whatsapp call admin

دانلود فایل پاورپوینت پل سازی

PowerPoint قابل ویرایش
11 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت پل سازی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت پل سازی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

راهسازی عملیات آماده‌سازی جاده‌ای بر روی زمین با عرضی مشخص است به‌طوری‌که روندگان یا وسائط نقلیه بتوانند با گذر از آن از نقطه‌ای به نقطهٔ دیگر برسند.
عملیات اصلی راهسازی عبارت‌اند از ساخت اساس، زیراساس و روسازی. جدولکاری و نصب علائم راهنمایی و رانندگی هم در ساخت بسیاری از راه‌ها اجرا می‌شود. راه سازی، روسازی راه و مهندسی ترابری : از جمله تخصصهای مهم یک مهندس عمران، شناخت طرح و محاسبه زیر سازی و روسازی راههاست. بدین منظور درسهای یاد شده جهت فراگیری مطلبی نظیر : طراحی و اجرای راها شامل : مسیریابی، عملیات خاکی، مشخصه ها و طرح هندسی راها در مسیرهای افقی و قایم، مشخصه های فنی انواع مصالح راه و لایه های مختلف روسازی آن ، همچنین روشهای طرح و اجرای روسازیهای شنی و آسفالتی و نیز شبکه هاب حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی و برنامه ریزیها و مدیریتهای حمل و نقل ارایه می گردند.
در درس پروژه راه سازی که پس از درسهای راه سازی و مهندسی ترابری ارایه می شود، کاربرد اصول را هسازی در طرح کامل یک راه، از ابتدا تا انتها به همراه رسم نقشه ها و محاسبه های مربوط مورد توجه قرار می گیرد .

اسلاید ۲ :

شاید روزگاری فرانسوی ها گمان نمی کردند که بتوانند بنایی بلندتر از برج ایفل بسازند. اما در آستانه پلی بر روی دره و رودخانه تارن(واقع در جنوب فرانسه افتتاح شد.که ارتفاع یکی از پایه های ان ( که بلندترین پایه پل نیز میباشد) ۳۴۳ متر یعنی کمی بیشتر از(۱۹ متر) ارتفاع برج ایفل است .این پل که میلاثو نام دارد در حال حاضر بلندترین و مرتفع ترین پل جهان است.

اسلاید ۳ :

ارتفاع این پل از کف دره تارن به متر می رسد و حدود ۵/۲ کیلومتر طول دارد و برای ساخت آن بیش از ۳۶۰۰۰ تن فولاد بکار رفته و همچنین طول اجزاء نوارنگهدارنده آن (کابلهای حمایت کننده) حدود  ۱۰۰۰ کیلومتر است.
معمار و طراح این پل یک مهندس بریتانیایی بنام نورمن فوستر  و مجری طرح شرکت مهندسی ایفاژ (شرکت سازنده برج ایفل) می باشند. به طور متوسط روزانه ۲۸۰۰۰ دستگاه خودرو از روی پل تردد می کنند که در نوع خود رقمقابل توجهی محسوب می گردد.

اسلاید ۴ :

هدف عمده از ساخت این پل یکی کاهش بار ترافیک منطقه (بخصوص در فصل تعطیلات تابستان) و دیگری گشایش یک راه ارتباطی آسان میان شمال اروپا و جنوب آن (بویژه کشورهای فرانسه و اسپانیا) می باشد.لازم به توضیح است که تا پیش از سال ۲۰۰۵ که این پل توسط ژاک شیراک (رئیس جمهور وقت فرانسه)افتتاح شد، مقام بلندترین پل جهان از آن پل گلدن گیت سانفرانسیسکو بود(پلی که بر روی خلیج سانفرانسیسکو واقع در کالیفرنیایی آمریکا احداث شده است). 
پل عبارت از سازه ای است که روی یک جریان آب ساخته می شود تا از روی آن آمد و شد انجام شود . در حالی که آبرو عبارت از سازه ای است که جهت عبور آبهای سطحی از یک طرف راه به طرف دیگر آن احداث می شود . مرزبندی بین این دو اختیاری است اما معمولاً سازه هایی از این قبیل که دهانه آن تا ۶ متر است را آبرو و بیشتر از ۶ متر را پل می نامند .

اسلاید ۵ :

طبقه بندی پلها ( Classification of bridges )
پل ها هم می توانند بر حسب مصالحی که جهت ساخت آنها به کار می رود طبقه بندی شوند نظیر پلهای فلزی ، بتنی ، چوبی و سنگی و غیره و هم به لحاظ سیستم سازه ای می توانند . طبقه بندی شوند یعنی پلهای معلق ، پلهای کنسولی و پلهای متحرکmovable. علاوه بر این طبقه بندی ها پلها ممکن است به لحاظ ابعاد و چگونگی طبقه بندی شوند که عبارتند از :

اسلاید ۶ :

۱-          پلهای اصلی با دهانه بزرگ : که در آن دهانه پل بیشر از ۴۵ متر است
۲-          پلهای اصلی با دهانه متوسط : دهانه از ۱۵ تا ۴۵ متر است .
۳-          پلهای کوچک : دهانه از ۶ تا ۱۵ متر است .
۴-          آبروها : دهانه تا ۶ متر است .
گاهی پلها به لحاظ زمان و دوره استفاده از آنها مورد بحث قرار می گیرند . ( نظیر پلهای موقت و دایم ) نوع دیگر طبقه بندی ممکن است بر حسب میزان بار قابل تحمل توسط پل باشد که معمولاً توسط سازمانهای مختلف مرسوم است .

اسلاید ۷ :

انتخاب محل پل ( selection of site for bridge )
انتخاب محل پل از عوامل خیلی مهم در مهندسی پل می باشد . در پلهای اصلی هزینه ساختمان راه ممکن است به تنهایی قابل مقایسه با بقیه قسمت های راه باشد . بنابراین انتخاب محل پل اگر در قسمتی باشد که پی بر روی بستر سنگی قرار گیرد و یا در عمق کمی به بستر سنگی برسد خیلی مناسب خواهد بود .به این دلیل محل مناسب برای پل در یک مسیر راه معمولاً از نقاط اجباری میسر می شود .
پس از انتخاب محل پل باید تحقیقات لازم بر روی پل به لحاظ جمع آوری اطلاعات زمین شناسی وضع طبقات زمین انجام شود تا بتوان نسبت به نوع پل ، تعداد دهانه ها و ابعاد دهانه تصمیم گرفت و نیز میزان آب عبوری و سایر اطلاعات لازم باید بررسی و تحقیق شود .
امروزه پل سازی در کشورهای مختلف تبدیل به یک دانش گسترده شده است .

اسلاید ۸ :

قسمت های مختلف پل
از نظر ساخت و اسکلت ، پل می تواند به قسمتهای زیر تقسیم شود :
۱-          پی : عبارت از قسمت پایین پل تا جایی که پایه ها و یا بدنه شروع می شود .
۲-    قسمت بین پایه و تاوه و سقف پل می باشد که مولفه های مختلف پل از قبیل دیوارها ، پایه ها در این قسمت قرار می گیرد .
۳-    قسمت نهایی و بالایی پل ( یعنی سقف و تاوه پل ) ، که این قسمت ممکن است از چوب ، فولاد ، بتن و یا بتن فولادی و یا پیش تنیده باشد .
پلهای چوبی نیز در جایی که بار کم و سبکی از آن عبور می کند و از دهانه محدود ( تا ۱۰ متر ) استفاده می شود معمولاً در فاز اول راه به عنوان پلهای موقت مورد استفاده قرار می گیرند .

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 11 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد