دانلود پاورپوینت برنامۀ ویرایش رجیستری

PowerPoint قابل ویرایش
43 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت برنامۀ ویرایش رجیستری توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت برنامۀ ویرایش رجیستری قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

مقدمـه ای بر Registry
با ظهور Windows 95  شرکت Microsoft  محفظه ای برای نگهداری اطلاعات سیستم و برنامه ها ، با عنوان Registry  طراحی نمود . از این پایگاه داده کد شده و پر رمز و راز در عملکرد هر یک از بخش های مختلف سیستم عامل های Windows 9X / ME / 2K / XP   استفاده می شود .

درک صحیح ماهیت ، عملکرد و نحوه  تنظیم Registry  به کاربران قدرت  ویژه ای در کار با سیستم ها می دهد .

 

اسلاید ۲ :

رجیستری چیست ؟رجیستری پایگاه داده ای است با پیکر درختی که در آن اطلاعات مربوط به کامپیوتر ، کاربران ، ابزار جانبی متصل به کامپیوتر و نوع سیستم عامل آن . 

رجیستری را به عبارتی می توان قلب ویندوز خواند .

البته قلب نه به دلیل احساساتش به این دلیل که اگر نباشد دیگر انسانی هم نیست . رجیستری در ویندوز هم همین حکم را دارد و اگر مشکلی در آن بوجود آید کل ویندوز یا قسمتی از آن به هم می ریزد .

شما هر کاری را که بخواهید انجام دهید ابتدا ویندوز از رجیستری می پرسد که چه باید بکند و یکی از بیشترین کاربردهای رجیستری این است که می توان کارهایی در ظاهر و تنظیمات ویندوز انجام داد که هیچ محیط رابط کاربری برای آن در ویندوز قرار داده نشده است .

اسلاید ۳ :

برخی از مزایای پایگاه داده رجیستری

Øفایلهای رجیستری دارای خاصیتهای فقط خواندنی و پنهان و سیستمی هستند , بنابراین احتمال آنکه بطور تصادفی توسط یک کاربر غیر حرفه ای حذف گردند از بین رفته است .(احتمالی که در مورد فایلهای *.INI وجود داشت)

Øرجیستری نه تنها مکانی برای ذخیره پارامترهای سخت افزاری و سیستم عامل است بلکه برنامه های کاربردی نیز میتوانند به جای استفاده از فایلهای *.INI جداگانه برای ذخیره کردن پارامترهای خود , آزادانه از رجیستری استفاده کنند .

Øابزارهای متنوعی جهت مدیریت و کار با رجیستری در ویندوز وجود دارد. در رجیستری ابزارهایی وجود دارند که شما را قادر میسازند هر پارامتری را یافته و اطلاعات آنرا درخواست کرده و یا تغییر دهید.

  سیستم عامل ویندوز به هنگام نصب (Setup) خود پایگاه داده رجیستری را ایجاد میکند که شامل دو فایل User.dat و System.dat  می باشد .

اسلاید ۴ :

برنامۀ ویرایش رجیستری

آشنایی با برنامۀ Registry Editor  

همانطور که گفته شد رجیستری ویندوز پایگاه داده ای است که در آن مجموعۀ اطلاعات پیکره بندی سیستم و احیانا اطلاعات شخصی کاربر را نگهداری می کند و گفته شد که این پایگاه داده بصورت  فایلهای متنی ساده نیست و دارای ساختاری پیچیده است . حال زمان آن است که با برنامه مدیریت ، ویرایش و نگهداری رجیستری آشنا شویم . این برنامه که در خود سیستم عامل ویندوز قرار دارد  Regedit  ( Registry Editor )             نام دارد . نحوه ی اجرای آن به یکی از دو صورت زیر است :

Ø از منوی  Start گزینۀ Run را اجرا میکنیم و سپس نام Regedit را تایپ کرده و Enter میکنیم .

Øاز پنجرۀ  Windows Explorer به پوشۀ Windows  رفته و فایل Regedit.exe را اجرا میکنیم .

 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 43 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد