دانلود فایل پاورپوینت آموزش کنترل عفونت

PowerPoint قابل ویرایش
16 صفحه
23700 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت آموزش کنترل عفونت توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت آموزش کنترل عفونت قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ----

اسلاید 1 :

تزريقات ايمن

اسلاید 2 :

به طور کلی جراحت ناشی از Needle stick در سه حالت زیر رخ می دهد :

- ضمن در پوش گذاری سرسوزن

- ضمن انتقال مایعات بدن بیمار از سرنگ به     داخل لوله آزمایش

- ضمن دفع نامناسب وسایل درمانی تیز و برنده

اسلاید 3 :

تزریقات ایمن به معنای تزریقی است که:

 *  به دریافت کننده خدمت (بیمار) آسیب نزند
 * به ارائه کننده (کارکنان خدمات بهداشتی) صدمه ای وارد نسازد
 * پسماندهای آن باعث آسیب و زیان جامعه نشود

اسلاید 4 :

بهترین روش مورد توصیه برای انجام تزریقات جهت پیشگیری و کنترل از عفونت و صدمه به بیمار و کارکنان

* استفاده از وسایل استریل .

* از آلودگی وسایل، داروها و مایعات وریدی پیشگیری نمائید .

اسلاید 5 :

استفاده از وسایل استریل

* برای هر تزریق از یک سرنگ یکبار مصرف جدید استفاده کنید .

* از یک سرنگ و سرسوزن استریل یکبار مصرف جدید برای هر بار تلقیح هر واحد واکسن و یا تزریق دارو استفاده کنید .

* قبل از استفاده از سرنگ و سرسوزن به تاریخ انقضای آن توجه نمائید و بسته بندی سرنگ و سرسوزن را به لحاظ وجود پارگی و صدمه مورد بررسی قرار دهید .

اسلاید 6 :

از آلودگی وسایل داروها و مایعات وریدی پیشگیری نمائید

- در روی یک میز یا سینی تمیز که مخصوص تزریقات می باشد و احتمال آلودگی سرنگ و سرسوزن با خون، مایعات بدن و یا سوآپ های کثیف وجود ندارد دسایل تزریق را آماده کنید .

- هیچ گاه سرسوزن را سر سرنگ برجا نگذارید .

- حتی المقدور از ویالهای تک دوزی استفاده کنید و در صورتی که ملزم به استفاده از ویالهای چند دوزی هستید برای هر بار کشیدن دارو از ویال از سر سوزن استریل استفاده نمائید .

- در هنگامی که سر آمپول را اصطلاحأ می شکنید با قرار دادن لایه نازک گاز مابین انگشتان دست خود و جدار آمپول، انگشتان را از آسیب محافظت نمائید .

اسلاید 7 :

 قبل از اقدام به تزریق برای بیمار کلیه داروهای تزریقی محلول و سرمهای وریدی را از لحاظ کدورت و شکستگی جداره آنها و تاریخ انقضاء بررسی نموده و در صورت مشاهده هرگونه مغایرت آنها را به نحو صحیح دفع نمائید .
 - توصیه های اختصاصی کارخانه سازنده را در ارتباط با نحوه استفاده، ذخیره سازی و جا به جائی دارو به کار ببندید
- در صورت تماس سرسوزن با سطوح غیراستریل آن را به نحو صحیح دفع نمائید .
- از تمیزی ظروف فلبوتومی که قابلیت استفاده مجدد را دارند مطمئن شوید .
- قبل از آماده کردن دارو و تزریق آن دستها را بشوئید در صورتی که مابین تزریقات دست ارائه کننده خدمت کثیف یا آلوده به خون و مایعات بدن بیمار گردید شستن دست ضروری است .

اسلاید 8 :

 از تزریق به بیمار در نواحی ناسالم پوستی اجتناب نمائید .
- استفاده از سوآپ آغشته به ماده ضدعفونی کننده یا آنتی سپتیک جهت پاک کردن سر ویال یا آمپول الزامی نمی باشد از استفاده از گلوله های پنبه آغشته به ماده ضدعفونی موجود در ظرف پنبه الکل خودداری نمائید .
- قبل از تزریق داخل عضلانی، زیر پوستی، وریدی و زدن لانست در صورتی که موضع تزریق به صورت مشهود کثیف می باشد پوست را بشوئید، به منظور آماده سازی پوست قبل از هر تزریق موضع را با استفاده از الکل 70% یا یدوفرم یا تنتورید تمیز کنید خشک شدن پوست قبل از تزریق ضروری است .

اسلاید 9 :

جمع آوری و انتقال و دفع مناسب و بهداشتی زباله های آلوده و پر خطر

- جمع آوری، نگهداری و دفع سرسوزن وسایر اشیاء تیز و برنده مصرفی بلافاصله پس از مصرف درsafty box  ها .

- ضروری است safty box ها مستحکم، غیرقابل نفوذ، دهانه گشاد، دارای قفل و ضامن، مقاوم به پارگی و از نظر حجم کافی و ابعاد مناسب و به میزان کافی موجود باشند .

- استفاده از بچسب هشداردهنده بر روی safty box ها با مضمون احتمال آلودگی با اشیاء تیز و برنده به منظور جلب توجه کارکنان بهداشتی و درمانی و پیشگیری از آلودگی ضروری است .

- به منظور پیشگیری از سرریز شدن وسایل دفعی در صورتی که حداکثر ¾ حجم safty box ها پر شده ضروری است درب آنها بسته و دفع شوند .

- درب safty box  ها را جهت انتقال به محل زباله ها محکم ببندید و از تخلیه و استفاده مجدد از آنها خودداری نمائید .

اسلاید 10 :

دستورالعمل الف:اقدامات پیشگیرنده از بروز جراحات ناشی از سرسوزن و وسایل تیز و برنده در کارکنان

- جهت شکستن ویال های داروئی ترجیحأ از انواعی استفاده شود که احتیاج به تیغ اره نداشته باشد و در صورت استفاده از تیغ اره ویال داخل یک پد محافظ گرفته شود .

- پس از تزریق از گذاردن درپوش سرسوزن اکیدأ خودداری کنید مگر در شرایط خاص از جمله گرفتن ABG یا کشت خون در این موارد یا از وسیله مکانیکی جهت ثابت نگهداشتن درپوش استفاده نمائید یا از تکنیک یک دست استفاده کنید .

-از شکستن و یا خم کردن سرسوزن قبل از دفع خودداری کنید .

- جهت حمل وسایل تیز و برنده از رسیور استفاده کنید و از حمل وسایل مزبور در دست یا جیب یونیفرم و از دست به دست کردن وسایل تیز و برنده اجتناب نمائید .

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 23700 تومان در 16 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع

دانلود مقاله آموزش و مطالب کلی راجع به میکرو کنترلر

word قابل ویرایش
57 صفحه
18700 تومان
در این قسمت قصد داریم یک دوره کوتاه و ساده از کار با اساسی ترین وسایل تولید و اندازه گیری سیگنال های الکتریکی ارایه کنیم. سعی کردیم که توضیحات به زبانی ساده بیان شود .یک راهنمای قدم به قدم استفاده از اسکوپ نیز در انتهای مطالب قرار دادیم تا مورد استفاده سریع شما قرار گیر 1- اسیلوسکوپ (oscilloscope)اصولا کلمه ...

دانلود مقاله بررسی تأثیر آموزش مهارتهای زندگی بر سلامت روان و منبع کنترل نوجوانان

word قابل ویرایش
98 صفحه
34700 تومان
بررسي تأثير آموزش مهارتهاي زندگي بر سلامت روان و منبع كنترل نوجوانانخلاصهانسان با توجه به پيچيدگي‌ها و دشواري‌هاي زندگي جهت رسيدن به رشد و پيشرفت در جنبه‌هاي گوناگون مي‌‌بايست از توانايي لازم و كافي جهت مقابله با موقعيتهاي دشوار زندگي و همچنين فراهم نمودن شرايط مناسب به منظور پيشرفت همه جانبه برخوردار باشد. ب ...

دانلود مقاله تأثیر آموزش مهارتهای زندگی بر سلامت روان و منبع کنترل

word قابل ویرایش
85 صفحه
34700 تومان
خلاصهانسان با توجه به پيچيدگي‌ها و دشواري‌هاي زندگي جهت رسيدن به رشد و پيشرفت در جنبه‌هاي گوناگون مي‌‌بايست از توانايي لازم و كافي جهت مقابله با موقعيتهاي دشوار زندگي و همچنين فراهم نمودن شرايط مناسب به منظور پيشرفت همه جانبه برخوردار باشد. بنابراين افراد موفق، تكامل يافته و داراي سلامت رواني كساني هستند كه ت ...

دانلود فایل پاورپوینت آموزش کنترل قند خون

PowerPoint قابل ویرایش
23 صفحه
23700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته پزشکی
  اسلاید 1 :  تاثیرغذا  بر قند خون تغذيه مناسب اولين قدم در كنترل ديابت است داشتن يك رژيم متعادل به شما كمك مي كند كه وزن مناسبي داشته باشيد از بالا رفتن قند خون پيشگيري شود فشار خون و چربي خون بالا كنترل شود زمان غذا خوردن و مقدار غذايي كه مي‌خوريد، كمك مي‌كند كه قند خون در محدوده طبيعي قرار گي ...

دانلود فایل پاورپوینت معیارهای کنترل عفونت بیمارستان

PowerPoint قابل ویرایش
14 صفحه
23700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته پزشکی
--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ---- اسلاید 1 : —100× تعداد بخشهایی که آموزش بهداشت دست درسال گذشته برگزار کرده اند تعداد کل بخشهای بیمارستان   —100× تعداد بخشهایی که آموزش ایمنی تزریقات درسال گذشته برگزار کرده اند تعداد کل بخشهای بیمارستان   —100× تعداد پرسنلی که پرونده بهداشتی تشکیل داده ...

مقاله اثربخشی آموزش مهارتهای مثبت اندیشی بر منبع کنترل دانشجویان

word قابل ویرایش
8 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
اثربخشی آموزش مهارتهای مثبت اندیشی بر منبع کنترل دانشجویان چکیده پژوهش حاضر با هدف تعیین اثربخشی مهارت های مثبت اندیشی بر منبع کنترل دانشجویان انجـام شـد. ایـن پـژوهش از نـوع نیمـه آزمایشی با طرح پیش آزمون-پس آزمون با گروه کنترل همراه با مرحله پیگیری بود . جامعه آماری پژوهش کلیه دانشـجویان دانشـگاه آزاد اسل ...

مقاله کنترل پدیده رگاب با مسلح نمودن خاک

word قابل ویرایش
14 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
*** این فایل شامل تعدادی فرمول می باشد و در سایت قابل نمایش نیست *** کنترل پديده رگاب با مسلح نمودن خاک چکيده رگاب (Piping) پديده اي است که دراثر نشت آب به سمت بالا در محيط هاي خاکي رخ مي دهد. اين پديده در بسياري از سازه هاي آبي از قبيل سدهاي خاکي، کانال هاي آبياري و سامانه هاي زهکشي مشاهده مي شود که موجب ...

مقاله مطالعه تغییرات انجماد جهت دار قطعات ریختگی چدنی با کنترل شیب حرارت دادن و سرعت سرد شدن

word قابل ویرایش
15 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
مطالعه تغييرات انجماد جهت دار قطعات ريختگي چدني با کنترل شيب حرارت دادن و سرعت سرد شدن چکيده در اين پژوهش اثرات سرعت سرد کردن و انتقال حرارت بر فرايند انجماد و ريزساختار چدن بررسي و گزارش يافته هاي آزمايش از مراحل انجماد جهت دار چدن هيپويوتکتيک گزارش مي شود. در مرحله اول هدف جهت دار کردن ساختار و يکنواختي ...