دانلود فایل پاورپوینت تجزیه و تحلیل ساختمان کامپیوتر

PowerPoint قابل ویرایش
25 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت تجزیه و تحلیل ساختمان کامپیوتر توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت تجزیه و تحلیل ساختمان کامپیوتر قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

پردازنده : قلب هر سیستم کامپیوتری است بطوریکه کامپیوترها را اغلب بنام پردازنده آن می شناسند پردازنده های معروف مربوط به شرکت Intel می باشند .
پردازنده ها با شماره هایی مشخص می شوند ،‌ اجرای دستور العملها و پردازش داده ها ،‌امکاناتی که هر کدام از پردازنده ها ارائه می دهند از قبیل : سرعت ، ظرفیت حافظه ، و جنبه های دیگر با هم متفاوتند .
پردازنده های ۸۰۸۶، ۸۰۱۸۶، ۸۰۲۸۶،۸۰۳۸۶،۸۰۴۸۶،از پردازندههایی هستند که قبلاً مورد استفاده قرار می گیرند . که با ورود نسل جدید پنتیوم – پنتیوم پرو از دور خارج شدند .

اسلاید ۲ :

۱۶ بیتی : ۸۰۲۸۶،۸۰۱۸۶،۸۰۸۶،
۳۲ بیتی : ۸۰۴۸۶، ۸۰۳۸۶،
وظیفه پردازنده ها :
واکشی دستور بعدی : قرار دادن آن در صف اجرا و بازسازی شمارنده برنامه
روکشانی دستور : ترجمه و واکشی علوندهای آن حافظه
اجرای دستور : انجام محاسبات مورد نیاز ، ذخیره در حافظه ثبات ، تغییر وضعیت فلگ های متصل به پردازنده

اسلاید ۳ :

واحد محاسبه و منطق (ALU)
واحد کنترل (CU)
ALU : عملیات محاسباتی ، منطقی و شیفت را انجام می دهد .
CU : دستورات و داده ها را دریافت کرده و آدرس را برای ALU رمز گشایی می کند .
گذرگاه داده و آدرس : گذرگاه داخلی ( داخل پردازنده ) مجموعه ای اگزسیم ها موازی است که داده ها را بین بخش های مختلف پردازنده انتقال می دهد .

اسلاید ۴ :

: در داخل پردازنده مرکزی حافظه های سریعی بنام ثبات ها وجود دارند که مستقیماً به واحد کنترل و واحد محاسبه و منطق متصل هستند چون دستیابی به ثبات ها سریع تر از دستیابی به حافظه است و دستوراتی که فقط از ثبات ها استفاده می شوند بسیار سریع تر از عملوندهای حافظه است . ( حافظه های ۸،۱۶،۳۲، بیتی )

اسلاید ۵ :

ساعت : هر عملی که پردازنده انجام می شود باید توسط یک ساعت داخلی همگام شود مگر چرخه ساعت یا ماشین نام و برحسب میلیون چرخه در ثانیه است (MHZ)
که در اغلب پردازنده ها اصلی پنتیوم در MH 400 hsj .

اسلاید ۶ :

عمومی : DX-CX-BX-AX
سگفت : سگفت کد ، داده ds ، ES اضافی
اندیس : DI, SI, SP,BP
ثبات ها ی عمومی : AX : این ثبات در اعمالی که نیاز به ورودی – خروجی و محاسبات زیاد است مورد استفاده قرار می گیرد . ثبات AX به ۲ بخش سمت چپ ( بالایی ) و بافت راست ( پافیی ) تقسیم می شوند .

اسلاید ۷ :

BX : این ثبات معمولاً به عنوان اندیسی برای توسعه آدرس مورد استفاده قرار می گیرد و به ثبات پایه معروف است ایت ثبات در محاسبات نیز به کار می رود .
CX : ثبات شمارنده برای کنترل تعداد دفعات حلقه تکرار مورد استفاده قرار می گیرد .

اسلاید ۸ :

قبل از بررسی ثبات ها ی سگمنت باید نگاهی به مفهوم سگمنت داشته باشیم . سگمنت ناحیه ای از حافظه است که آدرس شروع آن بر ۱۶ قابل قسمت است و از مرز پاراگراف شروع می شود . اندازه سگمنت می تواند تا ۶۴k باشد. هر برنامه اسمبلی می تواند تا چهار نوع سگمنت داشته باشد که عبارتند از : کد ، سگمنت داده ها ، سگمنت پشته و سگمنت ها ی اضافی . هر برنامه می تواند چندین سگمنت داشته باشد .

اسلاید ۹ :

دستورالعمل های زبان ماشین که باید اجرا شوند ، در این سگمنت قرار می گیرند ، بطوریکه ، اولین دستور اجرایی برنامه ، در ابتدای این سگمنت قرار دارد . اگر کد برنامه بزرگ باشد ( بیش از ۶۴K ) می تواند از چند سگمنت کد استفاده کند .
سگمنت داده ها :
داده ها و ناحیه های کار برنامه ها در این سگمنت قرار می گیرند . اگر برنامه به بیش از یک ناحیه داده نیاز داشته باشد ، می تواند آن ها را تعریف و استفاده کند .

اسلاید ۱۰ :

این سگمنت حاوی آدرس های برگشت از زیر برنامه است . به طور کلی ، هر نوع اطلاعاتی که برای فراخوانی زیر برنامه های لازم است در این سگمنت قرار می گیرد .
سگمنت اضافی :
این سگمنت برای انجام عملیات بر روی رشته ها مورد استفاده قرار می گیرد و در این اعمال ، برای مدیریت آدرس دهی حافظه به کار می رود .

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 25 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد