دانلود فایل پاورپوینت NGN اصول و مفاهیم شبکه‌ی مخابراتی

PowerPoint قابل ویرایش
13 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت NGN اصول و مفاهیم شبکه‌ی مخابراتی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت NGN اصول و مفاهیم شبکه‌ی مخابراتی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

 

اسلاید ۱ :

NGN چیست؟ شبکه فعلی شامل سه شبـکه مجزا به نامهای PSTN ، شبکه Wireless (Mobile) ، شبکه دیتا(PSDN) و شبکه هوشمند (IN) می باشد. NGN شبکه ای مبتنی بر IP و مولتی سرویس است که ساختار مدیریت وکنترل واحد دارد و سه شبکه فوق را در یک ساختار عمومیPacket-base یکپارچه می کند. در NGN، شبکه موجود از یک معمـاری گسترده به شبکـه ای با لایه انتقال Packet Base برای صوت و دیتا تبدیـل می گردد.تمام ترافیک مخابراتی و ارتباطی نظیر صوت ، سرگرمی، آموزش و سرویسهای اطلاعاتی از یک شبکه مجزا حمل خواهند شد. NGN باعث ایجاد شبکه ای با معماری ساده، هزینه کم و قدرت اجرایی بالا می گردد. هوشمندی و بازدهی بالای NGN قابلیت ارائه تمام سرویسهای موجود درآینده را بصورت Multi Service به شبکه می دهد… ، باید پذیرفت که ‌‌NGN و به‌کارگیری آن مستلزم تغییرات اساسی در ساختار عملیاتی شرکت‌های مخابراتی خواهد بود: تغییراتی که بر تمامی جوانب فعالیت این شرکت‌ها، اعم‌ از فرهنگ کاری کارکنان و مدیران، گردش سرمایه و ساختار شبکه موجود مؤثر خواهد بود. در واقع برای موفقیت ‌NGN نیازمند تفکر و نگرش جدیدی در میان مدیران میانیِ شرکت‌های مخابراتی خواهیم بود که سخت‌ترین قسمت این فرایند زودگذر را نیز تشکیل می‌دهد.

اسلاید ۲ :

‌اصول و مفاهیم ‌‌NGN از دید کلی ‌ NGN بر سه اصل اولیه متکی است که عبارتند از: معماری لایه‌ای: ‌‌NGN به شکلی پیاده‌سازی می‌شود که مجموعه توابع آن در چندین لایه متفاوت قرار گیرند. این لایه‌ها عبارتند از: دسترسی، انتقال، کنترل و خدمات. مزیت قرار دادن توابع در لایه‌های گوناگون این است که هر لایه به‌صورت جداگانه بهینه‌سازی می‌شود؛ بدون آن‌که بر لایه‌های دیگر تأثیر گذارد. معماری لایه‌ای ‌‌NGN انعطاف و قابلیت توسعه را به همراه می‌آورد و زمان ایجاد خدمات نوین را در این شبکه کاهش می‌دهد.‌ اینترفیس‌های استاندارد: توابع هر لایه ‌‌NGN از طریق اینترفیس‌های استاندارد با توابع سایر لایه‌ها و سایر شبکه‌ها در ارتباطند. این اصل راه را برای اجرای توافقنامه‌های همکاری میان فراهم‌کنندگان خدمات شبکه باز می‌کند، طیف گسترده‌تری از خدمات را برای کاربران نهایی فراهم می‌نماید و سطح تحت پوشش شبکه ‌NGN را افزایش می‌دهد. ‌ چند سرویسی بودن: اصل بسیار مهم چند سرویسی بودن، یعنی برخلاف شبکه‌های نسل قبل است که، هر یک برای خدمات خاص و مشخصی طراحی شده‌اند. این اصل به فراهم‌کنندگان امکان ارائه خدمات نوین و یکپارچه را می‌دهد و برای کاربران نیز به معنی دسترسی یکسان به انواع خدمات مورد نیازشان است.‌

اسلاید ۳ :

خصوصیات اصلی NGN عبارتند از : • جدا کردن لایه های انتقال، کنترل ، سرویس و دسترسی از یکدیگر. • قابلیت همـکاری با لایه هـای مختلف و شبکه های دیگر از طریق اینترفیس های باز (Open interface) • کنترل یکپارچه تکنولوژی های مختلف انتقال نظیر ATM، IP، TDM، Frame Relay و… • استفاده از عناصر استاندارد شبکه نظیر Gateway، Soft Switch و Application Server . لازم بذکر است ایجاد شبکه NGN برای شبکه های مختلف دارای راهکار ثابتی نمی باشد و برای هر شبکه متناسب با ساختار آن شبکه، نیاز به پیاده سازی یک روش و یا تلفیق چند روش است.

اسلاید ۴ :

معماری ‌NGN شامل چها ر لایه میباشد: لایه دسترسی: ارتباط میان کاربران و شبکه را فراهم می‌کند و پیاده‌سازی آن می‌تواند به صورت سیمی و یا بدون‌سیم انجام گیرد و می‌تواند از رسانه‌های گوناگون ارتباطی همچون سیم مسی، کابل و فیبرنوری استفاده کند. این لایه به دو صورت سوییچینگ بسته‌ای و سوییچینگ مداری ایجاد می‌شود. ‌ لایه انتقال: ارتباط میان گره‌های شبکه (‌ Node ) را برقرار می‌کند و از یک یا چند شبکه زیرساخت از نوع سوییچینگ بسته‌ای (مانند IP ) تشکیل شده است. لینک‌های این شبکه‌ها معمولا از نوع فیبرنوری است، ولی امکان استفاده از ارتباطات ماهواره‌ای نیز وجود دارد. روی این لایه تنوع ترافیک زیادی وجود دارد. ترافیک‌های مختلفی همچون مکالمات صوتی، تصاویر ویدیویی، تبادلات دیتا و فایل‌های اطلاعاتی، روی همین بستر مشترک مبادله می‌شوند. در گره‌های انتهایی به کمک دروازه‌هایی ‌(‌ Gateway )، ترافیک شبکه دسترسی و شبکه‌های غیر ‌NGN (مانند ترافیک‌های تلفنی و کنفرانس‌های تصویری)، به ترافیک مناسب عبور روی شبکه ‌NGN تبدیل می‌شوند. ‌ لایه کنترل: مشتمل بر عناصر کنترل‌کننده شبکه و خدمات آن است. به عبارت دیگر، این لایه تمامی لایه‌های دیگر اعم از دسترسی، انتقال و خدمات را تحت نظارت و فرمان خود قرار می‌دهد. برای مثال برقراری و قطع اتصالات برای مکالمات صوتی یا ارتباطات چندرسانه‌ای (صوتی و تصویری)، همچنین تدارک هوشمندانه خدمات و منابع لازم برای ارائه آن‌ها برعهده این لایه است. یکی از اصول اساسی NGN ، جداسازی منطقی سازوکار کنترل از سخت‌افزارهای لایه‌های زیرین آن است. ‌ لایه خدمات: این لایه حاوی خدمات پایه است و به فراهم‌کنندگان در ایجاد خدمات پیچیده و کامل‌تر کمک می‌کند و نقش واسطه را جهت دستیابی به امکانات لایه‌های پایین‌تر بازی می‌کند. البته سطح و کیفیت این استفاده به سطح روابط میان فراهم‌کننده خدمات و فراهم‌کننده شبکه باز می‌گردد. (که در ‌NGN می‌توانند دو شرکت مستقل باشند). لایه خدمات به صورت اینترفیس‌های برنامه‌نویسی کاربردی ‌(‌ API ) برای نرم‌افزارهای سرور، یا به‌صورت رابط‌های استانداردی میان سرورها و شبکه، پیاده‌سازی می‌شود. در هر حال هدف، قابل دسترسی نمودن خدمات و امکانات لایه‌های زیرین شبکه برای نرم‌افزارهای سرور است.

اسلاید ۵ :

حرکت‌های گوناگون به سمت NGN ۱- حرکت به سمت ‌‌NGN برای شبکه‌های مبتنی بر سوییچینگ مداری‌ ‌وضعیت جاری: ‌‌ ‌در حال حاضر اپراتورهای این گروه از فناوری‌های سوییچ مداری (‌ Circuit Switch ) برای ارائه خدمات تلفنی و برخی خدمات دیتا ‌‌IP) ، ‌‌ATM و ‌Frame Relay ) استفاده می‌کنند. محرک اصلی این گروه برای حرکت به سمت NGN ، دستیابی به یک شبکه همگراشده با خدمات چندگانه (‌ multi service ) و کاهش هزینه‌ها از این طریق است. البته این حرکت هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم زیادی همچون ارتقای تجهیزات، آموزش مجدد پرسنل و تغییرات سازمانی دارد که با شرایط کیفی نه‌چندان خوب شبکه‌های فعلی IP ، باعث بروز تاخیر در حرکت این گروه از اپراتورها به سمت ‌NGN شده و این تأخیر به‌ویژه در لایه دسترسی مشهود است. با این حال، همزمان با تکامل فناوری IP ، شاهد حرکت تدریجی این گروه هستیم. این فرایند ده سال یا حتی بیشتر به طول می‌انجامد و در این مدت شاهد حضور هر دو گروه فناوری در کنار یکدیگر خواهیم بود. حرکت فوق به دو شکل <جایگزینی> و <همپوشانی> انجام می‌پذیرد. استراتژی جایگزینی: در این روش تجهیزات شبکه تلفنی به تدریج با تجهیزات NGN جایگزین می‌شوند. این جایگزینی با هدف افزایش ظرفیت در بخش هسته و ارائه خدمات جدید در بخش لبه‌ای شبکه انجام می‌گیرد. ‌ استراتژی همپوشانی: این روش از طریق یکپارچه‌سازی دو شبکه IP و تلفنی از طریق دروازه‌های واسط انجام می‌گیرد. این دروازه‌ها تبدیل و هدایت ترافیک‌های صوتی و دیتا را میان دو شبکه برعهده دارند. جهت تبادل سیگنالینگ میان دو شبکه نیز ازپروتکل‌های ‌‌H.323 و SIP استفاده می‌شود. با افزایش قابلیت‌های شبکه ‌IP و دستیابی به کیفیت خدمات، حجم ترافیک‌های صوتی عبوری از این شبکه نیز به تدریج افزایش می‌یابد.
۲- حرکت به سمت ‌NGN برای شبکه های مبتنی بر سوییچینگ بسته‌ای ‌ شبکه‌های مبتنی بر سوییچینگ بسته‌ای در حال حاضر از پروتکل‌های گوناگونی استفاده می‌کنند. برای این گروه، ‌NGN یعنی ساده کردن این پشته‌های چندلایه‌ای و آماده کردن آن‌ها برای عبور ترافیک‌های حساس صوتی و بلا‌درنگ‌ (‌ Real Time ). راهکارهای متعددی برای حرکت به سمت ‌NGN برای این گروه وجود دارد، اما یکی از عناصر مشترک این راهکارها،‌ IPv6 است. این نسخه جدید از پروتکل ‌‌IP دو ویژگی اصلی دارد: فضای آدرس در این نسخه ‌‌۱۲۸‌‌ بیتی است که محدودیت آدرس ‌IP را برطرف می‌کند. به‌علاوه، روند توسعه‌یافته و پیکربندی خودکار کامپیوترهای میزبان، امکان حرکت وجابه‌جایی (‌ Mobile IP ) میزبان‌ها را در شبکه فراهم می‌کند. پیاده‌سازی کامل ‌‌‌IPv6 علاوه بر ارتقای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تجهیزات شبکه، تغییرات اساسی در تجهیزات کاربران را نیز طلب می‌کند.

اسلاید ۶ :

۳- حرکت به سمت ‌NGN برای شبکه‌های تلفن سیار ‌ وضعیت جاری: با شروع سال ‌‌۲۰۰۰‌، کشورهای اروپایی شروع به واگذاری مجوز استفاده از طیف فرکانسی برای اپراتورهای نسل سوم شبکه تلفن همراه (۳ G ) نمودند. اما با وجود هزینه‌های سنگین انجام گرفته، این اپراتورها با چالش‌های بسیاری بر سر پیاده‌سازی ‌‌‌‌۳ G روبه‌رو بوده‌اند که سرمایه‌گذاری آن‌ها را زیر سؤال برده است. یکی از مهم‌ترین این چالش‌ها، تعدد مراجع استانداردسازی مرتبط با ‌‌۳ G است. در اروپا استانداردهای مرتبط با این موضوع عمدتاً توسط ‌‌‌‌۳ GPP و تحت عنوان UMTS تدوین شده‌اند. شرکت مخابرات ژاپن (‌ NTT DoCoMo ) حتی برای نسل چهارم مخابرات سیار برنامه‌ریزی نموده است، ولی هنوز استانداردی در این مورد وجود ندارد. ‌مطابق استانداردهای موجود، حرکت از نسل دوم به نسل سوم به صورت تدریجی و در سه مرحله انجام می‌پذیرد:‌ مرحله یکم: حرکت از نسل دوم به نسل ۵/۲ متکی بر GPRS : نسل دوم شبکه تلفن سیار متکی بر فناوری سوییچینگ مداری است که بسیار شبیه شبکه تلفن است و همان محدودیت‌ها را در ارسال دیتا دارد. فناوری GPRS با اتصال شبکه سوییچینگ بسته‌ای به شبکه تلفن سیار، ارسال دیتا را بهبود می‌دهد. مرحله دوم: حرکت از نسل ۵‌.۲‌ به ‌UMTS : در اولین نسخه UMTS ، هنوز هم دو شبکه سوییچینگ بسته‌ای (برای انتقال داده) و سوییچینگ مداری (جهت مکالمات صوتی) به صورت مجزا وجود دارد. تنها تفاوت، وجود سیستم رادیویی با قابلیت ارسال دیتا با نرخ‌های بالاتر است. نسخه بعدی ‌ ‌UMTS (نسخه ۴) دارای قابلیت‌های بیشتری همچون پشتیبانی کامل از خدمات مبتنی بر مکان ‌Location Based Services) LBS ) است. برخی از اپراتورها به ترکیب ساختار‌ ‌‌‌۳ G با شبکه‌های محلی بی‌سیم ‌( WLAN ) از طریق گیرنده چند حالته نیز علاقمندند. در هر حال تا مدتی پس از حضور ‌‌۳ G ، گیرنده‌ها باید قابلیت کارکرد با هر دو ساختار ‌‌۲ G و‌‌‌ ۳ G‌ را به طور همزمان داشته باشند. مرحله سوم: حرکت از ‌‌UMTS نسخه ۴ به نسخه‌های ‌‌۵‌‌ و ‌‌۶: با حرکت به سمت ‌‌UMTS نسخه ‌‌۵، هسته شبکه به‌طور کامل از نوع ‌‌IP خواهدشد و کلیه مکالمات از طریق همین هسته مشترک و با استفاده از سازوکار سیگنالینگ موسوم به‌ ‌IP Multimedia Subsystem‌) IMS ) ‌انجام می‌گیرند. تمامی خدمات پیشین و نوین نیز باید از طریق همین چارچوب، کنترل و فراهم شود. نسخه آخر ‌‌UMTS قابلیت‌های اضافه‌ای همچون کار بینابین شبکه‌های ‌WLAN و مخابرات سیار را نیز به ارمغان می‌آورد.

اسلاید ۷ :

دلایل پیاده سازی NGN اصولاً شبکه های موجود به دلایل زیادی ملزم به اجرای شبکه NGN می باشند. این دلایل عبارتند از: ۱- کاهش مشکلات شبکه مشکلات فعلی شبکه نظیر ترافیک بالای شبکه، پهنای باند کم، عدم امکان سرویس دهی مناسب به مشترکین جدید و … با استفاده از شبکه IP-Based به حداقل خواهد رسید. ۲- افزایش تصاعدی ترافیک دیتا نسبت به صوت ترافیک دیتا و صوت چنان افزایش یافته که از حالت نرمال خارج گردیده است . افزایش ترافیک دیتا نسبت به صوت دارای رشد بیشتری است که دراین میان شبکه موجود باید قادر به هدایت این بار ترافیکی یا Off Load کردن آن از شبکه باشد. شبکه فعلی براساس الگوهای ترافیکی ایستا و قابل پیش بینی طراحی شده است که این الگو جهت شبکه صوت مطلوب بوده و با آمدن ترافیک دیتا نیاز به تکنولوژی با انعطاف پذیری بیشتر می باشد که به سرعت قابل تغییر وتوسعه باشد، از آنجا که تکنولوژیهای قدیم دارای انعطاف ومقیاس پذیری محدودی هستند در نتیجه درمحیط جدید دچار مشکل خواهند گردید. این مشکل درNGN حل شده است. ۳- عدم یکپارچگی شبکه شبکه فعلی به علت وجود شبکه های مختلف مانند موبایل ، دیتا، IN و… متمرکز نمی باشد اما در NGN دارای شبکه یکپارچه و متمرکز خواهیم بود. ۴- مدیریت شبکه شبکه موجود دارای تعداد زیادی سوئیچ با ظرفیت های پایین است، زیاد بودن عناصر(Elementها)درشبکه کنترل ومدیریت شبکه را مشکل می سازد. ۵- اتمام ظرفیت شبکه موجود ظرفیت شبکه موجود بدلیل محدودیت در سقف ظرفیت سوئیچ های PSTN به سرعت رو به اتمام است وشبکه موجود از ارائه سرویس به مشترکین ناتوان گشته است.

اسلاید ۸ :

۶-افزایش سوددهی شرکتها چالشهای جدید در شبکه موقعیتها و راه کارهای جدیدی را می طلبد به این معنی که اگر شرکتها بتوانند خود را با تکنولوژی روز هماهنگ کنند قادر خواهند بود سود سرشــاری از سرویسها و Application های جدید نصیب خود کنند. ۷- پیاده سازی پروتکلهای استاندارد از آنجاییکه عناصر مختلف در شبکه از تولیدکنندگان مختلف هستند در NGN پروتکلهای استاندارد به منظور تبادل اطلاعاتی بین عناصر شبکه پیاده می شود. ۸- افزایش پهنای باند و ارائه سرویسهای سریعتر یکی از مشکلات مشترکین تلفنی که خواهان استفاده از اینترنت هستند(Dialup Users) پهنای باند محدود این شبکه است که می توان با افزایش پهنای باند علاوه بر اینترنت پر سرعت سرویس های دیگری نیز به آنان ارائه کرد. ۹- رشدکلان انتقال اطلاعات(Data) نسبت به صوت و افزایش چشمگیر مشترکین اینترنت پر سرعت حجم اتصال به اینترنت در سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته است و مشترکین زیادی خواهان استفاده از سرویسهای Online e-commerce مانند کارهای بانکی، خرید، گرفتن کمک های فنی و ….هستند. سایر مشترکین نیز خواهان دسترسی به اینترنت پرسرعت جهت ارسال و دریافت E-mail ، انتقال فایل و دسترسی به سایر کامپیوترها در شبکه هستند.

اسلاید ۹ :

مزایا استفاده از NGN NGN راه حلی برای مجتمع کردن شبکه جهت تسهیل در مدیریت شبکه و کاهش هزینه های مربوط به آن است. ساختار ساده تر سوئیچهای NGN و ظرفیت بالای آن موجب می شود که هزینه های مربوط به مدیریت و نگهداری از قبیل نیرو، تهویه مطبوع، ساختمان و…. کاهش یابد. NGN شبکه ای با قابلیت توسعه آسان می باشد. ایجاد منابع درآمد جدید از طریق ارائه سرویسها و Application های جذاب و در نتیجه جذب مشتریان جدید از طریق معرفی NGN در شبکه امکان پذیر است و از آنجاییکه هر سه شبکه PSTN وWireless (Mobile) و دیتا PSDN در یک شبکه جمع می شوند باعث تمرکز و افزایش سرمایه می گردد. ازجمله مزایای دیگر NGN ارائه Mobility به کاربران است به این معنی که کاربران قادر خواهند بود در هر زمان، از هر مکان و با هروسیله بصورت Real time از سرویسها استفاده کنند.داشتن یک User name و Password واحد جهت هر سرویس به عنوان مثال Email، Voice Mail و حسـاب بانکـی ویا داشتن یک شماره برای منزل، تلفن همراه و محل کار از جمله تسهیلاتی است که NGN برای کاربران به ارمغان می آورد و درضمن انجام عملیات billing ، شارژینگ متمرکز و همچنین پرداخت صورتحسابهااز طریق حساب بانکی (جاری) باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود. NGN درشبکه باعث مدولار شدن سیستمها و استفاده از سخت افـزارهای موجود و باعث کاهـش لایـه های شبـکه می گردد. همچنین این شبکه دارای انعطاف و Openness مدلهای اینترنتی است. از دیگر مزایای شبکه ‌NGN ، Multimedia بودن شبکه است که دراین حالت هر شرکت با هر نوع محصولات نرم افزاری قادر به فعالیت خواهد بود. در شبکه های سنتی ترمینال های مشترکین فاقد هوشمندی هستند و حتی مشترکین ISDN نیز برای استفاده از سرویس های جدید نیاز به تعویض ترمینال های خود دارند در حالیکه در شبکه NGN هوشمندی شبکه به نقاط انتهایی انتقال داده شده و نمونه آن این است که برنامه نرم افزاری یک سرویس جدید تنها در Application Server قرار می گیرد و مشترکین با انتقال و اجرای آن برنامه روی ترمینال خود (مثلا کامپیوتر شخصی) از آن سرویس بهره مند می شوند. مزیت مهم دیگر NGN ، جداکردن ترافیک راه دور از شبکه TDM و ارسال بصورت بسته بر روی شبکه IP می باشد.

اسلاید ۱۰ :

معایب استفاده از NGN ۱- نبود استاندارد مناسب در تعریف اجزاء و پروتکل های مورد استفاده در این شبکه و عدم هماهنگی تولید کنندگان مختلف در بکارگیری این پروتکل ها و عدم استاندارد نهایی بعضی از پروتکل ها از سوی مجامع بین المللی ۲-اشکال عمده شبکه های مبتنی بر بسته نداشتن امنیت کافی و دشواری پیاده سازی سیستم های امنیتی در این شبکه ها نسبت به شبکه ای مبتنی بر مدار است. با توجه به اینکه شبکه های بسته ای به شبکه های کامپیوتری بسیار نزدیکند و نرم افزار نقش بسیار مهمی در این شبکه ها دارد، لذا سرقت بسته ها، حملات ویروسی و هکر ها در شبکه های بسته ای بسیار رایج و محتمل است. بنابراین اولین گام در پیاده سازی شبکه NGN ایجاد تدابیر امنیتی مناسب در آن است. ۳- شبکه NGN دارای یک ساختار کاملا جدید با مفاهیم جدید و بعضا دشوار است. لذا پرسنل درگیر در بخش های مختلف نیاز به آموزش بلند مدت خواهند داشت که طبیعتا زمانبر و هزینه بر است. ۴-ضریب اطمینان شبکه های TDM معمولا ۹۹٫۹۹۹% تعریف می شود که به مقدار عملی آن بسیار نزدیک است در حالیکه شبکه NGN هنوز در هیچ شبکه بزرگی به طور کامل پیاده نشده و لذا طرح ضریب امنیت بالا در آن تنها ادعایی از سوی شرکت های تولید کننده است. ۵- اکثر تولیدات شرکت های مختلف جنبه آزمایشگاهی دارد و هنوز تولید انبوه آن بطور کامل آغاز نشده لذا قیمت تجهیزات NGN در حال حاضر گران است. ۶- پیاده سازی NGN مستلزم شبکه IP قوی است که طبعا ایجاد این بستر نیازمند صرف هزینه و دانش فنی بالا است.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 13 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد