دانلود پاورپوینت استرس و راههای مقابله با ان

PowerPoint قابل ویرایش
19 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت استرس و راههای مقابله با ان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت استرس و راههای مقابله با ان قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

مقدمه

خانواده یک سازمان است و مقررات گوناگون حاکم بر هر خانواده ممکن است خانواده را دچار تعارض نماید. مؤسسات اموزشی,اداری و حتی خوابگاههای دانشجویی به عنوان یک سازمان,قوانین و مقررات خاصی را دارند که ممکن است فرد را در رعایت و عمل به انها دچار مشکل نموده و بر وی استرسی وارد نمایند.ارتباط با افراد و شخصیت های  گوناگون از جمله افراد  پرخاشکر و عصبانی و یا افرادی که دچار مشکلات شخصیتی هستند می توانند از جمله عوامل اجتماعی ایجاد کننده در بروز فشار روانى باشند.خلاصه مشکلات جسمانی خود فرد و اشتغال ذهنی فردى از جمله عواملی هستند که استرس را برای فرد به همراه می اورند.

اسلاید ۲ :

استرس چیست؟

استرس عبارت است از واکنشهای فیزیکى,ذهنی و عاطفى که در نتیجه تغییرات و نیاز های زند گی فرد تجربه می شوند.تغییرات می توانند بزرگ یا کوچک باشند. پاسخ افراد به تغییرات زند گی متفاوت است.استرس مثبت می تواند یک انگیزش دهنده باشد در حالی که استرس منفی می تواند در ؤمانی که این تغییرات و نیازها فرد را شکست میدهند ایجاد شود.

اسلاید ۳ :

علایم شایع استرس

فیزیکی : گرفتگی عضلانی,سردرد,ناراحتی معده,اسهال,یبوست,افزایش ضربان قلب,خستگی,تنفس سریع,ضعف,خستکی,تیک و …

عاطفی:عصبانیت,اعتماد به نفس پایین,افسردکی,بی تفاوتی,ترس,اشکال در تمرکز,نگرانی,اضطراب و وحشت.

رفتاری:سوء مصرف الکل,افزایش مصرف سیکار,اختلالات خواب, پر خوری,کاهش حافظه و منگی.

اسلاید ۴ :

عوامل افزایش دهنده استرس

برخی از علل شایع استرس عبارتند از:

مر گ اخیر فرد مورد علاقه(همسر,کودک,دوست)

از دست دادن چیزی که برای فرد ارزشمند باشد

بیماری های شدید

اخراج شدن یا تغییر شغل

نقل مکان کردن به شهر جدید

مشکلات جنسی بین فرد و شریک جنسی او

ورشکستگى مالی و ….

 

اسلاید ۵ :

استرس شغلی 

استرس شغلی یک بیماری مزمن است که در نتیجه شرایط سخت کاری به وجود امده و بر روی عملکرد فردی و سلامت جسمی و ذهنی فرد تاثیر می گذارد.دلیل اصلی تعدادبسیار زیادی از مشکلات روحی و روانى به طور مستقیم از استرس های شغلی نشئت می گیرد.

اسلاید ۶ :

علایم استرس شغلی

این علایم در افراد مختلف متفاوت بوده است و به عوامل بیشمارى از قبیل:موقعیت و شرایط کاری مختلف ,مدت زمان قرار گرفتن در معرض استرس و میزان استرس وارد شده به فرد بستگی دارد.اما نمونه های بارز ان عبارتند از:

بی خوابی,اضطراب و تنش, غیبت از کار, افسرد گی,خستگی,نا امیدی,عصبانیت در حد افراطی,مشکلات خانواد گی,بیماری های جسمی و …

اسلاید ۷ :

دلایل استرس شغلی

استرس شغلی ممکن است به دلیل مشکلات فراوانى ایجاد شود.از جمله:

نا امنی شغلی:اىاره جات سازمان یافته در حال د گر گونى هستند و دلیل ان جز تغییر و تحول در ساختارهای اقتصادی و گریز از فشارهای مالی نیست که این امربه عنوان موارد اصلی استرس برای کارکنان است و بر روی همه مشاغل تاثیر می گذارد.

تقاضای بالا در اجرا:حجم بالای کار, ساعات طولانی کاری, گرایش شدید به اتمام کارها در مدت زمان معین,می تواند کارمندان را از نظر جسمی و روحیتحت فشار بی حد ز حصری قرار دهد.

فرهنک محیط کار: پیدایش سازطاری با محیط کار,میتواند از ابعاد مختلف امری استرس زا محسوب شود و فرقی نمیکند که به تازکی وارد فضای جدید کاری شده باشید یا نه.

مشکلات شخصی یا خانوادکی:کارمندانی که مشکلات خانوادکی ویا شخصی دارند معمولا تنش های خود را با مسائل کاری مخلوط کرده اند و انها را با خود به محیط کارشان میبرند.

اسلاید ۸ :

خانم ها و استرس شغلی

خانم ها علاوه بر استرس های شغلی رایج ممکن است در محیط کار مورد ازار و اذیت فیزیکی قرار بکیرند.اؤ مدتها قبل ازار و اذیت و سوء استفاده های جنسی از خانم ها در محیط کاری به عنوان یکی از موارد تنش زای مهم برای این قشر به شمار میرفته است.این امر به عنوان یکی از منابع استرس زای دائمی زنان به شمار می اید.همین طور تبعیضات بی رویه در محیط کاری,فشارهای خانوادکی,و نیازهای اجتماعی نیز به این منبع استرس افزوده میشوند.

اسلاید ۹ :

راه های مقابله با استرس

تکنیک (ابراز وجود) در برخورد با عوامل اجتماعی به خصوص در کاهش استرس ناشی از برخورد با افراد عصبانی و یا در مواجهه با شرایط سخت درون فردی بسیار مؤثر است.

کوش دادن فعالانه به جای واکنش نشان دادن سریع,به شما کمک میکند با افرادی که خودشان تحت فشار عصبی هستند به نوعی کنار بیایید.

اشتغال ذهنی منفی را می توان با  بازسازی شناختی ,تغییر طرحواره ها و سیستم اعتقادی خود برای منطقی تر و واقع کرایانه تر شدن زندکی  تحت کنترل در اورد.

تمرینات ریلکسیشن(تن ارامی) و نفسهای عمیق کشیدن اد جمله شیوه های بسیار خوب و مؤثر جهت مقابله با فشارهای روانی میباشد .

اسلاید ۱۰ :

کنترل استرس

اموزش کنترل استرس یک فرایند سه بخشی است:نخست نشانه ها و علت ها را تشخیص میدهید.بعد مهارتهای کنترل را می اموزید و در مرحله سوم می اموزید که انها را چطور به کار برید.نحوه ی بر خورد شما با استرس به منشاء ان بستکی دارد:اکر علت ان مسئله ای خارج از کنترل شماست,تنها چاره میتواند اموزش پذیرش باشد.برای کنترل استرس ۴ دسته از مهارتها باید اموخته شود: مهارتهای اکاهی,مهارتهای پذیرش,مهارتهای برخورد,مهارتهای عملی.

بیاموزید که کاهی شکست را تجربه کنید و سعی کنید با روشهای مختلف خود را ارام سازید.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 19 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد