دانلود فایل پاورپوینت زراعت عمومی

PowerPoint قابل ویرایش
313 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت زراعت عمومی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت زراعت عمومی قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

هدف کلی درس

 • هدفهای ارائه این درس به دانشجویان رشته اقتصاد کشاورزی عبارتند از:

.۱شناخت و طبقه بندی گیاهان زراعی از نظر فصل رشد، طول عمر، هدف تولید و …

.۲تاثیر عوامل محیطی در رشد و نمو و تولید مثل گیاهان زراعی.

.۳شناخت مراحل و چگونگی آماده سازی بستر بذر، عملیات کاشت، داشت و برداشت محصولات زراعی.

اسلاید ۲ :

مقدمه

 • تولید غذا، پوشاک و سوخت همواره در طول تاریخ مهمترین مساله مورد توجه جوامع انسانی بوده است. تولیدات گیاهی، اساس تامین غذا را تشکیل می‌دهند، بطوری که جیره غذایی بسیاری از مردم تقریبا بر مصرف مستقیم فرآورده‌های گیاهی متکی است. حتی گوشت و فرآورده‌های دامی نیز که گاهی به جیره غذایی افزوده می‌شوند از تولیدات گیاهی منشاء می‌گیرند. تولید الیاف نیز مستقیما و یا به طور غیرمستقیم به گیاهان زراعی وابسته‌اند. در بسیاری از کشورهای فقیر و توسعه نیافته برای مصارف پخت و پز و تولید گرما عمدتا از گیاهان به عنوان سوخت استفاده می‌شود.

اسلاید ۳ :

زراعت عبارت است از:

 • علم و فن کشت و کار و بهره‌برداری از آب و خاک و گیاه.
 • آشنائی با تکنیک‌های صحیح و علمی زراعت به ما کمک می‌کند تا از منابع آب و خاک کشور در جهت تامین تولیدات گیاهی مورد نیاز جامعه به نحو مطلوب بهره‌برداری کنیم. در غیر این صورت اعمال فشار در زمینه تولیدات گیاهی و متوسل شدن به روشهای ناصحیح و بهره‌برداری بیش از حد از منابع طبیعی، نه تنها کمکی به خود اتکایی کشور نمی‌کند بلکه خسارت‌های جبران‌ناپذیری بر محیط‌زیست وارد می‌آورد.

اسلاید ۴ :

روند رشد جمعیت

 • یکی از شاخص‌های مهم برای شناخت روند افزایش جمعیت، ارزیابی زمان دو برابر شدن آن است . در حدود دو هزار سال قبل ۲۵۰ میلیون نفر روی کره زمین زندگی می‌کردند. تقریبا ۱۶۵۰ سال طول کشید تا این جمعیت دو برابر شد. دومین دو برابر شدن جمعیت کمتر از ۲۰۰ سال به طول انجامید، به طوری که در سال ۱۸۳۰ میلادی جمعیت ساکن بر کره زمین از مرز یک میلیارد نفر گذشت . از آن پس ، زمان دو برابر شدن جمعیت دائما‍ کوتاه و کوتاهتر شد، تا اینکه پس از گذشت ۱۰۰ سال (در سال ۱۹۳۰ ) جمعیت جهان به ۲ میلیارد نفر رسید و ۴۵ سال بعد (سال ۱۹۷۵) از مرز ۴ میلیارد نفر هم گذشت. هم اکنون جمعیت انسانهای کره زمین در حدود ۶ میلیارد نفر است.

اسلاید ۵ :

 • روند افزایش جمعیت در سالهای آینده چگونه است؟
 • پیش بینی‌های مختلفی در این مورد انجام شده که هر یک دورنمای خاصی را برای آینده جمعیت جهان ترسیم کرده اند، اما همه آنها بر افزایش چشمگیر جمعیت تاکید نموده اند.

اسلاید ۶ :

تئوری مالتوس

 • در سال ۱۷۹۸ میلادی، مالتوس در مقاله ای با عنوان «ارزیابی جمعیت» اظهار داشت:

رشد جمعیت از ظرفیتهای تولید مواد غذایی تجاوز میکند.

 • او بر این باور بود که جمعیت انسان به طور تصاعد هندسی و وسائل تغذیه و معاش او به طور تصاعد حسابی افزایش می یابد. از اینرو بروز فقر و قحطی جهانی را قریب الوقوع می دانست. با این همه با گذشت دویست و چند سال از ابراز عقیده مالتوس قحطی عالمگیر پیش نیامده است .

اسلاید ۷ :

دلایل عدم به وقوع پیوستن تئوری مالتوس عبارتند از:

کاهش رشد جمعیت

استفاده از ارقام پر محصول اصلاح شده

بکار گیری روشهای نوین کاشت، داشت و برداشت و نگه‌داری محصولات کشاورزی

اسلاید ۸ :

 • افزایش چشمگیر عملکرد گندم و برنج در اثر بکارگیری رهنمودهای انقلاب سبز در طی دهه های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ موجب شد تا غذایی بیشتر برای جمعیتی بیشتر و به قیمت ارزان تر فراهم گردد.علی رغم مشکلات و نابرابری هایی که در توزیع عادلانه غذا در دنیا وجود دارد، ظرفیت دسترسی به پروتئین و کالری به ویژه در کشورهای رو به توسعه افزایش یافته است.

اسلاید ۹ :

 • پس از گذشت تقریبا چهل سال از آغاز روند افزایش محصولات غذایی در جهان، این سیر صعودی اندکی نفصان یافته است . بین سال‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۸۴ تولید جهانی غلات ۶/۲ برابر شده است هر چند این روند در سالهای اخیر تداوم نیافته است . پس از این دوره که رشد سالانه تولید غلات ۳% بود، به تدریج تا سال ۱۹۹۳ به سطح ۱% کاهش یافت .در نتیجه تولید سرانه غلات در این دوره ۱۲% کاهش داشته است.

اسلاید ۱۰ :

نیازمندی به سوخت و الیاف

 • افزایش جمعیت و ارتقای سطح زندگی، به طور مستقیم بر افزایش تقاضا برای سوخت و الیاف گیاهی نقش داشته است. به طور مثال ضرورت افزایش کمیت و کیفیت منسوجات برای جمعیت اضافی عامل عمده ای است که تقاضا برای الیاف گیاهی را افزایش داده است . علاوه بر این فشار جمعیت موجب شده سطح بهره برداری انسان از جنگل‌ها و مراتع به منظور تامین فراورده های چوبی نظیر کاغذ برای چاپ روزنامه ، الوار و هیزم افزایش یابد.
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 313 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد