whatsapp call admin

دانلود فایل پاورپوینت زراعت عمومی

PowerPoint قابل ویرایش
20 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت زراعت عمومی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت زراعت عمومی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

مواد غذایی خاک

 • گیاه موجودی است که مانند تمام موجودات زنده اعمال حیاتی انجام می دهد، انجام این اعمال احتیاج به انرژی دارد که گیاه این انرژی را از راه جذب مواد غذایی تأمین می کند. گیاه مواد غذایی مورد نیاز خود را به صورت املاح معدنی محلول در آب و توسط تارهای کشنده ریشه جذب می کند.
 • در بین عناصری که در ساختمان سلولی و فعالیت های فیزیولوژیکی و متابولیکی گیاه نقش دارند، برخی مانند اکسیژن، کربن و هیدروژن از طریق آب یا هوا تأمین می شوند و برخی دیگر عمدتاً بوسیله خاک فراهم می شوند.

اسلاید ۲ :

 • عناصری که از خاک جذب می شوند، بر اساس شدت نیاز گیاه به آنها به دو دسته عناصر پرمصرف و عناصر کم مصرف تقسیم می شوند. عناصر پر مصرف یا ماکرو به مقدار زیادی مورد نیاز گیاه هستند و ۶ عنصر نیتروژن (N) ، فسفر(P) ، پتاسیم(K) ، کلسیم(Ca) ، منیزیم(Mg) ، و گوگرد(S) را شامل می شود.
 • عناصر کم مصرف که به آنها ریز مغذی ها نیز گفته می شود، به مقدار بسیار کم مورد نیار گیاه هستند اما نقش و اهمیت فیزیولوژیکی بالایی دارند و ۷ عنصر آهن(Fe) ، منگنز(Mn) ، مولیبدن(Mo) ، بر(B) ، مس(Cu) ، روی(Zn) و کلر(Cl) را شامل می‌شوند.

اسلاید ۳ :

واکنش خاک

 • واکنش خاک (PH) که تا حد زیادی بازگو کننده وضعیت شیمیایی خاک است، ممکن است اسیدی، قلیایی یا خنثی باشد. اسیدی بودن خاک به علت غلظت نسبتاً زیاد یون هیدوژن در محلول خاک است. در صورتی که تعداد یون های H+ و OH-   در محلول خاک مساوی باشد، واکنش خاک خنثی است و چنانچه یون های OH-  بیش از یون های H+  در خاک موجود باشند، واکنش خاک قلیایی است. این ویژگی در تولید محصولات زراعی و عملیات مدیریت حایز اهمیت زیادی است. دامنه تغییرات واکنش خاک در بیشتر اراضی کشاورزی بین ۹-۵ است. واکنش خاک درمناطق مرطوب و پر باران در حدود  ۷-۵ و در مناطق خشک جهان بین ۹-۷ می باشد.  

اسلاید ۴ :

خاک های اسیدی

 • چنانکه پیش از این هم گفته شد، بارندگی زیاد در نواحی مرطوب باعث شستشوی خاک و خروج کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم از خاک گشته و با جایگزینی یون های هیدروژن و آلومینیوم بر روی کلوئید های خاک، PH خاک کاهش یافته و خاک اسیدی می شود.

اسلاید ۵ :

خاک های هالومورفیک

 • زهکشی ناقص و تبخیر زیاد در مناطق خشک و نیمه خشک باعث تجمع نمک به مقدار زیاد در لایه های سطحی خاک می گردد. این نوع خاک ها که اصطلاحاً هالومورفیک نامیده می شوند، که به ۳ گروه زیر تقسیم می شوند.
 • شور
 • قلیایی
 • شور و قلیایی

اسلاید ۶ :

هوا

 • هوا یا اتمسفری که اطراف کره زمین را در بر گرفته است، از طرق مختلف بر رشد و نمو و پراکنش گیاهان تأثیر می گذارد. هوا گازهای مورد نیاز گیاه مانند O2 و CO2  را تأمین می کند.
 • وضعیت حرارتی گیاه تا اندازه زیادی تابع دمای هواست. تفاوت رطوبت هوا و وضع رطوبتی گیاه، نیروی لازم برای انجام عمل تعرق در گیاهان را فراهم می کند و نهایتاً باد که از تفاوت فشار هوا یا حرات در دو نقطه ایجاد می شود، موجب تغییرات وسیعی در محیط رشد گیاه می شود.

اسلاید ۷ :

گازهای اتمسفری

 • در حدود ۷۸ درصد حجم هوا را گاز نیتروژن (N2 ) تشکیل می دهد. منبع اصلی نیتروژن خاک گاز نیتروژن موجود در هواست که توسط باکتری های تثبیت کننده ازت و یا از طریق تبدیل به کود های شیمیایی مانند اوره به شکل قابل استفاده گیاه در می‌آید.
 • اکسیژن (O2) و دی اکسید کربن (CO2) نیز از گازهای مهم هوا هستند که در فرآیند تنفس و فتو سنتز گیاهان نقش اساسی دارند. اکسیژن در حدود ۲۱ درصد حجم هوا را تشکیل می دهد. غلظت دی اکسید کربن در هوا حدود ۰۳۴/۰ درصد (۳۴۰ پی پی ام) است. فتوسنتز گیاهان وابسته به CO2 اتمسفر است.

اسلاید ۸ :

رطوبت هوا

 • بخار آب یا به عبارتی گازH2O نیز یکی از ترکیبات موجود در هواست که در فرآیند تبخیر از سطح خاک و تعرق از پوشش گیاهی نقش مهمی دارد.
 • به طور کلی، آسمان مناطق کویری و بیابانی فاقد ابر و بخار آب است. در مقابل هر کجا که پوشش گیاهی وجود داشته باشد، رطوبت هوا بیشتر خواهد بود. هر چه دمای هوا بالاتر باشد، گنجایش نگهداری رطوبت بیشتری خواهد داشت. در نتیجه هنگامی که دمای هوای مرطوب به سرعت کاهش یابد، ظرفیت نگهداری رطوبت هوا نقصان یافته و مازاد رطوبت هوا به صورت مه یا شبنم در می آید. هر گاه رطوبت هوا به حدأکثر ظرفیت رسیده باشد، گفته می شود هوا از بخار آب اشباع شده است.

اسلاید ۹ :

دمای هوا

 • دو منبع حرارتی برای گرم شدن هوا می توان در نظر گرفت. یکی حرارت‌های ناشی از احتراق مواد نفتی و متابولیسم مواد آلی و دیگری نور خورشید که منبع اصلی حرارت هوا محسوب می شود.
 • سرعت فعالیت های بیولوژیکی تابع حرارت است و این فعالیت ها معمولاً در محدوده دمای صفر تا ۵۰ درجه سانتیگراد انجام می‌شود. تحمل گیاهان مختلف به طیف حرارت های فوق یکسان نیست. علاوه بر این حساسیت گیاهان به دمای محیط در مراحل مختلف رشد (جوانه زنی، ساقه رفتن، گل دهی و رسیدگی) متفاوت است.

اسلاید ۱۰ :

باد

 • باد دارای اثرات مختلف مفید و مضری در محیط و رشد و نمو گیاهان می باشد. باد عامل مهم انتقال، اختلاط و تسریع توزیع گازهای امتسفری است. بدون وجود باد، تراکم گازها و بخار آب در یک نقطه از فضا به حدی می رسید که حیات غیر ممکن می گشت. همچنین حرکت هوای متراکم شده در اطراف برگهای پائینی گیاه که CO2 اطراف آن مصرف شده است، موجب انتشار بیشتر CO2 به طرف این برگ ها و زمینه ساز فتوسنتز بیشتر گیاه است.
 • علاوه بر این باد عامل گرده افشانی و باروری در بسیاری از گیاهان محسوب می شود.
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 20 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد