دانلود فایل پاورپوینت نانو تکنولوژی

PowerPoint قابل ویرایش
40 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت نانو تکنولوژی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت نانو تکنولوژی قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

مقدمه :

فناوری نانو حوزه جدیدی از فناوری و صنعت است که بی شک مانند حوزه زیست فناوری و فناوری اطلاعات همه گیر خواهد شد. بسیاری از صاحب نظران و محققان ، فناوری نانو را مساوی آینده دانسته اند و از آن به عنوان محور آینده جهان یاد می کنند . بدلیل تاثیرات این تکنولوژی بر اکثر تکنولوژی های موجود ، صاحب نظران بر این باورند که متخصصان رشته های مختلف بدون گرایش به مباحث نانو در دهه های آینده فرصتی برای رشد نخواهند داشت و شکوفایی بسیاری از تکنولوژی های مهم از جمله تکنولوژی اطلاعات و بیو تکنولوژی وابسته به آن است .

اسلاید ۲ :

شواهد موجود نشان می دهد که در آینده درصد بالایی از بازارهای محصولات مختلف ، متکی به فناوری نانو خواهد بود و به همین دلیل دولت ها و شرکت های بزرگ و کوچک به دنبال کسب جایگاهی برای خود در این بازار ها هستند.

اسلاید ۳ :

نانو تکنولوژی چیست ؟

 • نانو تکنولوژی مطالعه ذرات در مقیاس اتمی برای کنترل آنهاست. هدف اصلی اکثر تحقیقات نانو تکنولوژی شکل‌ دهی ترکیبات جدید یا ایجاد تغییراتی در مواد موجود است.
 • Nanotechnology تازه ترین فن آوری است که بشر به آن دست یافته، و در آن سعی می شود تا با استفاده از خواص مولکولی مواد موجود در طبیعت، وسایلی ساخته شود تا مشکلات این وسایل را که در حال حاضر گریبان گیر بشر است مرتفع ساخته و همچنین کارایی آنها را نیز بالاتر ببرد. شاید یک مثال درک این موضوع را آسانتر نماید.

اسلاید ۴ :

 • در نظر بگیرید لباسی را که هر یک از ما به تن دارد کثیف می شود، باید شسته شود، نیاز به اتو کردن دارد، باید خنک باشد، یا اینکه گرم باشد، اصلا جالب تر اینکه لباس بتواند در هر فصل سال بنا به خصوصیات فصلی که آنرا می پوشیم گرم یا سرد باشد. آیا چنین لباسی وجود دارد؟ بله! با استفاده از فن آوری نوین نانو بشر قادر شده پارچه هایی را تولید نماید که هیچوقت کثیف نمی شوند، یعنی هیچ نوع آلودگی بر روی آنها نمی نشیند. جالب تر اینکه پارچه این لباس اگر چروک شود، فقط با یک بار تکان دادن، تمام چین و چروک های آن از بین می رود.

اسلاید ۵ :

تعریف نانو تکنولوژی از منابع مختلف

 • Merriam webstar`s collegiate dictionary:
 • فناوری نانو عبارت است از هنر دستکاری مواد در مقیاس اتمی یا مولکولی و به خصوص ساخت قطعات و لوازم میکروسکوپی (مانند روباتهای میکروسکپی)

اسلاید ۶ :

Engines of creation Glossary

 • فناری نانو فناوری است که بر پایه دستکاری تکتک اتمها و مولکولها استوار است بدین منظور که بتوان ساختاری پیچیده را با خصوصیات اتمی تولید کرد.

اسلاید ۷ :

 • The About.com
 • توسعه و استفاده از ادوات و قطعاتی که اندازه آنها تنها چند نانومتر است
 • Webopedia`s definition of nanotechnology
 • شاخهای از علوم که هدف نهایی آن کنترل بر روی تکتک اتمها و مولکولها میباشد تا بتوان به کمک آن تراشههای کامپیوتری و سایر ادواتی تولید کرد که هزاران بار کوچکتر از ادوات فعلی باشند که فناوری امروز امکان ساخت آنها را برای ما فراهم آورده است.

اسلاید ۸ :

 • Whatisit.com
 • فناوری نانو که گاه به آن فناوری ساخت مولکولی نیز گفته میشود، شاخهای از مهندسی است که با طراحی و ساخت مدارات الکترونیکی و اداوات مکانیکی بسیار کوچک (در ابعاد مولکولی) سر و کار دارد.
 • NNI definition
 • ۱- توسعه فناوری و تحقیقات در سطوح اتمی ، مولکولی و یا ماکرومولکولی در مقیاس اندازه ای ۱ تا ۱۰۰ نانومتر.
  ۲ – خلق و استفاده از ساختارها و ابزار و سیستمهایی که به خاطر اندازه کوچک یا حد میانه آنها، خواص و عملکرد نوینی دارند .
  ۳ – توانایی کنترل یا دستکاری در سطوح اتمی .

اسلاید ۹ :

تاریخچه فناوری نانو

 • در طول تاریخ بشر از زمان یونان باستان، مردم و بهخصوص دانشمندان آن دوره بر این باور بودند که مواد را میتوان آنقدر به اجزاء کوچک تقسیم کرد تا به ذراتی رسید که خردناشدنی هستند و این ذرات بنیان مواد را تشکیل میدهند، شاید بتوان دموکریتوس فیلسوف یونانی را پدر فناوری و علوم نانو دانست چرا که در حدود ۴۰۰ سال قبل از میلاد مسیح او اولین کسی بود که واژه اتم را که به معنی تقسیمنشدنی در زبان یونانی است برای توصیف ذرات سازنده مواد به کار برد.

اسلاید ۱۰ :

 • نقطه شروع و توسعه اولیه فناوری نانو به طور دقیق مشخص نیست. شاید بتوان گفت که اولین نانوتکنولوژیستها شیشهگران قرون وسطایی بودهاند که از قالبهای قدیمی(Medieal forges) برای شکلدادن شیشههایشان استفاده میکردهاند. البته این شیشهگران نمیدانستند که چرا با اضافهکردن طلا به شیشه رنگ آن تغییر میکند. در آن زمان برای ساخت شیشههای کلیساهای قرون وسطایی از ذرات نانومتری طلا استفاده می‌‌شده است و با این کار شیشههای رنگی بسیار جذابی بدست میآمده است.
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 40 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد