دانلود فایل پاورپوینت مفهوم امنیت در شبکه های کامپیوتر

PowerPoint قابل ویرایش
31 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت مفهوم امنیت در شبکه های کامپیوتر توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت مفهوم امنیت در شبکه های کامپیوتر قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

امنیت یعنی :
۱ – دور بودن از هرگونه ریسک
۲ – دور بودن از هر گونه شک، عصبانیت یا ترس
۳- هر چیزی که ایمنی و اعتماد به ما بدهد مانند:
گروه یا سازمان حفاظت شخصی : در صورت مشاهده هر حرکت مشکوکی سریعا به این گروه یا سازمان زنگ می زنیم.
معیارها و قوانینی که به وسیله دولت ها به منظور جلوگیری از جاسوسی ، خرابکاری و حمله وضع می شود.

اسلاید ۲ :

 

امنیت به معنی حفاظت از داده‌ها در مقابل کاربران غیر مجاز است.
حصول اطمینان کاربران از مجاز بودن در رابطه با انجام کاری که
برای آن تلاش می‌کنند.

حفاظت از داده‌ها در مقابل افشای غیرمجاز، تغییر یا تخریب.
سیستم نیازمند آگاهی از قیود معینی است که کاربران نباید آنها را نقض کنند.

اسلاید ۳ :

به منظور حفاظت از اطلاعات حیاتی (مانند حفاظت از رمز و رموزات تجاری، سوابق پزشکی افراد و…) و در زمانی که به اشخاص اجازه دسترسی به آنها داده می شود به امنیت نیاز داریم.
به منظور شناسائی افرادی که به منابع دسترسی دارند به امنیت نیاز داریم.
به منظور ضمانت دسترسی به منابع به امنیت نیاز داریم.

اسلاید ۴ :

بانکها و مؤسسات مالی
شرکتهای فراهم کننده دسترسی به اینترنت (ISP)
شرکتهای داروسازی
دولت ها و آژانس های دفاعی
طرفهای قرارداد آژانس مختلف دولتی
همکاری های بین المللی
و هر کسی که در شبکه حضور دارد.

اسلاید ۵ :

امنیت پایگاه داده فرآیند حفاظت از داده های سازمان در برابر دسترسی و استفاده غیر مجاز، افشاگری، تخریب و یا تغییر می باشد .
پایگاه های داده و به طبع امنیت داده های سازمان در واقع اصلی ترین چالش مدیران عامل و مسئولان ITسازمان می باشد.امروزه گسترش استفاده از سیستمهای کامپیوتری، سایت های اینترنتی و برنامه های کاربردی موجب گردیده که مباحث مربوط به امنیت پایگاه داده دارای اهمیت بسیار بالایی باشد و در نتیجه با توجه به نقش اطلاعات به عنوان کالای با ارزش در تجارت امروز، لزوم حفاظت صحیح ازآن ضروری تر به نظر می رسد. برای رسیدن به این هدف هر سازمان بسته به ارزش داده های خود، نیازمند پیاده سازی یک سیاست کلی جهت مدیریت امنیت داده ها می باشد.

اسلاید ۶ :

مفاهیم اصلی امنیت اطلاعات
محرمانگی :
محرمانگی اطلاعات یعنی حفاظت از اطلاعات در مقابل دسترسی و استفاده غیر مجاز . داده های محرمانه تنها توسط افراد مجاز قابل دسترسی می باشند.
تمامیت:
در بحث امنیت اطلاعات، تمامیت به این معناست که داده ها نمی توانند توسط افراد غیر مجاز ساخته، تغییر و یا حذف گردند. تمامیت ، همچنین یکپارچگی داده ها که در بخشهای مختلف پایگاه داده ذخیره شده اند را تحت الشعاع قرار می دهد.

اسلاید ۷ :

مفاهیم اصلی امنیت اطلاعات
اعتبار و سندیت:
اعتبار و سندیت دلالت بر موثق بودن داده ها و نیز اصل بودن آنها دارد. به طریقی که اطمینان حاصل شود داده ها کپی یا جعلی نیستند.
دسترس پذیری :
دسترس پذیری به این معنی می باشد که داده ها، پایگاه های داده و سیستمهای حفاظت امنیت، در زمان نیاز به اطلاعات در دسترس باشند.

اسلاید ۸ :

بهنگام سازی سیستم های عامل و برنامه های کاربردی
در صورت امکان، می بایست از آخرین نسخه سیستم های عامل و برنامه های کاربردی بر روی تمامی کامپیوترهای موجود در شبکه ( سرویس گیرنده ، سرویس دهنده ، سوییچ، روتر، فایروال و سیستم های تشخیص مزاحمین ) استفاده شود . سیستم های عامل و برنامه های کاربردی می بایست بهنگام بوده و همواره از آخرین امکانات موجود بهنگام سازی (Service Pack) استفاده گردد .
سرویس های موجود در شبکه
تمامی سرویس دهندگان در شبکه به همراه سرویس های موجود بر روی هر کامپیوتر در شبکه ، می بایست شناسایی و مستند گردند . در صورت امکان، سرویس دهندگان و سرویس های غیر ضروری، غیر فعال گردند برای سرویس دهندگانی که وجود آنان ضروری تشخیص داده می شود، دستیابی به آنان محدود به کامپیوترهایی گردد که به خدمات آنان نیازمند می باشند .

اسلاید ۹ :

رمز عبوربرای تعریف رمز عبور، موارد زیر پیشنهاد می گردد :

حداقل طول رمز عبور، دوازده و یا بیشتر باشد .

دررمز عبور از حروف کوچک، اعداد، کاراکترهای خاص و Underline استفاده شود .

از کلمات موجود در دیکشنری استفاده نگردد .

رمز های عبور ، در فواصل زمانی مشخصی ( سی و یا نود روز) بصورت ادواری تغییر داده شوند .

کاربرانی که رمزهای عبور ساده و قابل حدسی را برای خود تعریف نموده اند، تشخیص و به آنها تذکر داده شود. (عملیات فوق بصورت متناوب و در فواصل زمانی یک ماه انجام گردد).

اسلاید ۱۰ :

تهدیدهای مرتبط با کلمات عبور Passive Online Attacks  
در این روش هکرها از نرم‌افزار یا سخت‌افزارهای جاسوسی استفاده می کنند. به این ترتیب که این نرم‌افزار یا سخت‌افزار با قرار گرفتن بر روی شبکه اطلاعات در حال انتقال بر روی سیم‌ها را برای هکر ارسال میکنند.
Active Online Attacks
این روش در واقع حدس زدن رمز کاربران است که روش تجربی و با توجه به فرهنگ و ذهنیات فرد است. به طور معمول کاربران از مبتدی تا حرفه‌ای سعی می‌کنند رمزی را برای خود در نظر بگیرند که به راحتی بتوانند آن را در خاطر نگهدارند. که همگی قابل حدس زدن می‌باشند را به عنوان رمز خود در نظر می‌گیرند. کاربران زرنگ‌تر از ترکیب آنها استفاده می‌کنند که یافتن و حدس زدن آن کمی مشکل‌تر خواهد بود. هکرها نیز با توجه به این اصل که کارایی بسیاری نیز برای آنها دارد، ابتدا اطلاعات پرسنلی افراد را یافته و با آنها به حدس‌زنی رمز می‌پردازند.
Key Loggers 
این نوع نرم‌افزارها با قرارگیری بر روی یک سیستم، کلیه استفاده‌های کاربر از ماوس و کی‌بورد را ضبط کرده و برای هکر ایمیل می‌کند. در این روش حتما می‌بایست نرم‌افزار بر روی کامپیوتر شما نصب شود پس دقت کنید هیچ نرم‌افزاری را بدون شناسایی و نوع عملکرد بر روی کامپیوتر خود نصب نکنید.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 31 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد