whatsapp call admin

کارآموزی اجرای فرآیندهای جوشکاری و اجرای خدمات بازرسی

word قابل ویرایش
17 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

مقدمه
۱-۱ حوزه فعالیت های شرکت (فعالیت های اجرایی)
درباره ما:
در سال ۱۳۸۰ بنا بر ضرورت های ناشی از گسترش چشم انداز فعالیت های تخصصی و نو آورانه در صنایع جوش و بازرسی شرکت جوش گستر صنعت به عنوان یک شرکت خصوصی شروع به کار نموده و به تدریج فعالیت خود را در پروژه های مختلف در صنایع خودرو لوازم خانگی نفت و گاز و پتروشیمی متمرکز نموده است.

این شرکت محصول انتقال ده سال فعالیت قبلی در قالب جدید (شرکت جوش گستر صنعت) میباشد و با برخورداری از مدیران و کارشناسان فداکار متخصص و مبتکر از طریق جلب رضایت مشتری و تعمیق آن به همراه اعمال مدیریت بهینه بر منابع توانسته اعتبار قابل توجهی در صنعت امروز ایران کسب کند.

موضوع فعالیت های شرکت
تجربیات کاری با امکانات فنی وتخصصی امکان فعالیت در موضوعات ذیل را میسر میسازد:
انتخاب و تأمین دستگاه ها ملزومات و مواد مصرفی جوشکاری
اجرای کلیه فرآیندهای جوشکاری

اجرای خدمات بازرسی (ut, vt, mt. pt. ed) مطابق با استانداردهای (en. Aws..)
آموزش تخصصی کلیه فرآیندهای جوشکاری مطابق با استانداردهای معتبر جهانی
مشاوره در زمینه های مختلف جوش
اتوماسیون و بهینه سازی روشهای جوشکاری
تهیه مدارک جوشکاری (wps.pqr.wpq…)
تحقیق در روشهای نوین جوش و بازرسی
خدمات پیمانکاری

اطلاع رسانی

۱-۲- حوزه فعالیت های شرکت (فعالیت های تعمیراتی)
شرکت صنعتی و بازرگانی جوش گستر صنعت
شرکت جوش گستر صنعت (تأسیس ۱۳۸۱) با هدف گسترش فناوری های جوش و بازرسی و افزایش بهره وری در صنعت خودروسازی و لوازم خانگی با استفاده از امکانات مناسب و نیروی انسانی مجرب آماده ارائه خدمات ذیل میباشد:
– طراحی و ساخت انواع دستگاه جوش مقاومتی و مخصوص طبق سفارش (نقطه جوش پرس جوش و قرقره جوش)
– ساخت و تأمین انوع الکترودهای جوش مقاومتی به صورت فورچ سرد و ماشین کاری (کلاهک، دیسک، میلگرد، تسمه و چهار پهلو) مخصوص ورق های فولادی و گالوانیزه فروش انواع دستگاه های نقطه جوش آویز ترانس سرخود (C-type. x-type) خارجی
– طراحی و ساخت سیستم های کنترل جوش مقاومتی و آنالوگ و میکروپروسسوری با قابلیت اتصال به شبکه و رایانه
– تأمین لوازم و جانبی کلیه دستگاههای جوشکاری برق و مقاومتی (تورچ. کابل. بالانسور. شنت. گان بازو. یونیت آب خنک و غیره)
– مواد مصرفی جوشکاری و لحیم کاری سخت (الکترود. پودر و سیم جوش)
– آموزش جوش و بازرسی در کلیه سطوح مطابق با استانداردهای جهانی (iso. en)
– خدمات بازرسی جوش (ut. Pt. rt. mt)

فصل دوم

شکل ۲-۱: مخزنی که محل های مشخص شده آن جوشکاری شده است

شکل ۲-۲: مخزنی که محل های مشخص شده آن جوشکاری شده است.

۲-۱- کلیات
در شرکت جوش گستر صنعت تقریبا بیشتر فرآیندهای معمول جوشکاری انجام می شود. علاوه بر آن بازرسی و انجام تست های غیر مخرب (RT, MT, PT, UT) نیز انجام می شود. در زیر خلاصه ای از فعالیت هایی که در رابطه با موارد فوق شرکت داشته ام گزارش می شود.
۱- ساخت پایه مخصوص تجهیزات نقشه برداری
جنس این لوله، گرین استیل است و مراحل زیر برای آن انجام شد.
۱-۱ تهیه نقشه از نمونه و بررسی نکات فنی آن

۲-۱ برش قطعات از لوله و بازوهای نگهدارنده و ارسال آن به قسمت ماشین کاری
۳-۱ جوشکاری قطعات با روش TIG لازم به ذکر است به دلیل استحکام مورد نظر و همچنین در نظر گرفتن ضخامت لوله این روش انتخاب گردید. پس از پایان کار پایه های مورد نظر از لحاظ ابعادی و استقرار روی زمین بررسی و به قسمت سند بلاست و رنگ آمیزی ارسال گردید.
– اولاً به دلیل اینکه پایه های مذکور تا شود بودند کنترل ابعادی از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. خم کاری و برش کاری تقریبا با دقت زیاد (با دقت ۲+ میلی متر) انجام گرفت.
– جوشکاری با روش TIG به دلیل حرارت ورودی کم و تمرکز مناسب قوس به خوبی انجام گرفت و هیچ گونه تغییر شکلی مشاهده نشد. ضمن این که گرده جوش از نظر ظاهری بسیار مناسب به نظر می رسد و چون این وسیله تحت بار زیادی نبود (حدود ۱۵ کیلوکرم) بازرسی چشمی از جوش کفایت می کند و استانداردهای خاصی نیز استفاده نگردید.

۲- ساخت صافی بنزین هواپیما
این وسیله از جنس فولاد B106-A می باشد وجوشکاری آن مطابق با دستورالعمل جوشکاری انجام گرفت.
نکته مهم در ساخت این دستگاه تحت فشار بودن آن (حدود bar6) و همچنین عدم دسترسی یک طرفه آن به پشت بند بود (به نقشه مراجعه شود) با توجه به نقشه دیده می شود انواع و اقسام اتصالات جوش در آن استفاده می شود. در صورتی که جوشکاری در وضعیت تحت وافقی انجام شود عیوب جوش به حداقل می رسد . بنابراین قطعات حتی الامکان به صورت جداگانه و با قید و بست های مناسب جوشکاری گردیده و سپس مونتاژ می شوند و این امکان را به وجد می آورد که اغلب جوش ها در وضعیت های G1، F1، F2 که ساده تر می باشد انجام شود. جهت تست این وسیله بنا به درخواست کارفرما به خصوص از جوش ها حساس، تست رادیوگرافی به عمل آمد.

جدول ۲-۴: WPS مخازن

۳- جوشکاری مقاومتی

این روش جوشکاری نسبت به سایر روش ها ساده تر بوده و درصورت استفاده از تجهیزات مناسب پارامترهای جوشکاری قابلیت کنترل بهتری دارند. مزایای این روش در قابلیت خودکار شدن آن، سرعت عمل و استحکام مناسب میباشد. در اغلب تکنیکهای جوش مقاومتی از الکترودمصرف شدنی استفاده نمی شود. فقط در روش بریزینگ مقاومتی جوشکاری های فرکانس بالا از مواد مصرف شدنی استفاده می شود.
تنوع دستگاه ها و سیستم های کنترل آن بسیار متنوع بوده به طوری که ساده ترین و پیچ

یده ترین دستگاه‌های جوشکاری در این گروه قرار می گیرند. تست استحکام و خواص جوش در این روش ساده است و اغلب شامل تست های تخریبی و رادیوگرافیک می باشد البته مناسب با قطعات و تکنیک ها ممکن است از روش های دیگر نیز استفاده شود.
روش تست تخریبی به این گونه است که قطعه به گیره بسته شده و یک ورق آن با وسیله ای از ورق دیگر جدا می شود. در صورتی که جوش سالم باشد فلز جوش روی یک ورق باقی می ماند و ورق دیگر سوراخ می شود. از عیوب شایع در جوش های مقاومتی می توان به ذوب ناقص و سوختگی اشاره کرد. جوشکاری مقاومتی عمدتا در صنایع خودرو و وسایل خانگی و صنایع نظامی کاربرد دارد. گاهی تنها روش ممکن جوشکاری است. یکی از مهم‌ترین کاربردهای جدید هوش مقاومتی ساخت شبکه های مش جهت قطعات ساختمانی از پیش ساخته شده است.

۴- مواد مصرفی جوشکاری
مواد جوشکاری از نظر شکل، کاربرد و ترکیب شیمیایی تنوع فوق العاده ای دارند. اما کمتر از منظر کاربردی مورد بررسی قرار می گیرند.
۱-۴- مواد مصرفی تعمیری:
این مواد مخصوص تعمیر قطعاتی مانند قالبها، غلطکهای نورد، تجهیزات پالایشگاهی ، پل‌های فلزی، کشتی سازی، قطعات ریخته گری به کار می روند.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 17 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد