دانلود مقاله گوگل چیست

word قابل ویرایش
32 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

مقدمه
درباره ی گوگل
ماموریت گوگل ارائه بهترین تجربه جستجو دراینترنت بوسیله در دسترس و مورد استفاده قراردادن عمومی اطلاعات جهان است. گوگل، ایجادکننده بزرگترین ماشین جستجوی جهان، سریعترین و آسانترین راه پیدا کردن اطلاعات روی اینترنت راارائه می کند. با دستیابی به بیش از ۱٫۳ میلیارد صفحه گوگل نتایج را در ظرف کمتر از یک دوم ثانیه به کاربران در سراسر جهان ارائه می کند. اکنون، گوگل روزانه به بیش از ۱۰۰ میلیون تقاضای جستجو پاسخ می دهد.

دو دانشجوى دکتراى دانشگاه Stanford، یعنى لرى پیج و سرجى برین، گوگل را در سال ۱۹۹۸ تاسیس کردند. این شرکت خصوصى در ماه جون ۱۹۹۹ / تیر ۱۳۷۹ رسما با سرمایه تاسیس ۲۵ میلیون دلار معرفى شد. این شرکت همراهانى را چون کلاینر پرکینز کاوفیلد و سیکوال کپیتال را پیدا کرد. گوگل سرویس و خدمات عمومى اصلى خود را در وب سایت خود در www.google.com ارایه میدهد. این شرکت همچنین سرویس جستجوى پیشرفته را براى فراهم سازى اطلاعات محتوایى نیز ارایه میدهد.
درباره تکنولوژی گوگل

تکنولوژى متحول جستجوى گوگل و طراحى اینترفیس مطلوب براى کاربران، گوگل را به به عنوان بخش از ماشینهاى جستجوى نسل جدید تبدیل کرده است. فراتر از استفاده از تکنولوژى کلمات کلیدى، گوگل براساس تکنولوژى PageRank™ نیز پایه گذارى شده، که این تکنولوژى باعث میشود تا نتایج مهمتر در یک جستجو اولتر دیده شوند.
PageRank یک سنجش معقولى را براى اعتبار صفحات وبى که بر اساس معادله برابرى ۵۰۰ میلیون متغییر و بیش از ۲ بیلیون شرایط محاسبه شدند را ایفا میکند. PageRank از ساختار لینک عظیم وب به عنوان ابزار سازماندهى استفاده میکند. وجودا، گوگل تفسیر میکند یک لینک را از صفحه A تا صفحه B به عنوان یک vote توسط صفحه A براى صفحه B. دبوسیله این، گوگل تشخیص میدهد توسط vote که کدام صفحه مهمتر است. همچنین گوگل این صفحات را تجزیه و تحلیل میکند.

مجتمع گوگل، روشهاى جستجوى خودکار انسداد اینترفیس دستى است. برخلاف ماشینهاى جستجوى دیگر، گوگل ساختار بندى شده تا نتایج جستجوى را به بهترین شکل براى تجارت ارایه دهد. یک جستجوى گوگل راهى است براى جستجوى وب سایتى با کیفیت مطلوب و بالا.
گروه مدیریت

دکتر اریک ا.اشمیت،رییس کل و رییس هییت مدیره
لرى پیج، کمک موسس و رییس، محصولات
سرجى برین، کمک موسس و رییس، تکنولوژى
امید کردستانى، معاون رییس، توسعه تجارى و فروش

وینى روسینگ، معاون رییس مهندسى
سیندى مک کفرى، معون رییس، ارتباطات
جوان بردى، معاون رییس، خدمات جستجو
تیم آرمسترونگ، معاون رییس، فروش آگهى
اورس هولتزل، شخص گوگل

کریگ سیلوراشتاین، مدیر تکنولوژى
معنى گوگل
گوگل بر گرفته شده از کلمه Googlo که به معنى “یک عدد یک و صد صفر جلوى آن” است که توسط میلتون سیروتا پسر خواهذ ادوارد کاسنر ریاضیدان آمریکایى اختراع شده است. این موضوع که “یک عدد یک و صد صفر جلوى آن” در واقع نوعى شعار و در واقع مقصود موضوع است. بدین معنى که گوگل قصد دارد تا سرویس ها، اهداف و اطلاع رسانى و اطلاعات خود را تا آن مقدار در وب در جهان گسترش دهد.

معرفى :
گوگل در ترکیبى از نرم افزارها و سخت افزارهاى پیشرفته اجرا میشود. سرعتى که شما از آن استفاده میکنید بخشى از هزاران کامپیوترهاى معمولى هستند که با هم شبکه شدند تا سرهت بالایى از سرویس جستجو را فراهم آورند.

قلب نرم افزار ما PageRank(TM) است، سیستمى براى رتبه بندى صفحات وب که توسط موسسان ما یعنى لرى پیج و سرجى برین در دانشگاه Stanford ساخته شده است. و همینطور که ما یک دو جین از مهندیسین را هر روزه براى بهبود سازى این سیستم در اختیار داریم، این سیستم همچنان به ارایه سرویس خود ادامه میدهد.
PageRank توضیح داده شد

رتبه صفحه با استفاده از ساختار لینک معتبر بر روى خاصیت دموکراتیک منحصر به فرد تکیه میکند. در تماهیت، گوگل لینک ها را از صفحه الف تا ب را چک میکند. گوگل از آراهای مختلف درﻳﺎفت شده برای اﻳن رتبه بندی استفاده می کند.

مهم، صفحات با کیفیت بالا PageRank بالاتری دریافت میکنند که Google بعد از هر جستجو به خاطر میسپارد. مسلما، صفحات مهم در صورتی که با موضوع جستجوی شما هماهنگی نداشته باشند برای شما بی اهمیت خواهند بود. Google از ترکیب PageRank و روشهای پیشرفته جور کردن متن برای یافتن صفحات با اهمیت و در عین حال مربوط به متن جستجو شده استفاده میکند. Google از تعداد تکرار کلمات متن جستجو شده پا فراتر نهاده و برای تشخیص اینکه این صفحه با کلمات مورد جستجو هماهنگی دارد، تمام وجوه محتوای صفحه (و صفحات متصل شده به آن) را بررسی میکند.

بى عیبى
مجموع روشهاى خودکار گوگل انسان را از مشکلات جستجو رها میسازد. با وجود اینکه ما تبلیغاتى را در بالاى صفحات نتایج مربوطه ارایه میدهیم، ولى گوگل نتایج را به صورت تبلیغات به خود آنها نمیفروشد. یک جستجو در گوگل راه راحت، امین و معقول براى جستجو در سایتهاى با کیفیت بالا است.
دلایل استفاده از گوگل
به دلیل اینکه گوگل مناسبترین نتایج جستجو را سریع و مقدم تحویل میدهد، پوشش دهى اطلاعات در وب خواستار یک جستجو گر ممتاز براى اطلاعات قابل دسترسى است. بدون یک ابزار جستجوى قدرتمند، پیدا کردن یک وب سایت خاص اگر غیر ممکن نباشد خیلى سخت است.
گوگل نظم را به وب میاورد.
گوگل طراحى شده است تا ترتیب را در هرج و مرج اطلاعاتى بوجود آورد. این چیزى است که یک سرویس جستجو باید ارایه کند.
گوگل کاربران را قارد میسازد تا بیش از ۱ بیلیون URL را جستجو کنند
فهرست گوگل، که شامل بیش از ۱ بیلیون URL است، در نوع خود اولین است و مجوعه اى از جامع ترین صفحات وب را در اینترنت ارایه میکند.
گوگل فقط صفحاتى را که محتوى موضوع شما هستند را بر میگرداند
نا متشابه با ماشینهاى جستجوى دیگر، گوگل نتایجى را تولید میکند که درخور با موضوع جستجوى شما باشد،
گوگل مکان موضوعات جستجوى شما را در صفحه بر جسته میکند.
گوگل فقط محتوى نتایج موضوعات جستجویى شما نیست، بلکه گوگل آن نتایج را در صفحه خود تجزیه و تحلیل نیز میکند. برخلاف بسیارى از سایتهاى جستجو گر، گوگل براى نتایج جستجو هاى خود الویت قایل میشود. ما به نتایج جستجوى شما توجه میکنیم و سعى داریم تا جهت صرف وقت کمتر، نزدیکترین نتیجه را براى شما فراهم سازیم.
گوگل یک پیش نگرى مناسب را ارایه میدهد.
بجاى خلاصه اى از صفحه وب که تغییر نمیکند، گوگل متنهایى که با موضوع جستجوى شما مطابف بوده را براى شما جدا میکند. این حصوصیت باعث میشود تا وقت شما حدر نشود و شما صفحات وبى که با موضوع شما درخور نبوده را بیهوده باز نکنید.
گوگل میتواند کارى کند که شما احساس خوشبهتى کنید!

گوگل براى جستجوى موضوعات متعارف و عمومى مانند نام شرکتها برترى دارد. با بسیار مطمین هستیم که کلید “I’m Feeling Lucky™” را به خوبى نصب کردیم و این کلید شما را به اولین موضوع پیدا شده میبرد. این کلید طراحى شده است تا انجام کار شما را با اطمینان و سرعت انجام دهد.
گوگل صفحات وب را cache میکند (در مکان مخفى سرور خود نگه میدارد).
گوگل در cache خود بسیارى از صفحات وب را ذخیره میکند تا آنها را به صورت پشتیبان در اختیار داشته باشد و در مواقع اضطرارى آنها را بازیافت کند. بررسى برا روى این cache به کرار سریعتر از بررسى برروى لینک مربوطه میباشد

راهنمای جست و جو:
به تفاوت گوگل با دیگر ابزار جستجو پی ببرید.
• The Google Basics: مقدماتى را براى چگنوگى کار و جستجو با گوگل یاد بگیرید.
Tip: گوگل فقط صفحه هایى را بر میگرداند که محتوى موضوعات جستجوى شما هستند.
• How To Interpret Results: نگاهى گوتاه به عنصر مختلف صفحه نتیجه گوگل

Tip: کلید I’m Feeling Lucky شما را به اولین نتیجه جستجوى شما میبرد.
• Refining Your Search: اطلاعاتى در مورد اینکه چگونه نتیجه جستجوى خود را مرتب تر و کوچکتر کنید.
شما میتوانید بوسیله قرار دادن یک کاراکتر منها (“-“) در جلوى جستجوى خود یک کلمه را از جستجو محروم کنید.

درباره اساس گوگل بدانید:
جستجوى اساسى
براى وارد کردن یک پرس و جو در گوگل، فقط کافیست تا کلمات تشریحى خود را ورودى گوگل وارد کرده و بعد کلید ‘enter’ را بزنید (یا برروى دکمه Search — جستجو کلیک کنید).
گوگل از پیچیده ترین تکنیکهاى هماهنگى-متون براى پیدا کردن صفحاتى که مربوط به جستوى سما هستند استفاده میکند. براى نمونه، وقتى گوگل صفحه اى را تجزیه و تحلیل میکند، گوگل به به صفحاتى که به آن صفحه نیز لینک هستند نگاه میکند تا ببیند که شاید آن صفحات هم درخور با جستوى شما باشند. گوگل همچنین صفحاتى که را که موضوعى ارتباطى با موضوع جستجوى شما دارند را براى شما ترجیح میدهد.

خودکار “و” پرس و جوها
گوگل فقط صفحاتى را بر میگردند که این صفحات شامل تمامموضوعات جستجوى شما میباشد. در آنجا لازم نیست که از “and” بین موضوعات خود استفاده کنید. براى محدود کردن نتایج، بهتر است تا موضوعات خود را دقیقتر و بیشتر بنویسید.
Stop Words
گوگل کلمات و کاراکترهاى متعارف را نادیده میگیرد. گوگل همچنین کلماتى مانند “http” and “.com,” را به طور خودکار در نظر نمیگیرد.، چون این کلمات کلمات متعارفى هستند که به ندرت نتایج را محدود میکنند و فقط باعث کندى سرعت میشوند.
از “+” براى قطع کلمات در جستجوى خود استفاده کنید. مطمین شوید که فاصله اى (space) را قبل از “+” بگذارید. [شما همچنین میتوانید علامت “+” را در غبارات جستجوى خود استفاده کنید.]

موضوعات جستجوى خود را در زمینه ببینید
هر نتیجه جستجوى گوگل محتوى یک یا چند صفحه وب منتخب است، که نشاندهنده آنست که چطور موضوعات شما در زمینه استفاده شده اند.
بند آوردن

براى فراهم سازى نتایج دقیق، گوگل از بند آوردن یا “wildcard” براى حمایت از جستجوهاى خود استفاده نمیکند. براى مثال اگر شما “googl” را جستجو کنید نتایج ئارایه شونده شامل “googler” یا “googlin” نمیشوند.
تلفظ یا بزرگ نویسى اهمیت دارد؟

جستجوهاى گوگل حساس به حالت نوشتن (case sensitive)آنها نیست. تمامى کلمات بعد از ورود به حروف کوچک تبدیل میشوند. براى مثال اگر وارد کنید “GOOGLE” یا “GoOgLe” به عنوان “google” شناخته میشود.
جستجو در حالت استاندارد (default) گوگل حساس به نوع تلفظ یا علامتهاى تفکیکى نیست. اگر مثلا شما [Muenchen] و [München] را جستجو کنید، به شما یک نتیجه ارایه میشود. اگر شما میخواهید بین دو کالت و کلمه تبعیض قایل شوید، از علامت + در قبل موضوع استفاده کنید مانند [+Muenchen] در مقابل با [+München]

عناصر صفحات نتایج گوگل:

A. جستجو پیشرفته
شما را به صفحه اى که شما را به محدود کردن جستجو قادر میسازد لینک میکند.
B. مشخصات و مزیتها (Preferences)
لینکها به صفحه اى که شما را قادر میسازد تا مشخصات و مزیتهاى جستجو (preferences) را مرتب کنید، شامل تعداد نمایش نتایج در هر صفحه، زبان اینترفیس، و استفاده از فیلتر جستجو مطمئن است.
C. Language Tools
Tools for setting language preferences for pages to be searched, interface language and translation of results.
D. راهنمائی هاى جستجو

شما را به اطلاعاتى که به شما کمک میکند تا جستجوى خود را مثر تر سازید لینک میکند. این موضوع به شما میگوید که گوگل چه تفوتها و خصوصیاتى نسبت به ماشینهاى جستجوگر دیگرى دارد.

E. زﻣﻳﻨﻪ جستجو
براى وارد کردن پرس و جویى در گوگل، کافیست تا کلمات کلیدى تشریحى خود را تایپ کرده، سپس بر روى کلید جستجو کلید کرده یا کلید enter را بزنید.
F. دکمه جستجوى گوگل
کلیک بر روى این کلید به این منظور است که جستجوى دیگرى را انجام میدهید. همچنین شما میتوانید تا پرس و جوى دیگرى را با زدن کلید enter تایید کنید.
G. Tabs

Click the tab for the kind of search you want to conduct. Choose from a full web search, images only, Google Groups (Usenet discussion archive) or the Google Directory (the web organized into browsable categories).
H. مانع آمارى
این خط جستجوى شما را توصیف میکند و همچنین تعداد نتایج برگردانده را نشان میدهد.
I. دسته بندیها
اگر اصطلاحات جستجوى شما همچنین در دایرکتورى وب به چشم میخورند، این دسته بندیهاى پیشنهاد شده ممکن است که به شما در پیدا کردن اطلاعات بیشتر در رابطه با پرس و جوى خود کمک کند. بر روى آنها کلیک کنید تا لینکهاى دیگرى را پیدا کنید.
J. عنوان صفحه
اولین خطى که به عنوان نتیجه نشان داده میشود، عنوان صفحه پیدا شده است. بعضى وقتها بجاى عنوان، URL (آدرس) نشان داده میشود، که این به معنى است که صفحه پیدا شده عنوانى ندارد، یا گوگل تمام محتویات صفحه را به طور کامل فهرست نکرده است.
K. متن زیر عنوان
این متن منتخبى از صفحه نتیجه برگردانده شده از موضوع پرس و جو شما است. این موضوعات برگزیده شه و انتخاب شده به شما این امکان را میدهد تا زمینه اى از موضوعات که در صفحه هستند قبل از اینکه برروى آن کلیک کنید ببینید.
L. توضیحات

اگر پرس و جوى جستجو شما در دایرکتورى وب فهرست شده بود، توضیحات مولف نیز نشان داده میشود.
M. دسته بندى
اگر سایتى توسط پرس و جو جستجو ى شما که در دایرکتوى وب فهرست شده بود پیدا شد، دسته بندى آن نیز در زیر آن مشخص میشود.
N. URL نتیجه
این آدرس نتیجه یافته شده می باَشد.

O. اندازه
این شماره انداز بخش متن صفحه پیدا شده است. این براى سایتهایی که هنوز ضمیمه نشده اند موجود نمیباشد.
P. ذﺨﻴﺭ شده
کلیک برروى لینک cache شده شما را قادر میسازد تا محتویات صفحه را به عنوان وقتى که ما آنرا ضمیمه کرده ایم ببینید. اگر به هر دلیلى، لینک نتیجه اصلى شما را به صفحه کنونى نبرد، شما میتوانید آن صفحه را از cache ما بازیافت کنید تا اطلاعاتى که میخواهید را بیبااید. در نسخه cache شده، موضوع جستجوى شما برجسته است.
Q. صفحات مشابه

وقتى شما لینک صفحات مشابه را کلیک میکنید، گوگل به طور خودکار صفحات مشابهى را که در اینترنت موجودند و عمل جستجوى آنها همین نتیجه را بدست میاورند را کشف میکند.
R. نتیجه برجسته
وقتى که گوگل چند نتیجه را از یک وب سایت پیدا میکند، بیشترین نتیجه اى که در اول قرار میگیرد مناسبترین نتیجه نسبت به موضوع شما است.
S. More Results
If there are more than two results from the same site, the remaining results can be accessed by clicking on “More results from…” link.

تصحیح جستجویتان :
راهنمائى های کلى
از زمانى که گوگل فقط صفحات وبى را که حاوى تمام کلمات موضوع شماست را برمیگردند، تصحیح یا محدود کردن جستجو شما خیلى ساده است، چرا که شما کافیست تا کلمات بیشترى را در مورد موضوع خود به جستجوى قبلى خود اضافه کنید. با اضافه کردن کلمات بیشتر، نتیجه شما شامل زیر مجموعه صحیحتر و دقیقتر خواهد بود.
منع کردن واژه ها

شما میتوانید تا کلمه اى را از جستجوى خود با گذاشتن علامت منفى (“-“) در جلوى آن محروم کنید. (مطمین شوید که یک فاصله قبل از علامت منفى بدهید.)
جسجوهاى عبارتى
در گوگل میتوانید تا با اضافه کردن علامت نقل قول، عبارتها / اصطلاحات را نیز جستجو کنید. کلمان میبایست داخل علامت نقل قول دوبل (“مانند این!”) باشند (مگر اینکه کلمات ویژه یا ترکیبى باشند که “+” لازم داشته باشند — اینجا را براى اطلاعات بیشتر ببینید).
قطعا کاراکترها در این حالت به عنوان عبارات استفاده میشوند. گوگل در این حالت نقطه ها، مساویها، اسلشها و … را به عنوان کاراکترهاى متصل عبارات تشخیص میدهد.
محدود به Domain
بعضى از کلمات به همراه یک دونقطه برا گوگل معناى بخصوصى را دارند. یکى از این کلمات عملگر site: است. این کلمه به همرا آدرس دامین در جلوى آن باعث میشود تا جستجوى شما فقط در دامین یا سایت معین شده باشد.
براى مثال، جهت جستجو یک خبر در گوگل، وارد کنید:

مثال:

با دسته بندی جستجو کن
فهرست راهنمای گوگل (در directory.google.com ) راه آسانی را برای جستجو فراهم می کند. برای مثال اگر شما دارﻴﺪ برای «سمند» جستجو می ﮐﻨﻴﺪ، شما می تواﻨﻴﺪ با جستجو در دسته ادﺑﻴﺎﺖ> شاهنامه، فقط صفحه های مربوط به «سمند» را ﭙﻴدا ﮐﻨﻴﺪ و صفحه های مربوط به خودرو سمند و یا هر معنی دﻴﮕﺭ سمند را نشان نمی دهد.
پژوهش در دسته مورد علاقه، به شما اجازه می دهد که ﻨﺗﻳﺟﻪ پژوهش را به صفحه های مناسب خود محدود ﮐﻨﻴﺪ.
جستجو پیشرفته:

گاهی وقتها شما می تواﻧﻴﺪ با اضافه کردن واژه های ﺒﻴﺸﺘﺮ به واژه مورد پژوهش، ﻨﺗﻳﺟﻪ جستجو را محدودتر ﮐﻨﻴﺪ تا آن ﭼﻴﺰی را که می خواستید ﺑﮕﻴﺭﻴﺪ. ولی گوگل ترفندهای مختلفی را برای جستجو دارد که به شما اجازه می دهد:

• پژوهش را به صفحه های ساﻴت داده شده ای محدود کن.
• صفحه هائی که از ساﻴت مشخصی هستند را منع کن.
• جستجو را به صفحه هائی که در زبان مشخصی هستند محدود کن
• همه صفحه هائی که به صفحه وب داده شده وصل هستند را ﭙﻴدا کن
• صفحه های وبی که به صفحه وب داده شده مربوط هستند را ﭙﻴدا کن
صفحه جستجو ﭙﻴشرفته گوگل، اعمال کردن خواص متعدد را به پژوهشتان را آسانتر می کند. اﻴنجا را فشار دﻫﻳﺪ تا خودتان ﺑﺑﻳﻧﻴﺪ!

فهرست بزرگ وب گوگل:

فهرست سریع
• جستجوی تصویر
• ترجمه صفحه وب
• فایلهای PDF
• لینکهای درون کاشه نگهداشته شده
• صفحات مشابه
• چه کسى به شما لینک کرده است؟
• محدود به Domain
• یا شانس یا اقبال!!

قابلیتهای مخصوص: Google

جستجوی تصاویر (بتا)
جستجوی تصویر در Google با داشتن بیش از ۲۵۰ میلیون تصویر قابل مشاهده در فهرست خود، جامعترین مجموعه در کل وب می باشد.برای استفاده از جستجوی تصویر به صفحه جستجوی پیشرفته و یا http://www.google.com/imghp?hl=fa بروید و عبارتی را در جعبه جستجوی تصویر وارد کنید و سپس دکمه جستجو را انتخاب کنید.در صفحه نتایج تصویر کوچک شده را انتخاب کنید تا روایت بزرگتری از تصویر و همچنین صفحه ای که تصویر در آن قرار دارد را مشاهده کنید. (یادداشت:برای دسترسی زبان انتخابی شما باید در صفحه قابلیتها انگلیسی انتخاب شده باشد.)

تصاویری که توسط سرویس Google Image Search مشاهده می کنید ممکن است که کپی رایت داشته باشند.هرچند که شما می توانید آنها را از طریق سرویس ما بیابید و یا مشاهده کنید، ما به شما هیچ حقی نمی توانیم بدهیم جز حق مشاهده آنها از طریق وب.از اینرو اگر مایل به استفاده از هر یک از تصاویری هستید که به وسیله سرویس ما پیدا کرده اید ما به شما پیشنهاد می کنیم که با صاحب آن سایت برای اجازه استفاده از تصویر تماس بگیرید.
اخطار:نتایجی که با این قابلیت مشاهده می کنید ممکن است شامل مطالب مربوط به بزرگسالان باشد.Google فاکتورهای خاصی را در نظر می گیرد برای اینکه مطمئن شود که آیا این تصویر به مورد جستجوی شما مربوط است یا خیر. از آنرو که این روشها کاملا بی اشتباه نیستند ممکن است در بین تصاویری که می بینید تصاویر نا مناسبی هم قرار گرفته باشد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد این قابلیت لطفا FAQ جستجوی تصویر را بخوانید.

ترجمه صفحه
Google سد زبان را با قابلیت ترجه جدیدی (بتا) شکسته است. با استفاده از قابلیت ترجمه با ماشین ،Google حالا به انگلیسی زبانان قابلیت استفاده از بسیاری از صفحات غیر انگلیسی را می دهد.
اگر جستجوی شما نتایج غیر انگلیسی داشته باشد یک لینک به صفحه ترجمه شده انگلیسی آن در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
اگر می خواهید چکیده و عنوان اسناد یافته شده برای جست وجوی شمابه انگلیسی ترجمه شوند، گزینه ی ترجمه درصفحه ی تنظیمهارا فعال کنید. با این کار گوگل به صورت خودکار چکیده وعنوان سندهای یافته شده را به انگلیسی ترجمه خواهد کرد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد این قابلیت لطفا FAQ ترجمهرا بخوانید.

فایلهای PDF را پیدا کن.
فهرست سندهایی که گوگل برای پرسش شما می یابد، اکنون فایلهای PDF.را نیز دربرمی گیرد. نوشتار این فایلها به هر زبان و خطی که باشد، بدون وابستگی به سیستم عامل، مرورگر و فونت، به صورت کامل در نرم افزار ادوبی آکروبات نمایش داده می شود. گرچه اینگونه فایلها به اندازه ی سندهای HTML رایج نیستند، اغلب اطلاعات ارزشمندی رادربردارند که در دیگر سندها یافت نمی شود.

برای این که مشخص شود کدام یافته به صورت یک فایل PDF. عرضه شده است، واژه [PDF] به رنگ آبی روبروی عنوان سند درج می شود.به این ترتیب خواهید دانست که برای نمایش این سند، نرم افزار Adobe Acrobat Reader اجرا می شود. روی پیوند عنوان سند کلیک کنید تا به فایل PDF. دست یابید. (اگر نرم افزار آکروبات در رایانه ی شما نصب نباشد، به صورت خودکار به سایت دریافت رایگان این نرم افزار هدایت خواهید شد)

در مورد فایلهای PDF. پیوند آشنای”Cached” جای خود را به “نسخه ی متنی” می دهد. نسخه ی متنی رونوشتی از سند پی دی اف است که همه ی اطلاعات صفحه آرایی آن حذف شده است.
اگر نمی خواهید سندهای PDF. در فهرست یافته های پرسش شما ارایه شوند، کافیست دستور filetype:pdf- را در کنار پرسش خود درون پنجره ی جست وجو درج فرمایید.

پیوندهای ازپیش ذخیره شده
گوگل از هر صفحه یک عکس ذخیره میکند تا براى زمانى که صفحه اصلى اگر موجود نبود نسخه پشتیبان داشته باشد. اگر شما برروى لینک Cached کلیکى کنید، صفحه اى را خواهید دید که ما آنرا ضمیمه کرده ایم.

وقتى که صفحه cach شده نشان داده میشود، این صفحه داراى یک هدر در بالاى خود است که در آن قسمت نسخه cach شده را یادآور میکند. جاهایى که برجسته شده اند با عث میشوند تا شما قسمت مورد نظر خود را راحت تر پیدا کنید.
لینک “ذﺨﻴﺭه شده” براى سایتهایى که ضمیمه نشده اند موجود نخواهد بود، و همینطور این لینک براى مالکینى که این لینک را نخواهند نیز موجود نخواهد بود.
_
صفحات مشابه
وقتى شما برروى Similar Pages براى دیدن نتیجه یک جستجو کلیک کنید، گوگل به صورت خودکار صفحات مربوط را براى رسیدن به نتیجه اکتشاف میکند.
لینک “صفحات مشابه” استفاده هاى زیادى دارد. تگر شما محتوى سایت خاصى را در نظر دارید، ولى میخواهید که آن بیشتر خواسته هاى شما را براورده کند، این لینک میتواند سایتهاى مشابه بنسبت موضوع شما را نیز ارایه کند.

گوگل صفحات متعددى را براى میلیونها صفخات وب پیدا میکند. البته چیزى که مهم است اینست که صفحه اى که با موضوع شما درخور باشد پیدا شود. براى مثال، گوگل ممکن است قادر به پیدا کردن صفحات مربوط به home page شخصى شما نباشد، اگر این صفحات حاوى اطلاعات مربوط به صفحه اصلى نباشند.

کشف کنید که چه کسانى به شما لینک هستند
بعضى کلمات، وقتى با یک دونقطه دنبال شوند، یک معناى ویژه اى را براى گوگل خواهند داشت. یکى از ىشترین کلمات براى گوگل عملگر :link است. پرسش link: به شما مقصد URL را نشان میدهد. براى مثال، link:www.google.com به شما تمام صفحاتى را که به گوگل لینک هستند را نشان میدهد. شما در مقابل این عملگر فقط میتوانید آدرس اینترنتى بنویسید نه موضوع جستجوى خود را.
مثال:

منحصر کردن به دامین
بعضى از کلمات به همراه یک دونقطه برا گوگل معناى بخصوصى را دارند. یکى از این کلمات عملگر site: است. این کلمه به همرا آدرس دامین در جلوى آن باعث میشود تا جستجوى شما فقط در دامین یا سایت معین شده باشد.
براى مثال، جهت جستجو یک خبر در گوگل، وارد کنید:
مثال:

یا شانس یا اقبال!!
دکمه “I’m Feeling Lucky” شما را مستقیما به اولین صفحه وبى که گوگل براى چستجوى شما برگردانده است میبرد. در این حالت شما نتایج دیگر حاصل آمده از جستجوى خود را دیگر نمیبینید. این حالت معمولا در زمانى استفاده میشود که شما عجله داشته و فقط نتیجه بدست آمده براى شما مهم است.
براى مثال، براى جستجوى وب سایت دانشگاه Stanford، کلمه Stanford را در فیلد جستجو وارد کرده و برروى دکمه “I’m Feeling Lucky” کلیک کنید. سپس گوگل شما را مستقیما به وب سایت رسمى این دانشگاه در آدرس www.stanford.edu میبرد.
مثال:

احساس خوشبختى میکنید!؟
سیوالات مکررا پرسیده شده براى تصویر جستجوى گوگل:
کجا میتوانم تصویر جستجوى گوگل را پیدا کنم؟
جستجوگر گوگل قابل دسترسى در بخش صفحه جستجو پیشرفته گوگل و آدرس http://www.google.com/imghp?hl=fa میباشد. براى دسترسى به انتخاب زبان به انگلیسى باید به صفحه preferences page بروید.

محدودیت و یا ممنوعیت استفاده از تصویر جستجوى گوگل وجود دارد؟
تصاویری که توسط سرویس Google Image Search مشاهده می کنید ممکن است که کپی رایت داشته باشند.هرچند که شما می توانید آنها را از طریق سرویس ما بیابید و یا مشاهده کنید، ما به شما هیچ حقی نمی توانیم بدهیم جز حق مشاهده آنها از طریق وب.از اینرو اگر مایل به استفاده از هر یک از تصاویری هستید که به وسیله سرویس ما پیدا کرده اید ما به شما پیشنهاد می کنیم که با صاحب آن سایت برای اجازه استفاده از تصویر تماس بگیرید.
چرا گوگل تصویر را در frame نشان میدهد؟

frame بالا کاربر را قادر میسازد تا به نسحه بزرگتر تصاویر کوچک نتایج دیگر دسترسى پیدا کند.
frame پایین تصویر را در زمینه اصلى خود آن نشان میدهد.
چگونه میتوانم از تصویر جستجو استفاده کنم؟

براى استفاده از جستجوگر تصاویر گوگل، موضوع خود را در ورودى جستجو تصاویر دارد کرده و کلید جستجو و یا کلید enter را بزنید. وقتى که نتیجه به شما داده شد، بر روى تصویر مورد نظر که به صورت کوچک است کلیک کنید. این کار باعث میشود تا تصویر بزرگتر از مکان اصلى خود دیده شود.
چگونه میشود از نمایش محتویات بزرگسالانه (غیر قانونى) جلوگیرى کرد؟

جستجوگر گوگل بطور استاندارد از یک فیلتر براى محتویات بزرگسالانه استفاده میکند. این فیلتر بسیارى از تصاویر بزرگسالانه و غیر قانونى را حذف میکند ولى این تضمین را نمیتواند ارایه دهد که تمامى محتوْات بدرستى بررسى شوند. براى خاموش کردن این فیلتر، بر روى لینک “mature content filter is on” کلیک کنید.
راهی وجود ندارد که بطور صددرصد تضمین کنیم که تمام مسائل مربوط به بزرگسالان و عکسها با استفاده از فیلترها در قسمت جستجوی عکسها پاک خواهد شد.
فیلتر محتوایى گوگل در تمام زبانها کار میکند؟

خیر، این فیلتر در حال حاضر فقط در زبان انگلیسى کار میکند.
چگونه فیلتر بزرگسال را غیر فعال کنم
در زیر ورودى جستجو در صفحه نتایج، یک لینکى وجود دارد که فیلتر را خاموش میکند. با کلیک بر روى آن، کاربران میتوانند فیلتر را روشن و خاموش کنند.
جستوگر تصاویر گوگل چگونه کار میکند؟

گوگل متون مجاور تصویر را در صفحه مربوط را تجزیه و تحلیل میکند، عنوان تصویر و بسیارى از عوامل آن محتواى تصویر را مشخص میکند. همچنین گوگل از الگوریتمهاى شاخص براى حدف تکثیرها و کیفیت تصاویر استفاده میکند.
چگونه میتوانم یک تصویر محفوظ شده کپى (copyrighted) را که نمیخواهم دیده شود را بر دارم؟
براى حذف یک تصویر محفوظ شده (copyrighted) از جستجوگر تصاویر گوگل، به http://www.google.com/intl/fa/remove.html بروید. در آن صفحه شما دستورالعملهاى مربوط به این کار را کاملا مشاهده خواهید کرد.

چرا گوگل تصویر را در یک فریم وقتى که من برروى آن کلیک میکنم نشان میدهد؟
گوگل تصاویر را در یک frame نشان میدهد تا کاربران بتوانند تصویر خود با با دسترسى داشتن به صفحه قبلى خود ببینند. این موضوع این امکان را میدهد تا کاربران تصویر خود را در زمینه صفحه اصلى آن ببینند.
چگونه میتوانم تصاویرى را با پسوند و نوع فایلى مشخص جستجو کنم؟
از ورودى جستجوى پیشرفته (advanced search)، شماا میتوانید پسوند و نوع فایل خود را با عملگر :filetype در جستجوى خود مشخص کنید. براى مثال، اگر میخواهید تا تصویر گلى را در قالب .jpg پیدامنید، flower filetype:jpg را در ورودى تایپ کنید.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 32 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد