دانلود فایل پاورپوینت تحقیق جامع درباره بررسی و ارزیابی شبکه های نسل جدید ngn

PowerPoint قابل ویرایش
155 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت تحقیق جامع درباره بررسی و ارزیابی شبکه های نسل جدید ngn توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت تحقیق جامع درباره بررسی و ارزیابی شبکه های نسل جدید ngn قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

مقدمه

شبکه‌های نسل آینده آمیزه‌ای یکپارچه از شبکه تلفن عمومی (پی‌اس‌تی‌ان)  pstn و شبکه‌ی عمومی داده‌های (پی اس دی ان)  psdn هستند که انعطاف پذیری را به گونه‌ای چشم‌گیر افزایش می‌دهند.
با توجه به آن که روند مقررات‌زدایی و آزاد‌سازی در بازار مخابرات به رقابت دامن‌زده‌ است ،قیمت‌ها کاهش یافته است و نوآوری‌ها اوج گرفته‌اند. شبکه‌ی نسل آینده نیز یکی از این نوآوری‌ها است. با همگرایی خدمات صوتی و داده‌ای، شبکه‌ی “پی اس تی ان” در معرض دگرگونی شگرفی قرار گرفته است. شبکه‌ی جدیدی در حال سر برآوردن است که )خاستگاه‌اش فناوری‌‌ها نو،‌ تقاضا‌های نو و شدت‌گیری رقابت است(.
این دگرگونی همسانی‌های بسیاری با تحولی داردکه طی دهه‌ی گذشته در قلمرو پردازش اطلاعات رخ داد. شبکه‌های بزرگ متکی به بزرگ رایانه‌های متمرکز و گران قیمت و پایانه‌های دست و پا گیر جای خود را به شبکه‌های گسترده‌ی کنونیداد که استخوان‌بندی‌شان را رایانه‌های رومیزی ارزان و کوچک و متصل به هم تشکیل می‌دهند. به لطف این تحول بود که پیوند نزدیک‌تری میان کاربر نهایی و برنامه‌های کاربری برقرار شد،‌ هزینه‌ی کلی کاهش یافت و انعطاف‌پذیری و قابلیت کاربرد سامانه‌ها به گونه‌ای چشم‌گیر افزایش یافت.

اسلاید ۲ :

به بیان دیگر نسل جدید شبکه‌های ارزان قابلیت آن را دارند که همان تحول را در بازار خدمات مخابراتی پدید آورند که رایانه‌ای شخصی رومیزی در بازار خدمات پردازش رایانه‌ای پدید آوردند سوییچ‌های بزرگ و متمرکز همچنان نقش مهمی در شبکه خواهند داشت اما سوییچ‌های برنامه‌پذیر و توزیع شده نیز در تغییر چشم‌انداز شبکه نقش مهمی ایفا خواهند کرد.

 

اسلاید ۳ :

آشنایی با NGN

NGN در آغاز بیشتر به گستره‌ای از مفاهیم فنی و تجاری اطلاق می‌شد که تغییراتی را در صنعت مخابرات نوید می‌داد. اکنون پس از تقریبا پنج سال کار و تلاش، این مفاهیم در قالب خدماتی نوین برای هر دو گروه فراهم‌کنندگان و مصرف‌کنندگان ظهوریافته است. به عبارت دیگر، آینده‌ای که از آن سخن می‌رفت عملاً فرارسیده است. اساساً در هر تجارتی ازجمله تجارت مخابراتی، تغییری صورت نمی‌گیرد؛ مگر با هدف کسب رضایت بیشتر مصرف‌کنندگان و بهبود بازده مالی تولید‌کننده. البته NGN این دو ویژگی را در خود دارد. ارائه خدمات نوین از سویی و کاهش هزینه‌های سرمایه‌ای و عملیاتی از سوی دیگر موجبات رضای ت هر دو طرف را فراهم می‌سازد.

اگر از مفاهیم کلی بگذریم و وارد لایه فنی شویم، به وضوح خواهیم دید که ظهور پدیده NGN نتیجه منطقی و طبیعی روندی است که از آغاز پیدایش اینترنت در صحنه ارتباطات رخ داده است. رشد تصاعدی تعداد کاربران این شبکه و تمایل روزافزون سایر بخش‌های تجاری با ب‌کارگیری اینترنت و شبکه‌های کوچک‌تر با فناوری مشابه (همچون اینترانت‌ها) به عنوان بستر فعالیت‌های تجاری، کمیت و کیفیت مورد انتظار از کاربردهای اینترنتی را به‌صورت تصاعدی افزایش داده است. برای مثال ارائه فناوری‌هایی نظیر VoIP بستر اینترنت را به‌صورت نامزدی برای مکالمات تلفنی، آن هم با هزینه‌های به مراتب پایین‌تر از شبکه‌های تلفنی در‌آورده است.در چنین شرایطی که حجم ترافیک‌های دیتا در برابر ترافیک‌های سنتی تلفنی رشدی چند برابری دارد و با ظهور VoIP نیز حتی منبع درآمد اصلی شرکت‌های مخابراتی را تهدید می‌کند،

اسلاید ۴ :

آشنایی با NGN

طبیعی است که این شرکت‌ها به فکر چاره‌ای باشند تا بقای خود را در دنیایی که دیتا و پروتکل اینترنت ( IP ) درآن حرف اول را می‌زنند، حفظ نمایند. NGN را می‌توان نتیجه تفکر همگرایی ( Convergence ) در شبکه‌های ارتباطی دانست: تفکری که با هدف همگرا نمودن کلیه بسترهای ارتباطی موجود (اعم از دیتا، موبایل، تلفن و تلویزیون کابلی و…) روی بستری مشترک مبتنی‌بر فناوری IP ، سعی در کاهش هزینه‌ها و ارائه یکپارچه خدمات دارد.

البته با تمام این توضیحات، باید پذیرفت که NGN و به‌کارگیری آن مستلزم تغییرات اساسی در ساختار عملیاتی شرکت‌های مخابراتی خواهد بود: تغییراتی که بر تمامی جوانب فعالیت این شرکت‌ها، اعم‌ از فرهنگ کاری کارکنان و مدیران، گردش سرمایه و ساختار شبکه موجود مؤثر خواهد بود. در واقع برای موفقیت NGN نیازمند تفکر و نگرش جدیدی در میان مدیران میانیِ شرکت‌های مخابراتی خواهیم بود که سخت‌ترین قسمت این فرایند زودگذر را نیز تشکیل می‌دهد.

 

اسلاید ۵ :

چکیده

NGNواژهای است که اتحادیه بین المللی مخابرات(ITU) برای نسل جدیدی از شبکه ها در نظر گرفته است.

به طورکلی می توان گفتNGN  بیشتر یک مفهوم است تا یک تکنولوژی.

 

ITU پیشنهاد می دهد در آینده از یک شبکه واحد مبتنی بر IP که قابلیت پشتیبانی از QOS را داشته باشد استفاده کنیم. در حقیقت ساختار عمودی فعلی که در آن هر ارایه دهنده سرویس شبکه ای مجزا دارد به یک ساختار افقی تبدیل میشود که تمامی ارایه دهندگان سرویس از یک شبکه واحد استفاده می کنند.

 

شاید بتوان گفت مثال عملی این مورد (هزینه کمتر) استفاده از تلفنهای اینترنتی است که در مقایسه با تماس با تلفن معمولی(PSTN) بسیار کم هزینه تر است.

 

NGN زیربنایی برای ایجاد مجموعه جدیدی از کاربردهای چند رسانه ای خواهد بود که ازخصوصیات یک شبکه باند پهن و “همیشه فعال”، به خوبی استفاده می کند.

 

اسلاید ۶ :

دوروی کرد اساسی بحث

اسلاید ۷ :

دامه

بقرار زیر است: Pair Gain(PCMx) مزایای استفاده از

استفاده بهینه از شبکه کابل

افزایش ظرفیت کابل

ارائه سریع تر سرویس

کآهش هزینه ها

بقرار زیر است: Pair Gain معایب سیستم

عدم کارایی جهت دیتای با سرعت بالا

وجود نویز به مقدار کم روی برخی از کانالها و امکان بروز ولتاژ القایی روی سیم ها

وابستگی به جنس ، نوع و عایق کابل مسی

محدودیت تعداد سیستم ها روی کابل ارتباطی

تنوع سیستمها و مشکلات نگهداری

اسلاید ۸ :

روش های دیگر که امروزه به صورت متداول استفاده میشود

  • روش اول با استفاده از خانواده دی اس ال

اسلاید ۹ :

روش بعدی

  استفاده از یکی از روش های فیبر نوری به نام Fiber To The Home/Office ( FTTH/FTTO ) این روش فیبر را به داخل خانه و یا دفترکار مشترک می برد .

این روش نسبت به روشهای دیگر ، بیشترین استفاده را از فیبرمیکند

اسلاید ۱۰ :

به چه معناستSMP

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 155 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد