دانلود پاورپوینت رجیستری

PowerPoint قابل ویرایش
16 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت رجیستری توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت رجیستری قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

مقدمه

می توان گفت که انگیزه ی ساختن برنامه ی رجیستری از آنجایی شروع شد که کاربران Ms-DOS از این که عملا هیچگونه اختیاری در تنظیم منو ، پنجره ها و … نداشتند ،خسته شدند. البته Ms-DOS از رجیستری مستثنی نبود و سه فایل

sys , MsDos .sys, Autoexe .Bat                                                   Config.

وجود داشتند که سیستم عامل Dos و جمعا برنامه های کاربردی تنظیماتی مانند اختصاص دادن Buffer و یا تعریف Cdrom وغیره را در این فایل ها ثبت می کردند. در واقع این سه فایل نقش رجیستری را ایفا می کردند. بعد از DOS سیستم عامل Win۳X به بازار آمد. در این سیستم عامل فایلهایی با پسوندini  که مهمترین آنها

 Win. ini , System. ini, Control. ini بودند، وظیفه رجیستری را بر عهده داشتند . در نهایت نسل سوم رجیستری با روی کار آمدن ویندوز ۹X وارد بازار شد. در این سیستم ها علاوه بر داشتن سه فایل Win۳X دو فایل دیگر با نامهای System. dat , User. dat اضافه شد .

اسلاید ۲ :

رجیستری چیست و چه نقشی در ویندوز دارد؟

رجیستری یک سری از فایلهاست که همه جوانب عملکرد سیستم و چگونگی کارکرد آن

حتی با وسایل جانبی را تحت کنترل دارد.رجیستری منحصرابرای کاربردهای۳۲بیتی

ازقبیلWIN XP,WIN98,WIN2000و…طراحی شده است و حجم فایل تا حدود ۴۰MB

محدود شده است.به زبان ساده رجیستری ویندوزجایی ست که برنامه های نرم افزاری

و خود ویندوزرا شناسانده واطلاعات برای استفاده بین دفعات مختلف اجرا نگهداری میشود.هر بار ویندوز اجرا می شود رجیستری برنامه هایی راکه شما قبلا اجراکرده اید  احضار می کند.هرنوع فایل به وسیله یک نرم افزار قابل دسترسی است.مثلا زمانی که روی یک روی فایل GIF دابل کلیک می کنید به وسیله EXPLORER میتوانید آن را مشاهده کنید.یک نرم افزار زمانی که نصب می شود به رجیستری نوع فایلهایی را که می تواند دسترسی داشته باشد اطلاع می دهد یا اصطلاحا خود را رجیستر می کند.هنگامی که کاربر تغییراتی در ویندوز به وجود می آورد این تغییرات همگی در رجیستری ویندوز ذخیره میشود.

اسلاید ۳ :

دسترسی به رجیستری

لازم به ذکر است که اگر اطلاعات کافی در مورد قسمتی از رجیستری ندارید هیچگاه آن را تغییر ندهید زیرا هر تغییری در رجیستری سریعا اعمال خواهد شد و برنامه ی regedit .exe هیچگونه تاییدی از کاربر نخواهد گرفت . Regedit .exe را چه چگونه اجرا کنیم؟ برای اجرا کردن Regedit.exe وارد منوی Run از دکمه Start شده، تایپ کنید Regedit .exe ، با فشردن دکمه ی OK برنامه اجرا خواهد شد

اسلاید ۴ :

ساختار رجیستری

رجیستری شامل دو پنجره است که در پنجره ی سمت چپ ریشه و در پنجره ی سمت راست مقدارها مشخص می شود که به صورت ساختار درختی نمایش داده میشوند در ساختار رجیستری هر شاخه اصلی که با یک آیکن ویندوز نمایش داده میشود و کلمه اول آن hkey می باشد hive نامیده می شود.hiveها شامل keyها هستند هر key(کلید)خود می تواند شامل زیر کلید های دیگر نیز باشد.کلید ها ممکن است به زیر کلید های دیگر رجوع کنند و یا به مقدار (value) اشاره کنند.مقادیر شامل اطلاعات واقعی ذخیره شده در رجیستری هستند.پنج نوع مقدار اصلی وجود دارد که عبارتند از:

         String Value                                                                     

Binary Value                                                                    

Dword Value                                                                    

Multi String Value                                                            

Expandable String Value                                                 

اسلاید ۵ :

اصطلاحات رجیستری

پنج hive در رجیستری وجود دارد که هر کدام از آنها شامل بخش خاصی ازاطلاعات ذخیره شده در رجیستری می باشند.این شش شاخه عبارتند از :
Hkey_classes_roots :
این شاخه شامل نگاشت تمامی انجمن های فایلی جهت پشتیبانی از طرح drag and dropاطلاعات ole میانبر های ویندوز .شکل ظاهری رابط های کاربری ویندوز و….می باشد.در این قسمت یک زیر کلید برای هر کدام از انواع فایلی تعریف شده وجود دارد .
 Hkey_classes-user:
این شاخه به بخش hkey_user اختصاص داده شده به کاربری که در حال حاضر به pc وارد شده است .ارتباط دارد وشامل اطلاعاتی از قبیل اسامی ورود تنظیمات desktopو تنظیمات منوی startمی باشد.
Hkey_classes_machine:
این شاخه شامل اطلاعات ویژه کامپیوتر درباره نوع سخت افزار.نرم افزار.وسایر اولویت های ارائه شده بر روی یک pc می باشد.این اطلاعات برای تمام کاربرانی که وارد کامپیوتر شده اند (logon کرده اند)قابل استفاده می باشد.

اسلاید ۶ :

hkey _users:
این شاخه به بخشی از شاخه hkey_local_ machineاختصاص داده شده برای پیکر بندی جاری سخت افزاری متصل است
Hkey_DYN_DATA:
این شاخه به قسمتی از شاخه Hkey_local_machine برای استفاده در ابزار های PLUG&PLAYنصب شده روی ویندوز اشاره می کند.این بخش پویا بوده و با حذف شدن ابزار ها از سیستم تغییر پیدا می کند.

اسلاید ۷ :

ایجاد یک  SHORTCUTبرای REGEDIT

برای ایجاد یک میانبر REGEDIT.EXEدر قسمت خالی دسک تاپ کلیک راست کرده و

گزینه NEW را انتخاب سپس SHORTCUT را انتخاب کنید.در خط فرمان عبارت

REGEDIT.EXE را تایپ نموده آنگاه روی NEXT کلیک کنید.در صفحه بعد نام

دلخواهتان را تایپ نموده وFINISH را انتخاب کنید.

اسلاید ۸ :

استفاده از REGEDIT.EXEبرای تغییر دادن رجیستری

همانطور که قبلا ذکر شد در قسمت چپ پنجره REGEDITیک ساختار درختی ازپوشه ها

و در قسمت راست محتویات(مقادیر)پوشه انتخاب شده نمایش داده می شود.برای مشاهده

محتویات یک کلید فقط روی آیکن کلید مربوطه کلیک کرده و به مقادیر لیست شده در قسمت

راست توجه کنید.شمامی توانید یک کلید یا مقدار را با انتخاب گزینه NEWاز منویEDIT

اضافه کنید

اسلاید ۹ :

تهیه نسخه پشتیبان از رجیستری و ترمیم رجیستری آسیب دیده

هر چه تعداد نرم افزارهایی که در ویندوز نصب هستند ، بیشتر باشد ، طبعا حجم رجیستری هم بالا می رود ، تا جایی که اگر تعداد نرم افزارهای نصب شده در ویندوز زیاد باشد این حجم از دو برابر حجم اولیه آن هم بالاتر می رود .هر چند می دانیم که با Uninstall کردن هر نرم افزار اطلاعات مربوط به آن نرم افزار از رجیستری پاک می شود و حجم رجیستری پایین می آید ، اما همیشه این کا به طور کامل انجام نمی شود ، به علت مشکلاتی که برنامه هایUninstall در ویندوز دارند ، پس از حذف کردن هر نرم افزار در ویندوز مقداری از اطلاعات آن در رجیستری باقی می ماند .

برای ویندوزهایی که مدت زیادی هست که بر روی یک کامپوتر نصب شده اند و بر روی آنها نرم افزارهای زیادی نصب و حذف شده است ، کاملا این امر محسوس است ، یعنی اگر حتی تمام نرم افزارهای نصب شده در ویندوز را نیز Uninstall کنیم باز حجم فایلهای رجیستری زیاد است.

مشکل دیگری که ممکن است پیش بیاید این است که پس از مدتی که برنامه هایی را در ویندوز نصب و Uninstall کردیم ، ممکن است نرم افزارها در

اسلاید ۱۰ :

رجیستری تغییراتی ایجاد کرده باشند که باعث بهم ریختن تنظیمات ویندوز شود و در نتیجه ویندوز درست کار نکند ، که در صورت بروز چنین مشکلی ، می توان از یکی از نرم افزار های مخصوص ترمیم و تعمیر رجیستری استفاده کرد .

در ادامه چند نمونه از رایج ترین و پرکاربردترین این گونه نرم افزارها همراه با طریقه استفاده از آنها به صورت مختصر ذکر شده است.
Scanreg .exe :
این برنامه جزء فایلهای استاندارد ویندوز است که ، در شاخه Windows ، زیر شاخه Command قرار دارد ، این برنامه تحت سیستم عامل MS-DOS قابل اجرا است . که همراه با پارامتر های زیر می توان از آن استفاده کرد ، البته باید توجه داشت که در صورتی که در ویندوز باشیم ، این برنامه قادر به اجرا شدن نمی باشد .

به این دلیل که این برنامه می خواهد فایلهای مربوط به رجیستری را دست کاری کند و چون در هنگام اجرای ویندوز ، این فایلها توسط سیستم عامل باز نگه داشته می شوند و دائما با آنها کار می شود پس برای این برنامه دسترسی به آنها ممکن نیست . برای حل این مشکل باید

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 16 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد