دانلود فایل پاورپوینت اپیدمیولوژی سایتو مگالو ویروس (cmv)

PowerPoint قابل ویرایش
10 صفحه
دسته : اطلاعیه ها
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت اپیدمیولوژی سایتو مگالو ویروس (cmv) توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت اپیدمیولوژی سایتو مگالو ویروس (cmv) قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

سیتومگالوویروس (CMV) یکی از اعضاء خانواده هرپس ویروس ها است دارای DNA دو رشته‌ای که به نام هرپس ویروس انسانی نیز شناخته می‌شود. مشخصه آن این است که توانایی باقی ماندن و سکون را در بدن افراد به مدت طولانی دارد. این ویروس می تواند در مایعات بدن افراد مثل ( ادرار ، بزاق ، خون ، اشک و شیر ) بطور متناوب جاری شود .
 

اسلاید ۲ :

 cmvویروسی است که می تواند به جنین در حال رشد انتقال پیدا کند. عفونت cmv عموما بی ضرر است و بندرت ایجاد بیماری می کند . برای بیشتر افراد سالمی که بعد از تولد دچار این عفونت می شوند عوارض و علائم کمی وجود دارد و وقتی شخص برای بار اول دچار عفونت cmv  می شود ویروس در حال کمون در بدن او باقی می ماند .
 
 اگر سیستم ایمنی فرد ضعیف باشد ویروس می توند فعال شود و بیماری ایجاد کند .
 
در ایمنی علیه cmv ایمنی هومورال و سلولار هر دو نقش دارند.

اسلاید ۳ :

۸۵-۵۰ % از بالغین ایالات متحده به این عفونت مبتلا می شوند .
 
 
در کشور های در حال توسعه و مناطقی که سطح اجتماعی – اقتصادی پایینی دارند بسیار قابل انتشار و گسترده است .  

اسلاید ۴ :

مهمترین مشکلی که در درگیری با CMV ایجاد می‌شود در درجه اول آلودگی جنین در حین بارداری و سپس عفونتهای فعال در مبتلایان به نقص ایمنی و پیوند عضو است. 
 مادری که  حین بارداری به عفونت فعال مبتلا شود حدود ۴۰-۳۰ درصد خطر انتقال به جنین وجود دارد ولی در صورتی که مادری قبل ازبارداری آلوده شده باشد فقط ۵-۲ درصد خطر انتقال به جنین وجود خواهد داشت.
 در کل ۲-۵ درصد از نوزادانی که در تمام جهان متولد می‌شوند به CMV مبتلا هستند و CMV شایعترین علت عفونت مادرزادی (congenital infection) محسوب می‌شود.
 

اسلاید ۵ :

بیشتر نوزادان و بالغینی که دچار عفونت می شوند علائم زیادی ندارند با این حال ممکن است بعد از ۳ تا ۱۲ هفته بعد از مواجهه نشانه های ذیل را تجربه کنند :
تب
متورم شدن غده ها
تحلیل رفتن نیروی جسمانی بدن
از بین نوزادان مبتلا ۱۵٪ در هنگام تولد شواهد درگیری با CMV را نشان می‌دهند که این علائم عبارتند از:
تظاهرات جلدی شامل (پتشی و پورپورا )، هپاتواسپلنومگالی، کوریورتینیت، اختلالات خونی، میکروسفالی، کاهش شنوائی حسی- عصبی و تقریباً تمام این کودکان درجاتی از عقب ماندگی ذهنی و درگیری مغزی را دارا می‌باشند.

اسلاید ۶ :

در بیشتر مواقع عفونت ناشی از cmv بندرت تشخیص داده می شود زیرا ویروس بندرت ایجاد نشانه و علائم می کند . انجام آزمایش خون برای اندازه گیری میزان آنتی بادی های بدن افراد و یا کشت ویروس گرفته شده از ادرار ، سواپ دهان و نمونه بافت از کارهای تشخیصی قابل اجراست . البته این تست های آزمایشکاهی برای تشخیص CMV گران هستند و در دسترس عموم قرار ندارند .
راه های کمی برای تشخیص ابتلای جنین در مادرانی که به این عفونت مبتلا می شوند وجود دارد . آمنیوسنتز یکی از این راه های تشخیصی است .
علائمی که در این جنین ها وجود دارد شامل : کاهش مایع آمنیوتیک ، کاهش رشد داخل رحمی ، افزایش بافت مغز . که البته بعد از به دنیا آمدن نوزاد ، ادرار و خون او مورد آزمایش قرار می گیرد .

اسلاید ۷ :

 

کاهش شنوایی
کاهش بینایی
عقب ماندگی ذهنی
مشکلات ریه ، کبد ، طحال 
مشکلات خونریزی 
محدودیت رشد 
 
 این عوارض ۹۰- ۸۰ % در سال های اولیه زندگی بروز پیدا می کنند و کسانی که در اوایل تولد هیچگونه علائمی ندارند در سال های بعد دچار درجات متغیری از ناتوانی های ذهنی و شنوایی می شوند . 

اسلاید ۸ :

 
برای درمان مادرانی که به این عفونت دچارند در موارد شدید از یک یا دو دارو (مانند :گانسیکلو ویر)  استفاده می کنند ولی در مراحل پیش از بارداری و پس از زایمان هیچ دارویی برای مقابله وجود ندارد و ساخت واکسن نیز برای درمان این بیماری در مرحله تحقیق است . 

اسلاید ۹ :

اگر علائمی شبیه یک بیماری ویروسی در بدن شان وجود دارد حتما خود را از نظر عفونت CMV چک کنند .
 
دیگران را از خوردن و نوشیدن در ظروف غذای خود منع کنند . 
 
اگر در حال حاضر به عفونت CMV دچار شده اند پزشک می تواند آنتی بادی های بدن شان را با انجام آزمایش خون تعیین کند .
 
شیردادن نوزاد خیلی مهم تر است از احتمال اندکی که در انتقال CMV وجود دارد . 
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 10 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد