دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با روشهای تولید انتقال و توزیع برق در مهندسی برق

PowerPoint قابل ویرایش
51 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با روشهای تولید انتقال و توزیع برق در مهندسی برق توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با روشهای تولید انتقال و توزیع برق در مهندسی برق قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

—تولید انرژی الکتریکی

—

—انتقال انرژی الکتریکی

—

—توزیع انرژی الکتریکی

اسلاید ۲ :

—سه شاخص اصلی در تغذیه برق وجود دارد که اگر چه واضح است،اثر قابل توجهی در مهندسی تغذیه برق دارد. آنها عبارتند از:

— الف- برق، برخلاف آب و گاز قابل ذخیره سازی نیست و تولید کننده در هر زمان کنترل کمی روی بار دارد. مهندسان کنترل ملزم هستند تا توان خروجی ژنراتورها را برابر با بار متصل شده با ولتاژ و فرکانس معین تنظیم کنند. سختی این کار با مطالعه نمودارهای تغییرات روزانه بار مشخص می­شود.

اسلاید ۳ :

—ب- یک افزایش پیوسته در تقاضا برای برق سالانه وجود دارد. اگر چه در بسیاری از کشورهای صنعتی نرخ افزایش مصرف برق در سالهای اخیر کاهش یافته است، ولی حتی در کشورهای با کمترین رشد مصرف، برق مصرفی به مقدار قابل توجهی در حال افزایش است. بنابراین یک روند افزاینده و پیوسته در مقدار تجهیزات تولید برق وجود دارد.

—

—

اسلاید ۴ :

—ج- مسئله توزیع برق و طبیعت سوخت موجود از اهمیت بالایی برخوردار است.از آنجائیکه سوخت های فسیلی و زغال سنگ در نواحی­ استخراج می­شود که لزوماً در مرکز باراصلی نیست و برق هیدروالکتریک تولیدی از سدها معمولاً از نواحی مراکز بارهای بزرگ دور است، شرکتهای برق با مشکل برپا کردن پستهای برق روبرو شده و مجبور به انتقال توان در فواصل طولانی و مشکلات اقتصادی مربوط به آن را خواهند داشت.

اسلاید ۵ :

—د- در سالهای اخیر ملاحظات زیست محیطی تأثیر قابل توجهی در جایابی محل پستهای برق، هزینه ساخت، و بهره برداری از واحدهای تولید برق داشته است.

—طراحی شبکه برق از تأثیرهای حاصل از طی مراحل قانونی قبل از شروع پروژه نیز تأثیر پذیرفته است. مخصوصاً امروزه سئوال اینکه اثر زیست محیطی واحدهای تولید برق چقدر اهمیت دارد، مطرح شده است.

—

اسلاید ۶ :

—انرژی از حالتهای مختلف:

 (مکانیکی ،حرارتی، پتانسیل، جنبشی، شیمیایی، فسیلی….)

— قابل تبدیل به انرژی الکتریکی است

—

اسلاید ۷ :

—احتراق سوختهای فسیلی نظیر زغال سنگ ، گاز، یا نفت در مولد بخار باعث ایجاد بخار با درجه حرارت و فشار بالا شده که به توربین بخار هدایت میشود. نفت دارای مزیت های اقتصادی است چرا که میتواند از محل تصفیه از طریق خط لوله به طرف مولد های بخار در ایستگاه تولید برق تلمبه زده شود.

—

اسلاید ۸ :

—افزایش بازده حرارتی در اثر استفاده از بخار در بالاترین فشار و دمای ممکن به وجود میآید. همچنین، برای ساختن اقتصادی توربین ها، از توربینهای با اندازه هر چه بزرگتر و در نتیجه هزینه سرمایه گذاری اولیه بیشتر و هزینه بهره برداری کمتر استفاده شود.

—در نتیجه واحدهای توربین با ژنراتور بااندازه MW500 و بیشتر در حال حاضر مورد استفاه قرار می­گیرند. راندمان توربین­های بخار با ظرفیت MW100 و بیشتر بااستفاده از حرارت دادن دوباره بخاری که تا حدودی منبسط شده است توسط یک واحد باز گرمکن افزایش می یابد. بخار دوباره حرارت داده شده سپس به سمت توربین بازگردانده میشود و وارد قسمت دیگر توربین با فشار کمترشده در آنجا منبسط و انرژی آن تبدیل به انرژی مکانیکی میشود.

اسلاید ۹ :

—احتمالاً قدیمی ترین روش تبدیل انرژی استفاده از قدرت آب است. در ایستگاه هیدروالکتریک انرژی آب بصورت رایگان در دسترس است. این ویژگی جذاب همیشه به گونه ای توسط هزینه های بالای سرمایه گذاری اولیه جهت ساخت نیروگاه، بخصوص هزینه های ساختمانی نیروگاه، تحت تاثیر قرار گرفته است. متاسفانه شرایط جغرافیایی لازم برای نیروگاه هیدروالکتریک بطور معمول پیدا نمیشوند.

—نیروگاه آبی به دوصورت استفاده از ” ذخیره آب پشت سد“ و“ نیروگاه جریانی ” مورد استفاده قرار می گیرند

—یک راه معمول استفاده از انرژی آب،سیستم تلمبه-ذخیره ای است که استفاده ازانرژی آب در شرایط غیر معمول را قادر می سازد.

اسلاید ۱۰ :

—استفاده از توربین گازی به عنوان محرک اولیه دارای مزیت های خاصی نسبت به نیروگاههای بخاری است،اگرچه استفاده از آنها در حالت کار دایم کمتر اقتصادی است.

—مهمترین مزیت توربین گازی در توانایی آن در راه اندازی  و تغذیه سریع بار است. بنابراین توربین های گازی می توانند مورد استفاده برای مقابله با قله­های بار قرار گیرند.

—از نقطه نظر اقتصادی مطلوب تر است که با راه اندازی توربین های گازی که قادر هستند ۲ دقیقه بعد از راه اندازی قله های بار را تغذیه کنند استفاده کنیم .

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 51 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد