دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با گذرگاه USB

PowerPoint قابل ویرایش
17 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با گذرگاه USB توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با گذرگاه USB قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

گذرگاه USB واینتر فیس IDE بلاشک ،دو اینترفیس بسیار مهم مورد استفاده در دستگاههای جانبی امروزی هستند . اینترفیس هارد دیسک IDE تقریبا فقط در کامپیوترهای سازگار با IBM PC مورد استفاده قرار می گیرند پورت USB نیز در تمامی کامپیوترهای امروزی وجود دارد
USB یک واسط سریال با سرعت بالا و قابل انعطاف می باشد که به عنوان یکی از بهترین و راحت تترین روش های اتصال دستگاه های جانبی به کامپیوتر است.
هدف اصلی در توسعه و گسترش USB در ابتدا رسیدگی به چندین دستگاه با حداکثر سرعت ممکن بود که در این میان مسائلی چون ، ارزان قیمت بودن ، تطابق با معماری کامپیوتر، بکارگیری راحت و قابل انعطاف بودن و همچنین افزودن تعداد زیادی از دستگاه های جانبی مدنظر قرار گرفت.

اسلاید ۲ :

-۱ اتصال خارجی و استفاده آسان توسط کاربر .
 
-۲ تشخیص دستگاه ها به صورت خودکار و اجرایی توابع راه انداز و همچنین پیکربندی آنها
 
-۳ قابلیت اتصال ۱۲۷ دستگاه به کامپیوتر
 
-۴ مناسب برای ارتباط با سرعت بالا معادل چند کیلو بیت تا چند مگا بیت در ثانیه
 
-۵ پشتیبانی از دو نوع روش اتصال همزمان و غیر همزمان و . . .

اسلاید ۳ :

USB بطور کلی دارای ۲ نسخه USB1.1 و USB2.0 می باشد . USB1.1 می تواند اطلاعات را تا حداکثر سرعت ۵/۱ مگا بیت در ثانیه برای دستگاه های سرعت پایین و ۱۲ مگابیت در ثانیه برای سرعت های بالا ۲ پشتیبانی نماید. نسخه USB2.0 که سرعت ارسال آن به ۴۸۵ مگابیت در ثانیه بر این دستگاه های سرعت خیلی بالا ۳ یعنی ۴۵ برابر سریعتر از USB1.1 هست.

اسلاید ۴ :

نحوه مدل ارتباطی بین دستگاه های جانبی و میزبان می باشد در سیستم USB ارتباط فیزیکی به صورت ردیف های ستاره ای ۴ است که در مرکز هر ستاره یک هاب (HUB) وجود دارد .که خود هاب نیز دارای چند پورت است.هنگامیکه چندین هاب پشت سر هم متصل شود می تواند چندین شاخه بوجود آورد که به هر کدام می توان یک وسیله جانبی متصل نمود.
 
اولین هاب موجود در سیستم USB در داخل میزبان کامپیوتر می باشد که به آن هاب ریشه ۵می گویند . حداکثر طول قابل ارتباطی بین دو هاب را وسیله جانبی می تواند ۵ متر با متر یعنی برای اتصال ۵ هاب به هم می تواند یک دستگاه که در فاصله ۲۵ متری قرار دارد را راه اندازی نمود.

اسلاید ۵ :

 
کنترل‌کننده میزبان USB با استفاده از فن‌آوری اتصالات و اجرا (Plug and play) , که پیکربندی اجزای درونی کامپیوتر را به طور خودکار فراهم می‌کند , یک وسیله‌ی جدید را قادر می‌سازد تا خودش را شناسایی کرده و آن‌چه را که برای ارسال و دریافت داده نیاز دارد دریابد. علاوه بر این ,‌کنترل‌کننده‌ی مذکور برای آن وسیله شماره‌شناسایی تعیین مینماید. وقتی وسیله‌ی جدید رسما یکی از اعضای گذرگاه می‌شود. نقش کنترل‌کننده‌ی میزبان را بازی می‌کند. یعنی به پرس‌وجو از وسایل دیگر می‌پردازد تا اگر وسیله‌‌ای آماده‌ی ارسال یا دریافت داده است فرمان‌های لازم را توزیع کند و پهنای باند را بین وسایلی که او نقش کنترل‌کننده برای آنها ایفا می‌کند تقسیم نماید. کنترل‌کننده در هر ثانیه حدود یک میلیون بار از وسایل جانبی موجود بر روی گذرگاه USB پرس‌وجو کرده یا به آنها دستور می‌فرستد. هر یک از پیغام‌هایی که از سوی کنترل‌کننده‌ی میزبان ارسال می‌شوند با یک علامت (Token) شروع می‌گردد. این علامت وسیله‌ی جانبی که پیغام برای آن فرستاده شده است را شناسایی می‌کند. پیغام به تمام وسایل موجود بر روی گذرگاه USB ارسال می‌شود اما وسایلی که پیغام به آنها مربوط نمی‌شود به سادگی آن را نادیده می‌گیرند تنها وسایل می‌توانند داده‌ای را به میزبان بفرستند که میزبان به آنها اجازه این کار را داده باشد.

اسلاید ۶ :

در سیستم USB کابل ارتباطی دارای ۴ سیم می باشد
VBUS -1 منبع تغذیه ۵ ولت
GND -2 مرجع زمین برای D – ، D+ ، VBUS
۳- D+ ، D -: جفت سیم تفاضلی برای انتقال داده ها

اسلاید ۷ :

قبل از اینکه برنامه کاربردی با دستگاه ارتباط برقرار کند ، میزبان باید دستگاه را بشناسد و راه انداز آن را بارگذاری نماید . سرشماری ، اولین تبادل اطلاعاتی است که انجام میشود.این پروسه شامل نسبت دادن یک آدرس به دستگاه ، خواندن ساختار داده ها از دستگاه ، نسبت دادن و بارگذاری کردن راه انداز دستگاه و انتخاب یک پیکربندی با استفاده از داده های بازیابی شده می باشد.بعد از طی این مرحله دستگاه پیکربندی شده و آماده انتقال داده با استفاده از اندپوینت های تعریف شده در پیکربندی خواهد بود.

اسلاید ۸ :

هاب بر روی خط سیگنال (D+,D-) دارای یک مقاومت ۱۵k اهم است .و دستگاه نیز بر روی خط D + در دستگاه های سرعت بالا و بر روی D – در دستگاه های سرعت پایین دارای یک مقاومت۱/۵k اهم است.دستگاه های سرعت خیلی بالا به عنوان دستگاه سرعت بالا متصل می شوند. وقتی که دستگاه به پورت اتصال می یابد ، این مقاومتها باعث می شوند ولتاژ خط دستگاه ، یک شود و به این ترتیب هاب قادر شود دستگاه را تشخیص دهد. پس از تشخیص دستگاه ، هنوز هاب انرژی مورد نیاز دستگاه را تامین می کند اما هیچ انتقال اطلاعاتی از طریق USB صورت نمی گیرد، چون دستگاه آماده دریافت داده نمی باشد.

 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 17 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد