دانلود فایل پاورپوینت عفونت ویروس هرپس سیمپلکس

PowerPoint قابل ویرایش
16 صفحه
23700 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت عفونت ویروس هرپس سیمپلکس توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت عفونت ویروس هرپس سیمپلکس قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

 

اسلاید 1 :

عفونت های ویروس هرپس سیمپلکس

عفونت ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس (HSV) از طیف گسترده ای برخوردار است.

ممکن است باعث ایجاد تبخال ساده خود محدود شونده یا مننگوآنسفالیت کشنده بشود، که از این نظر به عنوان شایع ترین عامل منفرد مولد آنسفالیت مرگبار به حساب می آید.

هرپس سیمپلکس می تواند عفونت نوزادی در نوزادان متولد شده از مادران مبتلا به فونت هرپسی ژنیتال ایجاد نماید .

اسلاید 2 :

عامل یا عوامل اتیولوژیک

DNA ویروس از جنس ویروس های هرپس و از خانواده هرپتوویریده است.

تظاهرات بالینی ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس نوع 1 و 2 دامنه ی وسیعی دارند که عفونت بدون علامت و تبخال ساده گرفته تا آنسفالیت کشنده متغیر است.

اسلاید 3 :

دوره نهفتگی و سیر طبیعی

دوره کمون بیماری حدود 2 تا 12 روز است .

تماس با ویروس سیمپلکس در محل خراش پوستی یا مخاط ها موجب ورود ویروس به بدن و تکثیر در سلولهای اپیدرم و درم میشود.

چه علایم موضعی مشخصی ایجاد کند یا ننماید تکثیر ویروس به اندازه ای که بتواند انتهای اعصاب حسی و اتونوم را آلوده کند، صورت می گیرد.

ویروس هرپس یا نوکلئوکایسید ویروس از طریق آکسونها به جسم سلولی اعصاب در گانگیلون ها میرسد و به حالت نهفته در می آید .

مدت زمان لازم برای انتقال ویروس و رسیدن به محل ذکر شده در انسان مشخص نیست.

اسلاید 4 :

سیر طبیعی

عفونت های هرپسی ، در اغلب موارد، عود میکند ولی علایم بیماری در حملات بعدی، خفیف تر از حمله ی اول است و به استثنای عفونت مادرزادی، در مواردی که بیماری در زمینه ی ایمنی سالم ایجاد شود، تنها به ندرت ممکن است باعث بروز عوارض خطیری گردد.

عود عفونت های هرپسی ، به وسیله هر دو نوع ویروس ممکن است، حاصل شود. البته فاصله ی عودها از چند هفته یکبار تا چند ماه یکبار متغیر است.در بیشاز 80درصد افرادی که برای اولین بار دچار عفونت ژنیتال شده اند. بیماری مجددا عود می کند و به نحو شایعی باعث گرفتاری ژنیتالهای خارجی میگردد.

اسلاید 5 :

انتشار جغرافیایی

الف – وضعیت جهانی و منطقه ای بیماری

عفونت ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس آنقدر شایع است که می توان آن را جزو عفونت های بومی منطقه ای از جهان به حساب آورد و ضمنا جمعیت بالغ هر منطقه ای از نظر ایمونولوژیک می توان به افراد هرپتیک و غیر هرپتیک طبقه بندی نمود.

میزان عفونت که بر اساس وجود آنتی بادی های ضد ویروس در بدن تعیین میشود، از منطقه ای به منطقه ی دیگر متفاوت و از 36 تا 96 درصد در مطالعات مختلف ، گزارش شده است. این میزان مستقیما در رابطه با میزان تماس و تراکم جمعیت است و به طور کلی بیش از 60 درصد جمعیت بالای 5 تا 6 ساله با ویروس هرپس تماس یافته اند. فراد هرپتیک افرادی هستند که قبلا دچار عفونت هرپسی شده و آنتی بادی های ضد ویروس با عیار بالایی در بدن آنها یافت میشود. البته وجود آنتی بادی، صرفا به مفهوم تماس قبلی با این ویروس است و به معنی مصونیت کامل در مقابل آن نیست.

ب- وضعیت بیماری در ایران

متاسفانه مطالعه قابل استنادی در این زمینه صورت نگرفته است.

اسلاید 6 :

روند زمانی

عفونت های هرپسی، روند زمانی خاصی ندارند و این روند، بیشتر تحت تاثیر عوامل زمینه ساز بروز یا فعالیت مجدد این گونه عفونت ها است.

اسلاید 7 :

تاثیر سن، جنس   شغل و موقعیت اجتماعی

عفونت ناشی ازویروس های نوع 1 معمولا در سنین قبل از 5 سالگی عارض می شود در حالی که عفونت های ناشی از ویروس های نوع 2 به نحو شایعی در سنین حداکثر فعالیت جنسی،40-15 سالگی، مشاهده می گردد.

اسلاید 8 :

تاثیر عوامل مساعد کننده

عوامل فیزیکی،تب،استرس های روانی، ضربه ی موضعی، دستکاری عصب سه قلو، تابش نور خورشید،قاعدگی،سن(افراد مسن تر بیشتر دچار عود عفونت های هرپسی و از جمله عفونت تناسلی می شوند).

اسلاید 9 :

حساسیت و مقاومت در مقابل بیماری

پاسخ های ایمنی میزبان در کسب عفونت هرپسی، شدت عفونت و فراوانی عودهای بعدی دخالت دارد و دو بازوی ایمنی سلولی و همورال در این مورد دخیل می باشد.

میزبان های سازشکاری که دچار نقص بازوی سلولی هستند نسبت به افرادی که مبتلا به نقص بازوی همورال می باشند به عفونت شدیدتری مبتلا می گردند.

آنتی بادی LGG به آسانی از جفت عبور می کند.

اغلب شیرخوارانی که از مادران هرپتیک متولد می شوند در چند ماهه ی اول بعد از تولد در مقابل عفونت های هرپسی مقاومند و این گونه عفونت ها در ماههای اول بعد از تولد نادر می باشد.

اسلاید 10 :

در صورتی که آنتی بادی های ضد ویروس، قبل از تماس با ویروس، در بدن موجود باشد، از بروز عفونت جلوگیری می نماید.

 در ماه های ششم و هفتم بعد از تولد، اغلب آنتی بادی های مادری در بدن شیر خواران محو می شود و از آن پس کودکان در مقابل عفونت های هرپسی حساس بوده، با کسب این گونه عفونت ها در بدن آنها آنتی بادی تولید می شود.

حدود 70% عفونت های هرپسی نوزادان ناشی از ویروس نوع دوم در کشورهای پیشرفته بی ارتباط با بهبود وضع بهداشت فردی و کاهش عفونت ناشی از ویروس نوع یک نیست؛ زیرا ایمنی متقاطعی که در اثر عفونت ناشی از این نوع ها حاصل می شود، در جوامع مورد بحث، به علت کاهش بروز عفونت های ناشی از نوع یک حاصل نمی گردد.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 23700 تومان در 16 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع

مقاله در مورد ‌‌ نوپدیدی ویروس هرپس انسانی تایپ 8

word قابل ویرایش
28 صفحه
18700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته پزشکی
نوپديدي ويروس هرپس انساني تايپ 8مقدمهاهميت بهداشتيبا شيوع گسترده بيماري HIV/AIDS در دنياي امروز و عدم توفيق بشر در پيشگيري و كنترل مؤثر اين بيماري عوارض آن روز به روز بيشتر خود را نشان مي دهد. يكي از عوارض مهم بيماري ايدز، ساركوم كاپوزي مي باشد. ساركوم كاپوزي، تومور غيرمعمول پوستي است كه اوّلين بار در سال 187 ...

مقاله در مورد عفونت های هر پس ویروس

word قابل ویرایش
26 صفحه
18700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته پزشکی
عفونت هاي هر پس ويروسپيشگفتار هرپس ويروس DNA ويروسي است که عمدتا ً :• در اوايل زندگي فرد را مبتلا مي کند ، • در بزاق منمنتقل مي شود • داراي دوره کمون و نهفتگي است . • در خلال سرکوب ايمني مجدداً فعال مي شود .• علت ايجاد چندين بيماري شديد و پرمخاطره در بيماراني است که داراي ايمني تضعيف شده هستند ، خصوصاً در عفو ...

دانلود مقاله در مورد ویروس کامپیوتری

word قابل ویرایش
40 صفحه
18700 تومان
ضرورت واهمیت تحقیق چون اکثر کامپیوترها با مشکل ویروس مواجه هستند و در این زمینه تحقیقی صورت نگرفته اهمیت و ضرورت دارد که این تحقیق صورت گرفته تا مشکل ویروسها را با راه حلهای پیشنهادی حل کنیم .انواع مختلف برنامه های مخرب عبارتند از :1- E-Mailvirus 2- MACRO VIRUS 3- اسب ترواسه 4- کرمها WORM5- ویروس های بوت سکتو ...

تحقیق در مورد ویروس و برنامه های مخرب

word قابل ویرایش
22 صفحه
18700 تومان
-آشنايي با برنامه هاي مخربهنگامي كه در سال 1984 براي اولين بار در مقالات علمي، امكان وجود ويروس مطرح شد، هيچ كس آن را جدي نگرفت. اما طولي نكشيد كه اولين ويروس پا به عرصه وجود گذاشت. در آن زمان نيز عده انگشت شماري خطر آن را درك كردند. برخي حتي نمي دانستند كه آيا ويروس به طور اتفاقي رخ مي دهد يا آن را مي نويسند ...

دانلود مقاله قارچ ویروسها

word قابل ویرایش
67 صفحه
27700 تومان
مقدمهازهنگامي كه ذرات ويروسي براي اولين بار در سال 1962 در بافتهاي خوراكي biporus Agaricus توسط هولينگزمشاهده شد. ويروسها و ذرات شبه ويروسي (VLPs ) متجاوز از 100 گونه مختلف متعلق به گروههاي عمده قارچها گزارش شده است. همچنين هولينگز در1978 تخمين زد كه قارچ ويروسها ممكن است درحداقل 5000 گونه از قارچهاوجودداشته ...

دانلود مقاله ارزیابی اثر فعالیت ضدویروسی عصاره پیکر رویشی سرخارگل در کنترل ویروس هرپس سیمپلکس تیپ یک انسانی

word قابل ویرایش
6 صفحه
21700 تومان
مقدمهسرخارگل با نام علمی Echinacea purpurea گیاهی اسـت چنــد ســاله و متعلــق بــه خــانواده گــل ســتاره1 کــه بــر طبــق فارماکوپههای معتبر بهعنوان یک گیاه دارویی ارزشـمند شـناخته شده است. ترکیبات متنوعی از این گیاه بهمنظور مطالعه قابلیـت افزایش توانایی ایمنی تاکنون مورد مطالعه و بررسی قرار گرفتـه اند 1) و ...

دانلود مقاله کآاربرد RT - PCR در تشخیص عفونت پایدار ویروس تب برفکی در گاو

word قابل ویرایش
3 صفحه
21700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته پزشکی
مقدمه :ویروس تب برفکی عضوي از جنس آفتوویروس در خانواده پیکورناویریده است و عامل سببی مهمترین بیماري ویروسی حیوانات زوج سم از نظر اقتصادي می باشد. اگرچه میزان مرگ و میر دام هاي بالغ در تب برفکی معمولا“ پائین می باشد ولی این بیماري موجب آاهش تولیدات دامی می گردد و آشورهاي درگیر این بیماري نمی توانند در تجارت بی ...

دانلود فایل پاورپوینت آشنایی یا عفونت های بیمارستانی

PowerPoint قابل ویرایش
71 صفحه
23700 تومان
--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ---- اسلاید 1 : عفونت هاي بیمارستانی همواره ازمعضلات و مشکلات گروه پزشکی بیماران وبیمارستانها وحدتی تمامی کشور بوده است میزان وقوع این عفونتها از حداقل 1.9% تابیش    از25%گزارش شده .عفونتهای بیمارستانی نه تنها به بیماران بلکه به هر فردی که با بیمارستان تماس دارد اعم از کارمن ...