دانلود فایل پاورپوینت تولید و ساخت بتن گوگردی

PowerPoint قابل ویرایش
47 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت تولید و ساخت بتن گوگردی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت تولید و ساخت بتن گوگردی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

تکنولوژی تولید بتن گوگردی و ساخت

با توجه به تولید کنونی سالیانه ۳۳ میلیون تن سیمان در کشور و پیش بینی تولید سالیانه ۷۰ میلیون تن در برنامه چهارم توسعه دولت (تا پایان سال ۱۳۸۸)، و همچنین علاقمندی تولید کنندگان سیمان به صادرات آن به کشورهای همسایه، به نظر می رسد علاوه بر ظرفیت سازی در این صنعت، تنظیم میزان مصرف و شیوه های بهینه کردن آن از راهکارهای اساسی برون رفت از بحران در این صنعت است.

با توجه باینکه کشور ما دارای معادن گوگرد فراوان بوده و همچنین حجم بسیار زیادی گوگرد نیز از تصفیه گازهای ترش بدست می آید، میتوان از سیمان گوگردی استفاده نمود. تکنولوژی تولید این سیمان چند دهه است که بدست کشورهائی مانند آمریکا و کانادا می باشد.

 تمامی مواد لازم جهت تولید این سیمان و همچنین قطعات لازم جهت ساخت ماشین آلات آن در داخل کشور تهیه می گردد.

اسلاید ۲ :

سیمان گوگردی سیمانی است که از ترکیب گوگرد و مواد مضاف در یک فرآیند حرارتی بدست می آید.

در صورت تولید سیمان گوگردی و مصرف آن در کارهای آبی خصوصا” سدسازی، لوله های فاضلاب، کانالهای آبیاری، شمعهای بتنی، اسکله ها و دیوارهای ساحلی و…، سهم بیشتری از تولیدات سیمان کشور صرف کارهای ساختمانی شده و از هزینه های احداث کارخانه های سیمان کاسته خواهد شد. براساس محاسبات انجام شده سرمایه گذاری کارخانه های سیمان گوگردی کمتر از ۱۰ درصد سرمایه گذاری کارخانه های سیمان معمولی است و مدت زمان لازم برای ساخت و بهره برداری آن نیز یک چهارم ساخت کارخانه های سیمان معمولی است که البته باید گیرایی سریع و مقاومت بالای آن در مقابل فشار را نیز به مزایای آن افزود.

اسلاید ۳ :

طبق گزارشات کارشناسان سیمان، برای تولید هر تن سیمان معمولی ۱۲۵ کیلو وات ساعت انرژی برقی لازم است. اگر میزان مصرف برق روزانه یک واحد مسکونی ۵ کیلو وات ساعت در نظر گرفته شود، میزان برق روزانه مصرفی یک کارخانه سیمان به ظرفیت ۳۰۰۰ تن در روز، معادل مصرف برق روزانه بیش از ۷۵۰۰۰ واحد مسکونی می باشد. در صورتی که برای تولید سیمان گوگردی از هر نوع سوختی می توان استفاده نمود و بنابراین استفاده از انرژی الکتریکی که برای کارخانه های سیمان ضروری است حذف شده و می توان آن را برای مصارف دیگری مورد استفاده قرار داد. در صورت عدم تمایل به سرمایه گذاری جهت تاسیس کارخانه های بزرگ، می توان این محصول را در کارگاههای کوچک نیز تولید نمود.

اسلاید ۴ :

برای تولید سیمان گوگردی لازم است افزودنی های را به گوگرد اضافه کرد و آن را به عمل آورد تا بتوان به صورت سیمان گوگردی استفاده کرد و انجام این عملیات به هر ظرفیت و در هر کارگاهی امکان پذیر است . برای مصرف سیمان گوگردی در داخل بتن دو راه وجود دارد: روش اول این است که ابتدا سیمان را گرم کرده و پس از رسیدن به حالت مذاب آن را به داخل مخلوط شن و ماسه گرم شده می افزائیم و در روش دوم آن را به صورت پودر جامد درآورده و پس از گرم کردن شن و ماسه در داخل بتونیر، آن را به مخلوط گرم شده می افزائیم تا پس از دریافت حرارت لازم از مخلوط و رسیدن به درجه حرارت معین به صورت مذاب درآمده و به تشکیل مخلوط بتن گوگردی منجر شود.

اسلاید ۵ :

به علت خاصیت چسبندگی سریع و بادوام این سیمان به فلزات و غیر فلزات می توان آن را برای پوشش خارجی فلزات و غیر فلزات به کار برد و مانع از پوسیدگی و یا زنگ زدن آنها در برابر عوامل جوی شد. به کارگیری سیمان گوگردی با توجه به مزایای گوناگون آن خصوصا” در مناطق ساحلی با ماسه بادی فراوان و یا مناطقی که دچار کم آبی هستند، ضروری است.

اسلاید ۶ :

یکی از مواد ترکیبی است که از ترکیب مصالح سنگی و سیمان گوگردی بدست می آید وعلت   سا ختمان خا ص خود در خانواده بـــتن ها قرار میگیرد. به این ترتیب در بسیــاری از موارد میتواند به عنوان جانشین مناســب برای (بتن یا سیمــــان پرتلند) مورد استفاده قرار گیرد.
این ماده ترکیبی از مصـــالح سنگی، گوگــرد،       فیلر و مواد مضــــاف(SMZ or SRX) 

                       می باشد.

اسلاید ۷ :

خواص فیزیکی بتن گوگردی:

q ۱٫ مقاومت زیاد در برابر خوردگی در محیط های نمکی
      و اسیدی

q ۲٫   سر عت فوق العاده در حصول مقاو مت نهایی

q ۳٫   مقاومت زیاد در برابر خستگی

q ۴٫  دوام خوب و خاصیت ارتجاعی

q ۵٫  عدم نفوذ آب به داخل سطح نهائی

اسلاید ۸ :

سطح نهائی بتن گوگردی

اسلاید ۹ :

عوامل موثر در خواص مکانیکی بتن گوگردی:

qالف:  در صد گوگرد مصرفی

qب:  ماده مضاف جهت عمل آوری گوگرد(Modifier)

qج:  کیفیت مصالح سنگی استفاده شده در تهیه بتن

qه :  ویبره

اسلاید ۱۰ :

فرمولاسیون سیمان های گوگردی

بتن گوگردی محصول جدیدی است که با وجود این که ظاهری نهایی مانند بتن حاصل از سیمان پرتلند دارد،اما طرز تولید، نگهداری و استفاده از آن متفاوت است. بتن های گوگردی یک عنوان کلی است که برای مجموعه ای از محصولات استفاده می شود که از نظرنوع ونسبت تر کیبات استفاده شده متفاوت می باشند . این مواد کلاً جزء دسته مواد ترموپلاستیک بوده که ازترکیبات گرمایی نوع خاصی از گوگرد، ترکیبات معدنی و افزودنی های مورد نیاز بدست می آید و بطور کلی شامل اجزاء ذیل است:

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 47 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد