دانلود فایل پاورپوینت مقدمه ای بر اس ام اس (SMS)

PowerPoint قابل ویرایش
29 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت مقدمه ای بر اس ام اس (SMS) توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت مقدمه ای بر اس ام اس (SMS) قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

تاریخچه SMS
نحوه کار SMS
اجزای شبکه SMS
مشخصات SMS
محدودیت های SMS
MMS
تعریف اصطلاحات SMS
مختصری از PAGER (فقط تاریخچه)

اسلاید ۲ :

پیدایش SMS
اولین پیام کوتاه در دسامبر سال ۱۹۹۲ از یک کامپیوتر شخصی به یک تلفن همراه تحت پوشش شبکه Vodafone GSM فرستاده شد و به تدریج به مهمترین سرویس بعد از سرویس Voice در شبکه های موبایل بدل شد.
در اوایل دهه ۸۰ میلادی اولین تلفن بیسیم که میتوانست رومینگ یکپارچه ای در کشورهای مختلف برای مشترکان فراهم کند،در اروپا پدید آمد. در همان حال دانشمندان آمریکایی درتلاش برای ارایه اولین نسخه تکنولوژی TDMAو سپس CDMA بودند.در دهه نود اروپائی‌ها با ارائه GSM به عنوان سیستمی جهت انتقال صدای آنالوگ به همراه قابلیت‌های دیجیتال بالقوه پایه گذار شایع ترین سرویس ارتباطی موبایل دراروپا و آسیا شدند.

اسلاید ۳ :

GSM پرکاربردترین استاندارد مورد استفاده برای تلفن‌های موبایل در دنیاست که توسط بیش از ۲ میلیارد نفر در ۲۱۲ کشور دنیا مورد استفاده قرا ر می‌گیرد , فراگیری GSM باعث ایجاد ارتباط راحت بین سرویس دهنده‌ها (Roaming) در کشورهای مختلف شده است. دقیقا مانند دیگر سرویس های مبتنی بر GSM کسی نمی‌تواند ادعای پدری SMS را بکند. تنها می‌توان گفت این سرویس از دامان GSM به رشد رسید .
SMS تمام مزایای دیجیتال را برای انتقال پیام‌های متنی بر روی شبکه GSM با خود به همراه دارد و در فرکانسی بالا از شبکه , جائی که کمترین ترافیک را دارد حرکت می‌کند پس سرعت بالاتر و استفاده بهینه از پهنای باند را در پی دارد این سیستم با قابلیت Point to Point و روش ارسال پیام به طور عمومی توانسته است از یک طرف جایگاه با ارزشی را به لحاظ اقتصادی برای اپراتورهای ارائه دهنده و از طرف دیگر تسهیلاتی را برای مشترکان فراهم آورد .

اسلاید ۴ :

نسل‌های موبایل به ۴ دسته کلی تقسیم می‌شوند که گاهی برای تقسیم بندی بهتر سرویس های مبتنی بر آنها این نسل ها را به چندین زیر مجموعه کو چکتر تقسیم می کنند. نسل صفر در این طبقه بندی تنها نشان دهنده اولین تلاشها در این زمینه است و در حقیقت نسل اول مبدا حقیقی این دسته‌بندی به شمار می رود ؛ نسل چهارم نیز به عنوان جدید ترین عضو این خانواده مراحل تحقیق و بررسی را می پیماید.
GSM اروپائی متولد نسل دوم و راه‌‌حل ارتباطی سودمندی برای ارتباط بین شبکه‌‌های مختلف به حساب می رود؛ ابداع SMS در دامان GSM و سپس گسترش آن به دیگر تکنولوژی‌ها در نسل دوم قوت گرفت و در واقع لذت بردن از SMS چه بین دو دستگاه موبایل و چه از طریق اینترنت به لطف وجود GSM است.

اسلاید ۵ :

زمانی که یک پیام SMS ارسال می‌شود توسط مرکز سرویس پیام‌های کوتاه (SMSC\SMC ) در یافت سپس از طریق این مرکز به دستگاه تلفن همراه مورد نظر ، فرستاده می‌شود.
ساختار پیام‌ها در SMS بسیار ساده است و از قسمت‌هائی از قبیل بدنه پیام ، اطلاعات مربوط به SIM کارت ؛ اطلاعات مربوط به گیرنده ، اطلاعات مربوط به خدمات رسان SMS و غیره تشکیل شده است. در انتقال SMS از دو روش متنی و PDU استفاده می‌شود. در نتیجهSMS بوسیله بسته‌های اطلاعاتی کاراکتر بندی‌ شده و توسط یک کانال با پهنای باند کم انتقال می یابد که می‌تواند به وسیله موبایل و یا دستگاه های بی سیم دیگر از قبیل Pager مکانیسمی برای برقراری ارتباط و ارسال پیام کوتاه بین دو یا چند کاربر را فراهم کند. پیام‌های SMS در باند فرکانسی بالاتر و ترافیک شبکه کمتر در شبکه حرکت می‌کنند پس به کاربر اجازه استفاده کامل از پهنای باند موجود را می‌دهد .

اسلاید ۶ :

هنگامی که یک پیام فرستاده می‌شود در (SMC) SMSC نگهداری می‌شود . تا بعد از آن به موبایل مقصد فرستاده شود . پس اگر گیرنده در دسترس نباشد پیام کوتاه نگهداری و بعدا فرستاده می‌شود . برای انجام این کار ، مرکز SMSC به منظور یافتن فرد سیار مورد نظر ، در خواستی را به ثبت کننده مکان (HLR) ارسال می کند. HLRذیلا توضیح داده شده است. زمانی که HLR در خواست را دریافت کرد وضعیت مشترک را مشخص می کند:
۱) فعال یا غیر فعال بودن مشترک
۲) خط سیر مشترک
سپس پیام را ارسال می کند چنانچه مشترک غیر فعال باشد SMSC پیام را برای مدتی نگاه خواهد داشت زمانی که مشترک به دستگاه خود دسترسی یافت HLR یک پیام هشدار کوتاه به SMSC می فرستد و SMSC مجددا پیام را ارسال می‌کند. . پس از آن SMSC پیامی را با قالب (PS2/SMD) به مرکز خدمات انتقال می‌دهد. بدین ترتیب SMSC تائیدیه‌ای مبنی بر دریافت پیام توسط کاربر دریافت می‌کند و این پیام را به عنوان پیام ارسال شده طبقه بندی می‌کند تا دیگر ارسال نشود.

اسلاید ۷ :

پیام‌هایی که به صورت متنی ( Alphanumeric ) یا باینری هستند بعد از رسیدن به مقصد در لیست پیام‌های فرستاده شده قرار می‌گیرند و اگر فرستنده بخواهد می‌تواند پیغامی کوچک (Delivery Report) را مبنی بر رسیدن پیام دریافت کند.

SMS یک سرویس بین المللی است یعنی می توان یک پیام را از طریق SMS به هر موبایلی تحت شبکه GSM که با شبکه مورد استفاده کاربر roaming داشته باشد فرستاد .

اسلاید ۸ :

SMS یک فرآیندنگهداری و ارسال (Store and Forward) است یعنی به طور مستقیم از فرستنده به گیرنده نمی‌رسد بلکه این فرآیند توسط یک مرکز پیام انجام می‌شود. هر موبایل تحت SMS از یک یا چند SMSC جهت مدیریت پیام‌ها استفاده می‌کند.
اجزای تصویر از چپ به راست به شرح زیرند:
:SME(ShortMessageEntity)این اجزاء می توانند شبکه های ثابت و یا دستگاه های موبایل باشند که پیام کوتاه را ارسال و یا دریافت می کنند.
:SMC(ShortMessageCenter)همان طور که قبل تر بحث شد این قسمت وظیفه ی ذخیره و ارسال را از و به دستگاه های فرستنده و گیرنده دارد.
:GMSC(MessageGateway)دروازه ی پیام به عنوان نقطه ی تماس شبکه با دیگر شبکه های موبایل استفاده می شود.

اسلاید ۹ :

HLR(HomeLocationRegister): HLRپایگاه داده ی اصلی در یک شبکه است.این پایگاه اطلاعات مربوط به مشترکین و همچنین مسیرهای آنان را در خود ذخیره می کند.
:MSC(MobileSwitchingCenter)این قسمت وظیفه ی سوییچینگ ارتباطات مابین دستگاه های موبایل و یا دستگاه های موبایل و شبکه های ثابت را بر عهده دارد.
:VLR(VisitorLocationRegister) هر VLR با یک MSC ارتباط دارد و اطلاعات موقتی از قبیل شناسایی موبایل و سلول یا سلول های مرتبط با موبایل را در خود ذخیره می کند.با توجه به اطلاعاتی که BLR ارائه می دهد، MSC می تواند وظیفه ی سوییچینگ خود را به BSS مربوطه به درستی انجام دهد.
:BSS(BaseStationSystem) از گیرنده و فرستنده هایی تشکیل شده است که اطلاعات را از گوشی های موبایل دریافت و ارسال می کنند.

اسلاید ۱۰ :

برای نمایش پیام‌های SMS ، حروف الفبا متفاوت است وروش های مختلف رمزگذاری وجود دارد. روش های متداول شامل Pccp437 ، Pcdn ، ۸۸۵۹-۱ ، lra و GSMمی‌باشد . زمانی که پیام در تلفن خوانده می‌شود ، تلفن یک روش رمز گذاری مناسب انتخاب می‌کند. در این حالت اگر مد متنی استفاده شود به روش رمز گذاری که از قبل ست شده است ، محدود می‌شود پس در بعضی از مواقع ، این روش کافی نیست . اگر مد PDU استفاده شود ، هر روش رمز گذاری قابل پیاده سازی است .

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 29 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد