
Hubs can be arranged in a hierarchy (or multi-tier design), with backbone hub at its top
 
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 71 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد